Programul meciurilor
l Vineri
UNIV. CRAIOVA - CEAHLAUL P. NEAMT (ora 15 - Telesport)
Arbitri: Cr. Balaj - Z. Szekely, Tr. Marchis (V. Lungu)
Observatori: I. Urs, I. Muresan
* se disputa la Caracal
STEAUA BUCURESTI - CFR CLUJ (ora 20 - TVR 1)
Arbitri: S. Coltescu - Fl. Buzarnescu, N. Meghesan (Fl. Ghimbasan)
Observatori: D. Mihalache, D. Lazarescu
* se disputa cu portile inchise
l Sambata
JIUL PETROSANI - PANDURII TG. JIU (ora 15)
Arbitri: Al. Tudor - Cr. Nica, A. Onita (M. Ianovschi)
Observatori: Val. Alexandru, Val. Ionita
UTA ARAD - UNIREA URZICENI (ora 15 - Telesport)
Arbitri: A. Constantin - Ad. Vidan, C. Fecioru (C. Dansa)
Observatori: Al. Boc, D. Prodan
DINAMO - FC FARUL CONSTANTA (ora 20.45 - Antena 1)
Arbitri: A. Helesteanu - Ed. Dumitrescu, S. Caia (Ed. Constantinescu)
Observatori: D. Neagu, N. Grigorescu
* se dipsuta cu portile inchise
l Duminica
FC ARGES - POLITEHNICA IASI (ora 15 - National TV)
Arbitri: M. Bocaneala - C. Savu, I. Radu (Ad. Comanescu)
Observatori: Fl. Gatejeanu, Fl. Prunea
FC VASLUI - OTELUL GALATI (ora 15 - Telesport)
Arbitri: S. Corpodean - N. Marodin, M. Nagy (R. Dumitru)
Observatori: S. Satmari, M. Lica
"POLI" TIMISOARA - FC NATIONAL (ora 20.30 - TVR 1)
Arbitri: M. Salomir - M. Savaniu, D. Mudura (V. Balaj)
Observatori: C. Cacoveanu, O. Streng
- partida RAPID BUCURESTI - GLORIA BISTRITA urma sa se dispute aseara, dupa inchiderea acestei editii
CLASAMENT
1. Dinamo 10 10 0 0 22- 6 30 (+15)
2. Steaua 10 6 3 1 17- 5 21 (+ 6)
3. Otelul Galati 10 7 0 3 17-11 21 (+ 6)
4. CFR Cluj 10 6 2 2 23-11 20 (+ 5)
5. "Poli" Timisoara 10 5 3 2 10- 6 18 (+ 3)
6. Gloria Bistrita 10 5 1 4 14- 7 16 (+ 1)
7. Rapid 10 4 4 2 12-10 16 (+ 1)
8. Politehnica Iasi 10 4 4 2 12-12 16 (- 2)
9. FC Farul 10 4 2 4 13-12 14 (- 1)
10. UTA Arad 10 4 1 5 10-12 13 (- 2)
11. Ceahlaul 10 4 1 5 8-12 13 (- 2)
12. Unirea Urziceni 10 4 0 6 9-12 12 (- 3)
13. Pandurii Tg. Jiu 10 3 1 6 7-13 10 (- 5)
14. Univ. Craiova 10 2 3 5 11-24 9 (- 6)
15. FC National 10 2 2 6 8-14 8 (- 7)
16. Jiul Petrosani 10 1 4 5 5-10 7 (- 8)
17. FC Vaslui 10 1 3 6 9-21 6 (- 9)
18. FC Arges 10 1 0 9 6-17 3 (-12)