Rezultate si marcatori
Seria I
DUNAREA GIURGIU - GLORIA BUZAU 2-0 (0-0)
Rusescu 65, 86
CHIMIA BRAZI - FC BRASOV 1-2 (1-1)
V. Dinu 17 / Cr. Turcu, 21, V. Gheorghe 83
CS OTOPENI - CF BRAILA 3-0 (3-0)
Cojocnean 2, Cristean 16, Celpan 33
SPORTUL - PETROLUL PLOIESTI 2-0 (0-0)
Patriche 57, Curelea 71
FOREX BRASOV - PREFAB 05 MODELU 2-0 (0-0)
Fl. Manea 50, 73
FCM CAMPINA - FC SNAGOV 3-0 (1-0)
Lupsa 26, S. Szekely 49, Ghidia 64
FC BOTOSANI - DELTA TULCEA 1-0 (0-0)
M. Andries 51
CETATE SUCEAVA - DUNAREA GALATI 2-2 (2-1)
M. Roman 21p, Prisaca 26 / Mogos 3, Avanu 70
FCM BACAU - FC SACELE 0-0
Clasament
1. Forex Brasov 6 5 0 1 12- 4 15 (+6)
2. FC Botosani 6 4 0 2 9- 7 12 (+3)
3. Dunarea Giurgiu 6 3 2 1 12- 4 11 (+2)
4. Cetate Suceava 6 3 2 1 13- 7 11 (+2)
5. CS Otopeni 6 3 2 1 6- 2 11 (+2)
6. Sportul Stud. 5 3 1 1 9- 5 10 (+1)
7. FC Brasov 6 3 1 2 9- 8 10 (+1)
8. FC Sacele 6 2 3 1 4- 3 9 ( 0)
9. Prefab 05 Modelu 6 3 0 3 7- 8 9 ( 0)
10. FCM Campina 6 2 2 2 5- 3 8 (- 1)
11. Delta Tulcea 6 2 1 3 9-10 7 (- 2)
12. Petrolul Ploiesti 6 2 1 3 5- 8 7 (- 2)
13. Dunarea Galati 6 1 2 3 6-10 5 (- 4)
14. CF Braila 6 1 2 3 2-10 5 (- 4)
15. Gloria Buzau 5 1 1 3 2- 5 4 (- 2)
16. FCM Bacau* 6 3 2 1 5- 3 3 (- 6)
17. Chimia Brazi 6 0 2 4 2-10 2 (- 7)
18. FC Snagov 6 0 0 6 4-14 0 (- 9)
*echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 16 septembrie): FC Sacele - FC Botosani, FC Snagov - Sportul, Delta Tulcea - Forex Brasov, FC Brasov - CF Braila, Petrolul Ploiesti - Dunarea Giurgiu, Dunarea Galati - FCM Bacau, Cetate Suceava - CS Otopeni, Prefab 05 Modelu - FCM Campina, Gloria Buzau - Chimia Brazi.
Seria a II-a
POLI TIMISOARA II - FC BAIA MARE 2-0 (1-0)
Staut 16, V. Rada 81
IS CAMPIA TURZII - MINERUL LUPENI 0-2 (0-2)
Mititi 14, Vezan 40
DACIA MIOVENI - APULUM ALBA IULIA 0-0
CORVINUL HUNEDOARA - FC CARACAL 1-2 (1-1)
M. Dascalescu 26 / Boroiban 9, Gheba 61
GAZ METAN MEDIAS - AUXERRE LUGOJ 3-1 (2-0)
Boaru 9, C. Prodan 42, 65 / Moga 54
"U" CLUJ - BUILDING VANJU MARE 1-0 (1-0)
Stoianof 34
CSM RM. VALCEA - FC BIHOR 3-1 (1-0)
Cumpanasu 39, Melcea 56, A. Georgescu 61 / V. Grigore 62
FCM RESITA - CFR TIMISOARA 5-1 (3-1)
Amzucu 21, Crisan 35, Lazarovici 39, Doana 74, Boterez 82 / D. Radoi 44
UNIREA DEJ - FC TARGOVISTE 0-0 (0-0)
Streanga 24 / Ganju 4
Clasament
1. Dacia Mioveni 6 4 2 0 9- 2 14 (+5)
2. FC Caracal 6 4 0 2 11- 5 12 (+3)
3. FCM Resita 6 3 2 1 9- 4 11 (+2)
4. "Poli" II 6 3 2 1 7- 3 11 (+2)
5. "U" Cluj-Napoca 6 3 2 1 4- 5 11 (+2)
6. FC Targoviste 6 2 3 1 6- 3 9 ( 0)
7. Apulum 6 2 3 1 4- 3 9 ( 0)
8. Minerul 5 2 2 1 6- 4 8 (- 1)
9. IS Campia Turzii 6 2 2 2 5- 4 8 ( -1)
10. Auxerre Lugoj 6 2 2 2 6- 6 8 (- 1)
11. CFR Timisoara 6 2 1 3 5-11 7 (- 2)
12. Corvinul 6 1 3 2 10- 9 6 (- 3)
13. CSM Rm. Valcea 6 2 0 4 6- 8 6 (- 3)
14. FC Bihor 6 1 3 2 5- 7 6 (- 3)
15. Gaz Metan 5 1 2 2 5- 6 5 (- 1)
16. Building 6 1 1 4 1- 4 4 (- 5)
17. Unirea Dej 6 1 1 4 4- 9 4 (- 5)
18. FC Baia Mare 6 1 1 4 4-14 4 (- 5)
*partida Gaz Metan - Minerul Lupeni se va disputa pe 20 septembrie
Etapa viitoare (sambata, 16 septembrie): Auxerre Lugoj - Dacia Mioveni, FC Caracal - Gaz Metan Medias, Building Vanju Mare - Corvinul Hunedoara, FC Baia Mare - Minerul Lupeni, FCM Targoviste - Poli Timisoara II, Apulum - Unirea Dej, CFR Timisoara - CSM Ramnicu Valcea, FC Bihor Oradea - "U" Cluj, FCM Resita - IS Campia Turzii.