back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Subiect liber cea mai frumoasa "compunere"

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Aprilie 2009, ora 23:50

De la: daria_ta, la data 2009-04-28 09:51:49
De la: DMark, la data 2009-04-28 01:34:52
De la: areku, la data 2009-04-26 23:37:10
De la: DMark, la data 2009-04-23 01:35:36
De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


man...inca o replica de poke master

Am schimbat foaia, acum sunt Jedi Master .



Mie imi placea mai mult DMark...simplu!

Ceva compuneri...nimic?!...

Eu am precizat "DOAR de data asta" asa ca... .


Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 29 Aprilie 2009, ora 17:48

De la: DMark, la data 2009-04-28 23:50:55
De la: daria_ta, la data 2009-04-28 09:51:49
De la: DMark, la data 2009-04-28 01:34:52
De la: areku, la data 2009-04-26 23:37:10
De la: DMark, la data 2009-04-23 01:35:36
De la: tinuotin, la data 2009-04-17 20:49:00De unde pot lua si eu un borcan cu muraturi din asta? De ce firma a fost facut?

Nu ai fost atent, la Carrefour !!!
Insa indeplinesti cele 2 conditii, sa te cheme Gigel si sa fii nascut in zodia MELC ?!


man...inca o replica de poke master

Am schimbat foaia, acum sunt Jedi Master .



Mie imi placea mai mult DMark...simplu!

Ceva compuneri...nimic?!...

Eu am precizat "DOAR de data asta" asa ca... .


Bine, bine!...Ai precizat, dar...nu poti fi convins sa te razgandesti?!


Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Aprilie 2009, ora 20:04

Alergand in ploaie...

Nimic mai fascinant ca o fatã care a mers prin ploaie. Nici n-ai cum sã te gândesti cã nu a alergat ca sã ajunga la adãpost. E absurd sã fi mers normal, bucurându-se de sãrutul ploii. ªi totuºi de ce e atât de captivantã priveliºtea asta? Poate pentru cã ºtii cã atunci când va ajunge acasã, se va dezbrãca ºi va avea pielea rece ºi udã.

O vezi trecând pe langa tine. Nici nu trebuie sa fie fleaºcã ºi nici hainele ude pânã la piele.

Rebela. Nicu Covaci îi urlã în cãºti "Hãituit".

Liberã. Liberã sã alerge prin ploaie. A alergat zâmbind pânã în pasaj ºi trena fleaºcã îi plesneºte gleznele în mers. κi ridicã fusta uºor, aducând-o de la spate în faþã ºi zâmbeºte mai departe. Se aude din stânga "Ce frumoasã eºti!". Un tip e cãzut în admiraþie ºi prin urmare mut. Ãsta e un compliment cu atât mai mare cu cât nu e verbalizat, ci simþit.

Miroase uºor a fum de þigarã. Simþi cã a ieºit dintr-o tavernã. Are un zâmbet care iradiazã. Atrage toate privirile. Pãºeºte în metrou fluturandu-ºi faldurile fustei lungi, negre ºi fãrã tivuri, cu volane subþiri, de-a lungul ºi de-a latul, în curmeziº, de sus in jos ºi de jos in sus, cu aþe negre curgând. Ignorã uimirea celorlalþi, ca ºi cum ar fi obiºnuitã cu privirile ostentative ºi mute. Se trânteºte pe banca albastrã, îºi aruncã geanta lângã ea ºi ochii pe geamul din faþã. Zâmbetul i se adânceºte ºi îºi aranjeazã ºuviþele ude ºi rebele, dar nu face decât sã le zburleascã ºi mai mult. E mulþumitã acum ca ºi-a dat de douã ori cu mâna prin pãr. Mãreºte volumul la mp3 player. Ecourile concertului Phoenix de asearã. Privirile însetate ale celorlalþi vor sã o soarbã cu forþa, iar ea îºi piteºte privirea printre volanele fustei, de sub care iese îndrãzneþ un pantof crem cu floricele maro, ud ºi stropit cu nisip. Inundã podeaua cu privirea. κi plimbã ochii de-a lungul pantofului rotund, zâmbeºte ca pentru ea.
ªi ºtii cã e luatã de altul.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 30 Aprilie 2009, ora 09:43

De la: Alecs76, la data 2009-04-29 20:04:55Alergand in ploaie...

