ITALIA, Serie A, etapa a 15-a * Evolutie entuziasmanta a lui ADRIAN MUTU la Chievo, unde Fiorentina a castigat cu 1-0 printr-un gol marcat in minutul 80 de atacantul roman * VALI NASTASE a fost integralist pentru Ascoli, 1-2 in deplasare cu Reggina.
ITALIA, Serie B, etapa a 15-a * BOGDAN PATRASCU a evoluat toate cele 90 de minute pentru Piacenza, 1-0 acasa cu Arezzo
FRANTA, Ligue 1, etapa a 17-a * CLAUDIU KESERU a fost integralist pentru FC Nantes, 0-0 acasa cu Le Mans. Keseru a primit un cartonas galben in minutul 68 * DANIEL NICULAE a fost titular pentru AJ Auxerre, 3-3 in deplasare cu Troyes. Niculae a fost schimbat in minutul 66 de Akale * FLORIN BRATU, accidentat, a lipsit de la Valenciennes, 0-0 acasa cu Sochaux.
OLANDA, Eredivisie, etapa a 16-a * GEORGE OGARARU (foto), integralist, si NICOLAE MITEA (din minutul 69 in locul lui De Mul) au jucat pentru Ajax Amsterdam, 2-2 acasa cu AZ '67 Alkmaar. Ogararu a pasat decisiv la al doilea gol al lui Ajax.
BELGIA, Eerste Klasse, etapa a 16-a * ALIN STOICA a fost integralist pentru KAA Gent, 3-0 in deplasare cu Germinal Beerschot.
GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 16-a * VLAD MUNTEANU si SERGIU RADU au jucat toate minutele pentru Energie Cottbus, 1-2 in deplasare cu Bayern München. Radu a primit un cartonas galben in minutul 41.
GERMANIA, 2. Bundesliga * MIHAI TARARACHE, mijlocasul lui Duisburg, a primit ieri cel de-al treilea cartonas rosu din acest sezon, el fiind eliminat in minutul 84 al partidei cu Paderborn, scor 1-1.
ELVETIA, Division 2 * Bellizona a terminat la egalitate la Lausanne, 3-3, cel de-al doilea gol al oaspetilor fiind inscris de Cristian IANU.
UCRAINA, cupa, sferturi de finala (retur)
l FLAVIUS STOICAN, RAZVAN RAT si CIPRIAN MARICA n-au facut parte din lotul lui Sahtar Donetk, 6-1 acasa cu FC Sevastopol (liga a doua). Sahtar, echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU, a castigat si in tur, cu 1-0, si s-a calificat in semifinale.
CIPRU, cupa, grupe, etapa 1 * BOGDAN ANDONE a fost integralist pentru Apollon Limassol, 0-1 acasa cu Apoel Nicosia, echipa de la care a lipsit DANIEL FLOREA * STELIAN CARABAS a fost titular pentru Anorthosis Famagusta, 0-0 in deplasare cu Paralimni. Carabas a fost schimbat in minutul 67 de Koustouris. Omonia Nicosia, echipa antrenata de IOAN Andone, a terminat la egalitate meciul disputat pe propriul teren cu A.E.L. (MIG)