SPANIA, Primera Division, etapa a 20-a * GABRIEL TAMAS a fost integralist pentru Celta Vigo, 1-3 in deplasare cu FC Barcelona. In minutul 77, la 1-1, Tamas a primit un cartonas galben, dupa ce l-a faultat pe Van Bronckhorst, iar arbitrul a acordat penalty, care a fost transformat de Ronaldinho. Potrivit presei spaniole, arbitrul a decis sa acorde lovitura de la 11 metri desi asistentul si jucatorii de la Celta Vigo i-au semnalat faptul ca faultul nu a fost comis in suprafata de pedeapsa * COSMIN CONTRA a jucat toate minutele pentru Getafe, 2-0 pe teren propriu cu Osasuna * LAURENTIU ROSU a intrat in minutul 78 pentru Recreativo Huelva, 1-2 in deplasare cu Real Mallorca. Rosu l-a schimbat pe Aitor.
GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 19-a * LAURENTIU REGHECAMPF a marcat pentru Alemannia Aachen, 2-3 acasa cu Bayer Leverkusen. Reghecampf a fost integralist si a deschis scorul in minutul 10, din penalty.
GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 19-a * IULIAN FILIPESCU a fost integralist pentru MSV Duisburg, 4-2 acasa cu Unterhaching. De la MSV a lipsit MIHAI TARARACHE, abia revenit la antrenamente dupa o accidentare.
GRECIA, Alpha Ethniki, etapa a 19-a * MARIAN ALIUTA a fost integralist pentru Iraklis Salonik, 1-1 acasa cu AEK Atena. De la Iraklis a lipsit SABIN ILIE, ramas pe banca de rezerve * COSMIN BARCAUAN a jucat toate minutele pentru PAOK Salonik, 0-0 in deplasare cu Ergotelis.
OLANDA, Eredivisiea, etapa 22-a
l GEORGE OGARARU a intrat in minutul 46 pentru Ajax Amsterdam, 3-2 in deplasare cu Groningen. Ogararu l-a schimbat pe Maduro la 2-0 pentru Groningen. Pentru Ajax, NICOLAE MITEA a fost doar rezerva.
TURCIA, Super Lig, etapa a 18-a
l GIANI KIRITA a marcat un gol pentru Gaziantepspor, 2-0 acasa cu Denizlispor. Kirita a fost integralist, a primit un cartonas galben si a stabilit scorul final in minutul 54, din lovitura libera
l CORNEL FRASINEANU (integralist) si DANIEL PANCU (din minutul 55 in locul lui Burak) au jucat pentru Bursaspor, 1-1 in deplasare cu Ankaragucu.
CIPRU, Premier League, etapa a 18-a * DANIEL FLOREA a fost integralist pentru Apoel Nicosia, 2-1 acasa cu Paphos * FLORIN PARVU a fost titular pentru Ael Limassol, 0-2 acasa cu Olympiakos Nicosia. Parvu a fost schimbat in minutul 72 de NARCIS RADUCAN * ADRIAN MIHALCEA (integralist), CIPRIAN MOZACU (integralist) si MIHAI STERE (titular, schimbat in minutul 75) au jucat pentru Aris Limassol, 1-2 acasa cu Apollon Limassol (fara BOGDAN ANDONE). De la Aris au lipsit LAURENTIU DINITA si FLAVIUS MOLDOVAN * MUGUR BOLOHAN (titular, schimbat in minutul 66) si CLAUDIU RADUCANU (integralist) au jucat pentru Nea Salamina, 3-3 acasa cu AEK Larnaca * MARIUS IORDACHE a lipsit de la Ethnikos Achnas, 1-1 in deplasare cu Digenis. (MIG)