back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Pitipoance si cocalari ! romania, incotro?

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

47 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Postat pe: 13 Iulie 2009, ora 20:12

Am observat cu totii cum anumite personaje de pe anumite posturi de televiziune, aduc in emisiunile lor tot mai multi "baieti si fete cool" sau cate si mai cate alte genuri penibile ... voi ce spuneti? ( cum ar fi cele din link-ul urmator : www.youtube.com/watch?v=lQ8OWfK6pAI )


Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 30 Septembrie 2009, ora 21:04

Dragule,
Roxi Manelista este femeia vietii, unora dintre voi, barbatii!
De ce, pisicule, ce nu iti place la ea? E fata buna, nebuna, e ON the top-ul scenei, e gratioasa, e simandicoasa... hehee!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

47 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 19:07

ma simt deja rusinat ca am facut topicul asta. cine stie pe cati am lovit ( sper ca nu esti printre ei )

Raporteaza abuz de limbaj
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 19:18

bre sylvester, ai gresit forumul, zau !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

47 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 21:01

De la: googoodoll, la data 2009-10-01 19:18:51bre sylvester, ai gresit forumul, zau !
ahaaa ! poi si unde trebuia sa pun intrebarea asta? pe ce forum? cum te simti cand e stricata masina si trebuie sa te duci cu autobusu de iti baga pe gat manele pe un telefon, niste copii cu creasta si accente EMO? de unde si pana unde emo si manele?
de aceea am creat acest topic... din ura pentru manele si genul oamenilor carora le place acest gen.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

47 mesaje
Membru din: 5/04/2009
Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 21:04


Raporteaza abuz de limbaj
iogamac

28 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 07:37

cum de n-am vazut acest topic pana acum?
pacat ca intr-o tara plina de talente autentice la putere sunt pizipoancele si cocalarii, iar mass media promoveaza nonvalorile...
probabil asta este interesul celor din fruntea tarii...bani pentru cultura ioc, educatia este la pamant, etc

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 07:39

De la: iogamac, la data 2009-11-03 07:37:27cum de n-am vazut acest topic pana acum?
pacat ca intr-o tara plina de talente autentice la putere sunt pizipoancele si cocalarii, iar mass media promoveaza nonvalorile...
probabil asta este interesul celor din fruntea tarii...bani pentru cultura ioc, educatia este la pamant, etc


Tocmai ai raspuns intrebarii din titlul topicului...

Buna dimineata!


www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
CREMENE

743 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 07:48

De la: vasylester, la data 2009-10-01 21:01:32
De la: googoodoll, la data 2009-10-01 19:18:51bre sylvester, ai gresit forumul, zau !
ahaaa ! poi si unde trebuia sa pun intrebarea asta? pe ce forum? cum te simti cand e stricata masina si trebuie sa te duci cu autobusu de iti baga pe gat manele pe un telefon, niste copii cu creasta si accente EMO? de unde si pana unde emo si manele?
de aceea am creat acest topic... din ura pentru manele si genul oamenilor carora le place acest gen.


Fi atent trebuie sa pleci de la o anumita realitate,aste se vinde.
In general televiziunile comerciale traiesc din reclame ca de se vand costa in functie de audienta, asta face audienta, asta dam romanilor.
Intrebarile ar fi altele, de ce televiziunea nationala, care toaca o groaza de bani nu reprezinta o alternativa, fiindca rolul massmediei e si acela de a culturaliza si adeschide ferestre spre trditional, cultura si valorile romanesti, iar adoua intrebare, de ce romanii se uita la asa ceva si le fac audienta. In fond dupa anumite experimente facute de televiziuni, audienta are ultimul cuvant.

Raporteaza abuz de limbaj
alinus

51 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 07:54

Sper ca nu considerati OTV-ul din zona maassmedia...
Acolo e fabrica de bani...sa ia banii acelor inculti...si alti inculti stau sa priveasca...

Schimba canalul

Nu iti face tu griji de astfel de oameni... ies in fata cat au bani. Si cand dau faliment ii vezi dind cu matura daca se pricep si la asta.

Cat despre copii din ziua asta si educatia pe care o primesc in scoala mai depinde si de ce au acasa.






Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 08:02

De la: Cremene, la data 2009-11-03 07:48:54
De la: vasylester, la data 2009-10-01 21:01:32
De la: googoodoll, la data 2009-10-01 19:18:51bre sylvester, ai gresit forumul, zau !
ahaaa ! poi si unde trebuia sa pun intrebarea asta? pe ce forum? cum te simti cand e stricata masina si trebuie sa te duci cu autobusu de iti baga pe gat manele pe un telefon, niste copii cu creasta si accente EMO? de unde si pana unde emo si manele?
de aceea am creat acest topic... din ura pentru manele si genul oamenilor carora le place acest gen.


