In celalalt meci din grupa G, Panathianikos Atena a trecut cu 2-0 de Hapoel Tel-Aviv, ambele goluri fiind marcate in repriza a doua de Chen (47 - autogol) si Romero (64). Antrenorul lui Panathinaikos, spaniolul Victor Munoz, a folosit urmatoarea echi
In celalalt meci din grupa G, Panathianikos Atena a trecut cu 2-0 de Hapoel Tel-Aviv, ambele goluri fiind marcate in repriza a doua de Chen (47 - autogol) si Romero (64). Antrenorul lui Panathinaikos, spaniolul Victor Munoz, a folosit urmatoarea echipa: Ebede - Antonsson (49 Biscan), Morris, Seric, Vintra - Romero, Andric, Ivanschitz, Victor (60 Leontiou) - Papadopoulos (73 Mantzios), Salpigidis, in timp ce Itzhak Shum, tehnicianul lui Hapoel, a mizat pe Elimelech - Chen, Haliva, Antebi, Paez -Degu (59 De Bruno), Abukasis, Badir, Vermouth (68 Ogbonna) - Toema (80 Jolic), Barda. In schimb, Mlada Boleslav, care a stat in prima etapa, a jucat in Cupa Cehiei, 4-1 in deplasare cu Hradec Kralove in optimile de finala. Golurile invingatorilor au fost marcate de Kulic (12), Palat (14), Matejovsky (40) si Vaculik (89), in timp ce pentru gazde a inscris Chleboun (16). Antrenorul Mladei Boleslav, Dusan Uhrin jr., a folosit urmatoarea echipa: Kucera - Rajnoch, Brezinski, Rolko, Palat - Kysela (4 Vaculik), Matejovsky, Smerda, Polacek - Kulic (66 Holub), Pecka (86 Sevinsky). In urma acestui rezultat, Mlada s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Cehiei. (MIG)