Etapa a 17-a
Rezultate si marcatori
Seria I
FCM BACAU - FC BRASOV 1-2 (0-1)*
Spiridon 92 / Sandru 44, V. Gheorghe 64p
DELTA TULCEA - PREFAB MODELU 2-0 (2-0)
Caju 16, E. Nanu 41
DUNAREA GALATI - PETROLUL PLOIESTI 1-1 (0-1)
Radu 81 / Hadnagy 7
FC SACELE - FC SNAGOV 0-1 (0-0)
M. Voicu 75
CS OTOPENI - SPORTUL STUDENTESC 0-0
FOREX BRASOV - CHIMIA BRAZI 2-1 (1-1)
Marton 10, I. Coman 68 / R. Vlad 40
FCM CAMPINA - DUNAREA GIURGIU 0-0
FC BOTOSANI - CF BRAILA 2-0 (0-0)
Colban 68, 78
CETATE SUCEAVA - GLORIA BUZAU 3-1 (2-0)
Dicher 3, Gheorghita 44a, Andries 49 / C. Petre 65
* meci disputat vineri, dar intrerupt in minutul 51 din cauza cetii si continuat sambata, de la ora 11.
Clasament
1. CS Otopeni 17 9 5 3 21- 9 32 (+ 8)
2. Forex Brasov 17 10 1 6 25-13 31 (+ 4)
3. Petrolul Pl. 17 9 3 5 26-19 30 (+ 6)
4. Delta Tulcea 17 8 5 4 31-23 29 (+ 2)
5. Sportul 17 8 4 5 17-22 28 (+ 4)
6. Gloria Buzau 17 8 3 6 29-20 27 (+ 3)
7. Pref. Modelu 17 8 3 6 23-18 27 ( 0)
8. FC Botosani 17 8 3 6 19-19 27 ( 0)
9. Dun. Giurgiu 17 6 8 3 26-15 26 (+ 2)
10. FC Brasov 17 7 5 5 25-18 26 (+ 2)
11. Dun. Galati 17 6 6 5 17-19 24 (- 3)
12. C. Suceava 17 5 5 7 24-24 20 (- 7)
13. FCM Bacau* 17 7 5 5 11- 9 18 (- 9)
14. FCM Camp. 17 3 7 7 11-14 16 (- 8)
15. CF Braila 17 4 3 10 8-28 15 (- 9)
16. FC Sacele 17 2 7 8 13-24 13 (- 14)
17. FC Snagov 17 3 3 11 14-33 12 (- 15)
18. Chimia Brazi 17 3 2 12 14-27 11 (- 13)
*echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Prima etapa a returului se va disputa anul viitor, la o data care va fi stabilita de catre FRF.
Seria a II-a
BUILDING VANJU MARE - FC CARACAL 3-0 (2-0)
Gheorghe 34, Serban 42, Gadaleanu 49
CFR TIMISOARA - APULUM ALBA IULIA 2-1 (0-0)
Gheju 59, 77 / Ghiorma 86p
FC BIHOR - AUXERRE LUGOJ 3-1 (1-0)
Oros 13, Lupascu 50, Foro 53 / Pecarov 51
IS CAMPIA TURZII - DACIA MIOVENI 3-1 (1-0)
Gheti 8, Stoica 51a, Bucur 90 / Draghici 78
CORVINUL HUNEDOARA - POLI TIMISOARA II 0-0
GAZ METAN MEDIAS - UNIREA DEJ 3-2 (1-1)
Boaru 45, Nan 52, Gego 78 / Chioreanu 43, Balmos 65
"U" CLUJ - MINERUL LUPENI 3-1 (1-0)
R. Szabo 18, Somcherechi 62, Szekely 90p / Itu 57
CSM RM. VALCEA - FC BAIA MARE 3-0 (1-0)
Lepadatu 21, Mocioaca 52, Melcea 60
FCM RESITA - FC TARGOVISTE 4-0 (1-0)
Ploscariu 8, Straut 55, Stoianov 74p, Gideon 90
Clasament
1. "U" Cluj 17 11 5 1 27-11 38 (+11)
2. Dacia 17 8 5 4 19-12 29 (+ 5)
3. Minerul L 17 9 2 6 21-17 29 (+ 5)
4. FC Caracal 17 9 1 7 22-18 28 (+ 1)
5. IS C Turzii 17 7 4 4 17-14 27 (+ 3)
6. CSM Valcea 17 8 2 7 19-17 26 (- 1)
7. FCM Resita 17 7 4 6 21-14 25 (- 2)
8. FC Targ. 17 7 4 6 14-14 25 (+ 1)
9. Apulum 17 6 6 5 13-13 24 ( 0)
10. CFR Tim. 17 7 3 7 19-24 24 (- 3)
11. Corvinul 17 5 8 4 26-18 23 (- 4)
12. "Poli" II Tim. 17 5 7 5 17-12 22 (- 2)
13. Gaz Metan 17 5 3 9 17-22 18 (- 6)
14. FC Bihor 17 4 6 7 18-24 18 (- 9)
15. Building 17 4 5 8 10-15 17 (- 10)
16. FC Baia M. 17 4 5 8 14-25 17 (- 7)
17. Auxerre Lug.17 3 6 8 13-19 15 (- 12)
18. Unirea Dej 17 4 2 11 14-32 14 (- 10)
Prima etapa a returului se va disputa anul viitor, la o data care va fi stabilita de catre FRF.