Titi Aur a cistigat si in acest an OMV Rally Show de la Sibiu.
Pilotul roman Constantin Aur a cistigat, pentru a doua oara, concursul OMV Rally Show, desfasurat la Sibiu, dupa ce l-a invins, in finala, pe austriacul Manfred Stohl. Campionul national din acest an a fost favorizat si de faptul ca Stohl a fost obligat sa schimbe monopostul, dupa ce cealalta masina pe care a concurat, Mitsubishiul lui Bogdan Marisca, a suferit o defectiune tehnica la cutia de viteze. In finala mica, Marco Tempestini s-a impus in fata lui George Morar. Competitia s-a desfasurat aproximativ dupa sistemul calificarilor din Formula 1, la start aliniindu-se 20 de echipaje, dintre care au ramas in finala cele opt cu cei mai buni timpi obtinuti. La sfirsitul rundei a doua, doar primii patru clasati au mers in faza urmatoare. Imperecherea s-a facut astfel: locul 1 cu locul 4 si locul 2 cu locul 3. Invingatorii au disputat finala mare, iar invinsii, finala mica. (V.D.)