back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum stii daca o femeie te iubeste....???

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
iulian22003

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 12:18

Omule, daca ai iubit odata si ai fost dezamagit.....de ce a trebuit sa investesti deja sentimente intr-o alta relatie? Nici parintii nu i-ai cunoscut si deja o iubesti....defapt nici pe ea n-o cunosti si tu o iubesti! Sincer mie mi se pare ca duci lipsa de afectiune si chiar nu cred ca o iubesti atat de mult pe fata aia incat sa suferi!Fii mai indiferent cu tot ce se intampla legat de femei si iti va fi mai bine!


iustind2000

14 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 12:34

Cand iubesti, trebuie sa fii iubit si cel mai usor mod de a afla asta e sa intrebi... (dureaza cateva secunde)
P.S. curaj, ai incredere in tine ;) si pe urma sa ne spui si noua cum a evoluat treaba... bafta:P

Raporteaza abuz de limbaj
tricacristina

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 12:41

vad ca esti un baiat sensibil...poate prea sensibil si in genereal femeile au nevoie sa fie iubite,dar si mai mult sa fie ocrotite,sa se simta ocrotite...poate nu stii sa`i dai sentimentul ca e in siguranta cu tine si de aceea nici nu se deschide...e intovertita.asa ca sfatul meu e ``fii barbata,zoe``!!!! bafta!

Raporteaza abuz de limbaj
tricacristina

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 12:41

vad ca esti un baiat sensibil...poate prea sensibil si in genereal femeile au nevoie sa fie iubite,dar si mai mult sa fie ocrotite,sa se simta ocrotite...poate nu stii sa`i dai sentimentul ca e in siguranta cu tine si de aceea nici nu se deschide...e intovertita.asa ca sfatul meu e ``fii barbata,zoe``!!!! bafta!

Raporteaza abuz de limbaj
corporatenews023664

92 mesaje
Membru din: 18/11/2010
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 12:53

Call me crazy, dar cred ca iti dai seama atunci cand cineva te iubeste. Am dreptate asa-i? Era si un banc: "Ion si cu Maria fac dragoste. La un moment dat Maria intreaba: Ioane, tu ma mai iubesti? La care Ion: pai tu ce crezi ca fac aici, flotari?"

Raporteaza abuz de limbaj
o_adiak

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 13:20

De la: dasca777, la data 2009-06-08 13:08:01
De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...




daca te pisi pe ea si ea bea...te iubeste...daca nu bea inseamna ca poti sa o violezi:P

Raporteaza abuz de limbaj
Rareshionut

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 13:28

Dragos, problema e mult mai simpla, tu vrei sa afli daca te iubeste las-o in pace joaca acelasi joc, genul acesta de femeie se muleaza mereu acolo unde ai nevoie si traieste momente nu relatii, sunt oarecum niste carcase dragute, care se bucura de viata oricand cu oricine si nu se gandesc la consecinte , desi majoritatea si le asuma constiente fiind de faptul ca stiu sa se puna in valoare...
Vrei un sfat?
Condu tu situatia, nu poate sa iasa decat bine, ori [pierzi intr-un timp mai scurt, ori castigi ceva.
been there done that:)

Raporteaza abuz de limbaj
andrei_v1

2 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 13:35

femeia nu te iubeste ,te vede ca pe un obiect ,cand nu mai are nevoie de tine te arunca.

Raporteaza abuz de limbaj
annitza

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 13:55

Nu merita sa ti mai pui astfel de intrebari, este cert k ea nu te vrea, altfel ti ar putea scrie makar un sms. Uita k a existat in viata ta! Nu merita, imi pare rau sa ti iti spun asta. Iti va fii greu la inceput, dar timpul te va ajuta sa uiti! The time will lead you in the right directon, dont waste your precious time, feelings, senses for someone who is not worthy.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

14 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 13:59

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...




Nu vei stii niciodata. Iubeste-o si gata. Asta vor femeile. Sa fie apreciate, sustinute, iubite ...

Raporteaza abuz de limbaj
adila_bad

438 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 14:24

De la: gabi8ma, la data 2009-06-08 18:54:33
De la: googoodoll, la data 2009-06-08 18:13:59evident ca toate femeile gandesc la fel : doresc un partener puternic si echilibrat, nu unul de care sa aiba grija sa nu intre in depresie sinucigasa .



amin


Asai femeia ca si barbatul vrea doi odata , unul s-o bata altu s-o f...., iar altu hamnisit le face pe amandoua

Raporteaza abuz de limbaj
linda

1592 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 14:43

De la: adriandanieel, la data 2009-06-24 14:24:01
De la: gabi8ma, la data 2009-06-08 18:54:33
De la: googoodoll, la data 2009-06-08 18:13:59evident ca toate femeile gandesc la fel : doresc un partener puternic si echilibrat, nu unul de care sa aiba grija sa nu intre in depresie sinucigasa .



amin


Asai femeia ca si barbatul vrea doi odata , unul s-o bata altu s-o f...., iar altu hamnisit le face pe amandoua


ai citat 2 persoane: una a zis ceva, iar cealalta a aprobat-o si a aplaudat-o; raspunsul tau se formeaza dintr-o alaturare de cuvinte care, desi simple, transmit un mesaj eclectic (stiut doar de tine) care este la fel de paralel cu realitatea, asa cum esti tu cu citatele astea doua...

faptul ca esti cam aerian, l-am constatat insa mai demult, cand ai comis niste grave confuzii intre personajele de aici de pe forum..

totusi nu pot sa nu ma amuz la replica ta, care cred ca ar vrea sa spuna ceva de genul: "cand doi se bat al treilea castiga"... cred...



ideea e ca avand in vedere ceea ce ai citat a iesit ceva de tipul: "cand pisica nu-i acasa, soarecii sufla-n iaurt"

Raporteaza abuz de limbaj
icelex10

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 14:54

Ma... partial ma regasesc si eu in ce spui tu Dragos ,am avut pe vremuri o relatie cu Ups and Downs si sti cum ii din greseli inveti , cred ca am facut atunci aproape toate greselile pe care le puteam face intr-o relatie ,oricum ideea e ca trebuie sa iti dai seama mai intai la ce esti tu cel mai bun , ce-ti place sa faci cel mai mult si apoi sa intersectezi asta cu ce ii place ei mai mult si cu ce ai putea face pentru a o face sa zambeasca sau chiar sa fie foarte impresionata si fericita , astea nu sunt doar idealuri ci sunt de atins dar cum am spus sa vezi ce iti place mai mult sa faci , in cazu asta cum iti exprimi iubirea fata de ea , altii o exprima material prin cadouri materiale ,iesiri spontane orice altceva , altii prin cuvinte , altii doar afectiv prin gesturi , in cazuzl meu erau cadourile dar nici alea nu sunt de ajuns daca le faci superficial (mie imi place sa vad o fata fericita sau ca zambeste "din cauza mea" adica ma simt implinit doar daca a avut efect actiunea mea) vezi care din cazurile astea te-ar prinde mai bine si fa-o din suflet si o reusesti .In concluzie parerea mea este ca trebuie sa o impresionezi cumva , cu ceva de aia iti spuneam mai sus .O cina romantica bineinteles surpriza ,o baie romantica (depinde cat de apropiati sunteti) o iesire spontana intr-un loc romantic(spontana pentru ea ca din partea ta ar fi premeditat) sau ar mai putea fi un cadou sa o imrpesioneze dar trebuie sa fie ceva care ea isi doreste extrem de mult si sa fie ceva tangibil si din pct de vedere material :)), si bineinteles exemplele astea ti le dau deoarece eu ma consider cel putin romantic si exepmplele pe care ti leam dat leam "pus la cale" cu ceva ani in urma :D si le garantez asta si cu conditia ca iubita ta sa fie o fata care gandeste sanatos, nu stiu cat reusesc .Succes :D

Later edit: Am uitat ,depinde si ce jocuri psihologice se intampla printre voi :)) , treaba asta cu impresionatu' are si efectu de a preda stafeta in sensu ca daca ai impresionat-o (vizibil) si nu reactioneaza ori chiar nu ii pasa de tine si de ce ai facut pentru ea ori chiar nu ia placut dar in cazul in care nu ia placut si ii pasa de tine nu iti arata ca nu ia placut .Oricum pana vei afla ce se imtapla pana la urma cu voi o sa fie ceva in genu filmului "Two can play that game".

Raporteaza abuz de limbaj
www.smirna.ro
adrian_mcklaren

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 15:05

Salut nu ai de unde sa sti acum depinde de fiecare femeie in parte dar cel mai bine ii spui ceea ce simti cum te face ea sa te simti in prezenta ei si sa te comporti si dupa aceea intreabo si pe ea cum se simte in prezenta ta decat sa investesti sentimente si pana la urma sa se naruie mai bine intreaba . ca nu costa nimic

Raporteaza abuz de limbaj
dan22

25 mesaje
Membru din: 15/03/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 15:31

Iti vand un pont prea putine sunt femeile acelea care iti vor zice ca le place de tine,ca le place compania ta etc.
Majoritatea femeilor iti vor zice chestia asta prin limbajul trupului.Iti dau un exemplu: Tu cand vorbesti cu o tipa si sunteti asezati la masa fii atent la cum sunt orientate picioarele ei. In directia ta sau in directia paralela cu corpul tau.
Cred ca dupa cate am citit la tine tipa si-a dat seama ca esti timid.
Inca ceva fff important NU TE GANDI LA CLIPA URMATOARE,NU TE GANDI LA URMATOAREA INTALNIRE cu ea!
Multa baaafta!

Raporteaza abuz de limbaj
Eu
Fosta membra 9am.ro

1972 mesaje
Membru din: 4/12/2007
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 15:38

De la: Adrian_S, la data 2009-06-24 10:29:23Man iubirea este un cuvant magic iar fiecare simte acest sentiment diferit. Acum depinde cum vrei tu sa fii iubit de o femeie. Intr'o relatie cheia este COMUNICAREA. Fii foarte atent la ce iti spune, unele femei au nevoie decat sa fie ascultate (mare grija sa n'o intrerupi cand iti spune ceva) iar unele asteapta o solutie de la tine. Vorbeste sincer cu ea si deschis la orice subiect, cu tupeu tata ca nu te da nimeni afara din tara


bine zici ... poate cu mici excep.

Raporteaza abuz de limbaj
"Niciodatã nu putem judeca viaþa celorlaþi, pentru cã fiecare îºi cunoaºte propria durere ºi renunþare. Una este sã crezi cã eºti pe drumul cel bun ºi alta e sã crezi cã drumul tãu e unic"
Fosta membra 9am.ro

955 mesaje
Membru din: 5/06/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 15:45

De la: dan22, la data 2009-06-24 15:31:22
Majoritatea femeilor iti vor zice chestia asta prin limbajul trupului.Iti dau un exemplu: Tu cand vorbesti cu o tipa si sunteti asezati la masa fii atent la cum sunt orientate picioarele ei. In directia ta sau in directia paralela cu corpul tau.
Cred ca dupa cate am citit la tine tipa si-a dat seama ca esti timid.

Multa baaafta!




Danut ...daca nu-si tine picioarele desfacute , tot degeaba fiiule. Altfel, nu vad cum mama naibii se poate trasa bisectoarea :))
Multa baaaaafta , dumneata chiar ai nevoie

Raporteaza abuz de limbaj
2 > 1
alin_alex_vj

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 15:52

Cred k ai o problema daca in loc sa vb cu ea direct... stai si scrii un pomelnic de sentimente pe chat...

Raporteaza abuz de limbaj
paier_victor

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 16:02

asta e raspunusl , spunei ca o iubesti si vei observa din reactia ei daca et iubeste sau nu si iti va spune ea daca da sau nu ,simplu nu?

Raporteaza abuz de limbaj
ongbak

117 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 16:05

ideea e urmatoarea: 1 iti traiesti viata(hau hau) si in caz k nu te iubeste la un moment dat o sa va despartiti si fiecare pe drumul lui
2 dak stii k nu o sa suporti o despartire sau nu poti sa fii indiferent pt k o iubesti prea mult sfatul meu e sa-o expediezi cat mai repede pt k vei suferi mult

ideea generala (90%) e urmatoarea: dak fata (baiatu) simte k reprezinta totul pt tine esti PA , mandarie, pateu, jeleu

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/06/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 16:11

De la: ivascugh, la data 2009-06-24 13:35:23femeia nu te iubeste ,te vede ca pe un obiect ,cand nu mai are nevoie de tine te arunca.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/06/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 16:11

De la: ivascugh, la data 2009-06-24 13:35:23femeia nu te iubeste ,te vede ca pe un obiect ,cand nu mai are nevoie de tine te arunca.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/06/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 16:11

De la: ivascugh, la data 2009-06-24 13:35:23femeia nu te iubeste ,te vede ca pe un obiect ,cand nu mai are nevoie de tine te arunca.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

195 mesaje
Membru din: 9/06/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 16:13

De la: mell, la data 2009-06-24 16:11:25
De la: ivascugh, la data 2009-06-24 13:35:23femeia nu te iubeste ,te vede ca pe un obiect ,cand nu mai are nevoie de tine te arunca.


hai ca de 3 ori nu ma steptam sa-mi iasa

revenind...vorbiti doar in numele Dv. corect?

Raporteaza abuz de limbaj
wildursulika

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 16:30

Daca nu ti raspunde la mesaje cu zilele sigur e cu altul in timpul acela si te tine asa de baiat bun sau o doare la basca si e genul daca pica -cade ce o fi o fi. intelegi?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 17:39

De la: Oksana, la data 2009-06-24 15:45:41

Danut ... nu vad cum mama naibii se poate trasa bisectoarea :))
Multa baaaaafta , dumneata chiar ai nevoie



Vaaaiii...Oksana! Crezi ca a ramas repetent din cauza geometriei?!...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
boby_stelistu

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 20:48

mi-a zis odata un tata o vorba desteapta : NU FUGI DUPA CARUTZA CARE NU TE-ASTEAPTA !!!

Raporteaza abuz de limbaj
Desiree

11 mesaje
Membru din: 6/06/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 20:53


Raporteaza abuz de limbaj
alpacino11it

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 21:16

cine stie, poate vei intelege sau poate nu. cea mai frumoasa parte a unui raspuns la o problema data este ca intotdeauna este la fel de corect pe cat este de gresit. nu a dovedit nimeni ca 1 si cu 1 fac intotdeauna 2, nuante si variante exista mereu. de exemplu o fata te poate iubi dar sa regrete si sa arate ca regreta ca te iubeste ceea ce pentru mine ar insemna ca de fapt nu te iubeste. este la fel de adevarata si reciproca frazei. omul cauta fericirea in viata. in cazul tau, pentru a fi fericit cu ea sau fara ea orice s-ar intampla iti recomand ca pentru o fractiune de secunda cand o saruti pe fata aceea sau cand o urasti sa ai urmatorul vis: inchipuie-ti ca dansezi de exemplu tango uruguayan cu o femeie superba pe nume Destin; acum o iubesti, acum o urasti, iar la un moment dat muzica se schimba si o luati de la capat. Asa este si in viata. Daca joci sah sunt sigur ca intelegi ce spun. Numai bine. alin

Raporteaza abuz de limbaj
elvysmodo85

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 21:39

eii da...se pare ca aici se intalnesc toti cei care iubesc sincer si fara interes... dar realitatea e cu totul diversa...d p m d v femeile sunt egale cu barbatii,nu e nicio diferenta in felul in care isi exprima iubirea...de ce? pt ca nimeni nu ar spune nu unei alte relatii care ii poate oferi mai mult decat actuala...si cine neaga acestea inseamna ca se minte pe el insusi,pt ca ,la urma urmei,noi suntem in cautarea placerii,a fericirii si ,cum cred ca acestea nu au limite,iar firea umana e mereu in cautarea ineditului,in descoperirea a ceea ce starneste curiozitate si,mai ales, a avea dn toate cat mai mult cu putiinta sau,de ce nu,totul...suntem predispusi in fieare clipa a schimba albul pe negru...
...nu trebuie sa stii daca te iubeste,pt ca ti-o poate spune si sa nu fie adevarat( stii ca exista si capacitatea de a minti,nu? :P )ti-o poate arata...poate sa te iubeasca cu adevarat dr tot sa te paraseaca...da! ...fericirea nu o detine numai ea,si nu e singura din viata ta,ea e doar prezentul ...si trebuie sa fii constient ca viitorul nu il cunosti si nici nu il poti prevede asa ca...bucura-te de prezent,profita de el,fii fericit caci maine s-ar putea sa nu mai ai parte de asa ceva...si da,ai grija de viitor...

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum stii daca o femeie te iubeste....???
Mergi la: