Gigi Becali s-a declarat foarte multumit de evolutia echipei antrenate de Olaroiu in meciul cu Timisoara, castigat sambata, pe teren propriu, cu 3-1, in etapa a 18-a a Ligii I, si a criticat arbitrajul lui Coltescu.
"Super meci, Steaua a
"Super meci, Steaua adevarata! Asta inseamna Steaua dezlantuita! Arbitrajul a fost numai contra Stelei. Nu pot spune ca au fost decizii grave, dar ciupeala, mici faulturi... Nu mi-e teama ca putem pierde locul doi la cum joaca Steaua", a spus Gigi Becali. Intrebat daca pentru Steaua ar fi fost mai bine sa nu se ia pauza in Liga I, pentru a specula forma buna pe care o traverseaza, Gigi Becali a raspuns: "Atunci sa nu se ia pauza nici in timpul meciurilor". Boss-ul din Ghencea s-a referit si la eventualele transferuri din iarna ale "militarilor", mentionand ca Ifeani Emeghara nu va fi transferat de la "Poli" la Steaua, desi au fost o serie de discutii in acest sens. Gigi Becali a mai spus ca portarul bielorus Vasili Hamutovski nu va reveni la echipa din Ghencea, desi a asistat la partida de sambata si se va antrena in perioada urmatoare cu Steaua pentru ca Tom Tomsk, echipa sa, a terminat campionatul in Rusia. (MIG)