Fi atent trebuie sa pleci de la o anumita realitate,aste se vinde.
In general televiziunile comerciale traiesc din reclame ca de se vand costa in functie de audienta, asta face audienta, asta dam romanilor.
Intrebarile ar fi altele, de ce televiziunea nationala, care toaca o groaza de bani nu reprezinta o alternativa, fiindca rolul massmediei e si acela de a culturaliza si adeschide ferestre spre trditional, cultura si valorile romanesti, iar adoua intrebare, de ce romanii se uita la asa ceva si le fac audienta. In fond dupa anumite experimente facute de televiziuni, audienta are ultimul cuvant.


Si totusi, TVR1 inca pastreaza "traditionalul" (vezi emisiunile cu muzica populara, cele gen "teleenciclopedia", documentare, filmele prezentate au un alt calibru), dar, in virtutea realitatii (care, in paranteza fie spus, se traieste, nu se vinde), a fost obligata sa se adapteze si ea cerintelor, iar aceste cerinte deriva tocmai din lipsa de cultura promovata virulent si cu o forta din ce in ce mai mare de posturile private de televiziune. Da, audienta are ultimul cuvant, dar aceasta audienta trebuie formata, tanara generatie trebuie educata, nu indobitocita, pt ca asta e adevarul, din pacate crud si fara sanse de a se schimba prea curand...

P.S.Am vazut de curand, pe TVRM, o emisiune in care se prezenta rezolvarea unor ecuatii superioare; am ramas masca, pt ca nici nu ma gandeam ca mai exista acest gen de emisiuni. Intrebarea care se pune este: cati priveau oare asa ceva, in conditiile in care nici procesul de invatamant nu mai este ceea ce ar trebui, dascalii fiind primii care nu isi fac datoria?!...


www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 08:09

De la: alin1970, la data 2009-11-03 07:54:39Sper ca nu considerati OTV-ul din zona maassmedia...
Acolo e fabrica de bani...sa ia banii acelor inculti...si alti inculti stau sa priveasca...

Schimba canalul

Nu iti face tu griji de astfel de oameni... ies in fata cat au bani. Si cand dau faliment ii vezi dind cu matura daca se pricep si la asta.

Cat despre copii din ziua asta si educatia pe care o primesc in scoala mai depinde si de ce au acasa.







De acord cu tine, cu o singura mentiune: da, educatia copiilor depinde si de ce au acasa, dar, in conditiile in care societatea trece prin aceasta criza, iar educatia se face mai mult prin meditatii, ce vor face acei copii care au parinti fara resursele financiare necesare? Am vazut copii exceptionali, dar care au fost obligati sa se opreasca la un anumit nivel (liceu), pt ca trebuiau sa munceasca, sa isi castige mijloacele de existenta. Si atunci, nu revenim la intrebarea "Romania incotro?"?

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 08:57

Declar usor jenata ca m-am inselat cu privire la initiatorul topicului, probabil influentata de cele n topicuri in care ne autoinjuram din preajma, si am crezut -mea culpa- ca e si acesta la fel.
marea majoritate a oamenilor au o gama larga de programe, ratingul ala pe care il fac televiziunile cu emisiuni de maro e datorat celor care aleg sa se uite la asemenea VIP-uri.
daca bunul gust ar fi cultivat la varste sensibile, in SCOALA adica, n-am avea atatea specimene in societate.

Raporteaza abuz de limbaj
Octavian_b

145 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 09:25

De la: vasylester, la data 2009-07-13 20:12:00Am observat cu totii cum anumite personaje de pe anumite posturi de televiziune, aduc in emisiunile lor tot mai multi "baieti si fete cool" sau cate si mai cate alte genuri penibile ... voi ce spuneti? ( cum ar fi cele din link-ul urmator : www.youtube.com/watch?v=lQ8OWfK6pAI )


I-as duce in exil, impreuna cu toata satra de manelari infecti, cocalari care put a transpiratie si parasute care se cred "sexy" pe Hi5 si care nu sunt in stare sa-si curete jegu` de sub unghii !!
Mi-e sila de ei si de cei care-i promoveaza !!

Raporteaza abuz de limbaj
radu_g

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 09:40

@googoodoll
Nu cred ca problema bunului gust este in principal la scoala, ci acasa, unde taticu si mamica isi iau plodul(plozii) pe la gratare la iarba verde (unde stim cu toti ce dezastre se intampla - ecologice si fonice). Sau la mare unde am vazut cu proprii ochi cum se aduna cu mic cu mare prin toate speluncile pline de manelisme. Scoala este de mult timp depasita de influenta proasta din familie...

Raporteaza abuz de limbaj
simona07

13 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 09:42

Da intr-adevar e groaznic ce se intampla si sunt groaznice specimenele si non-valorile care se promoveaza in mass-media. Sincer cand vad asa ceva la tv sau in ziar mi se face sila si imi doresc sa fii trait in alta epoca!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 09:42

De la: raduducu, la data 2009-11-03 09:40:47@googoodoll
Nu cred ca problema bunului gust este in principal la scoala, ci acasa, unde taticu si mamica isi iau plodul(plozii) pe la gratare la iarba verde (unde stim cu toti ce dezastre se intampla - ecologice si fonice). Sau la mare unde am vazut cu proprii ochi cum se aduna cu mic cu mare prin toate speluncile pline de manelisme. Scoala este de mult timp depasita de influenta proasta din familie...


Eu cred ca adevarul este undeva la mijloc.

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
euLaura

85 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Tulcea

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 09:56

ca sa continui o idee inceputa de Daria, deseori si eu am impresia ca acesti guvernanti de 2 lei(dar foarte grei)vor doar sa ne indobitoceasca ca sa fim o natie mai usor de condus. Astfel ca si ei direct sau indirect(prin televiziunile pe care le ,,sponsorizeaza") promoveaza acesti cocalari sau pitipoance(unele fiindu-le chiar rude). Tot ei fac o reforma de toata jena in invatamant care mai mult incurca decat rezolva problemele
Si totusi Daria inclin la o faza sa nu iti dau dreptate(desi deseori chiar sunt pe aceeasi lungime de unda cu ideeile tale). Scoala nu poate schimba educatia primita acasa. De aia le si spune,,cei 7 ani de acasa" ca e educatia de baza ce ar trebui facuta acasa.Caci degeaba le spui elevilor ca nu au voie sa asculte manele in scoala, cand acasa TVul urla pe Taraf, degeaba le citesti Nichita si le pui Alifantis cand ei stiu ca Eminescu era sarac dar becali(si intentionat b e mic!cat valoarea individului)are bani si e si parlamentar european!

Raporteaza abuz de limbaj
lucishadow2000

187 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:05

Ma intrebam mai demult, cum naiba sunt atiti "artisti cool, manelisti si vipuri" prezente pe toate posturile Tv si in toata presa de te apuca o greata teribila. E foarte simplu si e normal sa fie asa atita timp cit publicul cere si consuma ce i se serveste.
Si atunci apar "vedetele si talentele astea monstruoase" pe banda rulanta. Si inca ceva, sunt atit de penibile emisiunile si reality showourile de pe posturile romanesti, incit cu greau mai ai ce sa urmaresti pe la televizor.Vorba aceea restul e can can.

Raporteaza abuz de limbaj
kats_BK

165 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:21

De la: Octavian_b, la data 2009-11-03 09:25:14
De la: vasylester, la data 2009-07-13 20:12:00Am observat cu totii cum anumite personaje de pe anumite posturi de televiziune, aduc in emisiunile lor tot mai multi "baieti si fete cool" sau cate si mai cate alte genuri penibile ... voi ce spuneti? ( cum ar fi cele din link-ul urmator : www.youtube.com/watch?v=lQ8OWfK6pAI )


I-as duce in exil, impreuna cu toata satra de manelari infecti, cocalari care put a transpiratie si parasute care se cred "sexy" pe Hi5 si care nu sunt in stare sa-si curete jegu` de sub unghii !!
Mi-e sila de ei si de cei care-i promoveaza !!

.. gg

Raporteaza abuz de limbaj
tavyo

9 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:44

cocalarismul si pitiponcismul au fost promovate de etnia rroma prin muzica, manifestari, comportament, limbaj, vestimentatie. Doar ca nimeni nu realizeaza asta concret!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:49

De la: euLaurik, la data 2009-11-03 09:56:13ca sa continui o idee inceputa de Daria, deseori si eu am impresia ca acesti guvernanti de 2 lei(dar foarte grei)vor doar sa ne indobitoceasca ca sa fim o natie mai usor de condus. Astfel ca si ei direct sau indirect(prin televiziunile pe care le ,,sponsorizeaza") promoveaza acesti cocalari sau pitipoance(unele fiindu-le chiar rude). Tot ei fac o reforma de toata jena in invatamant care mai mult incurca decat rezolva problemele
Si totusi Daria inclin la o faza sa nu iti dau dreptate(desi deseori chiar sunt pe aceeasi lungime de unda cu ideeile tale). Scoala nu poate schimba educatia primita acasa. De aia le si spune,,cei 7 ani de acasa" ca e educatia de baza ce ar trebui facuta acasa.Caci degeaba le spui elevilor ca nu au voie sa asculte manele in scoala, cand acasa TVul urla pe Taraf, degeaba le citesti Nichita si le pui Alifantis cand ei stiu ca Eminescu era sarac dar becali(si intentionat b e mic!cat valoarea individului)are bani si e si parlamentar european!


