Piraeus Bank Romania a modificat incepand cu data de 1 martie 2006 dobanzile de baza
Piraeus Bank Romania a modificat incepand cu data de 1 martie 2006 dobanzile de baza Prime Rate, acestea devenind 10,8% la RON, 6,55% la EUR si 10,10% la USD.
Prime Rate reprezinta dobanda de referinta pe care bancile o folosesc pentru creditele pe termen scurt acordate celor mai buni clienti, in principal cu riscul cel mai scazut. Pentru depozitele in RON constituite de persoanele fizice, cat si pentru cele ale persoanelor juridice, dobanda oferita de Piraeus Bank Romania este pentru o luna de 7,00%, pentru 3 luni de 6,50%, pentru 6 luni, de 6,40%, pentru 9 luni de 6,10%, iar pentru 12 luni de 6,00%. Pentru depozitele in EUR, dobanda pentru 1 luna este de 2,50%, pentru 3 luni de 2,75%, pentru 6 luni este de 3,00%, pentru 9 luni de 3,25%, iar pentru 12 luni de 3,50%. In cazul depozitelor in dolari, dobanda pe o luna este de 3,00%, pentru 3 luni - 3,25%, la 6 luni ajunge la 3,50%, la 9 luni de 3,75%, iar la 12 luni la 4,00%.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Anamaria Prodan, o nouă bătălie câștigată în instanță. Reacție după verdictul...
Sursa: kudika.ro