Grupa A
KAZAHSTAN - FINLANDA 0-2 (0-1)
Litmanen 27, Hyypia 65
SERBIA - ARMENIA 3-0 (0-0)
Stankovic 54p, Lazovic 62, Zigic 90+2
POLONIA - PORTUGALIA 2-1 (2-0)
Smolarek 9, 18 / Nuno Gomes 90+2
BELGIA - AZERBAIDJAN 3-0 (1-0)
Simons 24p, Vandenbergh 47, Dembele 82
Clasament: 1. Serbia 10p (4 jocuri), 2. Finlanda 8p (4j), 3. Belgia 7p (4j), 4. Belarus 7p (4j), 5. Portugalia 4p (3j), 6. Kazahstan 2p (4j), 7. Armenia 1p (3j), 8. Azerbaidjan 1p (3j).
Etapa viitoare (15 noiembrie): Finlanda - Armenia, Portugalia - Kazahstan, Belgia - Polonia.
Grupa B
UCRAINA - SCOTIA 2-0 (0-0)
Kucer 60, Sevcenko 90p
GEORGIA - ITALIA 1-3 (1-1)
Sasiasvili 26 / De Rossi 18, Camoranesi 63, Perrotta 71
FRANTA - FEROE 5-0 (2-0)
Saha 2, Henry 22, Anelka 77, Trezeguet 78, 84
Clasament: 1. Franta 9p (4j), 2. Scotia 9p (4j), 3. Italia 7p (4j), 4. Ucraina 6p (3j), 5. Lituania 4p (3j), 6. Georgia 3p (4j), 7. Feroe 0p (4j).
Etapa viitoare (24 martie): Scotia - Georgia, Feroe - Ucraina, Lituania - Franta.
Grupa C
MALTA - UNGARIA 2-1 (1-1)
Schembri 14, 53 / Torghelle 19
TURCIA - MOLDOVA 5-0 (3-0)
H. Sukur 35, 37p, 43, 73, Tuncay 68
BOSNIA-HERTEGOVINA - GRECIA 0-4 (0-1)
Haristeas 8p, Patsazoglou 82, Samaras 85, Katsouranis 90+4
Clasament: 1. Turcia 9p (3j), 2. Grecia 9p (3j), 3. Norvegia 6p (3j), 4. Bosnia-H. 4p (4j), 5. Ungaria 3p (4j), 6. Malta 3p (3j), 7. Moldova 1p (4j).
Etapa viitoare (24 martie): Grecia - Turcia, Norvegia - Bosnia-Hertegovina, Moldova - Malta.
Grupa D
IRLANDA - CEHIA 1-1 (0-0)
Kilbane 62 / Koller 64
SLOVACIA - GERMANIA 1-4 (0-3)
Varga 58 / Podolski 13, 72, Ballack 25, Schweinsteiger 36
TARA GALILOR - CIPRU 3-1 (2-0)
Koumas 33, Earnshow 39, Bellamy 77 / Okka 83
Clasament: 1. Cehia 10p (4j), 2. Germania 9p (3j), 3. Slovacia 6p (4j), 4. Tara Galilor 3p (3j), 5. Cipru 3p (3j), 6. Irlanda 1p (3j), 7. San Marino 0p (2j).
Etapa viitoare (15 noiembrie): Cipru - Germania, Irlanda - San Marino.
Grupa E
ANDORRA - MACEDONIA 0-3 (0-3)
Pandev 13, Noveski 16, Naumoski 31
RUSIA - ESTONIA 2-0 (0-0)
Pogrebniak 78, Sicev 90+1
CROATIA - ANGLIA 2-0 (0-0)
Da Silva 61, G. Neville 69a
Clasament: 1. Croatia 7p (3j), 2. Anglia 7p (4j), 3. Israel 7p (3j), 4. Macedonia 7p (4j), 5. Rusia 5p (3j), 6. Estonia 0p (3j), 7. Andorra 0p (4j).
Etapa viitoare (15 noiembrie): Israel - Croatia, Macedonia - Rusia.
Grupa F
ISLANDA - SUEDIA 1-2 (1-1)
Vidarsson 6 / Kallstrom 8, Wihelmsson 59
LIECHTENSTEIN - DANEMARCA 0-4 (0-2)
D. Jensen 29, Gravgaard 32, Tomasson 51, 64
IRLANDA DE NORD - LETONIA 1-0 (1-0)
Healy 35
Clasament: 1. Suedia 12p (4j), 2. Danemarca 7p (3j), 3. Irlanda de Nord 7p (4j), 4. Letonia 3p (3j), 5. Spania 3p (3j), 6. Islanda 3p (4j), 7. Liechtenstein 0p (3j).
Etapa viitoare (24 martie): Spania - Danemarca, Liechtenstein - Irlanda de Nord.
* toate partidele s-au disputat miercuri