back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


9 sfaturi pentru cei care inseala sau sunt inselati

 


 
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
Carniu

31 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: Galati

Postat pe: 29 Iunie 2011, ora 21:38

De la: reluhutu, la data 2011-06-29 11:12:41Bai tolomacilor.Cine nu stie ce vrea de la viata bate campii cu inselatul.Numai oamenii slabi si nehotarati inseala.Daca vrei sa fii respectat trebuie sa respecti.Cand iti bati joc de o casnicie este pentru ca nu ai stiut ce ai vrut de la viata.punct.


ei pe naiba....

Raporteaza abuz de limbaj
sefubatrin

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Iunie 2011, ora 09:43

De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46 1. Atentie la statistici!

Sansa ca o relatie plina de infidelitati sa reziste nu este de nici macar de 1 la 100.
2. Gandeste-te la copii!

Daca ai copii si-ti inseli partenerul, copiii vor suferi si ei, cu siguranta.
3. Fii cinstit cu tine insuti/insati!

Chiar nu ai nimic de ascuns, tie si partenerului?
4. Fii onest cu partenerul tau de viata!

Daca nu incepi sa fii cinstit cu tine insuti si cu jumatatea ta, nu vei face altceva decat sa intretii o stare de deceptie si amaraciune.
5. Asuma-ti responsabilitatea!

Ai bunul simt si spune-i partenerului de viata ca-ti asumi si recunosti vina.
5. Asuma-ti responsabilitatea!

Ai bunul simt si spune-i partenerului de viata ca-ti asumi si recunosti vina.
7. Gandeste-te la ce te asteapta pe viitor

Nu uita ca o data ce te-ai decis sa ramai alaturi de sot/sotie, asta inseamna ca nu iti vei mai vedea deloc, niciodata, amantul sau amanta.
8.Dedica-te complet partenerului tau de viata.

Cand relatia a fost puternic zguduita de infidelitatea comisa de tine, ai mare grija la nevoile partenerului tau si dedica-i-te in totalitate; daca si relatia sexuala a fost afectata, incearca s-o repari cumva, cu mult tact si rabdare.



9. Incearca sa-ti schimbi prioritatile si sa-ti reevaluezi intreaga viata.

Daca stii ca esti dependent de sex si ti-ai dori sa schimbi asta, gandeste-te ca trebuie sa-ti analizezi bine comportamentul si intreaga viata, sa te gandesti la propriul sistem de valori, sa-ti demontezi, oarecum, trecutul si sa-ti construiesti cu totul altfel viitorul.

Raporteaza abuz de limbaj
sefubatrin

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Iunie 2011, ora 09:50

Domul Paix,

O relatie e ceva extrem de complicat...

Evoluaze in timp si persoanele implicate se schimba si ele...

In unele parti ale lumii daca te duci la bordell nu se considera ca iti "inseli nevasta". In alte parti daca te uiti mai lung dupa o gagica se considera ca traiesti in pacat.

Sincer, nu cred ca sfaturile Dumneavoastra valoreaza ceva. Crezi ca daca traiesti intr-o relatie doar din datorie copiii nu sufera sau nu baga de seama? Poate ii afecteaza cu mult mai mult decat daca parintii se despart sau "au cate o relatie"... Vorbesc din experienta ca am avut o viata erotico-sentimentala din cele mai agitate.

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 30 Iunie 2011, ora 10:17

De la: Dandollobey, la data 2011-06-30 09:50:46Domul Paix,

O relatie e ceva extrem de complicat...

Evoluaze in timp si persoanele implicate se schimba si ele...

In unele parti ale lumii daca te duci la bordell nu se considera ca iti "inseli nevasta". In alte parti daca te uiti mai lung dupa o gagica se considera ca traiesti in pacat.

Sincer, nu cred ca sfaturile Dumneavoastra valoreaza ceva. Crezi ca daca traiesti intr-o relatie doar din datorie copiii nu sufera sau nu baga de seama? Poate ii afecteaza cu mult mai mult decat daca parintii se despart sau "au cate o relatie"... Vorbesc din experienta ca am avut o viata erotico-sentimentala din cele mai agitate.


doar ai avut??? si nu vrei sa mai ai?

Raporteaza abuz de limbaj
sefubatrin

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Iulie 2011, ora 16:59

am o varsta la care nu te mai astepti sa ai o viata erotica prea agitata...


Raporteaza abuz de limbaj
yuppiy_ta

1297 mesaje
Membru din: 25/09/2010
Postat pe: 1 Iulie 2011, ora 17:31

De la: rothmans, la data 2011-06-30 10:17:55
De la: Dandollobey, la data 2011-06-30 09:50:46Domul Paix,

O relatie e ceva extrem de complicat...

Evoluaze in timp si persoanele implicate se schimba si ele...

In unele parti ale lumii daca te duci la bordell nu se considera ca iti "inseli nevasta". In alte parti daca te uiti mai lung dupa o gagica se considera ca traiesti in pacat.

Sincer, nu cred ca sfaturile Dumneavoastra valoreaza ceva. Crezi ca daca traiesti intr-o relatie doar din datorie copiii nu sufera sau nu baga de seama? Poate ii afecteaza cu mult mai mult decat daca parintii se despart sau "au cate o relatie"... Vorbesc din experienta ca am avut o viata erotico-sentimentala din cele mai agitate.


doar ai avut??? si nu vrei sa mai ai?



Raporteaza abuz de limbaj
Mirceadorin

38 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Oras: Pitesti

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 02:07

Platitudini rasuflate! Ca-s 9, 11, sau 1001, nu fac nici cat o ceapa degerata

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 09:20

De la: Mirceadorin, la data 2011-07-02 02:07:18Platitudini rasuflate! Ca-s 9, 11, sau 1001, nu fac nici cat o ceapa degerata


si eu cand vreau sa fluier...fluier

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

38 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 16:21

De la: roxamad, la data 2011-06-28 10:06:04Nu poti fi rational in asemenea cazuri. Asta e si unul din motivele pentru care inseli, te lasi dus de val. Asa ca toata treaba este discutabila.(app. forma corecta este "insala")


Femeile au o scuza pentru orice.
Daca inseli e clar ca pusul de coarne cuiva caruia i-ai facut o promisiune e clara desconsiderare a lui. Iar daca nu poti rationa, urmeaza un tratament, fugi cu cercul, treaba ta, dar nu-ti bate joc de celalalt.
Exceptie facand cuplurile de medici care privesc la rece si strict fizic raporturile extraconjugale, ca tot veni vorba de statistici.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 18:59

La cele mai multe puncte lipsesc chiar sfaturile în sine. Deci dacã parisx îmi permite le voi completa eu:

Atentie la statistici!

Sansa ca o relatie plina de infidelitati sa reziste nu este de nici macar de 1 la 100.

Sfat: cel care nu e proprietarul apartamentului sau casei în care convieþuieºte cu partenerul va trebui sã aibe permanent bagajele pregãtite sau chiar sã-ºi ducã din timp o parte din lucruri la amant/amantã.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 19:16

De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46 1.
2. Gandeste-te la copii!

Daca ai copii si-ti inseli partenerul, copiii vor suferi si ei, cu siguranta.



Cu câtã siguranþã vor suferi copii?

Sfat: pt cuplurile cu copii: cand vã întoarceþi de la amant/amantã opriti-vã la colþ ºi luaþi niºte ciocolãþele la copii.
pt viitoarele mãmici: aveti grijã sã îi arãtaþi copilului din timp cã tac'su e un om de nimic... Mai târziu când va constata cã dpdv biologic tac'su nu e tac'su, nu numai cã nu va suferi dar îþi va ºi mulþumi!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 20:04

De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46
3. Fii cinstit cu tine insuti/insati!

Chiar nu ai nimic de ascuns, tie si partenerului?


Aici sfatul în sine (fii cinstit) ºi explicaþia (fii ascuns) se cam bat cap în cap.

Sfatul se potriveºte numai pt cel înºelat:

"-mã însealã!... -de ce?"

"-celãlalt aratã mai bine... ar trebui sã mai slabesc, sa ma duc la salã..."

sau

"-cealaltã îi face sex oral... ar trebui sã încerc ºi eu!"

Întradevãr, fiind cinstit cu tine te poþi corecta... poþi evolua.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 20:18

De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46
4. Fii onest cu partenerul tau de viata!

Daca nu incepi sa fii cinstit cu tine insuti si cu jumatatea ta, nu vei face altceva decat sa intretii o stare de deceptie si amaraciune.


Adicã trebuie sã înlocuiþi clasicul "Întârzii astãzi cã am o ºedinþã" cu "mami, vezi cã mã duc la femei ºi vin mai târziu"

Raporteaza abuz de limbaj
miss_darine

1799 mesaje
Membru din: 26/03/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 22:09

De la: Actimel, la data 2011-07-02 20:18:23
Adicã trebuie sã înlocuiþi clasicul "Întârzii astãzi cã am o ºedinþã" cu "mami, vezi cã mã duc la femei ºi vin mai târziu"

nope...corect ar fi...ma duc la femei si nush daca ma mai intorc

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 2 Iulie 2011, ora 22:50

De la: miss_darine, la data 2011-07-02 22:09:44
De la: Actimel, la data 2011-07-02 20:18:23
Adicã trebuie sã înlocuiþi clasicul "Întârzii astãzi cã am o ºedinþã" cu "mami, vezi cã mã duc la femei ºi vin mai târziu"

nope...corect ar fi...ma duc la femei si nush daca ma mai intorc


ai dreptate!

Raporteaza abuz de limbaj
aly_a

100 mesaje
Membru din: 12/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 12:02

nici n-am banuit cat de bine ma voi distra cand am deschis acest topic!!!

Parisx: oricine ai fi, ai dat-o in bara de data asta!

Raporteaza abuz de limbaj
Viata are jocurile ei, insa eu am Regulile mele! :D
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 12:11

De la: aly_a, la data 2011-07-04 12:02:08nici n-am banuit cat de bine ma voi distra cand am deschis acest topic!!!

Parisx: oricine ai fi, ai dat-o in bara de data asta!


eu o sa o dau intr-o bere

Raporteaza abuz de limbaj
Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 13:33

De la: Actimel, la data 2011-07-02 19:16:55

Sfat: pt cuplurile cu copii: cand vã întoarceþi de la amant/amantã opriti-vã la colþ ºi luaþi niºte ciocolãþele la copii.
pt viitoarele mãmici: aveti grijã sã îi arãtaþi copilului din timp cã tac'su e un om de nimic... Mai târziu când va constata cã dpdv biologic tac'su nu e tac'su, nu numai cã nu va suferi dar îþi va ºi mulþumi!


mai actimel ce kilometraj pe asfalt etilic aveai cand le-ai scris, ca sunt amuzante rau =)) =)) =))

Raporteaza abuz de limbaj
sefubatrin

33 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 15:42

Da... sunt foarte amuzante si corecte.

Mai ales ala cu corectitudinea fata de tine...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 20:36

De la: Oksana_, la data 2011-07-04 13:33:06
De la: Actimel, la data 2011-07-02 19:16:55

Sfat: pt cuplurile cu copii: cand vã întoarceþi de la amant/amantã opriti-vã la colþ ºi luaþi niºte ciocolãþele la copii.
pt viitoarele mãmici: aveti grijã sã îi arãtaþi copilului din timp cã tac'su e un om de nimic... Mai târziu când va constata cã dpdv biologic tac'su nu e tac'su, nu numai cã nu va suferi dar îþi va ºi mulþumi!


mai actimel ce kilometraj pe asfalt etilic aveai cand le-ai scris, ca sunt amuzante rau =)) =)) =))



Mersi Oksana si tuturor celor care apreciazã completãrile mele la acest topic!


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 22:13

De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46
5. Asuma-ti responsabilitatea!

Ai bunul simt si spune-i partenerului de viata ca-ti asumi si recunosti vina.



Ãsta e cel mai prost sfat care se poate da cuiva care înºealã.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina înseamnã cã implicit recunoºti cã ai greºit. Majoritatea aruncã vina pe alþii: "am fost ispitit", "eram beat", "trebuia sã-mi pãstrez serviciul", "i-a facut cineva farmece", "nu mã puteam descurca" etc, deci intrã în contradicþie cu pct. 4 (fii onest).
Treburile nu sunt chiar atât de simple... o relaþie extraconjugalã se construieºte în timp... sunt rare cazurile de genul: "am plecat la piaþã, am discutat cu vecinul de la coada la cartofi ºi din vorbã-n vorbã, m-am pomenit la el în pat".
Ideea e cã înºelatul e o faptã premeditatã, cei care înºealã sunt conºtienþi de fapta lor ºi nu vãd în asta o greºealã iar din anumite motive nu vor sã renunþe nici la cãsnicie.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina ai douã variante:
1. cazul fericit: îþi gaseºti bagajele la uºã
2. cazul nefericit: te iartã dar te va toca toatã viaþa cu chestia asta ºi sigur se va rãzbuna când îþi va fi lumea mai dragã.
Sfatul ar fi totuºi valabil în cazul unui partener suficient de credul: "azi te-am înºelat, sã ºtii cã-mi asum ºi-mi recunosc vina, îmi pare rãu, sper sã nu se mai întâmple, puteam sã te mint dar am preferat sã ºtii adevãrul deci trebuie sã-mi fii recunoscãtoare ºi aº prefera ca ãsta sã rãmânã un subiect închis cã destul sufãr eu din cauza asta ºi rãmân cu constinþa încãrcatã, deci sã nu aud nici un comentariu cã s-ar putea sã mã irite subiectul... ... ..."


rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 22:20

De la: Actimel, la data 2011-07-04 22:13:00
De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46
5. Asuma-ti responsabilitatea!

Ai bunul simt si spune-i partenerului de viata ca-ti asumi si recunosti vina.



Ãsta e cel mai prost sfat care se poate da cuiva care înºealã.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina înseamnã cã implicit recunoºti cã ai greºit. Majoritatea aruncã vina pe alþii: "am fost ispitit", "eram beat", "trebuia sã-mi pãstrez serviciul", "i-a facut cineva farmece", "nu mã puteam descurca" etc, deci intrã în contradicþie cu pct. 4 (fii onest).
Treburile nu sunt chiar atât de simple... o relaþie extraconjugalã se construieºte în timp... sunt rare cazurile de genul: "am plecat la piaþã, am discutat cu vecinul de la coada la cartofi ºi din vorbã-n vorbã, m-am pomenit la el în pat".
Ideea e cã înºelatul e o faptã premeditatã, cei care înºealã sunt conºtienþi de fapta lor ºi nu vãd în asta o greºealã iar din anumite motive nu vor sã renunþe nici la cãsnicie.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina ai douã variante:
1. cazul fericit: îþi gaseºti bagajele la uºã
2. cazul nefericit: te iartã dar te va toca toatã viaþa cu chestia asta ºi sigur se va rãzbuna când îþi va fi lumea mai dragã.
Sfatul ar fi totuºi valabil în cazul unui partener suficient de credul: "azi te-am înºelat, sã ºtii cã-mi asum ºi-mi recunosc vina, îmi pare rãu, sper sã nu se mai întâmple, puteam sã te mint dar am preferat sã ºtii adevãrul deci trebuie sã-mi fii recunoscãtoare ºi aº prefera ca ãsta sã rãmânã un subiect închis cã destul sufãr eu din cauza asta ºi rãmân cu constinþa încãrcatã, deci sã nu aud nici un comentariu cã s-ar putea sã mã irite subiectul... ... ..."


ba...tu cred ca ai patit-o


Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 23:01

De la: parisx, la data 2011-06-28 11:55:06
6. Evalueaza-ti gradul de implicare in relatie.

Gandeste-te bine cat de implicat cu adevarat esti in relatia cu partenerul tau de viata, ca sa afli si cate sacrificii esti dispus sa faci pentru a-ti salva casnicia.




Pentru cel care înºealã:
ex: grad de implicare 80% - înseamnã cã din 10 potenþiale amante 8 le sacrific pt salvarea cãsniciei ºi pãstrez numai douã. Nasol!
Pentru cel înºelat:
ex: grad de implicare 80% - din 10 defecte trec cu vederea 8 ( douã amante, ciorapii aruncaþi pe jos, ...) dar o sã fac un scandal de-o sã mã þinã minte dacã mai uitã sã punã dopul la pasta de dinþi ºi nu-ºi goleºte scrumiera!

Raporteaza abuz de limbaj
venus2509

2390 mesaje
Membru din: 27/04/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 23:06

De la: Actimel, la data 2011-07-04 23:01:03
De la: parisx, la data 2011-06-28 11:55:06
6. Evalueaza-ti gradul de implicare in relatie.

Gandeste-te bine cat de implicat cu adevarat esti in relatia cu partenerul tau de viata, ca sa afli si cate sacrificii esti dispus sa faci pentru a-ti salva casnicia.




Pentru cel care înºealã:
ex: grad de implicare 80% - înseamnã cã din 10 potenþiale amante 8 le sacrific pt salvarea cãsniciei ºi pãstrez numai douã. Nasol!
Pentru cel înºelat:
ex: grad de implicare 80% - din 10 defecte trec cu vederea 8 ( douã amante, ciorapii aruncaþi pe jos, ...) dar o sã fac un scandal de-o sã mã þinã minte dacã mai uitã sã punã dopul la pasta de dinþi ºi nu-ºi goleºte scrumiera!


Actimel...esti

Raporteaza abuz de limbaj
om
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 23:08

De la: rothmans, la data 2011-07-04 22:20:49
De la: Actimel, la data 2011-07-04 22:13:00
De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46
5. Asuma-ti responsabilitatea!

Ai bunul simt si spune-i partenerului de viata ca-ti asumi si recunosti vina.



Ãsta e cel mai prost sfat care se poate da cuiva care înºealã.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina înseamnã cã implicit recunoºti cã ai greºit. Majoritatea aruncã vina pe alþii: "am fost ispitit", "eram beat", "trebuia sã-mi pãstrez serviciul", "i-a facut cineva farmece", "nu mã puteam descurca" etc, deci intrã în contradicþie cu pct. 4 (fii onest).
Treburile nu sunt chiar atât de simple... o relaþie extraconjugalã se construieºte în timp... sunt rare cazurile de genul: "am plecat la piaþã, am discutat cu vecinul de la coada la cartofi ºi din vorbã-n vorbã, m-am pomenit la el în pat".
Ideea e cã înºelatul e o faptã premeditatã, cei care înºealã sunt conºtienþi de fapta lor ºi nu vãd în asta o greºealã iar din anumite motive nu vor sã renunþe nici la cãsnicie.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina ai douã variante:
1. cazul fericit: îþi gaseºti bagajele la uºã
2. cazul nefericit: te iartã dar te va toca toatã viaþa cu chestia asta ºi sigur se va rãzbuna când îþi va fi lumea mai dragã.
Sfatul ar fi totuºi valabil în cazul unui partener suficient de credul: "azi te-am înºelat, sã ºtii cã-mi asum ºi-mi recunosc vina, îmi pare rãu, sper sã nu se mai întâmple, puteam sã te mint dar am preferat sã ºtii adevãrul deci trebuie sã-mi fii recunoscãtoare ºi aº prefera ca ãsta sã rãmânã un subiect închis cã destul sufãr eu din cauza asta ºi rãmân cu constinþa încãrcatã, deci sã nu aud nici un comentariu cã s-ar putea sã mã irite subiectul... ... ..."


ba...tu cred ca ai patit-o



Doar nu crezi cã vorbesc din cãrþi!
Probabil cã am un pic mai multã experienþã de viaþã dar deocamdatã prefer sã nu vorbesc despre mine.


rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 4 Iulie 2011, ora 23:13

De la: Actimel, la data 2011-07-04 23:08:28
De la: rothmans, la data 2011-07-04 22:20:49
De la: Actimel, la data 2011-07-04 22:13:00
De la: parisx, la data 2011-06-27 14:38:46
5. Asuma-ti responsabilitatea!

Ai bunul simt si spune-i partenerului de viata ca-ti asumi si recunosti vina.



Ãsta e cel mai prost sfat care se poate da cuiva care înºealã.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina înseamnã cã implicit recunoºti cã ai greºit. Majoritatea aruncã vina pe alþii: "am fost ispitit", "eram beat", "trebuia sã-mi pãstrez serviciul", "i-a facut cineva farmece", "nu mã puteam descurca" etc, deci intrã în contradicþie cu pct. 4 (fii onest).
Treburile nu sunt chiar atât de simple... o relaþie extraconjugalã se construieºte în timp... sunt rare cazurile de genul: "am plecat la piaþã, am discutat cu vecinul de la coada la cartofi ºi din vorbã-n vorbã, m-am pomenit la el în pat".
Ideea e cã înºelatul e o faptã premeditatã, cei care înºealã sunt conºtienþi de fapta lor ºi nu vãd în asta o greºealã iar din anumite motive nu vor sã renunþe nici la cãsnicie.
Dacã îti asumi ºi-þi recunoºti vina ai douã variante:
1. cazul fericit: îþi gaseºti bagajele la uºã
2. cazul nefericit: te iartã dar te va toca toatã viaþa cu chestia asta ºi sigur se va rãzbuna când îþi va fi lumea mai dragã.
Sfatul ar fi totuºi valabil în cazul unui partener suficient de credul: "azi te-am înºelat, sã ºtii cã-mi asum ºi-mi recunosc vina, îmi pare rãu, sper sã nu se mai întâmple, puteam sã te mint dar am preferat sã ºtii adevãrul deci trebuie sã-mi fii recunoscãtoare ºi aº prefera ca ãsta sã rãmânã un subiect închis cã destul sufãr eu din cauza asta ºi rãmân cu constinþa încãrcatã, deci sã nu aud nici un comentariu cã s-ar putea sã mã irite subiectul... ... ..."


ba...tu cred ca ai patit-o



Doar nu crezi cã vorbesc din cãrþi!
Probabil cã am un pic mai multã experienþã de viaþã dar deocamdatã prefer sã nu vorbesc despre mine.


mama lui de bac...


Oksana_

1552 mesaje
Membru din: 13/06/2010
Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 14:53

De la: Actimel, la data 2011-07-04 23:08:28
Doar nu crezi cã vorbesc din cãrþi!
Probabil cã am un pic mai multã experienþã de viaþã dar deocamdatã prefer sã nu vorbesc despre mine.


ok preferi sa nu vorbesti despre tine momentan. totusi lasand la o parte ambalajul savuros al extra tips'urilo.. te-as intreba aproximativ la ce varsta te-ai insurat ?

Raporteaza abuz de limbaj
roxamad

73 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 18:37

De la: uriashu, la data 2011-07-02 16:21:05
De la: roxamad, la data 2011-06-28 10:06:04Nu poti fi rational in asemenea cazuri. Asta e si unul din motivele pentru care inseli, te lasi dus de val. Asa ca toata treaba este discutabila.(app. forma corecta este "insala")


Femeile au o scuza pentru orice.
Daca inseli e clar ca pusul de coarne cuiva caruia i-ai facut o promisiune e clara desconsiderare a lui. Iar daca nu poti rationa, urmeaza un tratament, fugi cu cercul, treaba ta, dar nu-ti bate joc de celalalt.
Exceptie facand cuplurile de medici care privesc la rece si strict fizic raporturile extraconjugale, ca tot veni vorba de statistici.



Foarte usor se eticheteaza, mai ales cand nu se cunosc circumstantele problemei. Nu uita ca, in dragoste, se simte, nu se calculeaza cu virgula. Asta nu e o scuza pentru cei care insala, dar sa nu uitam ca femeia nu insala niciodata din curiozitate, ca barbatul, ci doar din neglijenta partenerului.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

215 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 20:17

De la: Oksana_, la data 2011-07-05 14:53:48
De la: Actimel, la data 2011-07-04 23:08:28
Doar nu crezi cã vorbesc din cãrþi!
Probabil cã am un pic mai multã experienþã de viaþã dar deocamdatã prefer sã nu vorbesc despre mine.


ok preferi sa nu vorbesti despre tine momentan. totusi lasand la o parte ambalajul savuros al extra tips'urilo.. te-as intreba aproximativ la ce varsta te-ai insurat ?



29
de ce?

Raporteaza abuz de limbaj
rothmans_yuppy

7870 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Oras: Baia Mare

Postat pe: 5 Iulie 2011, ora 23:11

De la: roxamad, la data 2011-07-05 18:37:57
De la: uriashu, la data 2011-07-02 16:21:05
De la: roxamad, la data 2011-06-28 10:06:04Nu poti fi rational in asemenea cazuri. Asta e si unul din motivele pentru care inseli, te lasi dus de val. Asa ca toata treaba este discutabila.(app. forma corecta este "insala")


Femeile au o scuza pentru orice.
Daca inseli e clar ca pusul de coarne cuiva caruia i-ai facut o promisiune e clara desconsiderare a lui. Iar daca nu poti rationa, urmeaza un tratament, fugi cu cercul, treaba ta, dar nu-ti bate joc de celalalt.
Exceptie facand cuplurile de medici care privesc la rece si strict fizic raporturile extraconjugale, ca tot veni vorba de statistici.



Foarte usor se eticheteaza, mai ales cand nu se cunosc circumstantele problemei. Nu uita ca, in dragoste, se simte, nu se calculeaza cu virgula. Asta nu e o scuza pentru cei care insala, dar sa nu uitam ca femeia nu insala niciodata din curiozitate, ca barbatul, ci doar din neglijenta partenerului.


hai, pe bune...de unde ai scos-o?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului 9 sfaturi pentru cei care inseala sau sunt inselati
Mergi la: