back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


...dar relatiile cu un nativ din zodia fecioara?

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

203 mesaje
Membru din: 2/10/2009
Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 12:13

Am avut doua relatii lungi...2 ani jumate,respectiv 3...si nush daca si`a bagat draq coada...sau altceva...cert e ca amandoi sunt zodia fecioara si cu nici unul dintre ei n`am scos`o la capat...
Precizez ca si tata era zodia fecioara si era o fire extrem de dificila...nu prea ne`am inteles...
Eu sunt zodia gemeni!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 12:47

punem pariu ca stric si topocul asta ?

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 12:47

De la: AdrianaR, la data 2009-10-03 12:13:46Am avut doua relatii lungi...2 ani jumate,respectiv 3...si nush daca si`a bagat draq coada...sau altceva...cert e ca amandoi sunt zodia fecioara si cu nici unul dintre ei n`am scos`o la capat...
Precizez ca si tata era zodia fecioara si era o fire extrem de dificila...nu prea ne`am inteles...
Eu sunt zodia gemeni!


atunci eu sunt perfect pentru tine

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

203 mesaje
Membru din: 2/10/2009
Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 12:49

De la: Haps, la data 2009-10-03 12:47:30
De la: AdrianaR, la data 2009-10-03 12:13:46Am avut doua relatii lungi...2 ani jumate,respectiv 3...si nush daca si`a bagat draq coada...sau altceva...cert e ca amandoi sunt zodia fecioara si cu nici unul dintre ei n`am scos`o la capat...
Precizez ca si tata era zodia fecioara si era o fire extrem de dificila...nu prea ne`am inteles...
Eu sunt zodia gemeni!


atunci eu sunt perfect pentru tine


De`aia te iubesc... dar...
ma tem ca de data asta "am sa`ti trag clapa"

Raporteaza abuz de limbaj
KARA000280

442 mesaje
Membru din: 4/03/2009
Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 16:29

Un text copy/paste pta va fi de ajutor:
Zodia Fecioara
23 august - 21 septembrie
Caracteristica generala a zodiei Fecioara: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Fecioara: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Fecioara: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Fecioara

Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Mercur
Planeta dragostei: Neptun
Planeta câstigurilor financiare: Venus
Planeta sanatatii si a muncii: Uranus
Planeta casei si a familiei: Jupiter
Planeta placerilor: Saturn
Culorile zodiei Fecioara: galben, portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Fecioara: agata, hiacint
Metale caracteristice pentru zodia Fecioara: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Fecioara: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Fecioara: capacitate de analiza, meticulozitate, puteri vindecatoare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Fecioara: sa fie util si sa aiba realizari
Defecte ale nativului din zodia Fecioara: spirit critic exagerat

Relatii între zodia Fecioara si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Capricorn
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Leu
Personalitatea zodiei Fecioara
Modest, obiectiv, meditativ, cu un simt pronuntat al datoriei, nativul Fecioara poate fi un bun savant, contabil sau critic, pentru ca are o capacitate analitica deosebita. Este un om rational, foarte atent la detalii. Actioneaza cu grija si corect, dar are o atitudine critica.

Nativul din zodia Fecioara iubeste natura si studiul. Apreciaza viata simpla si nu îi plac experimentele. Mizeaza mai degraba pe rabdare si perseverenta decât pe aventura si speculatie. Îsi planifica afacerile pe termen lung. Are talent pedagogic.

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Fecioara poate fi meschin si cârcotas. Indecizia îl poate face sa rateze sansele. Nativul din Fecioara poate lua totul în nume de rau, poate fi zgârcit sau cu toane.

Sanatate : Nervii sunt sensibili. Uneori, nativul Fecioara poati fi ipohondru. Este predispus la eczeme sau ulcere, mai ales daca parerile nu îi sunt luate în considerare si îi este lezat amorul propriu. Digestia poate fi dificila, motiv pentru care pot sa apara constipatii.

eAstrolog

Acum voi decideti daca vreti sa fiti cu o fecioara

Raporteaza abuz de limbaj
Multi Oameni trec prin viata fara sa le pese de nimic Asa ca foarte multi sunt pusi la pamant de propria-si persoana Dar tine minte odata ce ai ajuns jos! Nu mai poti face altceva decat sa urci!
Fosta membra 9am.ro

203 mesaje
Membru din: 2/10/2009
Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 16:33

De la: KARA000280, la data 2009-10-03 16:29:39Un text copy/paste pta va fi de ajutor:
Zodia Fecioara
23 august - 21 septembrie
Caracteristica generala a zodiei Fecioara: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Fecioara: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Fecioara: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Fecioara

Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Mercur
Planeta dragostei: Neptun
Planeta câstigurilor financiare: Venus
Planeta sanatatii si a muncii: Uranus
Planeta casei si a familiei: Jupiter
Planeta placerilor: Saturn
Culorile zodiei Fecioara: galben, portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Fecioara: agata, hiacint
Metale caracteristice pentru zodia Fecioara: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Fecioara: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Fecioara: capacitate de analiza, meticulozitate, puteri vindecatoare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Fecioara: sa fie util si sa aiba realizari
Defecte ale nativului din zodia Fecioara: spirit critic exagerat

Relatii între zodia Fecioara si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Capricorn
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Leu
Personalitatea zodiei Fecioara
Modest, obiectiv, meditativ, cu un simt pronuntat al datoriei, nativul Fecioara poate fi un bun savant, contabil sau critic, pentru ca are o capacitate analitica deosebita. Este un om rational, foarte atent la detalii. Actioneaza cu grija si corect, dar are o atitudine critica.

Nativul din zodia Fecioara iubeste natura si studiul. Apreciaza viata simpla si nu îi plac experimentele. Mizeaza mai degraba pe rabdare si perseverenta decât pe aventura si speculatie. Îsi planifica afacerile pe termen lung. Are talent pedagogic.

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Fecioara poate fi meschin si cârcotas. Indecizia îl poate face sa rateze sansele. Nativul din Fecioara poate lua totul în nume de rau, poate fi zgârcit sau cu toane.

Sanatate : Nervii sunt sensibili. Uneori, nativul Fecioara poati fi ipohondru. Este predispus la eczeme sau ulcere, mai ales daca parerile nu îi sunt luate în considerare si îi este lezat amorul propriu. Digestia poate fi dificila, motiv pentru care pot sa apara constipatii.

eAstrolog

Acum voi decideti daca vreti sa fiti cu o fecioara


Merci draga mea,dar crede`ma ca am epuizat informatiile astea demult...logic pentru ca sunt la`ndamana oricui...
Am cerut pareri...persoanale,nu "improvizate"...

Merci inca odata

Raporteaza abuz de limbaj
KARA000280

442 mesaje
Membru din: 4/03/2009
Postat pe: 3 Octombrie 2009, ora 16:45


Cu placere.
Intradevar fiecare isi impartaseste parerea dupa o relatie cu o fecioara,dar fiecare "traire" este particulara.
Chiar daca zodiile influenteaza NU inseamna ca ,caracteristicile acestora primeaza.
Pe langa influenta zodiacala conteaza ,in primul rand caracterul ,valorile fiecaruia si bunul simt de care da dovada.

Raporteaza abuz de limbaj
Multi Oameni trec prin viata fara sa le pese de nimic Asa ca foarte multi sunt pusi la pamant de propria-si persoana Dar tine minte odata ce ai ajuns jos! Nu mai poti face altceva decat sa urci!
nightwisch

10 mesaje
Membru din: 25/02/2008
Oras: Pitesti

Postat pe: 12 Noiembrie 2009, ora 17:50

nu inteleg de ce toata lumea vede zodia asta ca pe o oaie neagra. am iumpresia ca se asociaza oamenii cu balivernele care sunt scrise prin zodiace. referitor la relatii tale cred ca asa a fost sa fie, eu nu cred ca fecioarele cu care ai stat nu au fost destul de comuniucative si nu au incercat gaseasca problemele. sau poate ca tu nu ai incercat sa te adaptezi situatiei sa o scoateti la cap.

Raporteaza abuz de limbaj
P_D27

18 mesaje
Membru din: 10/11/2009
Postat pe: 23 Noiembrie 2009, ora 11:29

De la: AdrianaR, la data 2009-10-03 12:13:46Am avut doua relatii lungi...2 ani jumate,respectiv 3...si nush daca si`a bagat draq coada...sau altceva...cert e ca amandoi sunt zodia fecioara si cu nici unul dintre ei n`am scos`o la capat...
Precizez ca si tata era zodia fecioara si era o fire extrem de dificila...nu prea ne`am inteles...
Eu sunt zodia gemeni!
si eu sant fecioara si sant intro relatie de 3 ani cu o geamana si incepe sa scirtie dar problema nu e de la mine ea face problemele si stii din ce cauza ca nu stie sa asculte fecioarele in general nu cer multe dar cand cer ceva vor sa fie facut daca vrei mai putem vb mult pe tema asta

Raporteaza abuz de limbaj
forever_fades_away

2 mesaje
Membru din: 8/12/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2009, ora 00:48

Relatiile difera in functie de persnajul fecioara,pt ca nu se prea aseamana unul cu altul:unul din iubitii mei,fecioara matura{eu sunt scorpion}...mi-au trebuit aproape 2 ani sa-l aduc in pragul unei relatii.Eram pe punctul de a renunta si acum nu ma mai lasa el.Cum e?e bine. Relatia a devenit mai buna in timp,dar nu am reusit sa-l aduc in situatia sa-si declare sentimentele.Are oroare de asta.Dar il am aproape atunci cand stie ca am nevoie de el,[nu locuim impreuna},si e calmul intruchipat,desi eu imi mai ies din fire uneori. In rest...doar de bine

Raporteaza abuz de limbaj
forever fades away
Fosta membra 9am.ro

1405 mesaje
Membru din: 3/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 5 Octombrie 2010, ora 02:52

De la: AdrianaR, la data 2009-10-03 12:13:46Am avut doua relatii lungi...2 ani jumate,respectiv 3...si nush daca si`a bagat draq coada...sau altceva...cert e ca amandoi sunt zodia fecioara si cu nici unul dintre ei n`am scos`o la capat...
Precizez ca si tata era zodia fecioara si era o fire extrem de dificila...nu prea ne`am inteles...
Eu sunt zodia gemeni!


Nu stiu,cei in zodia fecioara sunt cam nesuferiti si icapatanati uneori.Si eu am avut relatie cu cineva din aceasta zodie,trecand peste unele neplaceri totusi am simtit ca suntem pe aceeasi unda...Eu fiind taur

Raporteaza abuz de limbaj
Most people will die without really knowing who they really are...
Piti_

375 mesaje
Membru din: 12/09/2010
Postat pe: 5 Octombrie 2010, ora 11:34

De la: just_me_pisi, la data 2010-10-05 02:52:28
De la: AdrianaR, la data 2009-10-03 12:13:46Am avut doua relatii lungi...2 ani jumate,respectiv 3...si nush daca si`a bagat draq coada...sau altceva...cert e ca amandoi sunt zodia fecioara si cu nici unul dintre ei n`am scos`o la capat...
Precizez ca si tata era zodia fecioara si era o fire extrem de dificila...nu prea ne`am inteles...
Eu sunt zodia gemeni!


Nu stiu,cei in zodia fecioara sunt cam nesuferiti si icapatanati uneori.Si eu am avut relatie cu cineva din aceasta zodie,trecand peste unele neplaceri totusi am simtit ca suntem pe aceeasi unda...Eu fiind taur


zise ea dupa un an de zile ca raspuns. poate intre timp a devenit si ea taur

Raporteaza abuz de limbaj
purple

615 mesaje
Membru din: 12/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Octombrie 2010, ora 11:38



Nu stiu,cei in zodia fecioara sunt cam nesuferiti si icapatanati uneori.Si eu am avut relatie cu cineva din aceasta zodie,trecand peste unele neplaceri totusi am simtit ca suntem pe aceeasi unda...Eu fiind taur[/quote]

dar mai incapatanata ca tine nu cred pana la urma noi tauroiacele avem "cornite"

Raporteaza abuz de limbaj
Viaþa este o tragedie atunci când e privitã în prim-plan ºi o comedie când o priveºti în plan larg.
Fosta membra 9am.ro

1405 mesaje
Membru din: 3/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 5 Octombrie 2010, ora 16:22

De la: Piti_, la data 2010-10-05 11:34:24
De la: just_me_pisi, la data 2010-10-05 02:52:28
De la: AdrianaR, la data 2009-10-03 12:13:46Am avut doua relatii lungi...2 ani jumate,respectiv 3...si nush daca si`a bagat draq coada...sau altceva...cert e ca amandoi sunt zodia fecioara si cu nici unul dintre ei n`am scos`o la capat...
Precizez ca si tata era zodia fecioara si era o fire extrem de dificila...nu prea ne`am inteles...
Eu sunt zodia gemeni!


Nu stiu,cei in zodia fecioara sunt cam nesuferiti si icapatanati uneori.Si eu am avut relatie cu cineva din aceasta zodie,trecand peste unele neplaceri totusi am simtit ca suntem pe aceeasi unda...Eu fiind taur


zise ea dupa un an de zile ca raspuns. poate intre timp a devenit si ea taur


Nu se stie cand apare o tanara domnita in zodia gemeni care nu intelege de ce nu merge relatia cu o fecioara...

Raporteaza abuz de limbaj
Most people will die without really knowing who they really are...
Fosta membra 9am.ro

1405 mesaje
Membru din: 3/08/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 5 Octombrie 2010, ora 16:27

De la: purple, la data 2010-10-05 11:38:26

Nu stiu,cei in zodia fecioara sunt cam nesuferiti si icapatanati uneori.Si eu am avut relatie cu cineva din aceasta zodie,trecand peste unele neplaceri totusi am simtit ca suntem pe aceeasi unda...Eu fiind taur


dar mai incapatanata ca tine nu cred pana la urma noi tauroiacele avem "cornite" [/quote]

Nu vad nimic rau in asta...

Raporteaza abuz de limbaj
Most people will die without really knowing who they really are...
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Februarie 2018, ora 14:27

frumos si destept ai grait !

Raporteaza abuz de limbaj
NicioLaeAen

337 mesaje
Membru din: 21/03/2018
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Iulie 2018, ora 22:40

De la: gabigabi2, la data 2018-02-11 14:27:42 frumos si destept ai grait !

Incerca s-o mai gasesti la maternitate pe mamica ta si roag-o sa te primeasca inapoi.

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului ...dar relatiile cu un nativ din zodia fecioara?
Mergi la: