back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce stiti de durerile genunchilor si terapia magnetica?

 


 
 
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 31 August 2017, ora 19:25

Salutare, din cauza unui exces sportiv, genunchii mei au cam inceput sa cedeze si sa doara.. Folosesc o banda magnetica knee active, care pot spune ca ma ajuta cat de cat... Intrebarea mea este daca cineva recomanda si alte metode? :)

Raporteaza abuz de limbaj
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 31 August 2017, ora 20:04

Banda o folosesc pe piciorul drept (genunchiul), unde durerea este mai persistenta. Insa m ar interesa ceva mai puternic..

Raporteaza abuz de limbaj
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 14 Octombrie 2017, ora 10:51

Pe langa aceasta banda, mi s-a recomandat si suplimentul flexa plus, care cica este bun. Nu este prima oara cand il folosesc, dar am fost convinsa ca impreuna cu banda magnetica efectele vor fi vizibile :) sper sa fie asa. Si cadou, am primit si un dispozitiv pentru monturi :D - hallu motion se numeste, pare interesant, doar ca ma jeneaza putin in timpul purtarii. In cazul in care aveti sfaturi referitoare la aceste produse, le voi citi cu cea mai mare placere :)

Raporteaza abuz de limbaj
A-Mirela

142 mesaje
Membru din: 28/11/2014
Postat pe: 15 Martie 2018, ora 20:11

Dupa ceva timp de tratare, pot spune ca ambele produse au actionat bine asupra problemei mere si durerea in mare parte (aprox 90%) a disparut. Recomand :)

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce stiti de durerile genunchilor si terapia magnetica?
Mergi la: