Numele campioanei s-a decis, practic, dupa primele 45 de minute ale meciului de la Vaslui, castigat finalmente cu 4-0. Intampinata cu un entuziasm general in orasul din nordul Moldovei, trupa lui Cosmin Olaroiu a demarat in forta dupa primu
Numele campioanei s-a decis, practic, dupa primele 45 de minute ale meciului de la Vaslui, castigat finalmente cu 4-0. Intampinata cu un entuziasm general in orasul din nordul Moldovei, trupa lui Cosmin Olaroiu a demarat in forta dupa primul fluier al centralului Coltescu. EFICIENTA. In minutul 7, Victoras Iacob a fost impiedicat in careul gazdelor, iar penalty-ul dictat de Coltescu a fost transformat cu siguranta de capitanul Mirel Radoi. Dupa doar patru minute si-a inceput recitalul atacantul Nicolae Dica. Acesta a spulberat emotiile ros-albastrilor, invingandu-l de doua ori pe portarul Vasluiului, Hutan, prin doua executii spectaculoase, in minutele 10 si 43. Incurajata de un stadion arhiplin, cu exceptia a circa 1.500 de fani stelisti, echipa locala a pus doar de doua ori in pericol poarta lui Carlos, prin cei doi Badea, Valentin si Ionut. Dupa pauza, Dica a reusit hat-trick-ul, marcand pentru 0-4 in minutul 55. FIESTA. Arbitrul Coltescu a fluierat finalul exact in minutul 90, gestul sau declansand fiesta ros-albastra. ""Am muncit mult, ne-am vazut de treaba si ne-am respectat adversarii. La intoarcere ne vom opri in fiecare oras pana acasa, unde vom incerca sa fim alaturi de fani. Vom primi medaliile in Piata Universitatii"", a spua Olaroiu. Piata Universitatii, iar ros-albastra