Somnul - Odihba. Vise. Cosmaruri. Insomnie. Sforait DINAMO - POLI IASI / Cu mijlocasii la pupitru
Echipa lui Mircea Rednic a trecut fara probleme si peste al 13-lea val. In dispozitie excelenta de joc, trei dintre componentii liniei medi
Echipa lui Mircea Rednic a trecut fara probleme si peste al 13-lea val. In dispozitie excelenta de joc, trei dintre componentii liniei mediene a ""alb-rosilor"" au transat meciul inca din prima repriza. Dupa golurile lui C. Munteanu (min. 6), Margaritescu (min. 37) si al lui D. Serban (min. 38), dinamovistii au abordat partea secunda a partidei ceva mai relaxati. Nu insa pentru mult timp, iar Danciulescu (min. 65) si I. Ganea (min. 74) au marcat pentru un 5-0 categoric. STEAUA - URZICENI / Totul a plecat de la Badea
In prima repriza, raportul ocaziilor mari de gol a fost favorabil oaspetilor, numai ca Daniel Costescu a ratat de doua ori din pozitie singur cu portarul, pentru stelisti Nicolita nimerind bara. In repriza a doua, elevii lui Dan Petrescu s-au pierdut cu firea si au incasat doua goluri, autori Vali Badea si Nicolita, in numai cinci minute. Steaua s-a descatusat, la fel ca in meciul cu Forex, iar Dica a majorat diferenta. La 3-0, Oli l-a introdus pe Ochirosii. GLORIA - FARUL / De toate pentru toti
Bistritenii s-au impus la limita, dupa un meci care a avut de toate. In minutul 67, la scorul de 1-0 pentru Gloria, oaspetii au ramas cu un om mai putin, dupa eliminarea lui Ion Barbu. Bistritenii au ratat penalty-ul, prin Paduretu, dar l-au transformat pe cel de-al doilea, primit in minutul 71. Paradoxal, in zece oameni, ""marinarii"" au jucat mai bine, au inscris de doua ori, dar nu a fost de ajuns, Gurita irosind sansa egalarii in minutul 90. UTA - NATIONAL / Egal pentru nimeni
Aflat la meciul de debut pe banca unei echipe de prima liga, Jean Vladoiu s-a reintalnit cu fostul sau coechipier de la Steaua, Marius Lacatus. In cele din urma a iesit un egal care nu multumeste pe nimeni. Totusi, se poate spune ca Vladoiu a debutat cu dreptul, fiind aproape chiar de victorie, aradenii egaland pe final de meci, din penalty. UTA putea chiar castiga, insa portarul Stanev s-a opus in doua situatii, in fata lui Danalache si a lui Balint. VASLUI - CEAHLAUL / Ca intre moldoveni
Chiar daca la un moment dat rezultatul a fost imprevizibil, in momentele in care Ceahlaul a condus de doua ori, pana la final totul a revenit la normal, FC Vaslui egaland de fiecare data si reusind sa intoarca scorul. Golul victoriei a fost inscris insa din ofsaid, nesemnalizat de asistentul Florin Ungureanu. In ultimele trei minute de joc, FC Vaslui a evoluat in inferioritate numerica, din cauza unei accidentari a lui Ionut Voicu. ETAPA 13