Primul meci oficial dintre cele doua vecine de judet
s-a incheiat remiza dupa o partida dramatica. Craiova a marcat pentru 2-1 in minutul 88, dar Pandurii au egalat in minutele de prelungire ale partidei.

A doua partida jucata de ""Stiinta"" la Caracal a umplut arena din localitate, peste 10.000 de spectatori luand loc in tribunele Stadionului ""Parc"". Scandalul iscat intre cei doi conducatori, Adrian Mititelu si Marin Condescu, vizavi de amanarea partidei, s-a transmis si pe teren. Jucatorii celor doua echipe nu s-au menajat deloc, dar craiovenii au fost mai incisivi si au deschis scorul in minutul 5, prin australianul Baird. Oaspetii au revenit repede in joc si au egalat repede prin reusita de exceptie a sarbului Vranjikovici, lovitura libera de la peste 25 de metri.

DRAMATIC. Repriza a doua a insemnat o lupta crancena pentru cucerirea celor trei puncte. Sansa parea sa-i surada Craiovei, care a obtinut un penalty cu trei minute inainte de final, transformat cu precizie de portarul Bornescu. Cand parea ca totul s-a sfarsit pentru gorjeni, a aparut la rampa acelasi Vranjikovici, care a executat impecabil o noua lovitura libera, aducand un nesperat punct echipei lui Eugen Neagoe. ""Imi doream foarte mult victoria, dar e bine si asa. Sunt suparat pe jucatori ca nu au batut, dar asta e viata. Am mai multe de comentat, dar n-o voi face decat atunci cand voi avea dovezi"", a spus ""Geana"", lasand de inteles ca unii jucatori de-ai sai au fost contactati de persoane din conducerea Universitatii.