Seria I
- Rezultate si marcatori
FC SNAGOV - SPORTUL STUDENTESC 1-1 (0-1)
Spanu 88 / Curelea 14
PREFAB MODELU - FCM CAMPINA 0-0
DELTA TULCEA - FOREX BRASOV 3-1 (2-1)
L. Stefan 2, Caju 12, E. Nanu 63 / Marton 36
FC BRASOV - CF BRAILA 4-0 (1-0)
Cr. Turcu 5, 68, V. Gheorghe 60p, 71
GLORIA BUZAU - CHIMIA BRAZI 3-1 (0-0)
Mutiu 57, Bunica 68, Hulubei 82 / M. Oprea 90+4p
DUNAREA GALATI - FCM BACAU 1-0 (1-0)
Bogos 4
FC SACELE - FC BOTOSANI 0-0
CETATEA SUCEAVA - CS OTOPENI 2-4 (1-2)
Apetrei 7, Dicher 46 / Fl. Sandu 34, Nicolau 41, Petrea 78, Dicu 85
PETROLUL PLOIESTI - DUNAREA GIURGIU 2-0 (1-0)
Marinescu 23, Hadnagy 78
- Clasament
1. Forex Brasov 7 5 0 2 13- 7 15 (+ 6)
2. CS Otopeni 7 4 2 1 10- 4 14 (+ 5)
3. FC Brasov 7 4 1 2 13- 8 13 (+ 1)
4. FC Botosani 7 4 1 2 9- 7 13 (+ 4)
5. Dunarea Giurgiu 7 3 2 2 12- 6 11 (+ 2)
6. Cetatea Suceava 7 3 2 2 15-11 11 (- 1)
7. Sportul Stud. 6 3 2 1 10- 6 11 (+ 2)
8. Delta Tulcea 7 3 1 3 12-11 10 (- 2)
9. FC Sacele 7 2 4 1 4- 3 10 (- 2)
10. Prefab Modelu 7 3 1 3 7- 8 10 (- 2)
11. Petrolul Ploiesti 7 3 1 3 7- 8 10 (- 2)
12. FCM Campina 7 2 3 2 5- 3 9 ( 0)
13. Dunarea Galati 7 2 2 3 7-10 8 (- 4)
14. Gloria Buzau 6 2 1 3 5- 6 7 (- 2)
15. CF Braila 7 1 2 4 2-14 5 (- 4)
16. FCM Bacau* 7 3 2 2 5- 4 3 (- 6)
17. Chimia Brazi 7 0 2 5 3-13 2 (- 7)
18. FC Snagov 7 0 1 6 5-15 1 (-11)
* echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
** partida Gloria Buzau - Sportul Studentesc, restanta din etapa a 5-a, se disputa miercuri, 20 septembrie
- Etapa viitoare (sambata, 23 septembrie, ora 11): Dunarea Giurgiu - FC Snagov, CF Braila - Gloria Buzau, Chimia Brazi - Petrolul Ploiesti, CS Otopeni - FC Brasov, Sportul Studentesc - Prefab Modelu, Forex Brasov - FC Sacele, FCM Campina - Delta Tulcea, FC Botosani - Dunarea Galati, FCM Bacau - Cetatea Suceava.
Seria a II-a
- Rezultate si marcatori
AUXERRE LUGOJ - DACIA MIOVENI 0-1 (0-0)
Ad. Oprea 76
FC CARACAL - GAZ METAN MEDIAS 1-0 (0-0)
Ad. Serban 63
BUILDING VANJU MARE - CORVINUL 1-1 (1-0)
I. Gheorghe 44 / M. Pacurar 82
FC BAIA MARE - MINERUL LUPENI 2-1 (1-1)
Fabian 4, Bichiri 53 / Itu 34
FC TARGOVISTE - "POLI" II TIMISOARA 1-0 (1-0)
Raicu 7p
APULUM ALBA IULIA - UNIREA DEJ 0-2 (0-0)
Fl. Dan 47p, D. Mitu 54
FC BIHOR ORADEA - "U" CLUJ-NAPOCA 0-1 (0-1)
Stoianof 21
FCM RESITA - IS CAMPIA TURZII 0-0
CFR TIMISOARA - CSM RM. VALCEA 1-2 (0-0)
Mihaila 82p / Dandea 63, Murineanu 90p
- Clasament
1. Dacia Mioveni 7 5 2 0 10- 2 17 (+ 8)
2. FC Caracal 7 5 0 2 12- 5 15 (+ 3)
3. "U" Cluj-Napoca 7 4 2 1 5- 5 14 (+ 5)
4. FCM Resita 7 3 3 1 9- 4 12 ( 0)
5. FC Targoviste 7 3 3 1 7- 3 12 ( 0)
6. "Poli" II Timisoara 7 3 2 2 7- 4 11 (+ 2)
7. IS Campia Turzii 7 2 3 2 4- 5 9 (- 3)
8. CSM Rm. Valcea 7 3 0 4 8- 9 9 ( 0)
9. Apulum Alba Iulia 7 2 3 2 4- 5 9 (- 3)
10. Minerul Lupeni 6 2 2 2 7- 6 8 (- 1)
11. Auxerre Lugoj 7 2 2 3 6- 7 8 (- 4)
12. Corvinul Hd. 7 1 4 2 11-10 7 (- 2)
13. Unirea Dej 7 2 1 4 6- 9 7 (- 2)
14. CFR Timisoara 7 2 1 4 6-13 7 (- 5)
15. FC Baia Mare 7 2 1 4 6-15 7 (- 5)
16. FC Bihor 7 1 3 3 5- 8 6 (- 6)
17. Gaz Metan 6 1 2 3 5- 7 5 (- 1)
18. Building 7 1 2 4 2- 5 5 (- 7)
* partida Gaz Metan Medias - Minerul Lupeni, restanta din etapa a 2-a, se disputa miercuri, 20 septembrie
- Etapa viitoare (sambata, 23 septembrie, ora 11): Unirea Dej - Auxerre Lugoj, Minerul Lupeni - FC Targoviste, "Poli" II Timisoara - Apulum Alba Iulia, IS Campia Turzii - FC Baia Mare, Dacia Mioveni - FC Caracal, Corvinul Hunedoara - FC Bihor, Gaz Metan - Building, "U" Cluj-Napoca - CFR Timisoara, CSM Rm. Valcea - FCM Resita.
* partidele etapei a 7-a s-au disputat sambata
** promoveaza in Liga I echipele clasate pe locurile 1 si 2 in fiecare serie; retrogradeaza in Liga a III-a echipele clasate pe locurile 15, 16, 17 si 18 in fiecare serie