back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Despre romania

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
fanemedrea

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Iunie 2009, ora 09:05

Voi ce credeti,va fi vreodata bine in Romania ?


sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 28 Iunie 2009, ora 09:19

Bine pentru toti nu exista.Este o utopie!Il percepem in mod diferit.Dar exista un adevar universal:Trebuie sa fie rau pentru unii pentru a avea bine altii.Diferenta o face tabara in care te arunca destinul.

Raporteaza abuz de limbaj
Adrian_S

137 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 28 Iunie 2009, ora 19:59

De la: fanemedrea, la data 2009-06-28 09:05:51Voi ce credeti,va fi vreodata bine in Romania ?


Fiecare isi face viata asa cum doreste. Daca te referi la sistemul guvernamental al romaniei, va fi bine atunci cand toti isi vor dori schimbarea si lumea va trebui sa renunte la lase pe altii sa ia decizii in locul lor. Romanii sunt speciali din multe puncte de vedere, dar din pacate multi si'au uitat valorile. Asa ca treziti-va!

Raporteaza abuz de limbaj
MaDoG

1258 mesaje
Membru din: 11/01/2008
Postat pe: 28 Iunie 2009, ora 20:11

Nu stiu cand o sa fie bine in Romania, parca imi imaginez un film de genul SF... cand ma gandesc la posibilitatea asta. E o tara imbaxita de nesimtiti si spagagii care au ajuns la guvernarea tarii care se gandesc cum sa inmulteasca conturile si proprietatile, sa isi faca relatii cat mai multe sa se acopere unu pe altu... iar pt astia mai saraci... ce sa le ofere? Momentan.. singura si idioata explicatie ca e criza.. iar un viitor mai bun se amana... cine stie cate veacuri.... :). No fucking chance... ca tara asta sa o duca bine... cat va exista planeta Pamant. Poate daca o luam de la 0.

Raporteaza abuz de limbaj
MaDoG
tecuhalangios

49 mesaje
Membru din: 31/01/2009
Oras: Caracal

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 07:20

Exista multi care privesc veatza prin prima experientelor personale si al limtarilor intelectului lor si multi scapa in functzii de conducere datorita slugarniciei , a lui tata si mama. Acestia nu cunosc termenul de Bine nici pentru ei,considerand abuzul, excesul ca bun, sa nu mai vorbesc ca modul lor de analiza incepe asa,...Eu, ... si ceilaltzi.
Pentru bine in romania este nevoie de leaderi altruisti, si fara diplome de Fane Gheorghiu, dar mai curge multa apa pe Dunare pana ce omul de rand v-a accepta sa aiba un leader onest, nu un shmecher, hotz, si mincinos care sa-l conduca

Raporteaza abuz de limbaj
tecuhalangios

49 mesaje
Membru din: 31/01/2009
Oras: Caracal

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 07:20

Exista multi care privesc veatza prin prima experientelor personale si al limtarilor intelectului lor si multi scapa in functzii de conducere datorita slugarniciei , a lui tata si mama. Acestia nu cunosc termenul de Bine nici pentru ei,considerand abuzul, excesul ca bun, sa nu mai vorbesc ca modul lor de analiza incepe asa,...Eu, ... si ceilaltzi.
Pentru bine in romania este nevoie de leaderi altruisti, si fara diplome de Fane Gheorghiu, dar mai curge multa apa pe Dunare pana ce omul de rand v-a accepta sa aiba un leader onest, nu un shmecher, hotz, si mincinos care sa-l conduca

Raporteaza abuz de limbaj
AMG22

94 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 07:33

cine`i acum e sarac e pt k nu a furat dupa ce a cazut comunismu! nu s`a mai construit nimic la noi pt k nu sunt bani... se fura! crek romania e tara in care s`a inventat furatul!

Raporteaza abuz de limbaj
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul! http://blonda-alexutza.hi5.com
AMG22

94 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 07:34

avem o tara minunata, pacat k e populata!


Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul! http://blonda-alexutza.hi5.com
bibiii79

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 07:59

zicea si creanga la unmoment dat, " decat sa-i schimbi pe romani mai bine te iei si te duci in austria" pe vremea aia

hehe


Raporteaza abuz de limbaj
BlackSoul_yuppy

66 mesaje
Membru din: 14/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 08:05

De la: danmihai85, la data 2009-06-28 20:11:26Nu stiu cand o sa fie bine in Romania, parca imi imaginez un film de genul SF... cand ma gandesc la posibilitatea asta. E o tara imbaxita de nesimtiti si spagagii care au ajuns la guvernarea tarii care se gandesc cum sa inmulteasca conturile si proprietatile, sa isi faca relatii cat mai multe sa se acopere unu pe altu... iar pt astia mai saraci... ce sa le ofere? Momentan.. singura si idioata explicatie ca e criza.. iar un viitor mai bun se amana... cine stie cate veacuri.... :). No fucking chance... ca tara asta sa o duca bine... cat va exista planeta Pamant. Poate daca o luam de la 0.

Raporteaza abuz de limbaj
black_soul
BlackSoul_yuppy

66 mesaje
Membru din: 14/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 08:07

da dar sa sti...ca tara,suntem noi,astia mai de jos
ei(cei despre care pomenesti tu)cand zic tara...se refera la noi

Raporteaza abuz de limbaj
black_soul
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 08:13

Sunt de acord cu...aprecierile...sus-numitilor. Dar, de ce nu faceti si voi ceva sa urnim tara asta din loc; este foarte simplu sa arunci cu noroi sau sa te muti in ... alta tara!

Raporteaza abuz de limbaj
MaDoG

1258 mesaje
Membru din: 11/01/2008
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 08:48

Imi place de tine.. de ce nu faceti ceva sa urnim... uite ca asa zic multi ca tine.. faceti.. nu .. hai sa facem... sau sa plece de la cineva cu intiativa.... .. ma rog... :), nu asta e problema.... acu cred ca e mult prea tarziu ... te bati cu morile de vant... daca vrei sa remediezi ceva..

Raporteaza abuz de limbaj
MaDoG
Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 13/01/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 10:34

e vai de curu nostru pt astia care muncesc cat de cat.... astia de sus nu stiu ce legi sa mai bage si noi abia traim ....uitati va si voi pe la olandezi, nemti, austrieci si nu numai....aia cum de o duc chiar asa de bine...da acolo exista oameni care gandesc de 3 ori inainte .....asta e... traim in romania...

Raporteaza abuz de limbaj
dead_cristi200

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 11:13

va fi bine cand vom iesi toti pe strada si le vom da in cap,si nu vom mai sta si ne vom plange pe internet daca va fi bine cand va fi bine.vorbe si intrebari sunt din 87 incoace,asa ca atunci va fi bine cand toti va veti trezi din cosmarul asta,dar daca nimeni nu zice nimic nu se va intampla nimic,inseamna ca va place sa stati asa si va chinuiti,sau poate a intrat in sistemul nostru obisnuinta,singura solutie e sa le dam in cap pana cand nu e prea tarziu,sa plateasca ei nu noi ca ei au tras pe noi si si-au facut vile si datori in europa pt masini scumpe si campani aiurea,sau cea mai la zi solutie o sa plece toti si o sa ramana batrani nostri singuri in tara si cu cei de la sate si comune care nau de ales,si vor muri cu speranta pt noi sa ne fie mai bine,eu unu nu vreau ca familia mea sa mai sufere cat a suferit pana acuma si doar pt dorinta de a ne fie noua copiilor bine,de ce?pt ce? ca pana la urma saracii sa isi puna mainile pe piept si sa plece,e msi greu sa traiesti decat sa mori,si in plus nu suntem singuri care sufera in lumea asta daca ati vrea sa faceti ceva ati face nu ati mai sta pe topicuri si ati pune intrebari,iesiti in plm in strada si hai sa la dam in cap,ce rezolvam o tara mult mai curata,ganditiva pt ce munciti ca nu muncitii ca sa traiti doar sa supravietuim ca aasa neau bagat in cap si neau dat conditiile ;)
BIN LADEN AICI TATA SA DAI O BOMBA MARE ITI DAU ADRESA,TU APARI LA TELEVIZOR SI NOI NE UMPLEM DE OLIMPICI LA FIZICA

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 11:23

daca va fi bine in romania nu cred findca nu se vrea ca de putut se poate si oricum cred ca romania poate fi descrisa cam ceva de genul acesta:prostia si universul sunt infinite dar asupra celui din urma exista indoieli

Raporteaza abuz de limbaj
coostel

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 11:31

niciodata nu va fi bine in romania,este o tara blestemata!!!

Raporteaza abuz de limbaj
dan22

25 mesaje
Membru din: 15/03/2009
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:00

Vad ca multi pesimisti sunt aici...Noi romanii suntem invatati sa cerem dar haideti sa ne intrebam noi ce dam pentru tara??? Ca sa fie bine in tara trebuie sa exista UNITATE intre romani sa existe RESPECT! Ca Romania sa fie ca si Austria,Germania etc trebuie sa luam modelul lor de conduita si sa schimbam mentalitatea.Noi romanii vrem sa ne simtim in singuranta si la ora 2 dimineata pe strada, vrem o justitie cat de cat corecta pentru la urma urma nimic nu poate fi perfect atata timp cat niciun sistem nu e perfect.
E mai usor sa faci rau si sa te uiti in gradina vecinului.

Raporteaza abuz de limbaj
Eu
MaDoG

1258 mesaje
Membru din: 11/01/2008
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:06

De la: dan22, la data 2009-06-29 12:00:16Vad ca multi pesimisti sunt aici...Noi romanii suntem invatati sa cerem dar haideti sa ne intrebam noi ce dam pentru tara??? Ca sa fie bine in tara trebuie sa exista UNITATE intre romani sa existe RESPECT! Ca Romania sa fie ca si Austria,Germania etc trebuie sa luam modelul lor de conduita si sa schimbam mentalitatea.Noi romanii vrem sa ne simtim in singuranta si la ora 2 dimineata pe strada, vrem o justitie cat de cat corecta pentru la urma urma nimic nu poate fi perfect atata timp cat niciun sistem nu e perfect.
E mai usor sa faci rau si sa te uiti in gradina vecinului.



tu cu ce esti mai optimist in tot ce ai zis pana acum? ca eu nu prea vad nimic

Raporteaza abuz de limbaj
MaDoG
cris98

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:13

Nu

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1719 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:21

Romania este tara tuturor posibilitatilor pentru cei cu posibilitati...

Raporteaza abuz de limbaj
Rugged individualist sociopat, egomaniacal control freak, intellectual hooligan and condescending & high maintenance snobbish smartass
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:29

De la: gangstergrl, la data 2009-06-29 12:21:07Romania este tara tuturor posibilitatilor pentru cei cu posibilitati...


Eu consider ca si in Romania, ca in orice alta tara, exista invingatori si invinsi! E adevarat, sansele de reusita sunt mai mici aici, pt ca si conditiile sunt de asemenea natura (o "baza" sociala mai putin solida decat in tarile dezvoltate, o protectie sociala mult sub necesitati, dar, in acelasi timp, si mentalitatea noastra, a romanilor, difera esential fata de a celor pe care ii ridicam atat in slavi), insa, in esenta, nu trebuie sa traiesti neaparat in cine stie ce alta tara dezvoltata pt a-ti fi bine, trebuie doar sa stii ce vrei si sa faci tot ce trebuie pt a-ti atinge idealul! In rest...povesti!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Dex

15 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:38

Cu siguranta ca va fi bine in ROmania. Problema e ca va fi BINE (intelegand prin bine un mod de viata cuprinzand atitudini cultural valorice , capacitati institutionale integrate la nivel macrosocial apropiate tarilor din Vest) foarte tarziu, intrucat capcaitatea de schimbare cel putin la nivelul actual este foarte redus atat dpdv al clasei politice cat si al populatiei.

