l ITALIA, Serie A, etapa a 16-a * PAUL CODREA a fost integralist pentru Siena, 1-1 pe teren propriu cu Atalanta * VALI NASTASE a jucat si el toate minutele pentru Ascoli, invinsa acasa cu 2-0 de AC Torino.
l OLANDA, Casino Eredivisie, etapa a 17-a * GEORGE OGARARU a fost integralist la Ajax, care s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Excelsior Rotterdam. Jucatorul roman a pasat decisiv la al treilea gol al oaspetilor, din a caror echipa nu a facut parte si NICOLAE MITEA.
l ITALIA, Serie B, etapa a 16-a * BOGDAN PATRASCU a fost integralist la Piacenza, care a pierdut cu 0-2 meciul din deplasare cu Rimini. Acesta ar putea fi unul dintre ultimele meciuri ale fostului international de tineret la Piacenza, el fiind dorit insistent la Livorno, in Serie A, chiar la mercato-ul din luna ianuarie.
l GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 17-a * LAURENTIU REGHECAMPF a marcat din nou pentru Alemannia Aachen, care a remizat pe teren propriu cu Hamburger SV. Jucatorul roman a evoluat tot meciul si a inscris in minutul 63, din penalty, pasand decisiv si pentru reusita lui Fiel, din minutul 78. VLAD MUNTEANU si SERGIU RADU au fost titulari pentru Energie Cottbus, care a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul de acasa cu VfB Stuttgart. Radu a ramas pe teren pe toata durata partidei, iar Munteanu a fost inlocuit in minutul 70 cu Kioyo * MARIUS NICULAE, care a semnat saptamana trecut un contract cu FSV Mainz, nu a fost inclus in lotul noii sale echipe, invinsa pe teren propriu de Bayern München cu 4-0.
l TURCIA, cupa, faza grupelor * DANIEL PANCU a jucat pentru Bursaspor, care a invins acasa cu 2-1 pe Karsiyaka. Fostul international a fost rezerva intrand in minutul 78, in locul lui Sinan Kaloglu, iar CORNEL FRASINEANU nu a fost inclus in lot.
l BELGIA, Eerste Klasse, etapa a 17-a * ALIN STOICA a bifat toate minutele pentru KAA Gent, 0-0 pe teren propriu cu Westerlo. Stoica a primit un cartonas galben in minutul 78 al intalnirii.
l CIPRU, Premier League, etapa a 15-a * ADRIAN MIHALCEA a marcat un gol pentru Aris Limassol, echipa sa impunandu-se in final cu 2-1 pe terenul lui Dighenis Morfou. Alaturi de Mihalcea, la oaspeti au mai jucat LAURENTIU DINITA si MIHAI STERE. (B.G.)