Exemplul dat de SIF 1 a fost urmat de SIF Transilvania, care la 17 martie a anuntat la randul sau intentia de majorare a capitalului si acordarea de actiuni noi in locul dividendelor. SIF Moldova a anuntat ca dividendul brut propus pentru anul 2005 este de 0,067 RON pe actiune, iar dividendul brut propus de SIF Oltenia este de 0,06 RON pe actiune.
Activele nete ale celor cinci societati au fost recalculate pentru luna februarie. Pentru aceasta operatiune, acestea au fost impartite in opt categorii si au fost operate ajustari, tinandu-se cont si de participatiile pe care acestea le au atat la BCR, cat si la companiile netranzactionate sau necotate, dar tranzactionate pe piata BVB.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Victor Rebengiuc, omagiat de 4.000 de oameni pe scena Sălii Palatului: Unele...
Sursa: kudika.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro