ITALIA, Seria A, etapa a 7-a. Fiorentina, cu MUTU (foto) in forma maxima, a invins pe Reggina cu 3-0, "Briliantul" deschizand scorul in minutul 30, dand o pasa de gol, ratand alte cateva bune ocazii si primind un cartonas galben pe final de meci, deoarece a sutat dupa fluierul arbitrului. LOBONT a fost doar rezerva * La Roma, CHIVU a fost ca de obicei titular, a evoluat excelent indeosebi in ofensiva, sutand de trei ori periculos la poarta celor de la Chievo, insa echipa sa n-a reusit decat un 1-1 pe propriul teren, golul oaspetilor fiind inscris in urma unei iesiri gresite la ofsaid a internationalului roman
l La Siena (0-0 la Livorno) CODREA n-a evoluat, fiind accidentat * VALI NASTASE a fost titular pentru Ascoli, 0-1 contra Parmei, e jucat toate cele 90 de minute si a ratat o buna ocazie de egalare cu trei minute inainte de final.
ITALIA, Serie B, etapa a 8-a * BOGDAN PATRASCU a fost integralist pentru Piacenza, 1-0 in deplasare cu Frosinone.
GERMANIA, 1.Bundesliga, etapa a 8-a * VLAD MUNTEANU a marcat un gol pentru Energie Cottbus, 2-1 in deplasare cu Alemannia Aachen. Munteanu, primul in clasamentul golgeterilor din Germania, cu cinci reusite la activ, a fost titular, a marcat pentru 1-1 in minutul 56, a primit un cartonas galben si a fost schimbat de Baumgart in minutul 86. Pentru Enrgie, SERGIU RADU a fost integralist. Golul lui Aachen a fost marcat de LAURENTIU REGHECAMPF, in minutul 16, din lovitura libera. Reghecampf a fost titular, a primit un cartonas galben si a fost inlocuit de Fiel in minutul 73.
GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 8-a * IULIAN FILIPESCU (avertizat cu un cartonas galben) si MIHAI TARARACHE au fost integralisti pentru MSV Duisburg, 5-3 in deplasare cu Greuther Furth.
FRANTA, Ligue 1, etapa a 10-a * FLORIN BRATU a fost titular pentru Valenciennes, 3-1 acasa cu Troyes. Bratu a fost schimbat in minutul 66 de Dossevi * CLAUDIU KESERU, accidentat, a lipsit de la FC Nantes, 0-1 in deplasare cu AS Nancy * AS Monaco, echipa antrenata de LASZLO BÍLÍNI, a pierdut acasa, 1-3 cu Toulouse.
UCRAINA, UPL, etapa a 11-a * MARIUS MITU a fost integralist pentru Metalurg Donetk, 1-0 in deplasare cu Metalist Harkov. Mitu a primit un cartonas galben * FLORIN CERNAT (rezerva), CRISTIAN IRIMIA (accidentat) si TIBERIU GHIOANE (retras din fotbal din motive medicale) au lipsit de la Dinamo Kiev, 3-1 acasa cu Stal Alcevsk.
OLANDA, Eredivisie, etapa a 8-a * GEORGE OG├RARU a intrat in minutul 25 pentru Ajax, 4-0 in deplasare cu Feyenoord. Ogararu l-a inlocuit pe Stam. De la Ajax a lipsit NICOLAE MITEA.
TURCIA, Super Lig, etapa a 10-a * DANIEL PANCU (integralist) si CORNEL FRASINEANU (titular, eliminat in minutul 70 pentru cumul de cartonas galbene; primul primit in minutul 37) au jucat pentru Bursaspor, 0-0 acasa cu Ankaraspor.
IRLANDA, Premier League, etapa a 27-a * ANDREI GEORGESCU a marcat golul lui Bray Wanderers, 1-5 in deplasare cu St. Patrick's. Georgescu a fost integralist si a marcat pentru 1-2, in minutul 32.
CIPRU, Premier League, etapa a 8-a * ADRIAN MIHALCEA a marcat un gol pentru Aris Limassol, 2-0 acasa cu Paphos. Mihalcea a fost integralist si a deschis scorul in minutul 3. Tot pentru Aris, LAURENTIU DINIT├ a fost integralist, iar MIHAI STERE a fost titular, fiind schimbat in minutul 67 de Kuchar * Omonia Nicosia, echipa antrenata de IOAN ANDONE, a castigat acasa, 3-0 cu Apollon Limassol. Pentru Omonia, DANIEL B├LAN a fost integralist, in timp ce de la Apollon a lipsit BOGDAN ANDONE * STELIAN CARABAS a jucat toate minutele pentru Anorthosis Famagusta, 2-a acasa cu Olympiakos Nicosia * MARIUS IORDACHE a lipsit de la Ethnikos Achnas, 0-0 acasa cu Paralimni.
GRECIA, Alpha Ethniki, etapa a 7-a * COSMIN BARCAUAN a fost integralist pentru PAOK Salonik, 0-0 in deplasare cu Aris Salonik.
UNGARIA, NB-I, etapa a 10-a * MARIUS RADU (integralist), SERGIU HOMEI (integralist), CRISTIAN CIGAN (titular, schimbat in minutul 64 de Korudjiev) si SEBASTIAN IANC (din minutul 31 in locul lui T. Szabo) au jucat pentru FC Sopron, 0-0 in deplasare cu Pecs. De la Sopron, echipa antrenata de TIBOR SELYMES, au lipsit ION IBRIC si LUCIAN CRISTIAN MUNTEANU * SORIN BOTIS a fost integralist pentru Zalaegerszeg, 0-2 in deplasare cu Paks * CIPRIAN BINDER a intrat in minutul 79 pentru Diosgyor, 1-1 in deplasare cu Debrecen. Binder l-a schimbat pe Douva.
RUSIA, Premier Liga, etapa a 23-a * ADRIAN GEORGE IORDACHE a fost rezerva pentru Sinik Iaroslav, 1-3 acasa cu Luci-Energhia Vladivostok.
UCRAINA, etapa a 11-a
l Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu a inregistrat un esec surprinzator pe propriul teren, pierzand cu 0-1 in fata lui Arsenal Kiev.
ELVETIA, Challange League, etapa a 11-a * CRISTIAN IANU (integralist) si CRISTIAN TODEA (din minutul 68 in locul lui Aquaro) au jucat pentru AC Bellinzona, 4-0 acasa cu Wohlen. De la Bellinzona a lipsit ADRIAN PIT, ramas pe banca de rezerve. (MIG)