Nimic mai fascinant ca o fatã care a mers prin ploaie. Nici n-ai cum sã te gândesti cã nu a alergat ca sã ajunga la adãpost. E absurd sã fi mers normal, bucurându-se de sãrutul ploii. ªi totuºi de ce e atât de captivantã priveliºtea asta? Poate pentru cã ºtii cã atunci când va ajunge acasã, se va dezbrãca ºi va avea pielea rece ºi udã.

O vezi trecând pe langa tine. Nici nu trebuie sa fie fleaºcã ºi nici hainele ude pânã la piele.

Rebela. Nicu Covaci îi urlã în cãºti "Hãituit".

Liberã. Liberã sã alerge prin ploaie. A alergat zâmbind pânã în pasaj ºi trena fleaºcã îi plesneºte gleznele în mers. κi ridicã fusta uºor, aducând-o de la spate în faþã ºi zâmbeºte mai departe. Se aude din stânga "Ce frumoasã eºti!". Un tip e cãzut în admiraþie ºi prin urmare mut. Ãsta e un compliment cu atât mai mare cu cât nu e verbalizat, ci simþit.

Miroase uºor a fum de þigarã. Simþi cã a ieºit dintr-o tavernã. Are un zâmbet care iradiazã. Atrage toate privirile. Pãºeºte în metrou fluturandu-ºi faldurile fustei lungi, negre ºi fãrã tivuri, cu volane subþiri, de-a lungul ºi de-a latul, în curmeziº, de sus in jos ºi de jos in sus, cu aþe negre curgând. Ignorã uimirea celorlalþi, ca ºi cum ar fi obiºnuitã cu privirile ostentative ºi mute. Se trânteºte pe banca albastrã, îºi aruncã geanta lângã ea ºi ochii pe geamul din faþã. Zâmbetul i se adânceºte ºi îºi aranjeazã ºuviþele ude ºi rebele, dar nu face decât sã le zburleascã ºi mai mult. E mulþumitã acum ca ºi-a dat de douã ori cu mâna prin pãr. Mãreºte volumul la mp3 player. Ecourile concertului Phoenix de asearã. Privirile însetate ale celorlalþi vor sã o soarbã cu forþa, iar ea îºi piteºte privirea printre volanele fustei, de sub care iese îndrãzneþ un pantof crem cu floricele maro, ud ºi stropit cu nisip. Inundã podeaua cu privirea. κi plimbã ochii de-a lungul pantofului rotund, zâmbeºte ca pentru ea.
ªi ºtii cã e luatã de altul.


10!!!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Aprilie 2009, ora 11:06

multumesc de aprecieri !

Raporteaza abuz de limbaj
e_militaru

533 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Aprilie 2009, ora 21:58

Bravo tati, mi-a placut

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 30 Aprilie 2009, ora 22:32

ce nebunie... :)

bravo alecs, felicitari!

...ce dor (si mai) nebun de ploaie am acum...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 1 Mai 2009, ora 19:48

De la: Greenie, la data 2009-04-30 22:32:51ce nebunie... :)

bravo alecs, felicitari!

...ce dor (si mai) nebun de ploaie am acum...



He, he! Unii s-au distrat la mare, eu azi am dansat in ploaie!

Mi-e dor de Tinuotin!...Oare unde a disparut?!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Mai 2009, ora 14:57

ploua...
exact asa cum imi place mie.Mi-as dori sa fi langa mine.Sa ma tii in brate,sa ascult ploaia,sa nu se mai opreasca niciodata.Sa traiesc sentimentele astea cand sunt alaturi de tine,nu fara tine.Sa ascult muzica care ma face sa te privesc in ochii aia pe care ii am mereu in minte.Sa te simt pe tine mai aproape ca niciodata.Sa simt ce numai langa tine simt.Am nevoie de asta...caci fara tine totul pare fara culoare.

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 16:09

De la: daria_ta, la data 2009-05-01 19:48:11
De la: Greenie, la data 2009-04-30 22:32:51ce nebunie... :)

bravo alecs, felicitari!

...ce dor (si mai) nebun de ploaie am acum...



He, he! Unii s-au distrat la mare, eu azi am dansat in ploaie!

Mi-e dor de Tinuotin!...Oare unde a disparut?!

Prezent
Prefer sa vorbesc cand sunt intrebat si aia doar daca sunt atent

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 16:33

Pentru un moment am crezut ca sunt special. Cand ziceam ca-mi place ploaia, toata lumea se uita ciudat la mine. Indragostiti de soare, nu reuseau sa inteleaga placerea de a alerga descult prin ploaie, prin iarba,..., nu intelegeau bucuria de a aluneca pe pamantul ud, de-a te murdari cu glod pana-n varful nasului.
Privirile lor mirate ma deprimau. Nu-mi place sa alerg singur prin ploaie, nu-mi place sa stau singur sub norii grei. Vreau sa am pe cine strange in brate cand tuna, vreau sa-i intind mana cand alunec si cad in glod, vreau s-o trag si pe ea cu mine in glod cand mi-o intinde pe a ei. Oare de ce nu inteleg asta?
De ce se uita mirate la mine cand sustin ca-mi place ploaia? Cum sa le invit in ploaie acum ca au plecat? Fiinte triste si confuze, oare nu stiti? Mai bine cu cineva in ploaie, dacat singur in soare, mai bine cu cineva tolanit intr-o balta, decat singur sub cerul senin, mai bine murdariti cu noroi, decat singur si curat.
Ce stiti voi? Urmariti stirile meteo cu sufletul la gura si zambiti cand se anunta zile triste si-nsorite.
E inourat afara. Din nou ma aflu singur sub nori. De asta sunteti tristi cand ploua? De asta? Uitativa pe geam! Aici sunt. Aici sunt. Aici sunt. Aici. Aici, aici, in ploaie, in balta, murdar de noroi, singur. Aici.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 20:40

De la: tinuotin, la data 2009-05-02 16:09:33
De la: daria_ta, la data 2009-05-01 19:48:11
De la: Greenie, la data 2009-04-30 22:32:51ce nebunie... :)

bravo alecs, felicitari!

...ce dor (si mai) nebun de ploaie am acum...



He, he! Unii s-au distrat la mare, eu azi am dansat in ploaie!

Mi-e dor de Tinuotin!...Oare unde a disparut?!

Prezent
Prefer sa vorbesc cand sunt intrebat si aia doar daca sunt atent





Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 21:16

Pt Alecs76 si Tinuotin:


...dar gata! Incetati cu ploaia, ca imi este imposibil sa ma hotarasc pe care sa il votez!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 2 Mai 2009, ora 21:25

da da incetati cu ploaia ca poate inceteaza si ploaia de afara

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 21:30

De la: Haps, la data 2009-05-02 21:25:03da da incetati cu ploaia ca poate inceteaza si ploaia de afara


Poate daca scrii o compunere despre soare si...ce mai vrei tu, inceteaza si ploaia de afara!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

24 mesaje
Membru din: 21/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Mai 2009, ora 23:58

Daca as fi langa tine acum ai avea curajul sa-mi spui, ca te-ai pierdut ? ca fiecare picatura din secundele scurse nu au insemnat nimic? Ca ai uitat cum ma priveai ?
Ma invaluiai in albastru si nici nu a contat care este numele meu, nici nu a contat cine si ce as fi fost in trecut, ca mi-ai dat un nume nou, ai facut un trecut si un nou prezent din mine....
Nu ai spus nimic, nu ai schitat nici un gest dar am inteles ! ma vroiai, ma acceptai cum sunt, mai primit din prima in bratele tale si daca vre-o data am iubit, a fost acolo, intre nuantele tale de albastru, verde si negru.....marea mea draga.


cam atat am putut scrie in seara asta la acest toppic....

e mult sub nivelul celor postate anterior...stiu....dar poate o sa revin....oricum toppicul este super.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Mai 2009, ora 04:14

Zbor
Petale de flori iti mangaie trupul fin si cad usor.Un dans al fericirii.Uit cine sunt,stiu doar cine esti tu.Femeia din visul meu inserat,femeia din patul meu,presarat cu ganduri adolescentine.
Iti legeni aripile pe asternutul alb si ma privesti amenintator.Omoara-ma!Nu o sa mai simt nimic,deja ceea ce simt acum e prea mult.
Nu mai ascult muzica.Nu mai am nevoie de nimic,imi canta pletele tale.Ti-as canta o oda…
Ma opresc…sa continue cine nu e fericit.Eu astazi zbor cu aripile tale.

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 14:39

De la: Haps, la data 2009-05-02 21:25:03da da incetati cu ploaia ca poate inceteaza si ploaia de afara


Dupa ploaie vine soare, mi s-a spus, dar eram satul sa mai ascult. Eram satul si simteam ca ma inabusesc. Pur si simplu ma sufoca lipsa luminii. N-am mai vazut soarele de mult timp. Tanjeam dupa lumina, iar cea artificiala nu era indeajuns. N-am mai inchis becul de mult. Dormeam cu becurile aprinse si lumina mi se parea palida. Am incercat si altceva. M-am dus la solar. Deja sunt prajit de lumina artificiala si tot nu-s multumit. N-am simtit nimic, n-am vazut nimic. Imobilizat in solar ca intr-un cosciug, nu m-am bucurat de lumina. Nu ma puteam misca iar singurul lucru permis era sa asculti muzica. Ochelarii ami opturau vederea, aparatul m-a imobilizat, muzica parca era de inmormantare. Nu era lumina, era intuneric. De ce se numeste tratament cu lumina? Nu vad lumina, nu vad nimic.
Acum am tenul inchis. Sunt bronzat si trist. Solar mi-a trebuit? Acum m-am usurat de ceva bani si sunt nemultumit si negru. Vreau soare dar afara e ceatza, O ceatza groasa, densa, neobisnuit. Oamenii ma evita. Sunt trist, afara-i ceatza, sunt negru. Oamenii se tem de mine. Sunt o sperietoare de ciori prin ceatza. Sunt Haps. I kill you
Lasa Haps, vine si soarele la timpul lui

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

24 mesaje
Membru din: 21/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 14:59

De la: tinuotin, la data 2009-05-03 14:39:40
De la: Haps, la data 2009-05-02 21:25:03da da incetati cu ploaia ca poate inceteaza si ploaia de afara


Dupa ploaie vine soare, mi s-a spus, dar eram satul sa mai ascult. Eram satul si simteam ca ma inabusesc. Pur si simplu ma sufoca lipsa luminii. N-am mai vazut soarele de mult timp. Tanjeam dupa lumina, iar cea artificiala nu era indeajuns. N-am mai inchis becul de mult. Dormeam cu becurile aprinse si lumina mi se parea palida. Am incercat si altceva. M-am dus la solar. Deja sunt prajit de lumina artificiala si tot nu-s multumit. N-am simtit nimic, n-am vazut nimic. Imobilizat in solar ca intr-un cosciug, nu m-am bucurat de lumina. Nu ma puteam misca iar singurul lucru permis era sa asculti muzica. Ochelarii ami opturau vederea, aparatul m-a imobilizat, muzica parca era de inmormantare. Nu era lumina, era intuneric. De ce se numeste tratament cu lumina? Nu vad lumina, nu vad nimic.
Acum am tenul inchis. Sunt bronzat si trist. Solar mi-a trebuit? Acum m-am usurat de ceva bani si sunt nemultumit si negru. Vreau soare dar afara e ceatza, O ceatza groasa, densa, neobisnuit. Oamenii ma evita. Sunt trist, afara-i ceatza, sunt negru. Oamenii se tem de mine. Sunt o sperietoare de ciori prin ceatza. Sunt Haps. I kill you
Lasa Haps, vine si soarele la timpul lui





Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

24 mesaje
Membru din: 21/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 15:02

De la: tinuotin, la data 2009-05-03 14:39:40
De la: Haps, la data 2009-05-02 21:25:03da da incetati cu ploaia ca poate inceteaza si ploaia de afara


Dupa ploaie vine soare, mi s-a spus, dar eram satul sa mai ascult. Eram satul si simteam ca ma inabusesc. Pur si simplu ma sufoca lipsa luminii. N-am mai vazut soarele de mult timp. Tanjeam dupa lumina, iar cea artificiala nu era indeajuns. N-am mai inchis becul de mult. Dormeam cu becurile aprinse si lumina mi se parea palida. Am incercat si altceva. M-am dus la solar. Deja sunt prajit de lumina artificiala si tot nu-s multumit. N-am simtit nimic, n-am vazut nimic. Imobilizat in solar ca intr-un cosciug, nu m-am bucurat de lumina. Nu ma puteam misca iar singurul lucru permis era sa asculti muzica. Ochelarii ami opturau vederea, aparatul m-a imobilizat, muzica parca era de inmormantare. Nu era lumina, era intuneric. De ce se numeste tratament cu lumina? Nu vad lumina, nu vad nimic.
Acum am tenul inchis. Sunt bronzat si trist. Solar mi-a trebuit? Acum m-am usurat de ceva bani si sunt nemultumit si negru. Vreau soare dar afara e ceatza, O ceatza groasa, densa, neobisnuit. Oamenii ma evita. Sunt trist, afara-i ceatza, sunt negru. Oamenii se tem de mine. Sunt o sperietoare de ciori prin ceatza. Sunt Haps. I kill you
Lasa Haps, vine si soarele la timpul lui


Dar cred ca ai gresit adresa, necrologul site ului este Dasca777....

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 03:31

De la: Marchizul_de_Sade, la data 2009-05-03 15:02:11
De la: tinuotin, la data 2009-05-03 14:39:40
De la: Haps, la data 2009-05-02 21:25:03da da incetati cu ploaia ca poate inceteaza si ploaia de afara


Dupa ploaie vine soare, mi s-a spus, dar eram satul sa mai ascult. Eram satul si simteam ca ma inabusesc. Pur si simplu ma sufoca lipsa luminii. N-am mai vazut soarele de mult timp. Tanjeam dupa lumina, iar cea artificiala nu era indeajuns. N-am mai inchis becul de mult. Dormeam cu becurile aprinse si lumina mi se parea palida. Am incercat si altceva. M-am dus la solar. Deja sunt prajit de lumina artificiala si tot nu-s multumit. N-am simtit nimic, n-am vazut nimic. Imobilizat in solar ca intr-un cosciug, nu m-am bucurat de lumina. Nu ma puteam misca iar singurul lucru permis era sa asculti muzica. Ochelarii ami opturau vederea, aparatul m-a imobilizat, muzica parca era de inmormantare. Nu era lumina, era intuneric. De ce se numeste tratament cu lumina? Nu vad lumina, nu vad nimic.
Acum am tenul inchis. Sunt bronzat si trist. Solar mi-a trebuit? Acum m-am usurat de ceva bani si sunt nemultumit si negru. Vreau soare dar afara e ceatza, O ceatza groasa, densa, neobisnuit. Oamenii ma evita. Sunt trist, afara-i ceatza, sunt negru. Oamenii se tem de mine. Sunt o sperietoare de ciori prin ceatza. Sunt Haps. I kill you
Lasa Haps, vine si soarele la timpul lui


Dar cred ca ai gresit adresa, necrologul site ului este Dasca777....

Gresit. El doar vrea coliva. Nu-ti vrea raul, dar tare se bucura cand mori.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 14:57

Stau la bar in localul meu preferat..... deodata intra pe usa cea mai frumoasa femeie pe care am vazut-o vreodata....
Ma gandesc cum sa intru cu ea in vorba si comand o sticla de sampanie.
Trimit chelnerul la masa ei, cu sticla si un biletel pe care ii scriu daca doreste sa bem sampania impreuna.
Ea citeste biletelul si imi zambeste - ce frumoasa e ! -scrie ceva si imi trimite mesajul ei prin chelner.
Pe bilet sta scris: "Onorate Domn, daca as bea cu dvs. din aceasta sticla,ar trebui ca in garajul dvs. sa existe cel putin un Mercedes, pe contul dvs. cel putin un milion de euro, in pantalonii dvs. ar trebui
sa fie 17 cm, iar o vila in Insulele Canare ar fi deasemenea de dorit."
Citesc..OK, si, ca un om educat si de caracter, ii scriu inapoi putin suparat:
- "Draga Doamna, in garajul meu se afla un Ferrari, un Porsche si un Mercedes, pe fiecare din cele 8 conturi ale mele se gasesc cate 2 milioane de euro, am case de vacante in Bali, Florida si Elvetia...insa
niciodata - nici pentru cea mai frumoasa femeie din lume - NU MI-AS TAIA 6 cm...
Va rog, deci, trimiteti-mi sticla de sampanie inapoi !"

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Mai 2009, ora 15:06

eu am mai bagat ieri un articol,azi vad ca nu mai este....avem pe cineva care cenzureaza?...sau care sterge voit postarile?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 16:23

De la: Alecs76, la data 2009-05-04 14:57:13Stau la bar in localul meu preferat..... deodata intra pe usa cea mai frumoasa femeie pe care am vazut-o vreodata....
Ma gandesc cum sa intru cu ea in vorba si comand o sticla de sampanie.
Trimit chelnerul la masa ei, cu sticla si un biletel pe care ii scriu daca doreste sa bem sampania impreuna.
Ea citeste biletelul si imi zambeste - ce frumoasa e ! -scrie ceva si imi trimite mesajul ei prin chelner.
Pe bilet sta scris: "Onorate Domn, daca as bea cu dvs. din aceasta sticla,ar trebui ca in garajul dvs. sa existe cel putin un Mercedes, pe contul dvs. cel putin un milion de euro, in pantalonii dvs. ar trebui
sa fie 17 cm, iar o vila in Insulele Canare ar fi deasemenea de dorit."
Citesc..OK, si, ca un om educat si de caracter, ii scriu inapoi putin suparat:
- "Draga Doamna, in garajul meu se afla un Ferrari, un Porsche si un Mercedes, pe fiecare din cele 8 conturi ale mele se gasesc cate 2 milioane de euro, am case de vacante in Bali, Florida si Elvetia...insa
niciodata - nici pentru cea mai frumoasa femeie din lume - NU MI-AS TAIA 6 cm...
Va rog, deci, trimiteti-mi sticla de sampanie inapoi !"



Asta suna ca un banc bunicel!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 21:20

De la: Alecs76, la data 2009-05-04 15:06:10eu am mai bagat ieri un articol,azi vad ca nu mai este....avem pe cineva care cenzureaza?...sau care sterge voit postarile?

Pfff... cenzura!!! nu si la mine .

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 14:20

s-a terminat sesiunea de compuneri?

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 14:21

initial, se cereau doar 2 de persoana... dar dulci au mai fost cuvintele....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 14:23

De la: Alecs76, la data 2009-05-06 14:20:29s-a terminat sesiunea de compuneri?


Eu mi-as dori sa nu!...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 16:03

Intru timid si imi trag un scaun.

Ma uit la ceas... A stat! Cel putin acum nu o sa mai am tendinta sa ma uit la el mereu... Ba nu, tot o fac. Si nu se misca... Daca ma uit suficient de atent la el mi se pare ca se misca secundarul putin de tot!
Ah, stiam eu ca nu trebui sa ma uit... Il scot de la mana si il bag in buzunar, facandu`mi o nota pe deget sa trec pe la Nea Gigi sa se uite la el.

Ma uit in jur, toata lumea e concentrata, parca nici nu sunt acolo. Ma uit la gagica din dreapta... IMPASIBILA. Scuip in palme le trec prin par... MA UIT DIN NOU! Fara rezultate vizibile!
Imi dreg vocea si trantesc un Buna!, da din cap si isi trage foaia astfel incat sa fie acoperita de par si de mana ei stanga.

Renunt!

Imi trag scaunul mai bine, imi dau geaca jos. Centrez foaia milimetric si ma apuc sa scriu:

Nu`mi vine nicio idee... Nu`i nimic imi spun... nu e cu limita de timp. Ce`as fuma o tigara! Haide... 20 de randuri!!
Nah, nu`mi vine nimic, n`am ce povesti... INCREDIBIL!

Ma ridic si plec la ce stiu eu mai bine, O BERE RECE! Nu romaneasca... STRAINA sa fie buna.

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 16:07

hai ca de abia te'ai pornit berila, mai ai putin si iti dai drumu... curaj! curaj iti spun!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului subiect liber cea mai frumoasa "compunere"
Mergi la: