Seria I
- Rezultate si marcatori
FC SNAGOV - FOREX BRASOV 1-2 (0-0)
C. Tanase 84 / Cristea 51, Fl. Manea 80
PREFAB 05 MODELU - FC BOTOSANI 2-1 (1-0)
Gatu 15, Paunescu 65 / Grigorut 58
DELTA TULCEA - FCM BACAU 2-1 (0-0)
D. Petre 60, Ciobanu 89 / M. Tanase 81
CF BRAILA - CHIMIA BRAZI 0-0
FC BRASOV - DUNAREA GIURGIU 2-2 (2-1)
Dedu 9, Adam 39p / Lascarache 24, Petrache 90+1
DUNAREA GALATI - CS OTOPENI 0-0
FC SACELE - CETATE SUCEAVA 1-1 (0-1)
M. Cristescu 79p / Dantes 37
PETROLUL PLOIESTI - FCM CAMPINA 2-0 (2-0)
Hadnagy 8, 11
* s-a jucat vineri
** partida GLORIA BUZAU - SPORTUL STUDENTESC se disputa pe 20 septembrie
Clasament
1. Forex Brasov 5 4 0 1 10- 4 12 (+6)
2. Cetate Suceava 5 3 1 1 11- 5 10 (+4)
3. FC Botosani 5 3 0 2 8- 7 9 (+3)
4. Prefab 05 Modelu 5 3 0 2 7- 6 9 ( 0)
5. Dunarea Giurgiu 5 2 2 1 10- 4 8 (+2)
6. FC Sacele 5 2 2 1 4- 3 8 (- 1)
7. CS Otopeni 5 2 2 1 3- 2 8 (+2)
8. Sportul Stud. 4 2 1 1 7- 5 7 (+1)
9. Delta Tulcea 5 2 1 2 9- 9 7 (- 2)
10. FC Brasov 5 2 1 2 7- 7 7 (- 2)
11. Petrolul Ploiesti 5 2 1 2 5- 6 7 (- 2)
12. FCM Campina 5 1 2 2 2- 3 5 (- 1)
13. CF Braila 5 1 2 2 2- 7 5 (- 4)
14. Gloria Buzau 4 1 1 2 2- 3 4 (- 2)
15. Dunarea Galati 5 1 1 3 4- 8 4 (- 5)
16. FCM Bacau* 5 3 1 1 5- 3 2 (- 4)
17. Chimia Brazi 5 0 2 3 1- 8 2 (- 4)
18. FC Snagov 5 0 0 5 4-11 0 (- 9)
* echipa penalizata cu 8p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
- Etapa viitoare (sambata, 9 septembrie, ora 11): Dunarea Giurgiu - Gloria Buzau, Chimia Brazi - FC Brasov, CS Otopeni - CF Braila, Sportul - Petrolul Ploiesti, Forex Brasov - Prefab Modelu, FCM Campina - FC Snagov, FC Botosani - Delta Tulcea, FCM Bacau - FC Sacele, Cetate Suceava - Dunarea Galati.
- toate partidele s-au disputat sambata
Seria a II-a
- Rezultate si marcatori
AUXERRE LUGOJ - CORVINUL HUNEDOARA 1-1 (0-1)
Pecarov 90 / Bunea 18
FC CARACAL - "U" CLUJ-NAPOCA 4-0 (2-0)
S. Popescu 19, 77, Istinie 44, Boroiban 86
BUILDING VANJU MARE - CSM RM. VALCEA 1-0 (1-0)
Nitu 39
MINERUL MOTRU - "POLI" II TIMISOARA 0-0
FC BAIA MARE - UNIREA DEJ 2-1
Negrea 4, 48 / Streanga 14
FC TARGOVISTE - DACIA MIOVENI 1-2 (0-1)
G. Preda 90+2 / Ad. Oprea 45, Olteanu 90+6
APULUM ALBA IULIA - GAZ METAN MEDIAS 1-0 (1-0)
Marincean 42
CFR TIMISOARA - IS CAMPIA TURZII 0-2 (0-1)
C. Bucur 31, Dambean 72p
FC BIHOR ORADEA - FCM RESITA 1-1 (0-1)
Luput 67p / Gideon 32
Clasament
1. Dacia Mioveni 5 4 1 0 9- 2 13 (+7)
2. FC Caracal 5 3 0 2 9- 4 9 ( 0)
3. IS Campia Turzii 5 2 2 1 5- 2 8 (+2)
4. FC Targoviste 5 2 2 1 5- 2 8 (- 1)
5. Auxerre Lugoj 5 2 2 1 5- 3 8 (- 1)
6. Apulum 5 2 2 1 4- 3 8 (- 1)
7. FCM Resita 5 2 2 1 4- 3 8 (+2)
8. "U" Cluj-Napoca 5 2 2 1 3- 5 8 (+2)
9. CFR Timisoara 5 2 1 2 4- 6 7 (- 2)
10. Corvinul 5 1 3 1 9- 7 6 ( 0)
11. FC Bihor 5 1 3 1 4- 4 6 (- 3)
12. Minerul 4 1 2 1 4- 4 5 (- 4)
13. "Poli" II 4 1 2 1 2- 2 5 (+2)
14. Building 5 1 1 3 1- 3 4 (- 5)
15. FC Baia Mare 5 1 1 3 4-12 4 (- 5)
16. CSM Rm. Valcea 5 1 0 4 3- 7 3 (- 3)
17. Unirea Dej 5 1 0 4 3- 8 3 (- 3)
18. Gaz Metan 3 0 2 1 1- 2 2 (- 1)
* partida "POLI" II TIMISOARA - GAZ METNA MEDIAS (etapa 1) se disputa pe 6 septembrie, iar meciul GAZ METAN MEDIAS - MINERUL LUPENI (etapa a 2-a) se joaca pe 20 septembrie
- Etapa viitoare (sambata, 9 septembrie, ora 11): Unirea Dej - FC Targoviste, "Poli" II Timisoara - FC Baia Mare, IS Campia Turzii - Minerul Lupeni, Dacia Mioveni - Apulum Alba Iulia, Corvinul - FC Caracal, Gaz Metan - Auxerre Lugoj, "U" Cluj-Napoca - Building Vanju Mare, CSM Rm. Valcea - FC Bihor, FCM Resita - CFR Timisoara.
- toate partidele s-au disputat sambata