Personal cred "Binele" va fi mult mai evident in Romania prin 2020, best case scenario, si 2050 worst case scenario.


EoL

30 mesaje
Membru din: 21/04/2009
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:43

Iti rasp print-un murphsim
Inainte k lucrurile sa mearga mai bine, vor merge mai rau. Cine a zis k lucrurile vor merge mai bine

Raporteaza abuz de limbaj
Tudor
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:44

De la: Dex, la data 2009-06-29 12:38:04Cu siguranta ca va fi bine in ROmania.

Asta suna ca in reclama aceea cu "poiana dulce"..."e o pra-ji-tu-ra"!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
clauscorpion

1 mesaj
Membru din: 10/06/2009
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 12:49

fratilor eu va recomand stiintele oculte pt ca de acolo o sa stiti si la ce va si ajuta ca stiti,romanii de cand siau proclamat independenta merg pe o singura deviza in viata lor pe acest pamant si anume [casa mea,cetatea mea}si asta nu o zic numai io ci toti cercetasii din romania au ajuns stiu acest lucru asa ca nu va mai risipiti pe net degeaba ci incepeti sa va urmati idealurile cu o precizie mult mai mare decat imaginatia si veti fi mult mai castigati din toate punctele de vedere.respect

Raporteaza abuz de limbaj
je_chopper

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 13:55

NICIODATA,DACA VA FI CEVA VA FI MAI RAU.SUNTEM O TARA DE HOTI SI PANA NU O SA FIM LUATI CA TRIBUT DE ALTA TARA O SA FIM LA FEL DE PENALI.

Raporteaza abuz de limbaj
VYP3R

53 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 14:02

nu va fi niciodata mai bine, doar mai rau si din ce in ce mai rau, in curand radiatiile soarelui vor fi mai mari, nu pt ca el are mai multa putere ci pt k noi am distrus stratul de ozon ce ne apara prin poluare. Albinele dispar din ce in ce mai multe, ghici ce, fara albine am dat de kkt. Liliecii dispar, si ce daca nu? liliecii mananaca 80% din tantari, tantarii sunt purtatori de boli, mai multi tantari, mai multe boli, hmmm ma intreb daca ati remarcat nr semnificativ de boli din ultimul deceniu. Nu vreau sa continui, cu siguranta va pot zice lucruri mult mai nasoale dar nu are rost. Tot ce am zis nu are inca un efect prea mare asupra populatiei globului, dar mai discutam peste 10 ani... asta daca mai traim pana atunci. bafta


Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/06/2009
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 14:10

De la: chopper76, la data 2009-06-29 13:55:59 NICIODATA,DACA VA FI CEVA VA FI MAI RAU.SUNTEM O TARA DE HOTI SI PANA NU O SA FIM LUATI CA TRIBUT DE ALTA TARA O SA FIM LA FEL DE PENALI.




Pe tine cine te-a suparat?
Usurel, usurel ca faci tensiune.
Am fost destul "luati ca tribut", chiar crezi ca o intoarcere in timp ar rezolva problema Romaniei?
Daca iar privim in urma si ne raportam doar la ce a fost, nu facem nimic.De aceea nu progresam.
Eu chiar cred ca va fi bine in Romania, ma doare sa vad atata pesimism, mai ales ca multi de pe forum sunt tineri.


Raporteaza abuz de limbaj
cypy89_cypy89

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 14:51

nu cred ca va fi mai bine in Romania, dar sa speram...

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului despre Romania
Mergi la: