back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Relatie profesor -elev?

 


 
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
 
pnice13

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 20:54

o relatie de acest gen este total nepotrivita.Cauta iubirea in alta parte nu in sala de clasa .Daca te lasi prada unor placeri trecatoare nu ai ce cauta in meseria asta, fiindca aduci necazuri tuturor celor din jur, ti-o spune un director de scoala.De moralitate ai auzit?Nu confunda placerea cu fericirea.statul te plateste sa educi nu sa infierbinti mintile elevilor. Gandesti rudimentar.


a_danielladolce

13 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 21:07

De la: pppnnn, la data 2009-06-10 20:54:43o relatie de acest gen este total nepotrivita.Cauta iubirea in alta parte nu in sala de clasa .Daca te lasi prada unor placeri trecatoare nu ai ce cauta in meseria asta, fiindca aduci necazuri tuturor celor din jur, ti-o spune un director de scoala.De moralitate ai auzit?Nu confunda placerea cu fericirea.statul te plateste sa educi nu sa infierbinti mintile elevilor. Gandesti rudimentar.


Da..am auzit destule despre moralitate si cred in ea ..dar nu cred ca e vorba dsp asta aici..cati ani aveti? ..just curious

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

955 mesaje
Membru din: 5/06/2009
Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 22:34

De la: daniella85bc, la data 2009-06-10 21:07:30
De la: pppnnn, la data 2009-06-10 20:54:43o relatie de acest gen este total nepotrivita.Cauta iubirea in alta parte nu in sala de clasa .Daca te lasi prada unor placeri trecatoare nu ai ce cauta in meseria asta, fiindca aduci necazuri tuturor celor din jur, ti-o spune un director de scoala.De moralitate ai auzit?Nu confunda placerea cu fericirea.statul te plateste sa educi nu sa infierbinti mintile elevilor. Gandesti rudimentar.


Da..am auzit destule despre moralitate si cred in ea ..dar nu cred ca e vorba dsp asta aici..cati ani aveti? ..just curious


esti profesor titular ori suplinitor?

Raporteaza abuz de limbaj
2 > 1
bambete

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 10 Iunie 2009, ora 23:35

cand esti profesor tre sa ai in vedere 3 lucruri:
- faci sau nu ora... te semnezi in condica
- in catalog privesti pe verticala si nu pe orizontala
- (cel mai important) pe fundul elevelor/ elevilor scrie "puscarie"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 08:04

De la: daniella85bc, la data 2009-06-10 21:07:30
De la: pppnnn, la data 2009-06-10 20:54:43o relatie de acest gen este total nepotrivita.Cauta iubirea in alta parte nu in sala de clasa .Daca te lasi prada unor placeri trecatoare nu ai ce cauta in meseria asta, fiindca aduci necazuri tuturor celor din jur, ti-o spune un director de scoala.De moralitate ai auzit?Nu confunda placerea cu fericirea.statul te plateste sa educi nu sa infierbinti mintile elevilor. Gandesti rudimentar.


Da..am auzit destule despre moralitate si cred in ea ..dar nu cred ca e vorba dsp asta aici..cati ani aveti? ..just curious


Ai auzit despre moralitate, crezi in ea (zici tu...sau probabil te referi la moralitatea altora...), dar nu o pui in aplicare...
In legatura cu varsta directorului de scoala, ce importanta are oare?...Nu, in cazul tau nu e vorba de moralitate, e vorba despre atractia dintre tine si un elev, dar, moralitatea aceea la care se tot face referire, sub o forma sau alta, tocmai ea ar fi trebuit sa te determine sa nici nu pui in discutie o asemenea tema! La ce te asteptai oare, la incurajari, la acceptarea relatiei, la felicitari, sau la ce anume?...Pana la urma e treaba ta cum alegi sa iti traiesti viata, nu uita insa ca fiecare gest, oricat de marunt, are importanta lui, iar uneori este coplesitoare! O asemenea relatie nu iti poate decat dauna, profesional, in primul rand, si, nu in ultimul rand, tie, ca om, ca femeie, pt ca sa nu uiti niciodata, femeile oricum sunt judecate mai aspru decat barbatii...asta este, chiar daca nu e normal! Mare grija deci in hotararea pe care o vei lua, pt ca atractia dispare rapid, mai ales in cazul elevului (iarta-ma pt duritatea celor spuse!), iar tu vei ramane cu regretul ca nu ai avut taria sa iti controlezi "reactiile"...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 11:33

Tot ce-i placut e ori imoral, ori ilegal, ori ingrasha Ganditi-va la asta

Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 13:55

sall all

frate voi aveti probleme !!! pe langa faptul revin ca data trecuta
TREZITIVA voi astia cu probleme de genul asta ,sa ma exprim mai bine poate nu ati inteles ,probleme de genul acestea de suflet sentimente si altele asemeni nu se pot discuta pe un forum sau cel putin eu nu as intreaba un necunoscut " nene ce sa fac ???sa ma culc cu profa de romana sau nu "basca mai pui ca si te indragostesti ,bine facem exceptie de acest forum unde mai sunt si oameni binevoitori(asa cred eu)

-cat despre ce trebui sa faci ..ok si eu am patito in liceu si..m-am culcat cu aia de romana si dupa terminarea liceului cu aia de engleza si ....ce mare branza ,au fost ceva sentimente amestecate cu o curiozitate ..in rest nimic faze de genul vai ma arunc in fata metroului sau de avut sechele si complexe comuniste vai o sa am un baiat sau o fata si se indragosteste de profu de (ce o fii el )vai se culca cu el sau ea ,revin la sentimente atata timp cat el sau ea nu profita si in final sunt de comun de acord ce pui mei sa ma bag eu in relatia lorrr
nu sunt cinic sau absurd dar acum daca fata sau baiatul sunt majori vaccinati sa nu mai faca dragoste sau ce relatie vor ei ..bla bla

Raporteaza abuz de limbaj
Sweettest

6 mesaje
Membru din: 31/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iunie 2009, ora 22:38

da interesanta chestia... ce pot sa spun e k la mine in liceu stiu de doua faze :o profa a fost cuplata cu unu de a 12-a si sa aflat si a fost suspendata... un an sau 2.. cv de genu... dar ia trecut si acum fac ore cu ea....:)) oricum nu s-ar supara nimeni dak sar intampla evenimentu :)) ar cam alerga-o jumate din liceu asa... si a doua faza.. cu prof... kre numai anu asta... a "indoit" vreo 2 boboace in excursie.. Deci trebuile astea se intampla... dar uite de ex profu se documenteaza... mai intreaba care cum... nu se baga oriunde..dar e aiurea faza k totusi... sa mai si insurat anu trecut
Deci draga profesoara... tot ce pot sa spun e k "e la moda"

Raporteaza abuz de limbaj
vydwka_avy7

99 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 12 Iunie 2009, ora 01:31

ok...iti raspundsi dpdv moral...daca vrei sa ai o relatie doar de sex...i-ati gandul...sunt sigur ca poti avea multi de varsta ta... mai ales ca eshti femeie...dar daca va iubiti...toata lumea poate sa zica ce o vrea.... una la mana ...si al doilea randsa fie ei macar in stare sa pota iubii un elev... chestia asta se poate demnstra in mii de alternative...tot ce e placut nui moral si tot ce e frumos nu dureaza...exceptand iubirea...

Raporteaza abuz de limbaj
http://vydwka.webs.com---Viata e un joc prost...dar macar are grafica buna!---Pacat de mintile luminate la lanterna.---Datimi oameni tineri ca posibilitatiile sunt nelimitate!---exista si se poate,dar e improbabil si posibil.
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 12 Iunie 2009, ora 16:47

"e la moda" haha - buna asta!

Raporteaza abuz de limbaj
ongbak

117 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Iunie 2009, ora 17:39

da-ti 2 palme la ureche, spala-te pe fata si rupe relatia sauuuuuuu te muti in alta scoala si da-i bice la relatie sauuuuuuu ramai profesoara lui si iubita lui...macar sa aiba si el cu ce sa se laude pe la baieti

Raporteaza abuz de limbaj
rieddell

138 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Iunie 2009, ora 22:58

Nu imi vine sa cred ce imi citesc ochii mei cei orbi de toate zilele x_x _____________ Eo propun sa o legam de un stalpin piata Centrala (care o fi aia) din Bucuresti (daca e din Buc) si sa aruncam cu pietre in ea. Da spre nenorocirea mea .... asa cva nu e pozibil

Ma dezgustati ...

Raporteaza abuz de limbaj
sotto062736

334 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 3 Iulie 2009, ora 22:18

De la: daniella85bc, la data 2009-06-08 10:40:35vreau sa stiu ce parere aveti despre o posibila relatie dintre o profesoara si un elev ? e acel gen de atractie care pluteste , se simte dar care se stie din ambele parti ca nu ar fi de bun augur , sau permisa..dar pana la urma sentimentelor nu poti sa li te impotriveti atata timp cat nu faci nimic rau , si te comporti profesional la scoala..Ps..sunt in primul an de invatamant , sunt destul de dragutza , si am o atitudine destul de ok , elevii ma vad de partea lor ca sa zic asa , dar nu se trece de aceea limita , bun -simt sau tupeu.
Ma gandesc poate ca e o simpla atractie pasagera , sau daca nu ce ar trebui sa fac , astept niste feed-backuri, sfaturi de la voi..

Eu iti recomand sa trimiti acesta postare pe adresa Minsterului educatiei ,dupa care sa-ti faci un control serios la cap.Un control pentru a vedea cu ce gandesti.Atentie,nu tot ce sta in sus, se cheama cap.Poate sta si cWru in sus.Iar daca gandesti cu dansul,atunci desigur te bucuri de circumstante atenuante.
Dragi forumisti...cu astfel de cadre didactice pregatin noi tineretul.Am cunoscut si eu cazuri similare,ba chiar inspectori scolari care traiau de ani buni cu eleve.Multe ar fi de spus aici si tocmai pentru ca simt ca multe imi vor scapa, prefer sa ma opresc.Sa ne mai miram ca se intampla atatea grozavii in scoli?

Raporteaza abuz de limbaj
cristinablackeyes

467 mesaje
Membru din: 31/08/2009
Postat pe: 3 Septembrie 2009, ora 19:44


Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului relatie profesor -elev?
Mergi la: