Rezultate si marcatori
Seria I
FC SNAGOV - DELTA TULCEA 2-2 (1-0)
M. Ilie 35, Bogdanovic 54 / E. Nanu 70,
St. Ciobanu 90+4
PREFAB MODELU - CS OTOPENI 1-1 (0-0)
Gatu 85 / Fl. Sandu 78
DUNAREA GIURGIU - FOREX BRASOV 1-0 (1-0)
Mocioi 5
CF BRAILA - FCM BACAU 2-1 (2-1)
Sandru 14, Ghidarcea 37 / Taban 44
CHIMIA BRAZI - FC BOTOSANI 2-0 (1-0)
Cr. Nica 24, M. Irimescu 64
FC BRASOV - CETATEA SUCEAVA 3-0 (1-0)
C. Dedu 35, Marinciuc 88, V. Gheorghe 90+1
GLORIA BUZAU - DUNAREA GALATI 2-1 (0-1)
M. Lefter 56, V. Ion 90+4 / Nejneru 43
SPORTUL STUDENTESC - FCM CAMPINA 1-0 (1-0)
Pauna 2
PETROLUL PLOIESTI - FC SACELE 3-0 (1-0)
Sagna 45, Hadnagy 73, Puchea 81
- s-a jucat vineri
Clasament
1. Otopeni 16 9 4 3 21- 9 31 (+10)
2. Petrolul 16 9 2 5 25-18 29 (+ 5)
3. Forex 16 9 1 6 23-12 28 (+ 4)
4. Gloria 16 8 3 5 28-17 27 (+ 3)
5. Prefab 16 8 3 5 23-16 27 ( 0)
6. Sportul 16 8 3 5 17-22 27 (+ 3)
7. Delta 16 7 5 4 29-23 26 (+ 2)
8. Dunarea 16 6 7 3 26-15 25 (+ 1)
9. Botosani 16 7 3 6 17-19 24 ( 0)
10. Brasov 16 6 5 5 23-17 23 (- 1)
11. Galati 16 6 5 5 16-18 23 (- 1)
12. Bacau* 16 7 5 4 10- 7 18 (- 6)
13. Suceava 16 4 5 7 21-23 17 (- 7)
14. Campina 16 3 6 7 11-14 15 (- 6)
15. Braila 16 4 3 9 8-26 15 (- 9)
16. Sacele 16 2 7 7 13-23 13 (- 11)
17. Chimia 16 3 2 11 13-25 11 (- 13)
18. Snagov 16 2 3 11 13-33 9 (- 18)
* echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 25 noiembrie, ora 11): Delta Tulcea - Prefab Modelu, Dunarea Galati - Petrolul Ploiesti, FC Sacele - FC Snagov, CS Otopeni - Sportul, Forex Brasov - Chimia Brazi, FCM Campina - Dunarea Giurgiu, FC Botosani - CF Braila, FCM Bacau - FC Brasov, Cetatea Suceava - Gloria Buzau.
Seria a II-a
AUXERRE LUGOJ - BUILDING VANJU MARE 0-0
FC CARACAL - IS CAMPIA TURZII 0-1 (0-1)
C. Bucur 19
UNIREA DEJ - CORVINUL HUNEDOARA 2-1 (0-0)
Chiorean 60, Gigi Gorga 73 / M. Dascalescu 47
MINERUL LUPENI - CSM RM. VALCEA 1-0 (0-0)
M. Rus 84p
"POLI" II TIMISOARA - "U" CLUJ-NAPOCA 0-0
FC BAIA MARE - FCM RESITA 1-0 (1-0)
A. Bota 24p
FC TARGOVISTE - CFR TIMISOARA 0-0
UNIREA ALBA IULIA - FC BIHOR 1-0 (1-0)
Ghiorma 13
DACIA MIOVENI - GAZ METAN MEDIAS 1-0 (1-0)
Draghici 39
Clasament
1. "U" Cluj 16 10 5 1 24-10 35 (+11)
2. Dacia 16 8 5 3 18- 9 29 (+ 5)
3. Minerul 16 9 2 5 20-14 29 (+ 5)
4. Caracal 16 9 1 6 22-15 28 (+ 1)
5. Targoviste 16 7 4 5 14-10 25 (+ 1)
6. Campia T. 16 6 4 4 14-13 24 (+ 3)
7. Unirea 16 6 6 4 12-11 24 ( 0)
8. Rm. Vl. 16 7 2 7 16-17 23 (- 1)
9. Corvinul 16 5 7 4 26-18 22 (- 2)
10. Resita 16 6 4 6 17-14 22 (- 2)
11. "Poli" II 16 5 6 5 17-12 21 (- 3)
12. CFR Tm. 16 6 3 7 17-23 21 (- 3)
13. Baia Mare 16 4 5 7 14-22 17 (- 7)
14. Auxerre 16 3 6 7 12-16 15 (- 12)
15. Gaz M. 16 4 3 9 14-20 15 (- 6)
16. Bihor 16 3 6 7 15-23 15 (- 9)
17. Building 16 3 5 8 7-15 14 (- 10)
18. Unirea 16 4 2 10 12-29 14 (- 10)
Etapa viitoare (sambata, 25 noiembrie, ora 11): Building Vanju Mare - FC Caracal, CFR Timisoara - Unirea Alba Iulia, FC Bihor - Auxerre Lugoj, IS Campia Turzii - Dacia Mioveni, Corvinul - "Poli" II Timisoara, Gaz Metan - Unirea Dej, "U" Cluj-Napoca - Minerul Lupeni, CSM Rm. Valcea - FC Baia Mare, FCM Resita - FC Targoviste.
- meciurile s-au disputat sambata
- promoveaza in Liga I echipele clasate pe locurile 1 si 2 in cele doua serii; retrogradeaza in Liga a III-a echipele clasate pe locurile 15, 16, 17 si 18 in cele doua serii