back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce credeti despre constructia noii catedrale?

 


 
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
 
Thorallmighty

36 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 21 Septembrie 2013, ora 16:47

NU sunt DE loc de acord cu antevorbitorul Meu. CA sa VA faceti o idee de ce va invit sa ma urmariti pe urmatorul link:
adf.ly/W7OYm

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7 mesaje
Membru din: 15/01/2012
Postat pe: 21 Septembrie 2013, ora 18:19

Imi face impresia ca d-ta nu esti la zi cu informatiile !Pe langa milogelile si japca rauvoitoare a preotilor,guvernul le aloca fonduri importante + salarii.Acum unde slujea un preot, musai sunt macar doi,foarte ocupati si totodat ofuscati,motivand ca nu au timp sa te asculte si pretinzand orice nu are legatura cu Biblia. Pentru Catedrala Batjocoririi Neamului se gasesc fonduri,pentru marirea cu cativa piscurei a alocatiilor pentru copii,NU !

Raporteaza abuz de limbaj
Escu Carmen
visatorul_romantic

3 mesaje
Membru din: 20/08/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Septembrie 2013, ora 23:57

SI PE VREMEA TURNULUI LUI BABEL EXISTAU ,,NEBUNI''-NU MA MIRA NIMIC-NE TREBUIE ,,CATEDRALA MANTUIRII SMECHERILOR,BANDITILOR SI HOTILOR DIN ROMANIA''-CA DOAR EI AR PUTEA FINANTA ASA CEVA NU NOI CARE O DUCEM DE PE AZI PE MAINE.
DOMNUL DUMNEZEU SA LE IERTE NERUSINAREA.

Raporteaza abuz de limbaj
Mirceadorin

38 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Oras: Pitesti

Postat pe: 22 Septembrie 2013, ora 18:08

Biserica a abdicat de mult de la menirea ei. Dupa ce ca nu plateste nici un impozit pe averile ei, ne mai fura si din bugetul facut din impozitele nevoiasilor! Nu vad de ce, eu un amarat care cu chiu cu vai ajung sa am o casa (dupa 30 de ani de rate) trebuie sa platesc impozit, iar biserica, stapana pe palate, mii de hectare de terenuri si paduri nu contribuie cu nimic la buget! Si nu numai ca nu contribuie, dar mai si ia de acolo ca sa-si faca Catedrala,(care numai a neamului nu e) si sa-si plateasca popii, care oricum ne baga mana in buzunar cu fiecare ocazie in care avem de a face cu ei! Credintza nu are nevoie de intermediari! Dumnezeu nu are nevoie de traducatori!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

53 mesaje
Membru din: 23/06/2009
Postat pe: 22 Septembrie 2013, ora 22:51

subscriu!

Raporteaza abuz de limbaj
oldhunter

18 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Pitesti

Postat pe: 23 Septembrie 2013, ora 09:54

Asa cum pentru "alte" probleme de "interes national" s-au tot propus referendum-uri, cred ca era normal ca si ptr aceasta sa fie unul.
Nu vad de ce s-ar mai construi ceva in plus in aces sens, cand avem foarte multe biserici (unele fara enoriasi) in tara, preoti care nu fac cinste deloc acestei "meniri", foamete, saracie, nepasare si dispret.
Banii (foarte multi la numar), puteau fi redirectionati spre nevoile urgente ale tarii.
Cred ca in "topul" institutiilor care se bucura de incredere din partea romanilor, BISERICA coboara vertiginos.
S-a rupt de mase, de popor, de oameni, de menirea ei.
A devenit o afacere, un stat in stat. TABU. Intangibila, de nepatruns....si.....de neanteles.
Aratati-mi un preot care s-a lepadat de cele lumesti sau care e dispus sa o faca si sa se alature neconditionat crestinilor, celor multi si nevoiasi.
Exista, desigur, dar ii poti numara pe degetele unei singure maini. Nu ganditi ca sunt sprijiniti "de la centru". Exclus. O fac pe banii lor, ai comunitatii respective sau din donatii.
Pacat ! Mare pacat !
Atunci vin si intreb: cum ramane cu.."sa nu faci chip cioplit"...???

Raporteaza abuz de limbaj
valeriulivanov

1792 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Septembrie 2013, ora 17:20

ACUM,CAND ROMANII,TRAIESC IN MIZERIE SOCIALA, EI ,VOR CA SA RIDICE PIRAMIDE,PESTE MORMINTELE NOASTRE !.

Raporteaza abuz de limbaj
Constantin_Dan_1

4 mesaje
Membru din: 6/04/2014
Oras: Ploiesti

Postat pe: 28 Octombrie 2014, ora 08:48

O SA RASPUND CA ...BULA .AM AUZIT-O PE MAMA SPUNAND,REFERITOR LA UN ANUMIT EVENIMENT: APAI.. ASTA NE MAI TREBUIA-CA-N-COLO LE-AVEAMPE TOATE !!

Raporteaza abuz de limbaj
Constantin_Dan_1

4 mesaje
Membru din: 6/04/2014
Oras: Ploiesti

Postat pe: 28 Octombrie 2014, ora 08:48

O SA RASPUND CA ...BULA .AM AUZIT-O PE MAMA SPUNAND,REFERITOR LA UN ANUMIT EVENIMENT: APAI.. ASTA NE MAI TREBUIA-CA-N-COLO LE-AVEAMPE TOATE !!

Raporteaza abuz de limbaj
ioan_basa

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 30 Noiembrie 2014, ora 05:33

De la: Constantin_Dan_1, la data 2014-10-28 08:48:44O SA RASPUND CA ...BULA .AM AUZIT-O PE MAMA SPUNAND,REFERITOR LA UN ANUMIT EVENIMENT: APAI.. ASTA NE MAI TREBUIA-CA-N-COLO LE-AVEAMPE TOATE !!



Cred ca era mai nimerita zicala:
_"prostul daca nu-I fudul, parca nu e prost destul"...
Pai la asa "biserica", asa catedrala....

Raporteaza abuz de limbaj
ylajohn

1 mesaj
Membru din: 3/02/2015
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Noiembrie 2014, ora 07:54

Grandomania popilor nu are limite a se vedea si scoaterea MOASTELOR (profanare de morminte) numai pentru a se imbogatii, de ce nu platesc taxe la stat si tva la toate matrapazlicurile acestora care provaduiesc pe Dumnezeu dar cind sa ajute pe nevoiasi apeleaza la enoriasi. V ile abomination

Raporteaza abuz de limbaj
icioana

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Noiembrie 2014, ora 10:14

Sã se construiascã pentru cã va fi mândria poporului român ortodox.

Raporteaza abuz de limbaj
garagatza

26 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 30 Noiembrie 2014, ora 11:48

mandria?! cui? a celui care avea nevoie de ajutorul tau dar tu in schimb doresti sa te mandresti in cele pamantesti? imi e mila de sufletul tau crestine, ca ti-ai pierdut calea demult.

Raporteaza abuz de limbaj
stana_constantin

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Noiembrie 2014, ora 16:48

este foarte corect ce spui forte multi euro investitii degeaba .bani din care se puteau constui spitale sau scoli de care uni dintre noi chiar au nevoie

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce credeti despre constructia noii catedrale?
Mergi la: