back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Subiect liber cea mai frumoasa "compunere"

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
e_militaru

533 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:12

De la: botzan, la data 2009-04-16 13:07:27cu toate ca nu am citit decat putin din topicul acesta...ador tema...

intrebare catre moderator: sigur se pot pune si poezii?:D:D

Nu e nici un moderator aici...si sigur poti pune si poezii, chiar ar fi inedit, dupa atatatatataaaa proza :))


Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:13

De la: botzan, la data 2009-04-16 13:07:27cu toate ca nu am citit decat putin din topicul acesta...ador tema...

intrebare catre moderator: sigur se pot pune si poezii?:D:D


moderatorul este ocupat, DAR s'a mai pus intrebarea asta mai sus in primele postari, si raspunsul este DA, se pot pune si poezii (PERSONALE), nu Luciferi imprumutati.. :-)

si A SE CITI si restul postarilor ... daca ai pretentia ca al tau sa fie citit mai tarziu ...


Raporteaza abuz de limbaj
e_militaru

533 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:16

adnana, renunt la sirop daca ai sa castigi tu, pe bune. Numai daca-mi promiti ca-l bei simplu...aaa, si vezi ca are 75 de grade tarie, si ardee...si e bun, un pic mentolat(daca la taria aia mai simti mentolul)...in cazul in care nu ai mai baut. Eu unul il beau simplu, da` tre sa ai gatul "batatorit"

Raporteaza abuz de limbaj
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:19

- As vrea sa va povestesc o intamplare care mi s-a intamplat mie, cu mult timp in urma. Eram intr-o tara straina unde eram angajat. Oamenii de acolo erau tare "destepti" ... stiau tootul despre Romania si romani ... (adica nu stiau nici unde se afla. Jur ca am fost si intrebat odata daca Romania ar fi undeva prin Africa!!!). Era la inceputul anilor '90, daca bine ma gandesc era chiar in '90 sau '91.
In domeniul in care lucram, intalneam multi oameni. In acel moment vorbeam trei limbi cursiv, si am reusit sa invat destul de repede si limba tarii lor, chiar daca inca nu o vorbeam la perfectie ... insa multa lume vorbea engleza, iar engleza era una dintre limbile pe care le stapaneam. Foarte multi, la primul contact nici nu isi dateau seama ca nu sunt de-al lor, iar cand realizau ca nu sunt credeau ca sunt orice altceva numai roman nu. Cand aflau ca sunt roman ... se mirau, iar din informatiile pe care le aveau ei despre Romania ... (cersetori, mancatori de lebede, copii ai strazii, saracie si multe - multe lucruri din acestea), imi puneau tot felul de intrebari.
Am sa va povestesc o comvorbire de genul pe care am avut-o. Erau mai multi de-ai lor prezenti in acelasi timp iar unul dintre ei ma intreaba:
- Spune-mi Miki ... la voi in Romania aveti case?
- Sa stii ca nu avem! ... vine raspunsul meu.
- Cum?! ... Nu aveti case? ... dar unde locuiti?
- In copaci, zic eu.
- Banii care ii castigi aici la noi in tara inseamna mult pentru tara voastra, asa-i?
- Daa ... foarte mult, doar de aceea sunt aici, ce crezi?
- Aha ...si i-a spune-mi ce vrei sa faci cu acesti bani pe care ii castigi aici, atunci cand te vei intoarce la tine in tara?
- Paai ... o sa-mi cumpar o scara, sa nu ma urc pe liane sau cu funia, iar daca imi mai raman bani mai cumpar un copac, sa am doi copaci.
- Hai, hai ... parca nu cred ca este chiar asa, zice el. Dar eu vad ca tu esti un om destept, am auzit ca la voi oamenii sunt mult mai inapoiati.
- Se poate, de unde ai auzit? ... Uite, eu zic ca poate sunt mai saraci, dar asta nu inseamna ca sunt si mai prosti.
- Exact, sunt mai saraci pentru ca sunt mai prosti, nu este normal?
- Este un punct de vedere, zic eu, doar ca noi am avut un sistem care a durat o jumatate de secol care ne-a adus la acel nivel.
- Si ati avut acel sistem tocmai pentru ca sunteti mai prosti. De ce l-ati acceptat, de ce nu l-ati schimbat?
- Uite ce este, eu as putea sa iti explic de ce ... dar ma indoiesc ca tu ai intelege. Totusi. hai sa punem un pariu. Eu sunt dispus sa pun salariul meu pe un an, castigat aici. Si iti voi dovedi ca oamenii de la noi sunt mai destepti decat cei de la voi.
- Cum? ...
- Uite cum! ... Mergem la mine in tara, ne plimbam in lungul si latul tarii, peste tot pe unde vrei tu ... o saptamana, o luna, cat vrei tu. Si nu eu, ci TU sa il alegi pe cel mai prost roman pe care il vom intalni in drumurile noastre, atat de prost sa fie incat sa zici ca mai prost decat acesta nu exista. Sa il aducem in tara ta ... sa-i dam drumul in mijlocul tarii tale fara nici un ajutor, fara sa aiba un ban in buzunar si fara sa cunosca pe nimeni si nici limba. Eu iti garantez ca acel om, nu numai ca nu va muri de foame, dar dupa un timp se va intoarce in Romania si cu bani. Crezi asta?
- Apoi, continui eu, sa cautam in tara ta pe cel mai destept om, pe care sa il alegi tot TU ... sa fie atat de destept incat sa zici ca mai destept decat asta nu exista. Sa-l luam, sa-l ducem la mine in tara, in mijlocul tarii mele si sa-i dam drumul. Fara sa cunoasca pe nimeni, fara sa stie limba si fara sa aiba un ban in buzunar. (sa nu poata da un telefon la ambasada ca sa poata fi ajutat sa ajunga acasa) Eu iti garantaz ca cel din tara ta va muri de foame. Si tine cont ca vorbim de cel mai prost om din tara mea si cel mai destept din tara ta! ... Ce zici? ... Facem pariul? ...
Voi ce credeti credeti? ... L-a facut? (pariul)

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
Daramus1984

5 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:22

De la: areku, la data 2009-04-14 19:49:47preferam poezi...ca de povesti..:))mie ca daca ma apuc nu mai termin :)) ..dar totusi este interesant sa privesti din umbra ;;)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:27

De la: Daramus1984, la data 2009-04-16 13:22:48
De la: areku, la data 2009-04-14 19:49:47preferam poezi...ca de povesti..:))mie ca daca ma apuc nu mai termin :)) ..dar totusi este interesant sa privesti din umbra ;;)


Bun, a gresit...dar...asta e "compunerea" ta?!
Sau privesti si tu din umbra?

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

109 mesaje
Membru din: 17/03/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:33

foarte tare, e f complexa si e plina de imaginatie imi place

Raporteaza abuz de limbaj
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:36

De la: deny_229, la data 2009-04-16 13:33:23foarte tare, e f complexa si e plina de imaginatie imi place


- Iti placeee ... ce? ... Topicul, compunerea, postarea dinaintea ta ... ce anume? ...

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
adnana_yuppy

510 mesaje
Membru din: 3/02/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:49

De la: harlequin, la data 2009-04-16 13:16:11adnana, renunt la sirop daca ai sa castigi tu, pe bune. Numai daca-mi promiti ca-l bei simplu...aaa, si vezi ca are 75 de grade tarie, si ardee...si e bun, un pic mentolat(daca la taria aia mai simti mentolul)...in cazul in care nu ai mai baut. Eu unul il beau simplu, da` tre sa ai gatul "batatorit"

Cu siguranta nu am mai baut. Deci cred ca il prefer cu sirop

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:51

De la: supermiki, la data 2009-04-16 13:36:14
De la: deny_229, la data 2009-04-16 13:33:23foarte tare, e f complexa si e plina de imaginatie imi place


- Iti placeee ... ce? ... Topicul, compunerea, postarea dinaintea ta ... ce anume? ...


Presupun ca se refera la "compunerea" lui Daramus!

In ceea ce priveste postarile tale, le-am citit, in intregime, pe toate!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 13:58

Hmm...nici nu stiu daca sa indraznesc sa scriu ceea ce ma gandisem, sau nu...Si totusi, cu orice risc, o voi face! Este ceva cu care am cochetat cu mult timp in urma, cand inca mai pluteam pe nori de "vata de zahar" (eheee!...ce timpuri!...)

Fara titlu…

Nu stii ca n-avem voie sa ne uitam la ceas?
Nu vreau sa stiu cat timp a mai ramas…
Dar…pana cand? Vei zice
Pana la ultima rascruce…

Mi-anina ploi de gandurile goale
Nu iti mai vad cuvintele in cale…
Pe lespedea tacuta vreau sa-ti fiu doar ecou…
De strigat mut…Iubirea mea, din nou…

Din nou, cand mana-ti fina
Imi mangaie privirea
Simt cum renasc…si tu imi iei iubirea
Si mergi incet, incet…pe langa ea,
Urcand spre cer…spre nicaieri, candva
Fusesem doi…acum…sunt doar ecou
De strigat mut…iubirea mea, din nou…


Si sa nu ma intrebati nimic...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:02

De la: daria_ta, la data 2009-04-16 13:51:35
De la: supermiki, la data 2009-04-16 13:36:14
De la: deny_229, la data 2009-04-16 13:33:23foarte tare, e f complexa si e plina de imaginatie imi place


- Iti placeee ... ce? ... Topicul, compunerea, postarea dinaintea ta ... ce anume? ...


Presupun ca se refera la "compunerea" lui Daramus!

In ceea ce priveste postarile tale, le-am citit, in intregime, pe toate!


- Iti multumesc ... cred ca esti printre putinii/ele care au avut rabdare sa le citeasca. (nu stiu daca neaparat din cauza lungimii lor).
Atunci cand voi decide ca vreau neaparat sa fiu citit de cat mai multa lume voi scrie cava despre sex sau scandaluri ... astea sunt lucrurile cale mai apreciate, nu-i asa?

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:04

De la: supermiki, la data 2009-04-16 14:02:25
De la: daria_ta, la data 2009-04-16 13:51:35
De la: supermiki, la data 2009-04-16 13:36:14
De la: deny_229, la data 2009-04-16 13:33:23foarte tare, e f complexa si e plina de imaginatie imi place


- Iti placeee ... ce? ... Topicul, compunerea, postarea dinaintea ta ... ce anume? ...


Presupun ca se refera la "compunerea" lui Daramus!

In ceea ce priveste postarile tale, le-am citit, in intregime, pe toate!


- Iti multumesc ... cred ca esti printre putinii/ele care au avut rabdare sa le citeasca. (nu stiu daca neaparat din cauza lungimii lor).
Atunci cand voi decide ca vreau neaparat sa fiu citit de cat mai multa lume voi scrie cava despre sex sau scandaluri ... astea sunt lucrurile cale mai apreciate, nu-i asa?



Mda...dar...nu cred ca vei decide vreodata asta...

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:06

- Super poezioara ta daria noastra! ...
Ai putea sa mai incerci. Ma gandesc ca nimeni nu te opreste.

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
adnana_yuppy

510 mesaje
Membru din: 3/02/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:12

De la: supermiki, la data 2009-04-16 14:02:25
De la: daria_ta, la data 2009-04-16 13:51:35
De la: supermiki, la data 2009-04-16 13:36:14
De la: deny_229, la data 2009-04-16 13:33:23foarte tare, e f complexa si e plina de imaginatie imi place


- Iti placeee ... ce? ... Topicul, compunerea, postarea dinaintea ta ... ce anume? ...


Presupun ca se refera la "compunerea" lui Daramus!

In ceea ce priveste postarile tale, le-am citit, in intregime, pe toate!


- Iti multumesc ... cred ca esti printre putinii/ele care au avut rabdare sa le citeasca. (nu stiu daca neaparat din cauza lungimii lor).
Atunci cand voi decide ca vreau neaparat sa fiu citit de cat mai multa lume voi scrie cava despre sex sau scandaluri ... astea sunt lucrurile cale mai apreciate, nu-i asa?

Asa este, din pacate acele topicuri au cel mai mare efect.

Raporteaza abuz de limbaj
e_militaru

533 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:18

supermiki, poti scrie si despre sex, iar daca o faci fara sa-l numesti (s-o numesti ), ar merge. Relaxeaza-te putin...
Daria...nu cred ca iti place absinth-ul...ce ma fac?
Dar stai, sa nu ne primim...mi-a placut si adnana,

Raporteaza abuz de limbaj
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:20

- Fetita micaaa (adnana) ... Ce mandru sunt de tine ca esti din Sibiu! ...
Ti-am mai spus-o oare? ... atunci o repet.
Apropos ... ai gasit cartea aceea de care am vorbit pe un alt topic? ... (Cele cinci limbaje ale iubirii- de Gary Chapman)

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
e_militaru

533 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:21

si mikiduta, si giulio, si supermiki , si linda, si greenie....ordinea nu este neaparat cum am scris eu

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:23

De la: supermiki, la data 2009-04-16 14:06:35 - Super poezioara ta daria noastra! ...
Ai putea sa mai incerci. Ma gandesc ca nimeni nu te opreste.


Multumesc! Am renuntat de mult...nici nu stiu de ce am pastrat-o ... ei, nu! Stiu, dar prefer sa nu ma gandesc...sau sa ma prefac ca am uitat de ea...
Oricum, esti al treilea care a inteles de ce ma "numesc" "daria_ta"!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:24

mmda... vreau si eu in sibiu la voi ...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:29

De la: harlequin, la data 2009-04-16 14:18:59supermiki, poti scrie si despre sex, iar daca o faci fara sa-l numesti (s-o numesti ), ar merge. Relaxeaza-te putin...
Daria...nu cred ca iti place absinth-ul...ce ma fac?
Dar stai, sa nu ne primim...mi-a placut si adnana,



Simplu! Imparti sticla in doua, in trei, (asta, daca ai doar una!) nu conteaza! Oricum, nici eu nici Adnana nu il bem nediluat!

P.S. Nu imi place,dar, daca asta e premiul...m-as sacrifica! Zic insa sa avem rabdare, nu se stie niciodata cine si cu ce apare si...s-a dus absinth-ul de sub nasul nostru!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:30

De la: Greenie, la data 2009-04-16 14:24:12 mmda... vreau si eu in sibiu la voi ...


- Pai hai! ... cine te opreste? ...
Cand vii? ...

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:32

De la: supermiki, la data 2009-04-16 14:30:16
De la: Greenie, la data 2009-04-16 14:24:12 mmda... vreau si eu in sibiu la voi ...


- Pai hai! ... cine te opreste? ...
Cand vii? ...


uuuuf.... zau ca nu stiu ... intr'o zi cu nori de vata de zahar dupa o zi ploioasa, o sa vin de mana cu, curcubeul

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:32

De la: supermiki, la data 2009-04-16 14:30:16
De la: Greenie, la data 2009-04-16 14:24:12 mmda... vreau si eu in sibiu la voi ...


- Pai hai! ... cine te opreste? ...
Cand vii? ...


uuuuf.... zau ca nu stiu ... intr'o zi cu nori de vata de zahar dupa o zi ploioasa, o sa vin de mana cu, curcubeul

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:34

De la: supermiki, la data 2009-04-16 14:30:16
De la: Greenie, la data 2009-04-16 14:24:12 mmda... vreau si eu in sibiu la voi ...


- Pai hai! ... cine te opreste? ...
Cand vii? ...


Dar mai potoliti-va, ca imi dati idei! Asta i-ar lipsi acum jumatatii mele mai mari, sa il innebunesc cu o excursie la Sibiu!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:36

- Excelent Greenie! ... doar spune-ne si noua, nu ne lua prin surprindere, doar stii ca in zona noastra folclorica sunt oameni primitori! ...

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:37

si de ce nu Daria?!
o sa va prinda foarte bineee... profita de ideile astea si fugi in Sibiu.. hai nu acu ca vine Pastele si ne bate la usa, dar apoi vine 1 mai, vara, concedii, minune...

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:39

De la: supermiki, la data 2009-04-16 14:36:37 - Excelent Greenie! ... doar spune-ne si noua, nu ne lua prin surprindere, doar stii ca in zona noastra folclorica sunt oameni primitori...


nu promit nimic, daca as face'o, ar insemna sa nu ma tin de promisiune... si sa fac asta, nu sunt genul...

dar clar ... mai vorbim :-)

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:47

De la: Greenie, la data 2009-04-16 14:37:38si de ce nu Daria?!
o sa va prinda foarte bineee... profita de ideile astea si fugi in Sibiu.. hai nu acu ca vine Pastele si ne bate la usa, dar apoi vine 1 mai, vara, concedii, minune...



He, he, he! Si asa zice ca am innebunit de cand cu forumul asta! De parca n-ar avea dreptate!...
Oricum, voi tine cont de parerea ta!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
publikm

72 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Aprilie 2009, ora 14:55

- Daria noastra ... daca tot ai scris poezioara despre timp ... ce zici de asta?

Am discutat cu multi oameni si majoritatea oamenilor in ziua de azi se plang din cauza timpului. Auzim din ce in ce mai des:
„ Nu am timp!” ... e adevarat?... acesta este si motivul pentru care voi vorbi despre timp.


TIMP

"Nu am timp!" ... intrebarea este pentru ce nu ai timp? ...
Nu ai timp sa ce? ... Nu ai timp sa castigi bani? ... Nu ai timp sa faci ceva ce este necesar ... nu numai necesar ... este VITAL CHIAR ca TU sa reusesti! ...
Si este valabil pentru indiferent ce domeniu.
Toata lumea este ocupata! ... Dar nu asta este intrebarea. Intrebarea este ti-ai stabilit telurile ... prioritatile?
Deci, in primul rand trebuie sa stim ce vrem sa realizam! Unde vrem sa ajungem? ...
VREI sa iti realizezi acele teluri? ...
Vrei sa ajungi acolo unde ti-ai propus? ...
Daca nu ai timp ... iti vei FACE timp! ...
Pentru ca daca asta este clar stabilit in mintea noastra cu siguranta ca vom GASI timpul.
Nu timpul este problema. Problema ar putea fi daca nu ti-ai stabilit prioritatile in viata! ... Daca nu stii unde vrei sa ajungi! ... Daca nu stii ce vrei sa faci! ...
Esti multumit cu ceea ce faci acum?...
Castigi suficienti bani?...
Ai destul timp cu familia? ... cu prietenii?...
Daca nu ... atunci este clar ca pe langa ceea ce faci ar mai trebui sa faci ceva care sa te duca acolo unde vei realiza ceea ce-ti doresti!
TIMP! … timpul este ceva relativ.
Cel mai bogat om din lume cat si cel mai sarac om din lume au tot douazeci patru de ore. Depinde de cum ne investim acest timp!
Folosesti TU timpul tau in cel mai productiv mod posibil ca sa obtii viata pe care ti-o doresti? …
Daca nu … fa ceva in privinta asta!
Toata lumea e ocupata … si totusi trebuie sa stiti ca un roman se uita in medie la tv 20 – 25 de ore pe saptamana deci pt a-ti gasi timp este usor ... doar apasati pe butonul rosu pe care scrie inchis si o sa cistigati 20 - 25 de ore din care 15 poti sa faci o activitate suplimentara sau sa te pregatesti, si 10 sa-ti petreci timp de calitate cu familia. Si mai sunt multe alte lucruri inutile care le facem.
Ia putin din timpul acela si pune-l in viitorul tau! …
A investi timp este ca a planta seminte. Cu cat plantezi mai multe seminte, cu atat creste planta intr-un mod exponential.
Cat timp esti dispus sa aloci viitorului tau ? … Depinde de tine!.
O sa ai mai mult timp in 2 ani ? …
Sa va spun un secret:
Pe masura ce trece viata … nu vei deveni mai putin ocupat. Peste doi ani nu vei fi mai putin ocupat! … Dimpotriva, chiar va pot garanta … peste doi ani veti fi chiar mult mai ocupat.
Viata devine tot mai stresanta si mai rapida.
Vei avea poate copii … apoi vor creste … mai tarziu nepoti … obligatii … mai multe taxe si impozite …
Viata devine mai ocupata!
Acum ai mai mult timp decat ai avut vreodata !!

Raporteaza abuz de limbaj
Cine vrea sa realizeze ceva cauta mijloace ... cine nu - cauta scuze! ...
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului subiect liber cea mai frumoasa "compunere"
Mergi la: