l S-au disputat pana acum: Belarus - Albania 2-2, Romania - Bulgaria 2-2, Luxemburg - Olanda 0-1 (2 septembrie), Bulgaria - Slovenia 3-0, Albania - Romania 0-2, Olanda - Belarus 3-0 (6 septembrie).
l Astazi
ROMANIA - BELARUS (ora 20,15, Bucuresti)
BULGARIA - OLANDA (ora 21, Sofia)
SLOVENIA - LUXEMBURG (ora 21,45, Celje)
l Clasament
1. Olanda 2 2 0 0 4-0 6
2. Bulgaria 2 1 1 0 5-2 4
3. Romania 2 1 1 0 4-2 4
4. Albania 2 0 1 1 2-4 1
5. Belarus 2 0 1 1 2-5 1
6. Luxemburg 1 0 0 1 0-1 0
7. Slovenia 1 0 0 1 0-3 0
l Programul meciurilor ramase
2006: Belarus - Slovenia, Luxemburg - Bulgaria, Olanda - Albania (11 octombrie).
2007: Olanda - Romania, Luxemburg - Belarus, Albania - Slovenia (24 martie), Romania - Luxemburg, Slovenia - Olanda, Bulgaria - Albania (28 martie), Albania - Luxemburg, Belarus - Bulgaria, Slovenia - Romania (2 iunie), Luxemburg - Albania, Bulgaria - Belarus, Romania - Slovenia (6 iunie), Belarus - Romania, Olanda - Bulgaria, Luxemburg - Slovenia (8 septembrie), Slovenia - Belarus, Bulgaria - Luxemburg, Albania - Olanda (12 septembrie), Romania - Olanda, Belarus - Luxemburg, Slovenia - Albania (13 octombrie), Luxemburg - Romania, Olanda - Slovenia, Albania - Bulgaria (17 octombrie), Bulgaria - Romania, Albania - Belarus, Olanda - Luxemburg (17 noiembrie), Belarus - Olanda, Romania - Albania, Slovenia - Bulgaria (21 noiembrie).
ROMANIA
Selectioner: VICTOR PITURCA
l Portari
Danut Dumitru Coman (Rapid)
Marius Cornel Popa ( "Poli" Timisoara)
l Fundasi
Valentin Emanoil Badoi (Rapid)
Petre Marin (Steaua)
Cristian Eugen Chivu (AS Roma / Italia)
Stefan Radu (Dinamo)
Nicolae Dorin Goian (Steaua)
Gabriel Tamas (Celta Vogi / Spania)
Razvan Dinca-Rat (Sahtar Donetk / Ucraina)
Corneliu Cristian Pulhac (Dinamo)
l Mijlocasi
Florentin Petre (TSKA Sofia - Bulgaria)
Banel Nicolita (Steaua)
Ovidiu Petre (Steaua)
Razvan Cocis (Serif Tiraspol / Moldova)
Nicolae Marius Dica (Steaua)
Laurentiu Dumitru Rosu (Huelva / Spania)
Costin Lazar (Rapid)
l Atacanti
Adrian Mutu (AC Fiorentina / Italia)
Mugurel Mihai Buga (Rapid)
Ciprian Marica (Sahtar Donetk / Ucraina)
Claudiu Iulian Niculescu (Dinamo)
BELARUS
Selectioner: IURI PUNTUS
l Portari
Iuri Jevnov (FK Moscova / Rusia)
Anton Omelcenko (FK Moscova / Rusia)
Vladimir Gaev (Dinamo / Romania)
l Fundasi
Serghei Omelianciuk (Sinik Iaroslavl / Rusia)
Serghei Staniuk (Energhia Vladivostok / Rusia)
Dmitri Lentevici (Torpedo Moscova / Rusia)
Ian Tigorev (Dinamo Minsk)
Aleksandr Iurevici (Sahtior Soligorsk)
Pavel Plaskoni (Sahtior Soligorsk)
Artiom Radkov (BATE Borisov)
Serghei Gurenko (Lokomotiv Moscova / Rusia)
l Mijlocasi
Aleksandr Hleb (Arsenal Londra / Anglia)
Aleksandr Kulci (Tom Tomsk / Rusia)
Maksim Romascenko (Dinamo Moscova / Rusia)
Denis Kovba (Krilia Sovietov Samara / Rusia)
Timofei Kalacev (Rostelmas Rostov / Rusia)
Vladimir Koritko (Terek Groznii / Rusia)
Oleg Strahanovici (MTZ-RIPO Minsk)
l Atacanti
Viaceslav Hleb (MTZ-RIPO Minsk)
Artem Kontevoi (MTZ-RIPO Minsk)
Leonid Kovel (Dinamo Minsk)
Serghei Kornilenko (Dnepr / Ucraina)
PRELIMINARII EURO 2008 - PROGRAM
l Grupa A
KAZAHSTAN - POLONIA (ora 17, Alma-Ata)
ARMENIA - FINLANDA (ora 19, Erevan)
SERBIA - BELGIA (ora 21,15, Belgrad)
PORTUGALIA - AZERBAIDJAN (ora 23, Porto)
Clasament
1. Finlanda 2 1 1 0 4-2 4
2. Serbia 2 1 1 0 2-1 4
3. Belgia 2 1 1 0 1-0 4
4. Kazahstan 2 0 2 0 1-1 2
5. Portugalia 1 0 1 0 1-1 1
6. Azerbaidjan 2 0 1 1 1-2 1
7. Polonia 2 0 1 1 2-4 1
8. Armenia 1 0 0 1 0-1 0
l Grupa B
FEROE - LITUANIA (ora 17, Torshavn)
SCOTIA - FRANTA (ora 19, Glasgow)
ITALIA - UCRAINA (ora 21,50, Roma)
Clasament
1. Scotia 2 2 0 0 8- 1 6
2. Franta 2 2 0 0 6- 1 6
3. Georgia 3 1 0 2 8- 6 3
4. Ucraina 1 1 0 0 3- 2 3
5. Lituania 2 0 1 1 2- 3 1
6. Italia 2 0 1 1 2- 4 1
7. Feroe 2 0 0 2 0-12 0
l Grupa C
MOLDOVA - BOSNIA-HERTEGOVINA (ora 19, Chisinau)
UNGARIA - TURCIA (ora 20,45, Budapesta)
GRECIA - NORVEGIA (ora 21,30, Atena)
Clasament
1. Norvegia 2 2 0 0 6-1 6
2. Turcia 1 1 0 0 2-0 3
3. Bosnia-H. 2 1 0 1 6-5 3
4. Grecia 1 1 0 0 1-0 3
5. Ungaria 2 1 0 1 4-5 3
6. Moldova 2 0 0 2 0-3 0
7. Malta 2 0 0 2 2-7 0
l Grupa D
TARA GALILOR - SLOVACIA (ora 17, Cardiff)
CEHIA - SAN MARINO (ora 18,15, Liberec)
CIPRU - IRLANDA (ora 19,30, Nicosia)
Clasament
1. Germania 2 2 0 0 14- 0 6
2. Cehia 2 2 0 0 5- 1 6
3. Slovacia 2 1 0 1 6- 4 3
4. Tara Galilor 1 0 0 1 1- 2 0
5. Irlanda 1 0 0 1 0- 1 0
6. Cipru 1 0 0 1 1- 6 0
7. San Marino 1 0 0 1 0-13 0
l Grupa E
RUSIA - ISRAEL (ora 18, Moscova)
ANGLIA - MACEDONIA (ora 19, Manchester)
CROATIA - ANDORRA (ora 21,15, Zagreb)
Clasament
1. Anglia 2 2 0 0 6-0 6
2. Israel 2 2 0 0 5-1 6
3. Macedonia 2 1 0 1 1-1 3
4. Croatia 1 0 1 0 0-0 0
5. Rusia 1 0 1 0 0-0 0
6. Estonia 2 0 0 2 0-2 0
7. Andorra 2 0 0 2 1-9 0
l Grupa F
SUEDIA - SPANIA (ora 21, Stockholm)
DANEMARCA - IRLANDA DE NORD (ora 21, Copenhaga)
LETONIA - ISLANDA (ora 21, Riga)
Clasament
1. Suedia 2 2 0 0 4-1 6
2. Spania 2 1 0 1 6-3 3
3. Danemarca 1 1 0 0 2-0 3
4. Islanda 2 1 0 1 3-2 3
5. Irlanda de Nord 2 1 0 1 3-5 3
6. Letonia 1 0 0 1 0-1 0
7. Liechtenstein 2 0 0 2 1-7 0