Programul meciurilor
Vineri
UNIREA URZICENI - FC VASLUI (ora 15 - Telesport)
Arbitri: S. Coltescu - M. Savaniu, S. Caia (A. Ionita)
Observatori: Val. Alexandru, D. Lazarescu
FC FARUL - JIUL PETROSANI (ora 19,30 - Telesport)
Arbitri: M. Avram - N. Marodin, Ad. Vidan (V. Stanisteanu)
Observatori: Fl. Halagian, N. Pantea
Sambata
CFR CLUJ - FC ARGES PITESTI (ora 14 - TVR 2)
Arbitri: O. Trandu - C. Avram, Cl. Tripa (Fl. Marcu)
Observatori: V. Boit, N. Grigorescu
PANDURII TG. JIU - "POLI" TIMISOARA (ora 15 - Telesport)
Arbitri: S. Corpodean - D. Burloiu, C. Florescu (I. Biro)
Observatori: Gh. Nedelescu, G. Ionescu
GLORIA BISTRITA - DINAMO (ora 15 - National TV)
Arbitri: V. Bratu - Oct. Sovre, N. Meghesan (G. Mocean)
Observatori: M. C. Ionescu, D. D. Craciun
FC NATIONAL - UNIV. CRAIOVA (ora 20,45 - Antena 1)
Arbitri: Al. Tudor - Gh. Negoita, S. Gheorghe (D. Burca)
Observator: D. Neagu, D. Prodan
Duminica
POLITEHNICA IASI - RAPID (ora 14 - National TV)
Arbitri: Cr. Balaj - A. Onita, G. Szabo (M. Draganescu)
Observatori: Al. Popescu, M. Lica
OTELUL GALATI - STEAUA (ora 15 - TVR 1)
Arbitri: A. Constantin - Cr. Nica, I. Popa (D. Deca)
Observatori: O. Goga, Fl. Prunea
CEAHLAUL P. NEAMT - UTA ARAD (ora 20 - Telesport)
Arbitri: Al. Deaconu - H. Bochis, Ed. Crangasu (A. Helesteanu)
Observator: R. Pascu, Gh. Moise
CLASAMENT
1. Dinamo 11 11 0 0 24- 7 33 (+15)
2. Steaua 11 7 3 1 21- 7 24 (+ 6)
3. Otelul Galati 11 7 0 4 18-14 21 (+ 6)
4. CFR Cluj 11 6 2 3 25-15 20 (+ 5)
5. Rapid 11 5 4 2 16-10 19 (+ 1)
6. Politehnica Iasi 11 5 4 2 15-11 19 (+ 1)
7. "Poli" Timisoara 11 5 4 2 11- 7 19 (+ 1)
8. Gloria Bistrita 11 5 1 5 14-11 16 (+ 1)
9. UTA Arad 11 5 1 5 11-12 16 (- 2)
10. FC Farul 11 4 2 5 14-14 14 (- 1)
11. Pandurii Tg. Jiu 11 4 1 6 9-13 13 (- 2)
12. Ceahlaul 11 4 1 6 8-13 13 (- 2)
13. Unirea Urziceni 11 4 0 7 9-13 12 (- 3)
14. Univ. Craiova 11 3 3 5 12-24 12 (- 6)
15. FC National 11 2 3 6 9-15 9 (- 6)
16. FC Vaslui 11 2 3 6 12-22 9 (- 9)
17. Jiul Petrosani 11 1 4 6 5-12 7 (- 11)
18. FC Arges 11 1 0 10 6-19 3 (- 15)