ITALIA, Serie A, etapa a 9-a * CRISTIAN CHIVU a fost integralist pentru AS Roma, care s-a impus cu 1-0 la Udine. Fundasul roman a fost folosit pe partea stangaa liniei defensive si a avut cateva actiuni ofensive apreciate, participand si la faza din care Ferrari a marcat unicul golal intalnirii. Chivu a primit si un cartonas galben in finalul jocului * ADRIAN MUTU a fost jucat toate minutele pentru Fiorentina, care a pierdut acasa cu Palermo, scor 2-3. Internationalul roman a avut o noua prestatie foarte buna, incununata cu golul egalarii la doi, in minutul 88, plus o bara, din lovitura libera. BOGDAN LOBONT a fost doar rezerva la gazde * PAUL CODREA a marcat unicul gol al Sienei, care s-a impus cu 1-0 la Ascoli, fara VALI NĂSTASE, suspendat pentru cumul de cartonase galbene. Internationalul roman, revenit dupa o luna, a intrat in joc in minutul 58 si a punctat in minutul 86, cu un sut din interiorul careului, desi echipa sa era in inferioritate numerica din minutul 33
ITALIA, Serie B, etapa a 9-a * BOGDAN PATRASCU a fost integralist pentru Piacenza, 2-1 acasa cu Bari.
FRANTA, Ligue 1, etapa a 11-a * DANIEL NICULAE a jucat toate minutele pentru Auxerre, care a pierdut cu 0-1 la Lens * CLAUDIU KESERU, accidentat, nu a fost inclus in lotul lui Nantes, care a castigat cu 1-0 pe teren propriu cu AS Monaco * FLORIN BRATU a fost rezerva pentru Valenciennes, intrand in minutul 72, in locul lui Dossevi, insa echipa sa a pierdut 0-1 la Lorient.
SPANIA, Primera Division, etapa a 8-a * LAURENTIU ROSU a fost titular pentru Recrativo Huelva, care a pierdut 0-3 pe terenul Barcelonei. Internationalul roman a fost schimbat in minutul 65 cu Javi Guerrero.
GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 9-a * VLAD MUNTEANU si SERGIU RADU au fost titulari pentru Energie Cottbus, care s-a impus cu 2-0 pe teren propriu in partida cu Hertha Berlin. Munteanu a ratat un penalty in minutul 20, trimitand peste poarta, in conditiile in care un eventual gol l-ar fi adus in postura de lider al marcatorilor din campionat, cu sase reusite. Sergiu Radu a pasat decisiv la golul doi al lui Energie, reusit in minutul 83 de Shao si a fost schimbat in minutul 89 cu Kuntzel, iar Munteanu a fost substituit cu Baumgart in minutul 81.
OLANDA, Casino Eredivisie, etapa a 10-a * GEORGE OGARARU a fost rezerva la Ajax, care a castigat cu 2-0 meciul de la Heerenveen. Tot la oaspeti, NICOLAE MITEA nu a fost inclus in lot, el fiind in continuare accidentat.
BELGIA, Eerste Klasse, etapa a 10-a * ALIN STOICA a fost doar rezerva pentru KAA Gent, 3-3 acasa cu FC Bruxelles.
UCRAINA, UPL, etapa a 12-a * FLORIN CERNAT a fost titular a doua oara consecutiv pentru Dinamo Kiev, care s-a impus greu, 2-0 pe finalul meciului de la Harkov. Jucatorul roman a trimis mingea in bara la faza la care Kleber a deschis scorul (79) si a fost schimbat in minutul 89 cu Oleinic
l RAZVAN RAT si CIPRIAN MARICA au fost titularizati de antrenorul MIRCEA LUCESCU pentru Sahtar, care a castigat pe teren propriu cu 4-1 meciul cu Karpati Lvov. Rat a ramas pe teren tot meciul, in timp ce Marica a fost schimbat in minutul 56 cu Aghahowa.
CIPRU, Premier League, etapa a 9-a * Omonia Nicosia, echipa antrenata de IOAN ANDONE, cu DANIEL BALAN integralist, a pierdut cu 0-2 meciul jucat in deplasare cu ENP Paralimni * MARIUS IORDACHE a fost titular pentru Ethikos Achnas, invingatoare cu 1-0 pe terenul lui Olimpiakos Nicosia * BOGDAN ANDONE a jucat toate minutele pentru Apollon Limassol, 3-0 acasa cu Digenis Morfou MUGUR BOLOHAN a prins ultimele 12 minute ale meciului pe care echipa sa, Nea Salamina, l-a terminat la egalitate pe propriul teren cu Agia Napa.
ELVETIA, Challenge League, etapa a 12-a * CRISTIAN IANU si CRISTIAN TODEA au fost integralisti pentru Bellinzona, 0-0 in fata propriilor suporteri cu FC Vaduz. ADRIAN PIT a intrat si el la gazde in ultimele 12 minute.
POLONIA, Ideea Klassa, etapa a 12-a * EMILIAN DOLHA si NORBERT VARGA au jucat toate minutele pentru Wisla Cracovia, care a castigat cu 3-0 meciul de acasa cu FC Cracovia. HRISTU CHIACU nu a jucat deloc la gazde.
BULGARIA, 1. Liga, etapa a 11-a * EUGEN TRICA (foto), FLORETIN PETRE si ALEXANDRU PITURCA au avut o contributie decisiva la victoria echipei lor, TSKA Sofia, care s-a impus cu 6-0 acasa cu Cernomoret Burgas. Primii doi au fost titulari, Trica si-a trecut in cont o "dubla", marcand in minutul 5 din penalty si in minutul 48 din "foarfeca", Petre a marcat un gol in minutul 32, iar Piturca jr., intrat in minutul 64, a marcat primele sale goluri in Bulgaria, in minutele 68 si 87.