Seria I
Rezultate si marcatori
FC SNAGOV - CS OTOPENI 0-2 (0-0)
Dicu 78p, 87
DUNAREA GIURGIU - FCM BACAU 0-0
FCM CAMPINA - FOREX BRASOV 1-2 (1-1)
Beza 12 / Marton 20, 67
CF BRAILA - DUNAREA GALATI 0-1 (0-0)
R. Radu 47
GLORIA BUZAU - DELTA TULCEA 3-0 (2-0)
C. Petre 14, Bunica 36, Mutiu 67
FC BRASOV - FC SACELE 3-2 (0-1)
I. Dumitru 55, Fl. Anghel 65, V. Gheorghe 75p / Foca 7, Sighiartau 90p
CHIMIA BRAZI - CETATEA SUCEAVA 2-1 (0-1)
R. Vlad 56, Minciuna 83 / Dicher 13
SPORTUL STUDENTESC - FC BOTOSANI 1-0 (1-0)
S. Vlad 8
PETROLUL PLOIESTI - PREFAB MODELU 3-2 (2-1)*
I. Costache 5, Hadnagy 15, 90 / Gatu 19, Doicaru 82
* partida s-a jucat vineri si a fost intrerupta in minutul 90, cand oaspetii s-au retras de pe teren in semn de protest fata de arbitraj
Clasament
1. Forex Brasov 14 9 1 4 23-10 28 (+ 7)
2. CS Otopeni 14 8 3 3 19- 8 27 (+ 9)
3. Delta Tulcea 14 7 3 4 24-18 24 (+ 3)
4. Gloria Buzau 14 7 2 5 25-15 23 (+ 2)
5. Prefab Modelu 13 7 2 4 19-12 23 (+ 2)
6. FC Botosani 14 7 2 5 17-17 23 (+ 2)
7. Petrolul Ploiesti 13 7 1 5 16-15 22 (+ 4)
8. Dunarea Giurgiu 14 5 6 3 25-15 21 ( 0)
9. Sportul Studentesc 14 6 3 5 15-22 21 ( 0)
10. FC Brasov 14 5 5 4 20-16 20 (- 1)
11. Dunarea Galati 14 5 5 4 14-16 20 (- 1)
12. FCM Bacau* 14 6 5 3 8- 5 15 (- 6)
13. FCM Campina 14 3 6 5 11-12 15 (- 6)
14. Cetatea Suceava 14 3 5 6 18-20 14 (- 7)
15. FC Sacele 14 2 6 6 12-19 12 (- 9)
16. CF Braila 14 3 3 8 6-22 12 (- 9)
17. Chimia Brazi 14 2 2 10 11-24 8 (- 13)
18. FC Snagov 14 2 2 10 11-28 8 (- 16)
* echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 11 noiembrie, ora 11): Prefab Modelu - FC Snagov, Delta Tulcea - Petrolul, Dunarea Galati - FC Brasov, FC Sacele - Gloria Buzau, CS Otopeni - FCM Campina, Forex - Sportul, FC Botosani - Dunarea Giurgiu, FCM Bacau - Chimia Brazi, Cetatea Suceava - CF Braila.
Seria a II-a
Rezultate si marcatori
GAZ METAN MEDIAS - CORVINUL 3-1 (2-1)
L. Nan 14, Hoban 45, C. Prodan 57 / Pacurar 43
MINERUL LUPENI - CFR TIMISOARA 2-0 (1-0)
Daj 20, Itu 56
AUXERRE LUGOJ - IS CAMPIA TURZII 1-1 (0-1)
E. Miculescu 87 / Fetita 7
"POLI" II TIMISOARA - FCM RESITA 1-1 (0-1)
Dochita 72 / Gideon 3
UNIREA DEJ - CSM RM. VALCEA 1-2 (0-0)
Chiorean 88 / Mot 72, Melcea 75
DACIA MIOVENI - "U" CLUJ-NAPOCA 1-3 (0-2)
Cl. Ionescu 50 / R. Sabo 8, J. Szekely 13, V. Ghindaru 57
UNIREA ALBA IULIA - FC CARACAL 2-0 (1-0)
M. Manea 30, Zagrean 70
FC BAIA MARE - FC BIHOR ORADEA 0-0
FC TARGOVISTE - BUILDING VANJU MARE 2-1 (0-0)
L. Nicolae 55p, Pastin 83 / P. Zamfir 53
Clasament
1. "U" Cluj-Napoca 14 9 4 1 20-10 31 (+10)
2. Minerul Lupeni 14 8 2 4 19-13 26 (+ 5)
3. Dacia Mioveni 14 7 4 3 17- 9 25 (+ 4)
4. FC Caracal 14 8 1 5 20-13 25 (+ 4)
5. Corvinul 14 5 6 3 25-16 21 ( 0)
6. FC Targoviste 14 6 3 5 13-10 21 ( 0)
7. Unirea Alba Iulia 14 5 6 3 10- 9 21 ( 0)
8. "Poli" Timisoara 14 5 5 4 17-11 20 (- 1)
9. CSM Rm. Valcea 14 6 2 6 15-16 20 (- 1)
10. FCM Resita 14 5 4 5 16-13 19 (- 2)
11. IS Campia Turzii 14 4 6 4 10-12 18 ( 0)
12. CFR Timisoara 14 5 2 7 15-22 17 (- 4)
13. Gaz Metan Medias 14 4 3 7 13-16 15 (- 6)
14. FC Bihor 14 3 6 5 15-21 15 (- 6)
15. Auxerre Lugoj 14 3 5 6 11-14 14 (- 10)
16. FC Baia Mare 14 3 5 6 12-20 14 (- 7)
17. Unirea Dej 14 3 2 9 10-24 11 (- 10)
18. Building 14 2 4 8 5-14 10 (- 11)
Etapa viitoare (sambata, 11 noiembrie, ora 11): FC Caracal - Auxerre Lugoj, Building - Unirea Alba Iulia, CFR Timisoara - FC Baia Mare, FC Bihor - FC Targoviste, IS Campia Turzii - Gaz Metan, Corvinul Hunedoara - Dacia Mioveni, "U" Cluj-Napoca - Unirea Dej, CSM Rm. Valcea - "Poli" II Timisoara, FCM Resita - Minerul Lupeni.