Si totusi, si aici esti pe aceeasi lungime de unda cu mine, pt ca ai dreptate cu "cei 7 ani de acasa", insa, daca in firea copilului exista dorinta (prin informatia genetica transmisa) de a invata, de a cunoaste si altceva decat ceea ce are acasa, te asigur ca evolutia pozitiva va aparea in timp, daca la scoala primeste informatiile si are parte de interesul necesar din partea profesorilor. Asta este si cauza (sau motivul) pt care am spus ca adevarul este undeva la mijloc!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

1989 mesaje
Membru din: 24/05/2009
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:53


Si totusi, si aici esti pe aceeasi lungime de unda cu mine, pt ca ai dreptate cu "cei 7 ani de acasa", insa, daca in firea copilului exista dorinta (prin informatia genetica transmisa) de a invata, de a cunoaste si altceva decat ceea ce are acasa, te asigur ca evolutia pozitiva va aparea in timp, daca la scoala primeste informatiile si are parte de interesul necesar din partea profesorilor. Asta este si cauza (sau motivul) pt care am spus ca adevarul este undeva la mijloc!

Raporteaza abuz de limbaj Bravo numa de a-r vedea si cine trebuie sa-si schimbe mentalitatea! Nota 10 Daria

Raporteaza abuz de limbaj
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:55

De la: raduducu, la data 2009-11-03 09:40:47@googoodoll
Nu cred ca problema bunului gust este in principal la scoala, ci acasa, unde taticu si mamica isi iau plodul(plozii) pe la gratare la iarba verde (unde stim cu toti ce dezastre se intampla - ecologice si fonice). Sau la mare unde am vazut cu proprii ochi cum se aduna cu mic cu mare prin toate speluncile pline de manelisme. Scoala este de mult timp depasita de influenta proasta din familie...


exact din motivul acesta scoala ar trebui sa fie exact ce ar trebui sa fie, formatoare de personalitati, incurajatoare a schimbarii mentalitatilor de acasa, fiindca nu toti au avantajul de a creste intr-o familie educata.
din nefericire, putini sau deloc dascali cu vocatie.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:56

De la: Ficherman, la data 2009-11-03 10:53:21
Si totusi, si aici esti pe aceeasi lungime de unda cu mine, pt ca ai dreptate cu "cei 7 ani de acasa", insa, daca in firea copilului exista dorinta (prin informatia genetica transmisa) de a invata, de a cunoaste si altceva decat ceea ce are acasa, te asigur ca evolutia pozitiva va aparea in timp, daca la scoala primeste informatiile si are parte de interesul necesar din partea profesorilor. Asta este si cauza (sau motivul) pt care am spus ca adevarul este undeva la mijloc!

Raporteaza abuz de limbaj Bravo numa de a-r vedea si cine trebuie sa-si schimbe mentalitatea! Nota 10 Daria


Multumesc, Ficherman!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
LeonKing

2035 mesaje
Membru din: 30/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 10:59

De la: googoodoll, la data 2009-11-03 10:55:03
De la: raduducu, la data 2009-11-03 09:40:47@googoodoll
Nu cred ca problema bunului gust este in principal la scoala, ci acasa, unde taticu si mamica isi iau plodul(plozii) pe la gratare la iarba verde (unde stim cu toti ce dezastre se intampla - ecologice si fonice). Sau la mare unde am vazut cu proprii ochi cum se aduna cu mic cu mare prin toate speluncile pline de manelisme. Scoala este de mult timp depasita de influenta proasta din familie...


exact din motivul acesta scoala ar trebui sa fie exact ce ar trebui sa fie, formatoare de personalitati, incurajatoare a schimbarii mentalitatilor de acasa, fiindca nu toti au avantajul de a creste intr-o familie educata.
din nefericire, putini sau deloc dascali cu vocatie.


aveti dreptate amandoi... si scoala, si familia sunt importante in acelasi timp, pentru ca se petrec in momente diferite, nu se suprapun (orele de scoala nu se fac in familie, nu?) insa, pentru desavarsirea educatiei, ramane portiunea de timp de socializare, adica atunci cand copilul nu este nici acasa nici la scoala... si aici e nevoie de interventie...

Raporteaza abuz de limbaj
" tristetea mea aude nenascutii caini nenascutii oameni cum ii latra" Nichita Stanescu
Alice_in_Wonderland

3330 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 11:01

Parintii tineri din ziua de azi sunt mai putini grijulii in privinta copiiilor si educatia lor. De cate ori nu ati auzit: ,,Lasa-l ca e copil...''. Si mai sunt si cei din extrema cealalta care cred ca ,,bataia e rupta din Rai''.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 11:10

De la: LeonKing, la data 2009-11-03 10:59:14
aveti dreptate amandoi... si scoala, si familia sunt importante in acelasi timp, pentru ca se petrec in momente diferite, nu se suprapun (orele de scoala nu se fac in familie, nu?) insa, pentru desavarsirea educatiei, ramane portiunea de timp de socializare, adica atunci cand copilul nu este nici acasa nici la scoala... si aici e nevoie de interventie...


Interventie din partea cui? Parintii sunt, de regula, mult prea ocupati cu goana dupa bani, profesorii nu au, din pacate, niciun interes sa vada evolutia negativa a elevilor lor, si atunci...ce ramane? Dupa parerea mea, rolul cel mai important in educatia copiilor tot familiei ii revine, pt ca ei sunt primii interesati de viitorul lor, al propriilor copii, ei ar trebui sa sesizeze, chiar in putinul timp petrecut impreuna, schimbarile negative de atitudine, comportament, aspect, etc. Una peste alta, a fi parinte a fost, este si va fi intotdeauna cea mai grea "meserie" din lume, si e usor de comentat si de condamnat, insa pana nu traiesti experienta asta (si nici atunci nu poti spune ca detii monopolul dreptatii, pt ca fiecare avem greselile noastre in legatura cu proprii copii) tot ce se spune ramane subiectiv.

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
VlabiouzzZzZ

113 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 12:09

Topicul asta ma unge pe suflet...in sfarsit putem sa ne canalizam ura pentru ceilalti intr-un mod pozitiv. Romania, incotro? e simplu IN JOS. Media promoveaza prostia...incultura...si prostul gust. @Daria...sincer nu am citit de loc atent ce ai spus dar am vazut ceva despre TVR1...a ramas singura televiziune cu bun simt iar Radio Romania (toate Actualitati, Cultural, Muzical etc) inca ma incanta, dar din pacate exista si SuperFM, radio de manele (postul de din Brasov, nu stiu pana unde se prinde), care urla la fiecare geam de casa, apartament, masina impartind in mod egal la fiecare voit sau nevoit cate o portie de grotesc.

Funny Fact: Pentru cei care nu au auzit de Shukar Collective, sa stiti ca un grup de tigani sadea care canta Drum and Bass si au declarat la un moment dat ca le-ar fi rusine sa cante manele, ca aia nu e muzica...m-a uns pe suflet a fost o palma data tuturor cocalarilor, celor care grohaie manele si celor care o asculta, demonstratie ca manelele sunt de PROST GUST.

...............degeaba...incerc sa jignesc cat mai multa lume posibil, cu ce vreau sa scriu, numa ca nu prea am cum sa reusesc, ca nu am pe cine ca nu vreau sa fiu prea explicit si as incerca sa fiu subtil si atunci nimeni din regnul cocalar nu ar intelege.

Astept sa vad un cocalar destept macar putin peste medie, mai mult decat asteapta unii venirea lui iisus. Pariu pe orice ca nu exista asa ceva(cocalar destept)!


Manelele sunt oribile din toate punctele de vedere, am o cunostinta retardata, cu adevarat cu probleme, si cand incearca sa vorbeasca jur ca suna a manea, e crud ce spun ca saraca persoana nu a ales sa fie asa, dar o masa enorma de oameni a ales sa se retardeze voit.

Salut cu ocazia asta bunul gust, decenta si inteligenta!

Have Fun!



Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Noiembrie 2009, ora 12:24

romania incotro?????sal clomam pe NOSTRADAMUS si nici el nu cred ca o sa aiba un raspuns!deci ce sa va mai zic folositi mai des butonul de la telecomanda cel care schimba canalele si cum spuneai pitipoance cumva poate vrei sa spui prostituate e misto in romania sa ajuns ca pitipoancele sa fie date pe tv findca au s..t p,,,a lui mutau sau nu mai stiu eu ce jucator de oina halal romania

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Pitipoance si cocalari ! Romania, incotro?
Mergi la: