back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum stii daca o femeie te iubeste....???

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
nightwish_1992

7 mesaje
Membru din: 22/01/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 22:26

Poate te respinge ca s-o iubesti mai mult.E si asta o tactica

si referitor la intrebarea din titlul topicului: nu poti sa stii, las-o balta Orice femeie cat de cat feminina, care inca stie tot felul de trucuri din toate domeniile,joaca pe degete orice barbat,in special daca respectivul se crede destept. Asa ca mai bine te gandesti la altceva,ca nu poti sa afli nici ce vrea,nici ce gandeste o femeie


puiul_h5n1

90 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 23:09

De la: Dragos_24, la data 2009-06-08 17:40:30
De la: adnana, la data 2009-06-08 17:23:43
De la: Dragos_24, la data 2009-06-08 13:36:13
De la: baytu, la data 2009-06-08 08:10:23De ce oare toti barbati suntem niste egoisti cu mine-n frunte? de ce avem impresia k ii oferim totul unui femeie?acum te-as intreba ceva oare acel tot e ceva material? Femeia in definitie e mai delicata si mai greu de intele,probabil asa sunt ele ,daca te iubeste e usor sa afli raspunsul,gandeste-te la ce a facut ea pentru tine,cum tu spui k ii oferi totul si ea face exact aceelasi llucru deoarece tot ssta e relativ,femeia e intr-o continua miscare noi barbati suntem niste distrusi de la facerea lumi incoace femeia nici macar mama cu fica nu mai seamana in gandire si asta doar datorita noi pentru k nu stim sa le pretuim destul de mult,din moment ce sta cu tine yo zic k tine la tine,da detali despre ce face ea pentru tine bun,rau si vedem



Nu sunt un egoist cu mine-n frunte....ba din potriva sunt mereu pentru altii,fie ca sunt prieteni fie ca sunt colegi de servici ...si cand zic ca-i ofer totul nu ma refer la bani sau bunuri de lux sau bunuri materiale...dar pot spune ca intot deauna cuvantul ei a fost o prioritate pt mn....ii ofer sinceritatea mea,ii ofer dragoste si fidelitatea mea....ea este o fata cum nu am mai intalnit pana acum (si am cun multe fete),dar ea cu se zice pe limba barbatilor mi-a pus capac...ce face ea pt mn?
Hmm...a facut cateva gesturi mici dar tot odata mari pentru mine...
si eu intot deauna am fost un om care stie sa aprecieze lucrurile marunte....da sta cu mn,noi nu ne putem vedea decat in weekend,pentru ca ea lucreaza toata ziua si nici nu locuieste in oras ,locuieste undeva la 20km de oras....nu asta e problema,problema este ca uneori sunt zile intregi cand nu da nici un semn,eu ii trimit mesaje o caut ...iar ea abia dupa o zi doua imi da un msg ceva....acum va rog sa nu ma intelegeti gresit,eu nu o sufoc cu mesaje si telefoane...sincer sa fiu nici nu ma gandesc sa mai traiesc daca ea ma va parasii...uite deexemplu sambata asta care a trecut m-am vaz cu ea,duminica nu a putut sa mai vn sa ne vedem pt ca avea treaba ....ok nu e nika,eu ii respect viata personala si nu ma deranjat...ce m-a pus pe ganduri este faptul ca duminica si azi adica luni...ea nu mi-a raspuns la nici un msg,ce o fii asa greu sa scrii doua cuv si sa dai send?....nush cum sa fac,acum am prins si o sapt nasoala ,se prevede un deces in familie si sunt foarte deprimat...oare de ce femeile sunt asa?cum ar trebui sa ma comp cu ea?ce sa fac?sincer si cu mana pe inima zic ca nu vreau sa mai traiesc fara ea!!!

Uite va arat si partea mea sensibila...poate unii din voi sau de ce nu toti, o sa radeti..dar asta sunt eu...si daca lumea ma judeca altfel e treaba lor...


Se spune ca iubirea adevarata este aceea care se naste fara nici un motiv…si se spune ca fiecare clipa traita alaturi de cineva nu se mai repeat niciodata,ei bine,pentru mine aceasta iubire s-a nascut dintr-o pura intamplare…poate chiar o joaca,navigam pe internet cautand ceva care sa ma distraga,cautam ceva care sa ma scoata din acel “infern” in care aveam impresia ca ma aflu,aveam impresia ca ma aflu intr-o lume,intr-un univers gol,ma simteam singur,respins,uitat.Cautam …iluzii…cautam un nou inceput de drum care parka avea sa mi se arate,impresii ,observatii,pareri,trairi,sentimente,si de ce nu dragoste.

Cautam o noua sansa de a arata ca acea expresie ma cam caracterizeaza “nu stiu sa iubesc sau iubesc tot ce fuge de mine” nu mai are valoare in prezentul si in viitorul meu.Am facut si mai fac greseli,am iubit si voi mai iubi,este un joc in care ma bag de fiecare data…si de fiecare data sper ca macar atunci sa fie bine….

Un joc in care risc mereu,in care mi-am riscat de fiecare data sufletul…si mi-am zis mereu “ai grija de tine Dragos,nu stii ce se poate intampla”.Mereu am iubit cu sufletul si cu mintea,cu istetimea unui bun intelept,mereu calculate ,si totusi mereu am lasat usa din spate inchisa,fara sa ma gandesc,fara sa ma gandesc ca daca las usa inchisa nu pot pleca daca ceva este in neregula…si mereu sufletul meu a ramas inchis dupa ce ea a plecat.Mereu am avut incredere pana la capat.si mereu o sa am,nu ma pot schimba,desi uneori as vrea sa am puterea sa ma schimb,si sa gasesc cheia acelei usi sa o pot deschide si sa-mi las sufletul sa zburde singur,liber,sa exploreze,si sa gaseasca fericirea.

Mereu am crezut in vorbe,cuvinte….nu am lasat nimic sa treaca pe langa mine degeaba,mereu am vrut sa vad fapte,si cand am vrut sa vad atunci usa mi-a fost incuiata.Nu mai privesc in urma,nu vreau sa traiesc din trecut si sa spun cu regret “au fost doar cuvinte,vorbe goale”.Mereu am alergat fara sa fiu ales,am privit fara sa fiu privit,am dorit fara sa fiu dorit,am adorat fara macar sa fiu agreat,am iubit fara sa fiu placut si mereu plac fara sa fiu detestat.Tot ce am facut am facut pentru mine pentru ca niciodata nu am fost apreciat pentru ce am facut sau pentru ce am incercat sa fac pentru persoana iubita,poate din cauza ca imi placeau lucrurile simple si imprevizibile,si pote ca ea isi dorea ceva mult mai mult,oricum nu stiu pentru ca niciodata nu am aflat .Ce faceam era mult prea indeparta de gandurile si dorintele acelei personae.

Oricum eu stiam ca m-am nascut pentru o singura persoana,o persoana a carei cautare a incetat nu de mult timp.Cum stateam eu pe internet la un moment dat am avut impresia ca zambesc…ceva ciudat pentru mine pentru ca uitasem sa zambesc in ultima vreme,ochii,gandu si sufletul parka sa-u unit si au inceput sa-mi concentreze atentia spre chipul unui Inger,si in acel moment am zambit,déjà parka incepeam sa ies la suprafata.Da era ea un Inger,care avea sa ma aduca pe drumul cel bun al vietii,si sa-mi descifreze tainele iubirii sfinte.O chema Sorina,o fata simpla,cu chip de inger,cu ochi albastrii pe care daca-i privesti dintr-o data parka esti cuprins de o caldura,un sentiment,parka tot binele din lume si tot ce e mai frumos se aglomereaza sa-si faca loc in inima ta.

Da ea este cea care mi-a redat viata,mi-a dat un impuls de a infrunta crunta viata si de a o lua de la inceput cu fruntea sus.Prima data cand am cunoscuto era ziua pe la pranz,parka ochii ei ma luminau cand m-au privit,iar zambetul ei era asa….asa curat,era asa de frumos incat si ce-l mai renumit pictor care a existat ar fii ramas uimit de zambetul ei.In acel moment mi-am dat seama ca ceva frumos o sa se intample,poate chiar ceva magic.As fii tinut-o de mana,si as fii mers foarte incet cu ea spre parc…doar vantul sa ne tina companie.Eu eram timid si usor imbujorat,o ascultam cu mare atentie,savuram fiecare cuvant rostit de ea cu o voce care-mi mangaia sufletul,da avea o voce atat de blnda,calma,o voce care practic ma hipnotiza.Si in timp ce eu ii masuram cu atentie fiecare cuvant,parca intram intr-un vis si nu-mi venea sa cred ca mi se intampla chiar mie

Mi-am lasat sufletl sa asculte vocea ei,nu mai simteam durerea cu care m-am luptat pana atunci.Privirea ochilor ei albastrii si vocea ei parca au fost piesa lipsa din puzzelul inimii mele,da pentru ca inima mea pana acel moment era ca un puzzle,era paraca facut bucatele,iar ea a reusit sa-mi daruiasca ultima piesa pentru ca inima mea sa fie completa.Ea a reusit ce nu a reusit nimeni pana in acel moment,a reusit sa ma completeze.

Pot compara acele momente cu un basm parca devenit realitate.Parca traiam o poveste,o poveste despre un baiat si o fata,si o mare dragoste,si da ne-am cunoscut pe internet in acea seara in care eu incercam sa ma regasesc,pare ciudat stiu ,dar este adevarat.Eu eram doar un simplu muritor pe acest pamant,iar ea era precum un Inger.La fel ca-ntr-un basm,ma gandeam ca,daca dorinta sa-r rasplatii atunci eu as castiga.Poate ca nu am facut sau poate ca las impresia ca nu mi-am dat prea mare interes pentru ea,dar nu este asa,eu ma straduiesc,si imi doresc sa reusesc.Sunt in stare sa pun piedici oricui se arunca in calea noastra,dar sa le dau si mana sa se ridice.

Poate ca ea ma va considera nebun sau neserios.Dar nu pot uita ziua in care am vazut-o,avea parul pe umeri lasat,ochii albastrii,imbracata cu gust si foarte deschisa la vorba,intr-un cuvant era perfecta….!!!!!!!!!

Credema ca poti trai fara ea, daca va f sa va despartiti, doar ca nu vrei astai alta problema. Nu esti dependent de nimeni. Ci doar de tine si de gandurile tale.



Da Adana dar stii ce greu e sa gasesti pe cnv in ziua de azi de care sa te simti cu adevarat atras...si sa-ti doresti mai mult decat orice sa fii cu acea persoana ....sa stai sa cauti tot felul de pretexte doar ca sa mai petreci cateva momente langa ea....stiu ce zici dar ..pff e greu cu voi fetele....parca incepeti sa va transformati in niste masinarii care gandesc toate la fel ...da parca toate fetele vedeti si ganditi la fel..


aici vorbesti de parca femeia ar fi ca si carnea de pui pe vremea lu ceausescu ;))

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 23:16

am vazut un film foarte misto cand eram mai mic. Se numea "A Bronx Tale", cu Robert de Niro. un mafiot il invata pe un pusti cum sa afle daca tipa cu care iese in oras e femeia potrivita pentru el sau nu: atunci cand o ia de acasa, ii deschide usa de la masina, tipa intra, tipul o ia prin spatele masinii si daca fata se intinde ca sa=i deschida si lui usa din interior, atunci aceea e femeia vietii lui.

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
socrate_yuppy

2497 mesaje
Membru din: 25/06/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 07:33

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...


hmmm
1) tu o iubesti (sau crezi ca o iubesti)
2) ea te respinge
3) ii oferi ce ai mai bun (???)
4) se pare ca te-ai mai "ars" candva...
5) nu i-ai spus inca ce simti pentru ea

apoi spune-i omule... in loc sa-ti cauti o solutie magica de aflat cine cand si cat te iubeste....n-ar fi mai simplu sa vorbesti cu ea? ce ai de pierdut? ca o sa spuna nu? si o sa suferi? da acu` nu suferi?
si daca spune da....nu o lua si tu de buna

Raporteaza abuz de limbaj
bratelino

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 07:40


daca te pisi pe ea si ea bea...te iubeste...daca nu bea inseamna ca poti sa o violezi:P[/quote]

dar si violul e o forma de exprimare a iubirii...[/quote]


Ba baiete tie ti-a mai zis cineva ca esti un mare IDIOT !
De cand citesc forumul asta , TU ai dovedit ca esti cel mai PROST CRESCUT si INCAPABIL dintre toti.
Pacat ...Te-as impusca, ca de astia ca tine sunt satul.

Raporteaza abuz de limbaj
yuppy_M

6 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 09:26

AI SPUS EXACT CE VROIAM SA ZIC SI EU.LAS-O DRAQ DE GARGARA. FEMEI SI AUTOBUZE VIN TOT TIMPUL. IN VIATA TRE' SA FII FOARTE SELECTIV. DACA NU MERGE, ASTA E...KEEP GOING!

Raporteaza abuz de limbaj
adila_bad

438 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 11:11

De la: linda, la data 2009-06-24 14:43:05
De la: adriandanieel, la data 2009-06-24 14:24:01
De la: gabi8ma, la data 2009-06-08 18:54:33
De la: googoodoll, la data 2009-06-08 18:13:59evident ca toate femeile gandesc la fel : doresc un partener puternic si echilibrat, nu unul de care sa aiba grija sa nu intre in depresie sinucigasa .



amin


Asai femeia ca si barbatul vrea doi odata , unul s-o bata altu s-o f...., iar altu hamnisit le face pe amandoua


ai citat 2 persoane: una a zis ceva, iar cealalta a aprobat-o si a aplaudat-o; raspunsul tau se formeaza dintr-o alaturare de cuvinte care, desi simple, transmit un mesaj eclectic (stiut doar de tine) care este la fel de paralel cu realitatea, asa cum esti tu cu citatele astea doua...

faptul ca esti cam aerian, l-am constatat insa mai demult, cand ai comis niste grave confuzii intre personajele de aici de pe forum..

totusi nu pot sa nu ma amuz la replica ta, care cred ca ar vrea sa spuna ceva de genul: "cand doi se bat al treilea castiga"... cred...



ideea e ca avand in vedere ceea ce ai citat a iesit ceva de tipul: "cand pisica nu-i acasa, soarecii sufla-n iaurt"


Ei dar te implici mult sa-mi explici pe inteles.

Si mai cum sunt draga " linda ", hai ca poate iti dau si o floare

Raporteaza abuz de limbaj
linda

1592 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 15:40

De la: adriandanieel, la data 2009-06-25 11:11:26

Ei dar te implici mult sa-mi explici pe inteles.

Si mai cum sunt draga " linda ", hai ca poate iti dau si o floare


pai ma gandeam ca E nevoie de "implicare in explicare".... , dar analizand intelesul emoticoanelor pe care mi le-ai pus, am ajuns la concluzia ca tii la mine, de unde ma pupi si imi dai flori, iar D-zeu a zis: "iubeste-l pe cel ce te iubeste", sau ceva de genu'...

asa ca te las in pace

oricum se vede ca in destinul meu stau cei cu nume dublu: cadriandorin, adriandaniel...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

955 mesaje
Membru din: 5/06/2009
Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 17:10

De la: linda, la data 2009-06-25 15:40:38
oricum se vede ca in destinul meu stau cei cu nume dublu: cadriandorin, adriandaniel...





Raporteaza abuz de limbaj
2 > 1
Adrian_S

137 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 17:45

De la: Bratex, la data 2009-06-25 07:40:30
daca te pisi pe ea si ea bea...te iubeste...daca nu bea inseamna ca poti sa o violezi:P


dar si violul e o forma de exprimare a iubirii...[/quote]


Ba baiete tie ti-a mai zis cineva ca esti un mare IDIOT !
De cand citesc forumul asta , TU ai dovedit ca esti cel mai PROST CRESCUT si INCAPABIL dintre toti.
Pacat ...Te-as impusca, ca de astia ca tine sunt satul.
[/quote]


Parerea mea e ca dasca777 nu este IDIOT, PROST CRESCUT si INCAPABIL, la el este problema de integrare in societate si percepere a vietii, omul nu trebuie criticat, ci ajutat, il poti indruma spre o clinica de psihiatrie sau poate alt remediu. La chestia cu impuscatul acestui gen de oameni, este inutil, iti ruinezi viata pentru persoane care au deja viata ruinata.

Raporteaza abuz de limbaj
Schoolboy28

19 mesaje
Membru din: 2/03/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 18:01

un lucru ca asta nu e defapt un lucru, iar nici de stiut n-ai cum sa stii,daca simti ca e ceva neinregula nu te da batut, niciodata ... las-o sa se duca

Raporteaza abuz de limbaj
Schoolboy28

19 mesaje
Membru din: 2/03/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Iunie 2009, ora 18:17

degeaba sustii faptul ca te-ai intalnit cu multe altele si ea e aleasa...tipic, ma duce gandul la experienta ta atat sexuala (pe care nu dau nici 2 scuipati) cat si cunoasterea propriu zisa a unei persoane. Spre exemplu pentru mine n-a contat numarul , si nici nu mi-am permis sa masor sensibilitatea sau cat sunt dispus sa dau in functie de fetele pe care le-am intalnit de-a lungul vietii,ar insemna sa spulber tot ce inseamna femeie ... si pe nimeni altcineva nu il intereseaza. nici nu-mi imaginez cum e iubirea , si cat de greu ar putea fi , dar pun pariu ca pe tine inca te te obsedeaza un lucru : NU ESTI DE AJUNS PENTRU EA, si asta e partea in care ar trebui sa te ambitionezi, sa faci o schimbare in viata ta , nu sa-ti plangi de mila bai omule, ba

Raporteaza abuz de limbaj
alpacino11it

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 00:37

oare de ce crezi ca ar conta pentru problemele esentiale ale cuiva faptul cat de idiot e omul nostru? e problema lui, are dumnezeu grija si de el

Raporteaza abuz de limbaj
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 00:54

Dasca e "piperul" forumului, n-ar avea gust fara el.
cat despre faptul ca il decretati voi in fel si chip, aveti probleme de perceptie ppl.
Respekt!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:01

De la: googoodoll, la data 2009-06-26 00:54:39Dasca e "piperul" forumului, n-ar avea gust fara el.
cat despre faptul ca il decretati voi in fel si chip, aveti probleme de perceptie ppl.
Respekt!


io unu' sincer sa fiu nu vreau sa aflu ce gust are Dasca

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:04

H, nici eu, ziceam de gustul forumului, nu de al persoanei :))))
da' chiar, oare ce gust o avea Dasca? as zice ca de coliva, u ce parere ai?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:08

De la: googoodoll, la data 2009-06-26 01:04:02H, nici eu, ziceam de gustul forumului, nu de al persoanei :))))
da' chiar, oare ce gust o avea Dasca? as zice ca de coliva, u ce parere ai?


sincer sa fiu cred ca Dasca e cam...crud

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:14

sau necopt :))))
sa vezi ce ne injura maine :D

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:15

De la: googoodoll, la data 2009-06-26 01:14:55sau necopt :))))
sa vezi ce ne injura maine :D


si ce-o sa ne zica : "muriti, vreau coliva"

ce-i drept tu, ca esti femeie, s-ar putea s-o incasezi mai rau

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:18

De la: googoodoll, la data 2009-06-26 01:14:55sau necopt :))))
sa vezi ce ne injura maine :D

Apoi daca e vb sa-l barfim pe @dasca eu zic ca este un idiot, un tont, un ratat dar asta ramane intre noi adica eu nu vreau sa ma cert cu el fiindca deh nu e frumos si sa nu ii spuneti ce am zis despre el, lasa ramane intre noi .

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
googoodoll

1642 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 01:23

putina coliva cu piper n-o sa ma omoare.
ii fac o dedicatie B.O. "Hate me" si ii trece :D

Raporteaza abuz de limbaj
socrate_yuppy

2497 mesaje
Membru din: 25/06/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 08:15

dasca....io zic sa-ti faci taica un fan club...la cata lume te "iubeste"
greu cu cititul printre randuri in ziua de azi....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 08:22

De la: socrate, la data 2009-06-26 08:15:10dasca....io zic sa-ti faci taica un fan club...la cata lume te "iubeste"
greu cu cititul printre randuri in ziua de azi....



Ei, nu e chiar asa!...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
socrate_yuppy

2497 mesaje
Membru din: 25/06/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 26 Iunie 2009, ora 16:37

De la: daria_ta, la data 2009-06-26 08:22:21
De la: socrate, la data 2009-06-26 08:15:10dasca....io zic sa-ti faci taica un fan club...la cata lume te "iubeste"
greu cu cititul printre randuri in ziua de azi....



Ei, nu e chiar asa!...

da nici prea diferi nu prea e

Raporteaza abuz de limbaj
nicos1

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 27 Iunie 2009, ora 10:49

Pari un frustrat speriat de viatza,vere,genul de barbat cu latura feminina mai dezvoltata,probabil si cu vreun handicap fizic sau mental...altfel,nu se explica cum pui tu problema...mai ales ca dai apa la moara tutelor,ce abia asteapta sa se confirme ipoteza "barbatii e niste porci"

Raporteaza abuz de limbaj
nicos1

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 27 Iunie 2009, ora 10:51

pt. baytu

Raporteaza abuz de limbaj
gaby24nut

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Iunie 2009, ora 11:18

mai baiatule, sunt atatea femei, cautati si tu una pt care insemni ceva, trebuia sa iti dai seama ca nu prea insemni nimik pt ea

Raporteaza abuz de limbaj
adila_bad

438 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 27 Iunie 2009, ora 18:38

De la: linda, la data 2009-06-25 15:40:38
De la: adriandanieel, la data 2009-06-25 11:11:26

Ei dar te implici mult sa-mi explici pe inteles.

Si mai cum sunt draga " linda ", hai ca poate iti dau si o floare


pai ma gandeam ca E nevoie de "implicare in explicare".... , dar analizand intelesul emoticoanelor pe care mi le-ai pus, am ajuns la concluzia ca tii la mine, de unde ma pupi si imi dai flori, iar D-zeu a zis: "iubeste-l pe cel ce te iubeste", sau ceva de genu'...

asa ca te las in pace

oricum se vede ca in destinul meu stau cei cu nume dublu: cadriandorin, adriandaniel...


trebuia cumva sa ma enervez ? la cele spuse de tine ?

Nu era acela intelesul cuntelor mele , dar mai bine ca nu ai inteles, oricum nu era ceva frumos la adresa femeilor.

iar "intelesul emoticoanelor" , da tin la tine
"daca tu nu ma vrei eu te vreau deci ...."
flori inca nu iti dau, pana nu imi mai spui ceva frumos despre mine , aerian am inteles ca sunt , numa aerian ? atat?

"vreau sa-mi tin prieteni aproape iar dusmani si mai aproape"

Raporteaza abuz de limbaj
radulmihaela

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 28 Iunie 2009, ora 03:26

De la: dasca777, la data 2009-06-08 13:08:01
De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...




daca te pisi pe ea si ea bea...te iubeste...daca nu bea inseamna ca poti sa o violezi:P


nu,nici vorba inseamna ca ai probleme cu vezica si ai nevoie de scutece..pt adulti binenteles!

Raporteaza abuz de limbaj
ispasoiu_felix

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iulie 2009, ora 01:58

De la: Dragos_24, la data 2009-06-08 13:36:13
De la: baytu, la data 2009-06-08 08:10:23De ce oare toti barbati suntem niste egoisti cu mine-n frunte? de ce avem impresia k ii oferim totul unui femeie?acum te-as intreba ceva oare acel tot e ceva material? Femeia in definitie e mai delicata si mai greu de intele,probabil asa sunt ele ,daca te iubeste e usor sa afli raspunsul,gandeste-te la ce a facut ea pentru tine,cum tu spui k ii oferi totul si ea face exact aceelasi llucru deoarece tot ssta e relativ,femeia e intr-o continua miscare noi barbati suntem niste distrusi de la facerea lumi incoace femeia nici macar mama cu fica nu mai seamana in gandire si asta doar datorita noi pentru k nu stim sa le pretuim destul de mult,din moment ce sta cu tine yo zic k tine la tine,da detali despre ce face ea pentru tine bun,rau si vedem



Nu sunt un egoist cu mine-n frunte....ba din potriva sunt mereu pentru altii,fie ca sunt prieteni fie ca sunt colegi de servici ...si cand zic ca-i ofer totul nu ma refer la bani sau bunuri de lux sau bunuri materiale...dar pot spune ca intot deauna cuvantul ei a fost o prioritate pt mn....ii ofer sinceritatea mea,ii ofer dragoste si fidelitatea mea....ea este o fata cum nu am mai intalnit pana acum (si am cun multe fete),dar ea cu se zice pe limba barbatilor mi-a pus capac...ce face ea pt mn?
Hmm...a facut cateva gesturi mici dar tot odata mari pentru mine...
si eu intot deauna am fost un om care stie sa aprecieze lucrurile marunte....da sta cu mn,noi nu ne putem vedea decat in weekend,pentru ca ea lucreaza toata ziua si nici nu locuieste in oras ,locuieste undeva la 20km de oras....nu asta e problema,problema este ca uneori sunt zile intregi cand nu da nici un semn,eu ii trimit mesaje o caut ...iar ea abia dupa o zi doua imi da un msg ceva....acum va rog sa nu ma intelegeti gresit,eu nu o sufoc cu mesaje si telefoane...sincer sa fiu nici nu ma gandesc sa mai traiesc daca ea ma va parasii...uite deexemplu sambata asta care a trecut m-am vaz cu ea,duminica nu a putut sa mai vn sa ne vedem pt ca avea treaba ....ok nu e nika,eu ii respect viata personala si nu ma deranjat...ce m-a pus pe ganduri este faptul ca duminica si azi adica luni...ea nu mi-a raspuns la nici un msg,ce o fii asa greu sa scrii doua cuv si sa dai send?....nush cum sa fac,acum am prins si o sapt nasoala ,se prevede un deces in familie si sunt foarte deprimat...oare de ce femeile sunt asa?cum ar trebui sa ma comp cu ea?ce sa fac?sincer si cu mana pe inima zic ca nu vreau sa mai traiesc fara ea!!!

Uite va arat si partea mea sensibila...poate unii din voi sau de ce nu toti, o sa radeti..dar asta sunt eu...si daca lumea ma judeca altfel e treaba lor...


Se spune ca iubirea adevarata este aceea care se naste fara nici un motiv…si se spune ca fiecare clipa traita alaturi de cineva nu se mai repeat niciodata,ei bine,pentru mine aceasta iubire s-a nascut dintr-o pura intamplare…poate chiar o joaca,navigam pe internet cautand ceva care sa ma distraga,cautam ceva care sa ma scoata din acel “infern” in care aveam impresia ca ma aflu,aveam impresia ca ma aflu intr-o lume,intr-un univers gol,ma simteam singur,respins,uitat.Cautam …iluzii…cautam un nou inceput de drum care parka avea sa mi se arate,impresii ,observatii,pareri,trairi,sentimente,si de ce nu dragoste.

Cautam o noua sansa de a arata ca acea expresie ma cam caracterizeaza “nu stiu sa iubesc sau iubesc tot ce fuge de mine” nu mai are valoare in prezentul si in viitorul meu.Am facut si mai fac greseli,am iubit si voi mai iubi,este un joc in care ma bag de fiecare data…si de fiecare data sper ca macar atunci sa fie bine….

Un joc in care risc mereu,in care mi-am riscat de fiecare data sufletul…si mi-am zis mereu “ai grija de tine Dragos,nu stii ce se poate intampla”.Mereu am iubit cu sufletul si cu mintea,cu istetimea unui bun intelept,mereu calculate ,si totusi mereu am lasat usa din spate inchisa,fara sa ma gandesc,fara sa ma gandesc ca daca las usa inchisa nu pot pleca daca ceva este in neregula…si mereu sufletul meu a ramas inchis dupa ce ea a plecat.Mereu am avut incredere pana la capat.si mereu o sa am,nu ma pot schimba,desi uneori as vrea sa am puterea sa ma schimb,si sa gasesc cheia acelei usi sa o pot deschide si sa-mi las sufletul sa zburde singur,liber,sa exploreze,si sa gaseasca fericirea.

Mereu am crezut in vorbe,cuvinte….nu am lasat nimic sa treaca pe langa mine degeaba,mereu am vrut sa vad fapte,si cand am vrut sa vad atunci usa mi-a fost incuiata.Nu mai privesc in urma,nu vreau sa traiesc din trecut si sa spun cu regret “au fost doar cuvinte,vorbe goale”.Mereu am alergat fara sa fiu ales,am privit fara sa fiu privit,am dorit fara sa fiu dorit,am adorat fara macar sa fiu agreat,am iubit fara sa fiu placut si mereu plac fara sa fiu detestat.Tot ce am facut am facut pentru mine pentru ca niciodata nu am fost apreciat pentru ce am facut sau pentru ce am incercat sa fac pentru persoana iubita,poate din cauza ca imi placeau lucrurile simple si imprevizibile,si pote ca ea isi dorea ceva mult mai mult,oricum nu stiu pentru ca niciodata nu am aflat .Ce faceam era mult prea indeparta de gandurile si dorintele acelei personae.

Oricum eu stiam ca m-am nascut pentru o singura persoana,o persoana a carei cautare a incetat nu de mult timp.Cum stateam eu pe internet la un moment dat am avut impresia ca zambesc…ceva ciudat pentru mine pentru ca uitasem sa zambesc in ultima vreme,ochii,gandu si sufletul parka sa-u unit si au inceput sa-mi concentreze atentia spre chipul unui Inger,si in acel moment am zambit,déjà parka incepeam sa ies la suprafata.Da era ea un Inger,care avea sa ma aduca pe drumul cel bun al vietii,si sa-mi descifreze tainele iubirii sfinte.O chema Sorina,o fata simpla,cu chip de inger,cu ochi albastrii pe care daca-i privesti dintr-o data parka esti cuprins de o caldura,un sentiment,parka tot binele din lume si tot ce e mai frumos se aglomereaza sa-si faca loc in inima ta.

Da ea este cea care mi-a redat viata,mi-a dat un impuls de a infrunta crunta viata si de a o lua de la inceput cu fruntea sus.Prima data cand am cunoscuto era ziua pe la pranz,parka ochii ei ma luminau cand m-au privit,iar zambetul ei era asa….asa curat,era asa de frumos incat si ce-l mai renumit pictor care a existat ar fii ramas uimit de zambetul ei.In acel moment mi-am dat seama ca ceva frumos o sa se intample,poate chiar ceva magic.As fii tinut-o de mana,si as fii mers foarte incet cu ea spre parc…doar vantul sa ne tina companie.Eu eram timid si usor imbujorat,o ascultam cu mare atentie,savuram fiecare cuvant rostit de ea cu o voce care-mi mangaia sufletul,da avea o voce atat de blnda,calma,o voce care practic ma hipnotiza.Si in timp ce eu ii masuram cu atentie fiecare cuvant,parca intram intr-un vis si nu-mi venea sa cred ca mi se intampla chiar mie

Mi-am lasat sufletl sa asculte vocea ei,nu mai simteam durerea cu care m-am luptat pana atunci.Privirea ochilor ei albastrii si vocea ei parca au fost piesa lipsa din puzzelul inimii mele,da pentru ca inima mea pana acel moment era ca un puzzle,era paraca facut bucatele,iar ea a reusit sa-mi daruiasca ultima piesa pentru ca inima mea sa fie completa.Ea a reusit ce nu a reusit nimeni pana in acel moment,a reusit sa ma completeze.

Pot compara acele momente cu un basm parca devenit realitate.Parca traiam o poveste,o poveste despre un baiat si o fata,si o mare dragoste,si da ne-am cunoscut pe internet in acea seara in care eu incercam sa ma regasesc,pare ciudat stiu ,dar este adevarat.Eu eram doar un simplu muritor pe acest pamant,iar ea era precum un Inger.La fel ca-ntr-un basm,ma gandeam ca,daca dorinta sa-r rasplatii atunci eu as castiga.Poate ca nu am facut sau poate ca las impresia ca nu mi-am dat prea mare interes pentru ea,dar nu este asa,eu ma straduiesc,si imi doresc sa reusesc.Sunt in stare sa pun piedici oricui se arunca in calea noastra,dar sa le dau si mana sa se ridice.

Poate ca ea ma va considera nebun sau neserios.Dar nu pot uita ziua in care am vazut-o,avea parul pe umeri lasat,ochii albastrii,imbracata cu gust si foarte deschisa la vorba,intr-un cuvant era perfecta….!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum stii daca o femeie te iubeste....???
Mergi la: