back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Restaurant nunta radauti

 


 
 
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 2 Martie 2018, ora 14:41

m-ai ucis, fata draga ! da' cite restaurante care organizeaza evenimente sunt in Radauti, de nu sti pe care sa-l alegi ?
s'apoi pina in iulie anul viitor, ciiiiiine stie ce se mai poate intimpla dar, ai dreptate : omul gospodar planifica tot si nu lasa nimic la voia intimplarii !
poii, ce sa va doresc altceva decit casa de piatra si o viata rodnica !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 13 Aprilie 2018, ora 15:11

sper sa nu ti se-ntimple o asa pozna si totul sa mearga struna !
daca nu mere , nu-i bai, ca are balta peste !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 3 Mai 2018, ora 17:09

da' sti ca habar n-am unde-i Radautiul ? ia invita-ne la restaurantul ala ca sa-l probam daca-i ce trebuie sau nu !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Mai 2018, ora 14:24

De la: 9am_19003, la data 2018-05-10 14:47:52Radauti este un orasell tare fermecator in judetul Suceava. Cel putin eu il indragesc tare mult fiindca am amintiri frumoase aici, de aceea vreau sa ma si marit in Radauti.
Si, hey, eu va astept cu mare drag! Chiar as zice sa facem o masa la restaurant colieri si sa testam abilitatile bucatarului Nu ar strica o parere in plus :))
Faceti o vizita in Bucovina si ne apucam de testat preparatele traditionale


immmm, ce tentanta e invitatia ta si ce mult mi-ar placa sa-i pot raspunde cu prezenta, dar mai stii versurile alea cu : " as vrea sa zbor, dar rana din pulpa nu ma lasa " ? e, inlocuieste cuvintul Rana cu Artroza si reumatism si ai sa-ntelegi de ce nu pot " zbura " ! oricum, descrierea ta e imbietoare !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Mai 2018, ora 14:35

aaaa si sper ca la restaurantul Colieri nu se-ntimpla cum am patit-o ieri , la rest. Terasa Doina, in buricul Capialei cind, NU erau gaze si toti mesenii - caci era o intilnire de fosti colegi, acum pensionati - au stat la masa asteptind sa vina gazele ca sa putem minca ce-a comandat fiecare !norocul este ca nemaivazindu-ne demult si avind ce ne povesti, timpul a trecut iute si abia cind ni s-a facut rau detot foame ne-am dat seama ca ceva nu-i in regula !
si, poanta este ca ele n-au venit si atunci " gazdele "s-au apucat de taiat surcele si scos in mijlocul terasei gratarele alea vechi, din fonta si s-au pus pe fript mici si fripturi ca sa nu murim de foame ! si, adicatelea a iesit totul bine - bine !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 16 Mai 2018, ora 14:10

dar te duci acasa-n Radauti de ori de cite ori poti, caci placerea unei case pe "pamint" , cu o gradina si flori, un ciine si o pisica-n geam, nu este egalata de nimic altceva, nu !?

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Restaurant nunta Radauti
Mergi la: