Programul meciurilor de astazi
GRUPA E
S-au jucat: Dinamo Kiev - Steaua 1-4, Lyon - Real Madrid 2-0, Steaua - Lyon 0-3, Real Madrid - Dinamo Kiev 5-1, Steaua - Real Madrid 1-4, Dinamo Kiev - Lyon 0-3, Real Madrid - Steaua 1-0, Lyon - Dinamo Kiev 1-0, Steaua - Dinamo Kiev 1-1, Real Madrid - Lyon 2-2.
Astazi
OLYMPIQUE LYON - STEAUA
ora 21, 45 - Pro TV
Arbitri: D. Ceferin - A. Kokolj, M. Kogej (toti din Slovacia).
DINAMO KIEV - REAL MADRID
ora 21,45
Arbitri: M. Riley - G. Turner, Ph. Sharp (toti din Anglia).
Clasament
1. Lyon 5 4 1 0 11- 1 13
2. Real 5 3 1 1 12- 6 10
3. Steaua 5 1 1 3 6-10 4
4. Dinamo 5 0 1 4 4-15 1
Grupa F
MANCHESTER UNITED - BENFICA LISABONA
FC COPENHAGA - CELTIC GLASGOW
Clasament: 1. Celtic 9p; 2. Manchester 9p; 3. Benfica 7p; 4. Copenhaga 4p.
Grupa G
FC PORTO - ARSENAL LONDRA
SV HAMBURG - TSKA MOSCOVA
Clasament: 1. Arsenal 10p; 2. Porto 10p; 3. TSKA 8p; 4. Hamburg 0p.
Grupa H
ANDERLECHT BRUXELLES - AEK ATENA
AC MILAN - OSC LILLE
Clasament: 1. Milan 10p; 2. AEK 7p; 3. Lille 6p; 4. Anderlecht 3p.
* toate partidele incep la ora 21,45
** primele doua clasate in fiecare grupa se califica in "optimi"; echipele care termina pe pozitia a treia merg in 16-imile de finala ale Cupei UEFA.
Examen dificil in Challenge Cup
Echipa masculina de baschet "U" Mobitelco Cluj va sustine maine, de la ora 17, un meci extrem de important in cadrul grupei B din FIBA Challenge Cup, studentii pregatiti de Perisic urmand sa primeasca replica liderului Keravnos Nicosia. Si cum in meciul tur au invins in Cipru, cu 100-95, gazdele nici nu se gandesc sa nu obtina o noua victorie, care i-ar readuce pe prima pozitie si implicit in postura de favoriti in batalia pentru calificarea in faza superioara a competitiei. De altfel, desi gruparea antrenata de Perisic se afla momentan pe locul al treilea in grupa B, clujenii au mari sanse de a rasturna ierarhia finala, mai ales ca ultimele doua meciuri le vor juca pe teren propriu chiar impotriva principalelor contracandidate la calificare, Keravnos si Plus Brno.
(T. RIST)