back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Gelozie

 


 
 
yuppy008327

1 mesaj
Membru din: 14/03/2010
Postat pe: 14 Martie 2010, ora 13:06

si eu sunt foarte geloasa cand ma gandesc doar la faptul ca ar putea sta cu alta fata de fiecare ddata cand ma cert cu el si ma gandesc imi ies din fiere ce pot sa fac sa nu mai gandesc asa sa nu mai fiu geloasa????

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy010283

1 mesaj
Membru din: 27/04/2010
Postat pe: 27 Aprilie 2010, ora 21:51

daca el primeste tot ce vrea de ls tine.. ma gandesc ca na r trebui sa fi geloasa ca na i motiv...

dar na acu depinde si de cum arati:P

Raporteaza abuz de limbaj
moobby2001

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Mai 2010, ora 23:57

cand vad ca sunt si fete care isi fac griji in legatura cu fidelitatea partenerului, imi spun ca mai exista o sansa.
Spun asta pt ca in randul prietenilor mei, inclusiv in cazul meu, ele au spus "la revedere" "te iubesc dar nu te merit....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

815 mesaje
Membru din: 1/05/2010
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 00:08

De la: yuppy008327, la data 2010-03-14 13:06:45si eu sunt foarte geloasa cand ma gandesc doar la faptul ca ar putea sta cu alta fata de fiecare ddata cand ma cert cu el si ma gandesc imi ies din fiere ce pot sa fac sa nu mai gandesc asa sa nu mai fiu geloasa????

ce poti sa faci daca:"iti iesi din fiere"?Mergi la doctor!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4000 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 13 Mai 2010, ora 00:12

De la: yuppy008327, la data 2010-03-14 13:06:45si eu sunt foarte geloasa cand ma gandesc doar la faptul ca ar putea sta cu alta fata de fiecare ddata cand ma cert cu el si ma gandesc imi ies din fiere ce pot sa fac sa nu mai gandesc asa sa nu mai fiu geloasa????

Ca sa nu mai fi geloasa in primul rand nu mai trebuie sa te gandesti... la tot felul de bazaconii si in al doilea rand nu te mai certa cu el ca presupun ca va certati ca esti geloasa...deci nu te mai gandii si nu te mai certa si ai scapat de boala nervi si fiere...

Raporteaza abuz de limbaj
“You either die as a hero, or live long enough to see yourself become the villain ”
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 13 Mai 2010, ora 00:22

De la: yuppy008327, la data 2010-03-14 13:06:45si eu sunt foarte geloasa cand ma gandesc doar la faptul ca ar putea sta cu alta fata de fiecare ddata cand ma cert cu el si ma gandesc imi ies din fiere ce pot sa fac sa nu mai gandesc asa sa nu mai fiu geloasa????


nu poti! uneori, asa sunt femeile si pace!
desi eu n-as zice ca e gelozie, ci nesiguranta, neincredere.....

Raporteaza abuz de limbaj
cata_kid

1 mesaj
Membru din: 12/06/2010
Postat pe: 12 Iunie 2010, ora 00:27

moama si eu sunt super geloasa...pt ca de obicei imi ascunde anumite lucruri si cand le aflu iau foc....si tot el e ala care imi spune ca de ce ii fac faze...si i-am zis ca poate sa faca ce vrea...important e sa faca cu cap si sa nu aflu de la altii inainte sa-mi spuna el....si ne certam tot timpul din cauza fostei pe care o face boschetara in fata mea si cand i zic sa nu i mai raspunda imi zice ca el nu mi-a cerut sa renunt la niciun amic...si ca eo de ce i cer sa renunte la o amica de-a lui cu care se intelege bine si atat si nu are nik cu ea...nush ce sa ma mai fac cu el...simt ca-l pierd uneori pt ca el nu considera ca greseste...tot eo sunt de vina ca nu sterge el mesajele si se da de gol....in plus mi-a zis ca el a inselat-o pe tipa pana l-a prins si s-au despartit...dar ea acum il cauta sa se impace...si am aflat ca el se impacase cu ea si la inceput a stat si cu mine si cu ea...sunt debusolata...nici nu mai stu daca eo gresesc uneori...va rog daca ma puteti scoate din ceata asta:*:*

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

8 mesaje
Membru din: 28/01/2010
Oras: Constanta

Postat pe: 10 Februarie 2011, ora 09:39

sal..sa sti ca si eu sunt foarte gelos sau in fine eram,pana sa-mi dau seama ca nu juta la nimik, deja devenise o boala pentru mine tot timpul o urmaream nu era bine ca daca era sa ma insele putea sa o faca si vb cu mine la telefon in fine chestia este ca nu ajuta cu nimik si din cauza aceasta sunt certuri si le intelegem ca din cauza ca ne inseala etc, nu facem decta sa indepartam acele pesroane de langa noi ,si daca ar face-o sa incercam sa le demonstram ca nu meritam sa fim inselati dece sa facem scandal,de ce sa provocom mai multa durere si sa indepartam perosanele dragi in loc sa le demonstram ca nu meritam a fi inselati ,sa le dam ragaz de gandire si sa le facem sa-si dea ele seama ca numeritam nu sa le fortam noi si poate se va reveni la normal alminteri le sipierdem si dac nu or sa stea alaturi de noi mai mult fortati,,, asa ca folosete faptul ca esti gelos/a intr-un mod mai constructiv demonstreazai ca merita sa fie alturi de tine ca si daca ar face-o pana la urma tot acasa s-ar intoarce tot cu tine ar imbatrani si acea persoana cu care te inseala nu e decat o sadisfactie murdara de a lui ,bucurate ca nu faci la fel sau esti tratat/a la fel si ca insemni ceva pentru el,ea.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului gelozie
Mergi la: