Seria I
Rezultate si marcatori
DUNAREA GIURGIU - FC SNAGOV 4-1 (1-1)
M. Dobre 42, M. Zamfir 60, Rusescu 65, 67 / Cr. Ungureanu 41
CF BRAILA - GLORIA BUZAU 1-1 (1-0)
Buteseaca 24 / Bunica 56
CS OTOPENI - FC BRASOV 1-1 (0-0)
Cl. Dumitrescu 57p / V. Gheorghe 84
SPORTUL STUDENTESC - PREFAB MODELU 0-5 (0-1)
Vasiliu 40, M. SErban 50, 55, 86, M. Jianu 82
FOREX BRASOV - FC SACELE 2-0 (0-0)
I. Coman 49p, 85
FCM CAMPINA - DELTA TULCEA 1-3 (0-3)
Lupsa 90+1 / L. Stefan 10, St. Ciobanu 21, E. Nanu 36
FC BOTOSANI - DUNAREA GALATI 1-2 (0-1)
M. Matei 61 / S. Ilie 22, Bourceanu 69
FCM BACAU - CETATEA SUCEAVA 0-0*
CHIMIA BRAZI - PETROLUL PLOIESTI 1-2 (0-0)*
V. Dinu 79 / Hadnagy 59, Sagna 62
* s-au jucat vineri
Clasament
1. Forex Brasov 8 6 0 2 15- 7 18 (+ 6)
2. CS Otopeni 8 4 3 1 11- 5 15 (+ 3)
3. Dunarea Giurgiu 8 4 2 2 16- 7 14 (+ 2)
4. FC Brasov 8 4 2 2 14- 9 14 (+ 2)
5. Prefab Modelu 8 4 1 3 12- 8 13 (+ 1)
6. Delta Tulcea 8 4 1 3 15-12 13 (+ 1)
7. FC Botosani 8 4 1 3 10- 9 13 (+ 1)
8. Petrolul Ploiesti 8 4 1 3 9- 9 13 (+ 1)
9. Cetatea Suceava 8 3 3 2 15-11 12 ( 0)
10. Gloria Buzau 8 3 2 3 12- 7 11 (- 1)
11. Dunarea Galati 8 3 2 3 9-11 11 (- 1)
12. Sportul Stud. 8 3 2 3 10-17 11 (- 1)
13. FC Sacele 8 2 4 2 4- 5 10 (- 2)
14. FCM Campina 8 2 3 3 6- 6 9 (- 3)
15. CF Braila 8 1 3 4 6- 6 6 (- 6)
16. FCM Bacau* 8 3 3 2 5- 4 4 (- 8)
17. Chimia Brazi 8 0 2 6 4-15 2 (-10)
18. FC Snagov 8 0 1 7 6-19 1 (-11)
* echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 30 septembrie): FC Snagov - Chimia Brazi, Prefab Modelu - Dunarea Giurgiu, Delta Tulcea - Sportul, Gloria Buzau - FC Brasov, Petrolul - CF Braila, Dunarea Galati - Forex, FC Sacele - FCM Campina, FCM Bacau - CS Otopeni, Cetatea Suceava - FC Botosani.
Seria a II-a
UNIREA DEJ - AUXERRE LUGOJ 1-0 (0-0)
Chiorean 63
MINERUL LUPENI - FC TARGOVISTE 2-1 (0-0)
Dumitra 49, Ciolca 88a / G. Preda 65
"POLI" II TIMISOARA - APULUM ALBA IULIA 0-1 (0-1)
M. Manea 2
IS CAMPIA TURZII - FC BAIA MARE 0-0
DACIA MIOVENI - FC CARACAL 3-0 (3-0)
G. Marinescu 10, Cl. Ionescu 36, I. Baicu 40p
CORVINUL HUNEDOARA - FC BIHOR 5-1 (4-0)
Kiraly 7, Bunea 17p, Pepenar 36, 38, Visan 90+1 / Szeles 76
GAZ METAN MEDIAS - BUILDING VANJU MARE 3-0 (2-0)
N. Iorga 9, C. Prodan 44, Boaru 90+1
"U" CLUJ-NAPOCA - CFR TIMISOARA 2-1 (0-1)
R. Sabo 55p, 65p / Gheju 31
CSM RM. VALCEA - FCM RESITA 2-1 (1-0)
M. Dumitru 26, Melcea 73 / Rupa 57
Clasament
1. Dacia Mioveni 8 6 2 0 13- 2 20 (+ 8)
2. "U" Cluj-Napoca 8 5 2 1 7- 6 17 (+ 5)
3. FC Caracal 8 5 0 3 12- 8 15 (+ 3)
4. Minerul Lupeni 8 4 2 2 10- 7 14 (+ 2)
5. FCM Resita 8 3 3 2 10- 6 12 ( 0)
6. FC Targoviste 8 3 3 2 8- 5 12 ( 0)
7. CSM Rm. Valcea 8 4 0 4 10-10 12 ( 0)
8. Apulum Alba Iulia 8 3 3 2 5- 5 12 ( 0)
9. "Poli" II Timisoara 8 3 2 3 7- 5 11 (- 1)
10. Corvinul Hd. 8 2 4 2 16-11 10 (- 2)
11. IS Campia Turzii 8 2 4 2 5- 4 10 (- 2)
12. Unirea Dej 8 3 1 4 7- 9 10 (- 2)
13. Gaz Metan Medias 8 2 2 4 8- 8 8 (- 4)
14. Auxerre Lugoj 8 2 2 4 6- 8 8 (- 4)
15. FC Baia Mare 8 2 2 4 6-15 8 (- 4)
16. CFR Timisoara 8 2 1 5 7-15 7 (- 5)
17. FC Bihor 8 1 3 4 6-13 6 (- 6)
18. Building 8 1 2 5 2- 8 5 (- 7)
Etapa viitoare (sambata, 30 septembrie): Auxerre Lugoj - "Poli" II Timisoara, FC Caracal - Unirea Dej, Building - Dacia Mioveni, FC Targoviste - FC Baia Mare, Apulum - Minerul Lupeni, CFR Timisoara - Corvinul, FC Bihor - Gaz Metan, CSM Rm. Valcea - IS Campia Turzii, FCM Resita - "U" Cluj-Napoca.
* meciurile s-au disputat sambata
** promoveaza in Liga I echipele clasate pe locurile 1 si 2 in fiecare serie; retrogradeaza in Liga a III-a echipele clasate pe locurile 15, 16, 17 si 18 in fiecare serie