back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum stii daca o femeie te iubeste....???

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 03:46

are dreptate oksama =)) io nici nu am citit atat ma dor ochii deja , poate fata are aceiashi idee ;)


9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 11:30

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...



esti un prost....mori...ea o sa iti spuna baga-mi limba in pida si u ...da iubi..acum te iubesc..si ea: mori in chinurti fwtwti mortii matii de la_bagiu...


Mori si da-mi coliva


baytu_ionut

485 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 22:45



mei homule , unu la mana : vorbesti mult , mult prea mult , cum vrei sa fie mai comunicativa daca ea nici nu apuca sa vb de tine , doi la mana : nu toate femelele care iti sar in gat si iti striga "huhu te iubi mult puiule" si te pupa non stop te iubesc , sunt si femei mai reci din fire , si trei la mana atata vreme cat nu ti-a dat papucii in sensul ca nu te-a trimis cat mai departe de ea ai sanse f mari ca sa se dezvolte relatia in directia dorita de tine , si patru la mana , fii realist , nici tu nu stii intotdeauna ce vrei exact , ai nevoie de putin timp de gandire , deci : rabdarea e de aur

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

26 mesaje
Membru din: 24/05/2009
Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 23:14

De la: Dragos_24, la data 2009-06-08 13:36:13
De la: baytu, la data 2009-06-08 08:10:23De ce oare toti barbati suntem niste egoisti cu mine-n frunte? de ce avem impresia k ii oferim totul unui femeie?acum te-as intreba ceva oare acel tot e ceva material? Femeia in definitie e mai delicata si mai greu de intele,probabil asa sunt ele ,daca te iubeste e usor sa afli raspunsul,gandeste-te la ce a facut ea pentru tine,cum tu spui k ii oferi totul si ea face exact aceelasi llucru deoarece tot ssta e relativ,femeia e intr-o continua miscare noi barbati suntem niste distrusi de la facerea lumi incoace femeia nici macar mama cu fica nu mai seamana in gandire si asta doar datorita noi pentru k nu stim sa le pretuim destul de mult,din moment ce sta cu tine yo zic k tine la tine,da detali despre ce face ea pentru tine bun,rau si vedem



Nu sunt un egoist cu mine-n frunte....ba din potriva sunt mereu pentru altii,fie ca sunt prieteni fie ca sunt colegi de servici
...si cand zic ca-i ofer totul nu ma refer la bani sau bunuri de lux sau bunuri materiale...dar pot spune ca intot deauna cuvantul ei a fost o prioritate pt mn....ii ofer sinceritatea mea,ii ofer dragoste si fidelitatea mea....ea este o fata cum nu am mai intalnit pana acum (si am cun multe fete),dar ea cu se zice pe limba barbatilor mi-a pus capac...ce face ea pt mn?
Hmm...a facut cateva gesturi mici dar tot odata mari pentru mine...
si eu intot deauna am fost un om care stie sa aprecieze lucrurile marunte....da sta cu mn,noi nu ne putem vedea decat in weekend,pentru ca ea lucreaza toata ziua si nici nu locuieste in oras ,locuieste undeva la 20km de oras....nu asta e problema,problema este ca uneori sunt zile intregi cand nu da nici un semn,eu ii trimit mesaje o caut ...iar ea abia dupa o zi doua imi da un msg ceva....acum va rog sa nu ma intelegeti gresit,eu nu o sufoc cu mesaje si telefoane...sincer sa fiu nici nu ma gandesc sa mai traiesc daca ea ma va parasii...uite deexemplu sambata asta care a trecut m-am vaz cu ea,duminica nu a putut sa mai vn sa ne vedem pt ca avea treaba ....ok nu e nika,eu ii respect viata personala si nu ma deranjat...ce m-a pus pe ganduri este faptul ca duminica si azi adica luni...ea nu mi-a raspuns la nici un msg,ce o fii asa greu sa scrii doua cuv si sa dai send?....nush cum sa fac,acum am prins si o sapt nasoala ,se prevede un deces in familie si sunt foarte deprimat...oare de ce femeile sunt asa?cum ar trebui sa ma comp cu ea?ce sa fac?sincer si cu mana pe inima zic ca nu vreau sa mai traiesc fara ea!!!

Uite va arat si partea mea sensibila...poate unii din voi sau de ce nu toti, o sa radeti..dar asta sunt eu...si daca lumea ma judeca altfel e treaba lor...


Se spune ca iubirea adevarata este aceea care se naste fara nici un motiv…si se spune ca fiecare clipa traita alaturi de cineva nu se mai repeat niciodata,ei bine,pentru mine aceasta iubire s-a nascut dintr-o pura intamplare…poate chiar o joaca,navigam pe internet cautand ceva care sa ma distraga,cautam ceva care sa ma scoata din acel “infern” in care aveam impresia ca ma aflu,aveam impresia ca ma aflu intr-o lume,intr-un univers gol,ma simteam singur,respins,uitat.Cautam …iluzii…cautam un nou inceput de drum care parka avea sa mi se arate,impresii ,observatii,pareri,trairi,sentimente,si de ce nu dragoste.

Cautam o noua sansa de a arata ca acea expresie ma cam caracterizeaza “nu stiu sa iubesc sau iubesc tot ce fuge de mine” nu mai are valoare in prezentul si in viitorul meu.Am facut si mai fac greseli,am iubit si voi mai iubi,este un joc in care ma bag de fiecare data…si de fiecare data sper ca macar atunci sa fie bine….

Un joc in care risc mereu,in care mi-am riscat de fiecare data sufletul…si mi-am zis mereu “ai grija de tine Dragos,nu stii ce se poate intampla”.Mereu am iubit cu sufletul si cu mintea,cu istetimea unui bun intelept,mereu calculate ,si totusi mereu am lasat usa din spate inchisa,fara sa ma gandesc,fara sa ma gandesc ca daca las usa inchisa nu pot pleca daca ceva este in neregula…si mereu sufletul meu a ramas inchis dupa ce ea a plecat.Mereu am avut incredere pana la capat.si mereu o sa am,nu ma pot schimba,desi uneori as vrea sa am puterea sa ma schimb,si sa gasesc cheia acelei usi sa o pot deschide si sa-mi las sufletul sa zburde singur,liber,sa exploreze,si sa gaseasca fericirea.

Mereu am crezut in vorbe,cuvinte….nu am lasat nimic sa treaca pe langa mine degeaba,mereu am vrut sa vad fapte,si cand am vrut sa vad atunci usa mi-a fost incuiata.Nu mai privesc in urma,nu vreau sa traiesc din trecut si sa spun cu regret “au fost doar cuvinte,vorbe goale”.Mereu am alergat fara sa fiu ales,am privit fara sa fiu privit,am dorit fara sa fiu dorit,am adorat fara macar sa fiu agreat,am iubit fara sa fiu placut si mereu plac fara sa fiu detestat.Tot ce am facut am facut pentru mine pentru ca niciodata nu am fost apreciat pentru ce am facut sau pentru ce am incercat sa fac pentru persoana iubita,poate din cauza ca imi placeau lucrurile simple si imprevizibile,si pote ca ea isi dorea ceva mult mai mult,oricum nu stiu pentru ca niciodata nu am aflat .Ce faceam era mult prea indeparta de gandurile si dorintele acelei personae.

Oricum eu stiam ca m-am nascut pentru o singura persoana,o persoana a carei cautare a incetat nu de mult timp.Cum stateam eu pe internet la un moment dat am avut impresia ca zambesc…ceva ciudat pentru mine pentru ca uitasem sa zambesc in ultima vreme,ochii,gandu si sufletul parka sa-u unit si au inceput sa-mi concentreze atentia spre chipul unui Inger,si in acel moment am zambit,déjà parka incepeam sa ies la suprafata.Da era ea un Inger,care avea sa ma aduca pe drumul cel bun al vietii,si sa-mi descifreze tainele iubirii sfinte.O chema Sorina,o fata simpla,cu chip de inger,cu ochi albastrii pe care daca-i privesti dintr-o data parka esti cuprins de o caldura,un sentiment,parka tot binele din lume si tot ce e mai frumos se aglomereaza sa-si faca loc in inima ta.

Da ea este cea care mi-a redat viata,mi-a dat un impuls de a infrunta crunta viata si de a o lua de la inceput cu fruntea sus.Prima data cand am cunoscuto era ziua pe la pranz,parka ochii ei ma luminau cand m-au privit,iar zambetul ei era asa….asa curat,era asa de frumos incat si ce-l mai renumit pictor care a existat ar fii ramas uimit de zambetul ei.In acel moment mi-am dat seama ca ceva frumos o sa se intample,poate chiar ceva magic.As fii tinut-o de mana,si as fii mers foarte incet cu ea spre parc…doar vantul sa ne tina companie.Eu eram timid si usor imbujorat,o ascultam cu mare atentie,savuram fiecare cuvant rostit de ea cu o voce care-mi mangaia sufletul,da avea o voce atat de blnda,calma,o voce care practic ma hipnotiza.Si in timp ce eu ii masuram cu atentie fiecare cuvant,parca intram intr-un vis si nu-mi venea sa cred ca mi se intampla chiar mie

Mi-am lasat sufletl sa asculte vocea ei,nu mai simteam durerea cu care m-am luptat pana atunci.Privirea ochilor ei albastrii si vocea ei parca au fost piesa lipsa din puzzelul inimii mele,da pentru ca inima mea pana acel moment era ca un puzzle,era paraca facut bucatele,iar ea a reusit sa-mi daruiasca ultima piesa pentru ca inima mea sa fie completa.Ea a reusit ce nu a reusit nimeni pana in acel moment,a reusit sa ma completeze.

Pot compara acele momente cu un basm parca devenit realitate.Parca traiam o poveste,o poveste despre un baiat si o fata,si o mare dragoste,si da ne-am cunoscut pe internet in acea seara in care eu incercam sa ma regasesc,pare ciudat stiu ,dar este adevarat.Eu eram doar un simplu muritor pe acest pamant,iar ea era precum un Inger.La fel ca-ntr-un basm,ma gandeam ca,daca dorinta sa-r rasplatii atunci eu as castiga.Poate ca nu am facut sau poate ca las impresia ca nu mi-am dat prea mare interes pentru ea,dar nu este asa,eu ma straduiesc,si imi doresc sa reusesc.Sunt in stare sa pun piedici oricui se arunca in calea noastra,dar sa le dau si mana sa se ridice.

Poate ca ea ma va considera nebun sau neserios.Dar nu pot uita ziua in care am vazut-o,avea parul pe umeri lasat,ochii albastrii,imbracata cu gust si foarte deschisa la vorba,intr-un cuvant era perfecta….!!!!!!!!!



numa atata?

Raporteaza abuz de limbaj
danutz222dan

147 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 22 Iunie 2009, ora 23:21

poate femeia il iubeste,eu am trecut prin asa ceva,nu vroia sa faca dragoste cu mine,dar i-mi facea felatii ,multe si des, ,in ultimul timp ma cam saturasem,si ma duceam la altele sa fac sex ,asta e,dar a fost frumos cat a fost,dar nu a stiut sa ma pastreze langa ea,asta e,nu puteam sa fac asta toata viatza

Raporteaza abuz de limbaj
sotto028326

1 mesaj
Membru din: 7/06/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 07:09

asa crezi tu ca suntem distrusii??? mai gandestete un pic si daca ai vedea ce e in jur ai intelege mai bine...dar poate nu ai observat ca azi nu se mai multumesc doar cu singur 'sot' sau 'prieten'....asta e moda ACUM.....

Raporteaza abuz de limbaj
rap_boy

573 mesaje
Membru din: 30/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 07:42

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...



Bah nene dak ar citi tot ce ai postat tu pana si nenea Freud ar zice: he has issues !
Daca la 26 de ani nu stii pe ce lume traiesti si nu stii sa te descurci cu o fata si mai ales, fii atent la asta: intrebi pe un forum cum stii TU, TU FRATE TU, daca te iubeste o tipa, inseamna k ai mari probleme si iti meriti soarta. Recomand un psiholog !

Probabil e prima ta dragoste, dupa cum te comporti se vede!
Asa k nuj singurul sfat care ti-l dau ( nota personala: e cam trista faza sa iei sfaturi de la unu cu 6 ani mai mik k tine, TRISTA) e : NU ITI MAI PLANGE DE MILA IN FATA CALCULATORULUI, SI NU MAI FI PROST! Prin prost ma refer al ei... Knd ti-or creste la lok outzele probabil o sa iti dai seama ce intrebare stupida ai pus, si cum sa faci fata situatiei. GROW UP!


Raporteaza abuz de limbaj
Blaze two then call me in the mornin' PEAAAAAAAAAACE !
Fosta membra 9am.ro

35 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 07:55

dragoste e cand nu ceri nimic in schimb,cand iubesti fara sa cersesti iubire,cand disperi si nu ceri indurare,dragostea vine,pur si simplu,te umple de caldura,nu-ti gasesti cuvintele in conversatie cu ea si ramai tablou la vederea ei cand e gata sa iesi cu ea in oras,e atunci cand fara sa vrei te doare cand pe ea o doare ceva,cand amandoi voiati sa spuneti acelasi lucru in acelasi timp,e ceva ce asteptai demult sa se intample ,pt care te-ai pregatit si atunci cand te-ai trezit cu ea,nu mai stii ce sa spui,asta-i IUBIREA.Va pup,Dana

Raporteaza abuz de limbaj
d tataru
fiamma_annabel

4 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Pitesti

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 08:13

De la: Dragos_24, la data 2009-06-08 14:17:45
De la: romanalexandru, la data 2009-06-08 14:10:41frate stii ce lasa-te purtat de val traieste clipa dar daca nu te iubeste las-o sau poate dai o sansa intrab-o de viata ei daca a suferit inainte sa fie cu tine mult



Da man....cand am intrebat-o a zis ca isi doreste sa fie cu mine...chiar mi-a spus acum ceva timp ca ar vrea sa-i cun parintii...dar nu stiu dc nu poate sa fie mai comunicativa ...sa vb cu mn ...eu mereu am sustinuto moral...a avut ceva prob si eu am fost acolo pt ea...am ajutat-o mereu,i-am oferit solutii clare....chiar nu inteleg cum sa ma comport cu ea ca sa inceapa si ea sa se implice mai mult.....am sentimentul asta de "suicid" in mine care se dezvolta mai mult cu fiecare zi in care simt ca,parca ma indeparteaza de ea...nu inteleg ce vo-r fetele....vo-r mai multa agresivitate intr-o relatie,mai multe vb vulgare ...deci nu stiu cum sa ma mai comp...daca esti agresiv si vulgar nu e bn daca esti bun esti prost si tot asa ...deci..



Nu, dragos, fetele nu vor vulgaritate si agresivitate intr-o relatie, sau, ma rog , cele normale nu vor. Si daca esti bun, nu esti prost. Daca esti asa cum esti tu si cum simti cat rebuie sa fii ca sa te simti ok cu tine, e perfect. Eu cred sincer ca pentru fiecare exista cineva pe lumea asta. Cineva cu care totul poate sa fie frumos, cineva care sa-ti fie alaturi si cand lucrurile sunt ok, dar si atunci and devin nasoale. cat despre prietena ta, poate ca e mai inchisa si nu reuseste sa se exprime; poate ca simte ceva pt tine si ii e teama sa nu fie ranita din nou si de aceea prefera sa pastreze distanta, sa fie rece. Acum sa trecem la variantele mai neplacute, pe care trebuie oricum sa le iei in calcul si sa incerci sa ai o discutie sincera, deschisa cu ea. Poate ca a realizat ca nu esti tu cel cu care vrea sa fie, sau poate ca are pe altcineva; poate ca inca se gandeste la cineva din trecutul ei si nu poate sa depaseasca momentul, sa mearga mai departe.
Cea mai buna cale pentru a sti cum stai e sa vorbesti cu ea, cat de sincer poti, si sa pretinzi acelasi lucru din partea ei.
Succes!

Raporteaza abuz de limbaj
synker_creative

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 08:25

In ziua de azi ..... nu exista iubire, doar interes

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 08:26

De la: mihai_21, la data 2009-06-24 08:25:05In ziua de azi ..... nu exista iubire, doar interes


Trista convingere...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

44 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 08:40

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...



Referitor la dezamagire, OBIJNUIESTETE CU EA.Este ceva deosebit, dar in final este un sentiment normal, este ca si gustul dulce , acru sau amar al unei bauturi. Este ceea ce simti doar tu referitor la acea persoana. Fi fericit doar pentru simplul motiv ca iubesti cu adevarat. Sunt persoane care nu au iubit niciodata. Tot ceea ce faci este bine. Daca va fi sa fiti impreuna o sa fi fericit toata viata. Daca nu, asta este.In general sentimentele nu sunt impartasite in egala masura. Ca sa citez un clasic din cartier- unul iubeste si unul se lasa iubit. Tocmai in asta sta nobletea acestui sentiment. Iubirea nu este un gest oneros, nu astepti ceva in schimbul ei. Iubesti si atat, nu trebuie sa astepti sa te iubeasca in masura in care o iubesti tu. Pregatestete totusi pentru dejamagire, nu ceda, viata este mult mai mult de atat, mult mai complicata sau simpla in functie de capacitatea fiecaruia de a o analiza. SUCCES

Raporteaza abuz de limbaj
serban_nicolau

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 08:42

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...

Ii faci cadou o batista si dupa cateva saptamani i-o ceri s-o vezi si daca n-o mai are ii rupi capul.

Raporteaza abuz de limbaj
valexmar_ghioc

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 08:50

De la: Oksana, la data 2009-06-08 13:50:56Scuza-ma , insa daca esti la fel de vorbaret precum ai tastat mai sus ... iti meriti soarta.

Raporteaza abuz de limbaj
alinus

51 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Ploiesti

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 09:19

Dragos_24

O sa fiu rau cu tine...probabil esti in limba dupa ea si profita din plin.

1.Ori esti rezerva cea ce ma indoiesc
2.ori te papa de bani mai sigur

Deci dai papucii si treci la urmatoarea si nu mai fi asa super romantic mai fi nesimtit o fata daca vede ca esti in limba se plictiseste de tine si daca intr-o luna de relatie nu da un singur telefon din propie initiativa sau un semn ca te iubeste pierzi timpul.

Ai 26 de ani ce naiba!!!cauta si vei gasi dar daca nu ai gasit ceva sa iti raspunda la cat de romantic esti--- dai papucii si alta si nu mai alerga dupa super frumoase..sunt sigur ca asa este...

Bafta

Raporteaza abuz de limbaj
9am118643

35 mesaje
Membru din: 18/08/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 09:26

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste


Uite cateva sfaturi mai...generale, despre cum poti sti daca te iubeste. Desi e cam greu sa sti 100% daca nu intrebi, prin felul in care iti raspunde vei sti, fara momente de evitare, fara un ton nesigur, fara sa 'ocoleasca' raspunsul, etc. Cat despre exemplele practice am sa-ti dau cateva dar inainte de toate trebuie sa sti ca dovada iubirii pe care o simte o persoana pt alta se descopera in atitudine, privire si suras, iar apoi te poti orienta(daca mai e cazul) si dupa indiciile astea: are incredere in el, se gateste pt el, il admira, ii face complimente, el ii lipseste iar ea ii spune asta, este foarte atenta cu el, nu incearca sa-l schimbe si il accepta asa cum e, isi face griji pt el, e interesata de viata lui si de ceea ce face, da mai mult, fara sa masoare ce primeste in schimb.

Raporteaza abuz de limbaj
serenik

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 09:40

aveti si voi un stil...omfg.nush d c aveti impresia ca toate femeile sunt coorve..sau ma scuzati....vor mai multi parteneri. eu vreau unul si bun...dar sa fie numai al meu ca altfel il trimit la plimbare. si din cate povestioare am citit eu p'aici nu prea aveti habar cam cum sta treaba. bine, nu crd ca exista vreun standard. o persoana te iubeste si att. nu ii trebuie motive, iar daca nu ti-o spune imediat nu inseamna ca nu te iubeste. desi daca exista comunicare si incredere..exista o oarecare siguranta...in final iti va spune ce simte cu adevarat. si din nou..daca cineva nu te iubeste asa cum ti-ai dorii tu, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul. a da...si fara chestii d'alea sinucigase ca nu duc nicaieri. poate unii baieti sunt mai sensibili..de fapt stiintific dovedit ei sunt cei care se sinucid mai des..dar totusi..fiti barbati mai copii...ia gata ca incep sa vb mult si ma injurati. bafta dragos

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 09:42

De la: serenik, la data 2009-06-24 09:40:59aveti si voi un stil...omfg.nush d c aveti impresia ca toate femeile sunt coorve..sau ma scuzati....vor mai multi parteneri. eu vreau unul si bun...dar sa fie numai al meu ca altfel il trimit la plimbare. si din cate povestioare am citit eu p'aici nu prea aveti habar cam cum sta treaba. bine, nu crd ca exista vreun standard. o persoana te iubeste si att. nu ii trebuie motive, iar daca nu ti-o spune imediat nu inseamna ca nu te iubeste. desi daca exista comunicare si incredere..exista o oarecare siguranta...in final iti va spune ce simte cu adevarat. si din nou..daca cineva nu te iubeste asa cum ti-ai dorii tu, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul. a da...si fara chestii d'alea sinucigase ca nu duc nicaieri. poate unii baieti sunt mai sensibili..de fapt stiintific dovedit ei sunt cei care se sinucid mai des..dar totusi..fiti barbati mai copii...ia gata ca incep sa vb mult si ma injurati. bafta dragos


prostii de noi...

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 09:44

De la: andreiu, la data 2009-06-24 09:26:16
De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste


Uite cateva sfaturi mai...generale, despre cum poti sti daca te iubeste. Desi e cam greu sa sti 100% daca nu intrebi, prin felul in care iti raspunde vei sti, fara momente de evitare, fara un ton nesigur, fara sa 'ocoleasca' raspunsul, etc. Cat despre exemplele practice am sa-ti dau cateva dar inainte de toate trebuie sa sti ca dovada iubirii pe care o simte o persoana pt alta se descopera in atitudine, privire si suras, iar apoi te poti orienta(daca mai e cazul) si dupa indiciile astea: are incredere in el, se gateste pt el, il admira, ii face complimente, el ii lipseste iar ea ii spune asta, este foarte atenta cu el, nu incearca sa-l schimbe si il accepta asa cum e, isi face griji pt el, e interesata de viata lui si de ceea ce face, da mai mult, fara sa masoare ce primeste in schimb.


Sunt de acord cu tine, dar cu o singura (mica) obiectiune: nu e obligatoriu ca, daca o intrebi daca te iubeste iar ea iti spune ca da, sa fie si adevarat!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
banderras

1 mesaj
Membru din: 29/09/2008
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 09:56

Pentru dragos_24.....


daca ii trimiti mesaje pe care le scrii ca aici cu "din potriva" "as dorii" si alte idiotenii inculte....normal ca nu raspunde.

nu da vina si tu pe oboseala sau ca e f de dimineata...toata lumea uita gramatica cand e "obosita"

Raporteaza abuz de limbaj
Adrian_S

137 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 10:29

Man iubirea este un cuvant magic iar fiecare simte acest sentiment diferit. Acum depinde cum vrei tu sa fii iubit de o femeie. Intr'o relatie cheia este COMUNICAREA. Fii foarte atent la ce iti spune, unele femei au nevoie decat sa fie ascultate (mare grija sa n'o intrerupi cand iti spune ceva) iar unele asteapta o solutie de la tine. Vorbeste sincer cu ea si deschis la orice subiect, cu tupeu tata ca nu te da nimeni afara din tara

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

125 mesaje
Membru din: 17/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 10:33

De la: Haps, la data 2009-06-08 13:14:54
De la: dasca777, la data 2009-06-08 13:08:01
De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...




daca te pisi pe ea si ea bea...te iubeste...daca nu bea inseamna ca poti sa o violezi:P


dar si violul e o forma de exprimare a iubirii...







Mai , baieti.....sunteti absolut bestiali....Ma amuzati , de fapt ma faceti sa rad in hohote cateodata , ca acum..... Sper ca viatza , o sa fie buna cu voi , si nu va va degrada acest umor savuros , acesta efervescenta.....! ! ! !

Raporteaza abuz de limbaj
Doar doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia omeneasca. Si nu sunt sigur in legatura cu primul. (Albert Einstein)
filipov_alexandru

471 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 10:41

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...


In general sentimentul de repulsie, respingere, raceala sau distantarea este un semn clar ca ceva nu este in regula. Dupa cum vad eu situatia ar fi cam 2 variante. Fie are unele probleme si este genul de persoana careia nu ii place sa se exteriorizeze si prefera sa si rezolve problemele singura caz in care ar trebui sa o astepti si chiar sa incerci sa o intelegi si sa o ajuti; Fie si a gasit pe altul si tu nu ii mai atragi atentia in felul cum o feceai inainte. Se intampla foarte des ca femeile sa adopte o tactica de respingere a fostului partener cand da de altul.

Spre binele tau sper sa fie prima varianta. Oricum o analiza amanuntita si o discutie serioasa mai mult ca sigur te va ajuta. Bafta!!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am118643

35 mesaje
Membru din: 18/08/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 10:43

De la: daria_ta, la data 2009-06-24 09:44:47
De la: andreiu, la data 2009-06-24 09:26:16
De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste


Uite cateva sfaturi mai...generale, despre cum poti sti daca te iubeste. Desi e cam greu sa sti 100% daca nu intrebi, prin felul in care iti raspunde vei sti, fara momente de evitare, fara un ton nesigur, fara sa 'ocoleasca' raspunsul, etc. Cat despre exemplele practice am sa-ti dau cateva dar inainte de toate trebuie sa sti ca dovada iubirii pe care o simte o persoana pt alta se descopera in atitudine, privire si suras, iar apoi te poti orienta(daca mai e cazul) si dupa indiciile astea: are incredere in el, se gateste pt el, il admira, ii face complimente, el ii lipseste iar ea ii spune asta, este foarte atenta cu el, nu incearca sa-l schimbe si il accepta asa cum e, isi face griji pt el, e interesata de viata lui si de ceea ce face, da mai mult, fara sa masoare ce primeste in schimb.


Sunt de acord cu tine, dar cu o singura (mica) obiectiune: nu e obligatoriu ca, daca o intrebi daca te iubeste iar ea iti spune ca da, sa fie si adevarat!


Da, asa e, my mistake, am vrut sa spun exact opusul. Am incurcat ideile :)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

125 mesaje
Membru din: 17/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 10:45

O femeie indragostita....nu e foarte diferita de un barbat indragostit.... Diferenta ,in general apare in cazul barbatului, pt. ca multi barbati nu doresc sa-si exteriorizeze sentimentele , considerand asta un fel de slabiciune . Au ei impresia ca daca sunt prea tandri si dragastosi......sunt mai putin barbati . Unii . Femeile in general sunt mai afectuoase , sensibile si romantice . Dragostea , ne face mai blanzi , mai intelegatori , mai visatori. Cand iubim , nu ne saturam sa fim cu acea persoana , de obicei ii vedem doar calitatile....ba mai mult , uneori...le inventam...infrumusetam imaginea si toate insusirile persoanei iubite . Simtim ca lumea incepe si se poate sfarsi cu acea persoana.
E greu de spus cat de obiectivi suntem cand afirmam "ii ofer totul" Ceea ce reprezinta "totul " pentru unii, nu inseamna nimic pentru altii. Ideal e ca persoanele sa comunice ,astfel incat sa reuseasca sa gasesca ceea ce au nevoie pentru dragostea lor . Pt. ca....si dragostea se invata......!

Raporteaza abuz de limbaj
Doar doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia omeneasca. Si nu sunt sigur in legatura cu primul. (Albert Einstein)
kringmarian

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 11:02

Nu vreau sa te simti jignit dar iubirea ta nu este inca matura. Spui ca o iubesti dar in tot ceea ce scri - cel putin aici si acum - vorbesti doar despre tine, despre ceea ce tu simti, despre ceea ce tu gindesti,... ea nici macar nu exista,... este doar o imagine care staruie in mintea ta fara a prinde insa fiinta, fara a prinde viata,...
S-a intilnit cu tine pentru a cauta sincronizarea dorintelor ei, dar in loc de a gasi iubire, a intilnit o dragoste bolnavicioasa, egocentrica,... Cind darui iubire, daruiesti deschidere, nu pui impui bariere in fata carora celalalt devine frustrat,... Tu asta ai oferit spunind in continuare ca oferi totul!,... Nu trebuie sa vezi femeia ca un scop in sine, asa cum este EA acum pentru tine, trebuie sa o privesti ca pe o lume in care importante devin amanuntele, "jocurile" in care simturile se deschid si incep sa comunice,... Nu te gindi ca aceasta "comunicare" despre care vorbesc este doar un act de limbaj, ci este o stare care cuprinde intreaga fiinta, o stare in care tu insuti poti deveni, cel putin pentru ea, o lume intreaga, un univers in care ea sinte nevoia de a starui, de a merge mai departe, doar astfel vei deveni necesitatea ei de a fi, de a exista si de a deveni, altfel totul se va reduce la un act de conventie,... si in cel mai rau caz, la un act de simpla conduita sociala pe care tu deja il incalci, facind-o sa nu isi mai doreasca sa te intilneasca,... nici macar sub forma unei prietenii,...
Gindeste-te ca tot ceea ce se petrece se intimpla mai inainte in mintea si sufletul nostru,... iar daca tu nu ai capatat incredere in tine cum ar putea-o face altcineva!?!...

Raporteaza abuz de limbaj
trip_ciprian

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 11:39

Prietene, incearca sa iti pui altfel intrebarea:
Ce ar face femeia pentru tine daca te-ar iubi?

Din sintagma "dragostea/iubirea e oarba" se pot desprinde si parti negative. Minciuna si lasitatea se pot naste tot din iubire, asa ca ai grija cata importanta acorzi acestui sentiment.

Daca prietena ta iti respinge gesturile romantice, nu le mai fa; si vei vedea ca tot ea o sa vina la tine sa ceara afectiune.

Nu incerca prea mult sa intelegi femeile pentru ca ai sa-ti pierzi mintile

Raporteaza abuz de limbaj
razvan_coma

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 11:57

Fratele meu , chiar inventezi o drama . Parerea mea , ca a multora de aici , e ca ti-o faci cu mana ta . Fata o fi vrut ea cat o fi vrut , dar sincer nu stiu cum ar putea rezista . O incarci cu prea multa responsabilitate , ma mir ca nu a luat-o la fuga...Nu te mai tot gandi ce vrea ea , ce ai face pentru ea...fii egoist! Ca nu esti...esti doar un tip care se chinuie prea mult . Nu stiu ce vor sau gandesc femeile , dar stiu o chestie sigur : trebuie sa arati ca ai cojones! ca esti barbat! asa ca deja ai luat-o mult pe langa . Asa cum vedem noi astia de p-aici de pe forum , a vazut si ea , daca nu cu mult inainte sa-ti dai seama tu.
In legatura cu mesajele...depinde si cat de 'filozofic' esti in ele . Adica poti sa o sufoci si din cauza continutului , nu neaparat cu numarul lor .Ca sta cu tine nu inseamna ca te iubeste , poate nu stie cum sa ti-o spuna . Daca vorbesti cu ea (ar fi cel mai bine ca de la noi astia nu o sa gasesti solutii) nu ii explica cum vrei sa fie , cum ar trebui sa fie , ca dai senzatia ca niciodata nu o sa fie destul . Fii hotarat si pune problema in alb sau negru . Ia-o tare ca altfel o sa pari o pisicuta care cere de mancare .Tu ar trebui sa fie partea puternica in relatie si o obligi pe ea sa fie . Zambete incantatoare sunt la tot pasul si nu o fi ea nici ultima .Nu incarca pe nimeni cu responsabilitatea propriei mizerii , cum a fost cand v-ati cunoscut bla bla . Nu ar trebui sa fie ea printul pe cal alb , nu o face sa te salveze. E un rol care trebuie jucat cu strans din dinti si coloana vertebrala , barbateste . Deci sigur nu e rolul ei.

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 12:06

Of Doamne! Ce drama... Pe bune!

Raporteaza abuz de limbaj
lonely_fighter

171 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 24 Iunie 2009, ora 12:09

De la: Dragos_24, la data 2009-06-06 23:24:15As dorii sa stiu si eu cum poti sa stii daca o femeie te iubeste....din moment ce eu ii ofert tot ce am eu mai bun...dar ea imi ofera un sentiment de respingere asa,nu stiu poate ma insel eu,poate nu stie ea sa arate ....
Poate unii din voi stiu mai multe si as aprecia niste raspunsuri
Eu o iubesc si o iubesc mult dar nu stiu cum ar reactiona daca ia-s spune.....nu mai sunt pregatit pt inca o dezamagire...


Pai tu simti ca e distanta, asa si e, ceea ce simti e real, e concret...gandeste-te daca ea asteapta de la tine ceea ce tu ii oferi...poate o sufoci, poate ii dai mult prea multa atentie sau poate ea nu-si doreste ceea ce esti tu.
Cel mai idiot mod de a gandi este sa te gandesti la dezamagire...pentru ce sa dezamagesti? crezi ca ai pentru cine? crezi ca merita? Fii serios si ridica fruntea din pamant...Nu stiu ce varsta ai insa esti cam pueril omule, trebuie sa incepi sa inveti ceva din propriile geseli...si ceea ce iti pot imparti e faptul ca sunt indivizi care simt ceea ce simti tu cu cateva zile inainte de nunta, iar nunta sa nu se fi finalizat niciodata...ei, ce zici ? aia da dezamagire...insa nu dispera...eu cred ca tu trebuie sa te mai maturizezi, sa prinzi mai multa experienta, sa iti schimbi radical modul de a gandi, caci, ai sa ajungi la ideea ca nici macar nu merita sa arzi atata glucoza sa "bocesti" pentru un om care e foarte posibil sa nu se regaseasca alaturi de tine. Pune-te in locul ei cand vrei sa faci ceva si incearca sa simti, prin ceea ce o cunosti tu (se pare ca o cunosti cam putin) si daca iti place ceea ce "primesti" atunci e ok. Nu trebuie sa discuti cu ea anumite lucruri, de fapt nu trebuie sa discuti cu ea...gaseste-ti lucrurile importante pentru tine si gandeste-te mult mai mult la tine...oricum, cel mai bun lucru pe care ti-l poate face cineva in viata asta esti doar tu. Nimeni si nimic nu iti va face un bine, caci acela va plati scump...
Fii egoist, fii caine, fii rau, fii scarba nu te uita niciodata inapoi, caci...altfel vei regreta si n-are rost...vei bate pasul pe loc si iti pierzi timp pretios din viata ta. Fiecare isi are lupta proprie, la ce bun sa te mai incarci cu grija ca sa nu pierzi pe cineva (nu trebuie sa tii prizonier pe nimeni caci ii incalci libertatea-ofera-i libertatea, si daca se va intoarce, atunci e a ta)
Cu respect, Catalin

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum stii daca o femeie te iubeste....???
Mergi la: