Echipa masculina de baschet CSU Asesoft Ploiesti a fost invinsa de echipa israeliana Ironi Iscar Nahariya, in deplasare, cu scorul de 98-71 (11-27, 26-19, 30-9, 21-16), in etapa a doua a Grupei A din Cupa FIBA EuroCup. In ciuda scorului inregistrat l
Echipa masculina de baschet CSU Asesoft Ploiesti a fost invinsa de echipa israeliana Ironi Iscar Nahariya, in deplasare, cu scorul de 98-71 (11-27, 26-19, 30-9, 21-16), in etapa a doua a Grupei A din Cupa FIBA EuroCup. In ciuda scorului inregistrat la pauza, 27-11 in favoarea romanilor, elevii lui Mladen Jojici nu au rezistat in fata prestatiei extraordinare din repriza a doua a jucatorilor adversi Gilchrist (21 p), Mendez (21 p) si Ben David (16 p). Desi a reusit 21 de puncte, Ocokoljici nu a mai avut luciditatea din partida cu Estudiantes, americanii Reggie Elliot si Darius Hargrove s-au prezentat sub asteptari, iar sirbul Obradovici, debutant la Asesoft, si Carutasu au cumulat patru greseli personale, astfel incit nu si-au mai putut domina adversarii. In celalalt meci, echipa Club Estudiantes a invins JDA Dijon cu 80-75 si conduce cu 4 puncte, urmata de Dijon si Ironi Iscar Nahariya, ambele cu 3 puncte, si Asesoft cu 2 puncte. (A.Nistoran)