Noul K750 are o camera foto de 2 megapixeli cu care se pot realiza fotografii performante. Telefonul are multe din caracteristicile unei camere digitale obisnuite (Autofocus, zoom digital 4x, interfata intuitiva) care sunt noi pentru telefoanele mobile. Imaginile pot fi transmise spre o multitudine de dispozitive, prin cardurile de memorie Memory Stick Duo, Bluetooth si infrarosii, sau prin cablu USB in computer.
Sony va aduce in Romania si primul telefon Walkman din lume, W800, compatibil cu standardele mp3 si AAC. Telefonul vine cu un Memory Stick de 0,5 GB, suficient pentru aproximativ 10-12 CD-uri, bateria functionand timp de 15 ore daca telefonul este pornit. W800 este prevazut cu casti stereo de calitate, pasionatii putand achizitiona si accesorii precum MMC-60 Music Cable pentru conectarea la aparatura audio hi-fi sau HCA-60 Advanced Car Handsfree.
Transferul melodiilor pe telefon se face foarte usor, prin software-ul Disk2Phone. Z800, un telefon 3G UMTS, beneficiaza de noile servicii ale retelelor in banda larga, cum ar fi video-telefonie sau music streaming. Acest model are o camera foto de 1,3 megapixeli cu zoom digital 4X.
Pentru cei pasionati de telefoanele amuzante si accesibile, Sony Ericsson va oferi J300, un model subtire, cu multiple posibilitati de personalizare, de la tonurile de apel la huse. J300 va include si jocuri, inclusiv Rayman 3, cu o grafica excelenta. Tehnologia 3G va deveni atractiva publicului larg prin lansarea lui K600. Cu aspect suplu si camera foto, K600 este destinat in special celor atrasi de video-telefonie, dar si oamenilor de afaceri care isi doresc mai mult ca orice performanta si fiabilitate. Nici utilizatorii medii nu au fost uitati, fiindu-le oferit K300, cu camera digitala, care face inregistrarea de imagini si materiale video si mesageria multimedia mai usoare ca niciodata.
Modele prezentate vor fi disponibile in Romania incepand cu al doilea trimestru al lui 2005.
Despre autor:
Sursa: Curierul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Victor Rebengiuc, omagiat de 4.000 de oameni pe scena Sălii Palatului: Unele...
Sursa: kudika.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro