back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tbi bank - credex , nu solicitati ajutorul lor niciodata!!!

 


 
 
9am_20006

1 mesaj
Membru din: 10/10/2017
Postat pe: 10 Octombrie 2017, ora 22:16

Nu faceti rate prin camatarii astia, ca altfel nu le pot zice!
Am zis sa postez asta pe mai multe forumuri ca lumea care vrea sa faca credite, sa evite aceasta banca.
Banca este una privata, numindu-se TBI BANCK sau CREDEX, este in pateneriat cu Altex.
O sa va explic cum a stat situatia.
Am intrat pe altex sa ma uit de un televizor, am gasit unul care sa-mi si placa, un Sony Bravia 3500 lei redus de la 4100 lei. Ne avand suma respectiva in momentul respectiv, ca sa pot achizitiona deviceul, am zis sa fac rate prin aceasta banca, nestiind ce ii ,,poate pielea''. Am primit mail ca un consultant imi va trimite forularul respectiv pentru a fi completat (Acordul Anaf), apoi sa-l trimit la ei printr-un mail. Dupa ce l-am trimis pentru aprobare, acestia ma anunta ca acordul se aproba si se poate face un contract. Dupa 4 zile curierul vine la usa cu televizorul, dar si cu ,,CONTRACTUL''. A venit respectivul baiat cu o foaie in fata mea sa semnez de primire, impreuna cu un plic. Semnez foaia respectiva, eu crezand ca acela este contractul. Desfac plicul si se afla desfasuratorul ratelor. Intretimp trece prima luna crezand ca totul este normal, eu am facut rost de bani ca sa platesc ratele, eu facand pe 36 de luni nestiind cati bani voi face ros ca sa-l achit cat mai rapid deoarece cele 36 de leuni platit pe luna ajungeam undeva la o suma de 7100 de lei+, si am zis sa rezolv cat mai rapid.Prima rata in prima luna am achitat 2500 de lei, sunand-o pe o doamna de la ei si spunandu-mi ca acopera 22 de rate aceasta suma. A doua luna imi vine un plic acasa cu o surpriza uriasa, ce au zis domnii de la banca , ca daca eu tot platesc asa de repede si dobanda ajungea undeva la 400 de lei in 2 luni de achitare sa imi mai mai bage si niste costuri suplimentare, acelea fiind, o asigurare de viata in valoare de 500 de lei si o analiza a dosarului in valoare de 600 de lei + 0.5% dobanda ca am achitat mai repede de 1 an (total absurd). Si in a 2-a luna am ajuns sa platesc inca 2413 lei pentru caei au vrut sa imi ia mie mai multi bani pentru ca asa au vrut ei. Logic daca e sa o iei asa 900+ lei am dat pe nimic, ajungand la o suma achitata de 4913 lei, televizorul fiin 3500 de lei, iar aceasta suma achitat a fost platita in 2 luni. Spunetile si voi la prieteni , sau multi care vor sa achizitioneze de pe ALTEX in rate sa se mai gandeasca de 100 de ori. Astia iti dau creditu repede fara acte multe si dupa te seaca de bani. Aveti grija!!!

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului TBI BANK - CREDEX , Nu solicitati ajutorul lor niciodata!!!
Mergi la: