back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cand sa-mi iau un apartament nou?

 


 
 
vicu

15 mesaje
Membru din: 18/11/2010
Postat pe: 18 Ianuarie 2013, ora 14:38

Salut!
Am pus niste bani deoaparte, suficienti pentru un avans de credit si as vrea sa-mi cumpar un apartament.
Problema este urmatoarea: O parte dintre prieteni imi spun sa ma grabesc cu proiectul Prima Casa, altii imi spun sa mai astept pana la anul, poate mai scad preturile.
Voi ce recomandati? Cum vi se par preturile din anunturi imobiliare? Ce sa fac?
Merci in avans.

Raporteaza abuz de limbaj
EmilPaunescu

1 mesaj
Membru din: 17/07/2014
Postat pe: 17 Iulie 2014, ora 12:25

Salutare Vicu, din experienta personala eu ti-as zice sa iti iei cu Prima Casa, chiar se merita. Si eu tot asa am facut, mi-am cautat apartament, am vrut unul nou, ca sa nu mai trebuiasca sa bag bani in renovari si tot felul de reparatii la instalatii si pana la urma mi-am gasit unul de 3 camere la 70.000 in Cosmopolis. Eram foarte incantat, au multe facilitati pentru locatari, pisicina, spatii verzi, gradinita, pe mine chiar m-au ajutat sa le am aproape pentru ca avem o fetita de 3 ani si scutim din drum. Chiar daca e in nordul Bucurestiului avem mijloace de transport aproape. Ce sa mai, chiar a fost o decizie foarte buna, aveam si vechime de 10 ani la serviciu si a fost ok. Multa bafta!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_210

21 mesaje
Membru din: 12/07/2012
Postat pe: 26 August 2014, ora 14:53

Salut! Si eu am facut la fel ca Emil si sunt foarte multumit. Stateam cu chirie intr-o garsoniera si m-am hotarat ca e timpul sa ma mut la casa mea. Asa ca am aplicat pentru prima casa si mi-am luat un apartament de 2 camere care e foarte incapator, mai ales cand se aduna prietenii la mine. E ft ok complexul asta mai ales din punct de vedere al facilitatilor, avem piscina, sala, terenuri de baschet, cand se termina berea cobor pana la magazin si iau tot ce am nevoie. Nu am masina dar nici nu-mi fac griji legate de transport pentru ca e asigurat de complex, sunt mijloace de transport care circula regulat si nu sunt nici aglomerate. Bafta mai departe!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_4105

5 mesaje
Membru din: 26/06/2014
Postat pe: 7 Noiembrie 2014, ora 11:45

Buna, intervin si eu in discutie cu o intrebare: si eu ma aflu in aceeasi situatie, caut apartament, dar intr-un complex rezidential. Strang banuti de multa vreme, deja nu mai suport sa stau in chirie, sa stau sa le raspund proprietarilor pentru orice nimic. In fine, sunt in cautare de un apartament de 2 camere, in Bucuresti. La pret ma gandesc in jur de 45.000, dar sa fie complet finisat si cu facilitati bine puse la punct. Din ce-am vazut pe piata si am mai si citit si pe forumuri, cei de la Cosmopolis au oferte bune...au si plaja la lac si terenuri de tenis. Nu stiu cat o sa joc eu tenis dar oricum la facilitati e super bine. Ma ingrijoreaza totusi distanta, cum ajung acolo, etc. E cineva pe-aici care are mai multe informatii? Multumesc!

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_210

21 mesaje
Membru din: 12/07/2012
Postat pe: 11 Noiembrie 2014, ora 11:26

Eu stau in Cosmopolis, daca vrei putem vorbi mai multe in privat, sa-mi zici punctual ce te intereseaza. Pot sa-ti zic repede de distanta ca nu e asa nebunie, cu masina faci cam 15 minute pana in centru, dar au si transport asigurat. Vin la intervale ok microbuzele, normal ca nu e acelasi lucru ca atunci cand stai la 2 statii de metrou de unirii, dar nu esti nici la mama naibii si esti si legat de oras. Plus ca din punctul meu de vedere Cosmopolis in sine e un mic orasel, adica aici ai de toate , merita cand te uiti ce facilitati ai. :) In plus costurile de intretinere sunt super ok, adica eu inainte plateam cateva milioane pentru 2 camere in oras... aici e aproape la jumatate.Succes!

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Cand sa-mi iau un apartament nou?
Mergi la: