back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Femeia buna la pat

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
 
yuppy000624

3 mesaje
Membru din: 16/03/2009
Postat pe: 16 Martie 2009, ora 15:21

buna, sunt nou inscrisa in comunitatea yuppy. Am si eu o neclaritate/nedumerire si rog reprezentati ai sexului tare si nu numai sa-mi raspunda la aceste intrebari: ce inseamna o femeie buna la pat??!! ce trebuie sa faca/aiba??!!


yuppy000624

3 mesaje
Membru din: 16/03/2009
Postat pe: 16 Martie 2009, ora 15:23



Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 19/02/2009
Postat pe: 16 Martie 2009, ora 15:29

sal`tare tututror. si eu sunt nu pe forum. dupa parerea mea o femeie buna la pat reprezinta pt mine , femeia care m-a face s ama simt bine, sa stie ce-mi place. deci femeia buna la pat nu e un ideal . my opinion


adi3

716 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Zalau

Postat pe: 16 Martie 2009, ora 20:48

sa faca ce vrea ea....dar si ce vreau eu in limtele de comun acord stabilite,oricum mai sar si eu un piculet calul ca sa mai condimentez
relatia...


david...romantic incurabil
linda

1592 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 17 Martie 2009, ora 14:37

ce-o sa fac eu acum, nu este tocmai definitia femeii bune la pat, dar, as putea sa zic ce se poate face pt ca barbatul tau sa se simta bine cu tine:

1. nu tre' sa fii stresata de ideea ca sexul TREBUIE sa iasa perfect (cu cat te gandesti mai mult, cu atat te impiedici mai des)

2. intre voi trebuie sa fie neaparat atractie fizica si deja sunteti la jumatatea drumului spre succes

3.daca il doresti cu fiecare celula din corpul tau, nu incerca sa maschezi "un pic" asta, ca nu cumva sa creada ca esti vreo destrabalata ;fii dezinhibata si fa tot ce vrei sa faci; daca nu-ti pune mana unde trebuie, ia-i-o tu si pune-o acolo; daca nu-ti place ritmul lui, urca TU "in sa" si da-i o idee...

4. fa-i sex oral de fiecare data, dar nu trebuie s-o faci pt ca te simti obligata, trebuie sa-ti faca si tie placere s-o faci...

5. cand faceti sex, fii cat mai naturala; nu trebuie sa tipi si sa gemi sa se cutremure peretii, desi el se misca intr-un mod delicat; daca-ti vine sa gemi, fa-o, daca nu, nu...

6.daca se ridica deasupra ta, pe ultima 100 de metri spre "eruptie", incordat, incruntat, scapat de sub control si tu ai impresia ca niciodata n-ai avut in fata ochilor o imagine o imagine mai sexy si mai excitanta, spune-i-o si lui (ex: "Ahhh!! ce sexy esti asa..."

dar nu cred ca se poate face sex frumos urmand sfaturile cuiva, trebuie sa-ti vina natural...

bafta


Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 17 Martie 2009, ora 14:56

"buna la pat" = sa fie pe aceeasi lungime de unda cu partenerul. sa se inteleaga prin miscari, gesturi, etc. o femeie poate sa fie buna la pat ptr unul si varza la pat ptr altul.

asa ca acest "buna la pat" e relativ si depinde in cea mai mare masura de experienta ei si intr-o oarecare masura si de partener.

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
yuppy000624

3 mesaje
Membru din: 16/03/2009
Postat pe: 17 Martie 2009, ora 17:46

Buna. Eu am intrebat deoarece am auzit barbati afirmand despre cate o femeie ca "e buna la pat", dar nu reuseau sa spuna concret prin ce sau de ce.Asa ca m-am gandit ca voi gasi raspuns pe yuppy.


Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Martie 2009, ora 19:44

De la: linda, la data 2009-03-17 14:37:22ce-o sa fac eu acum, nu este tocmai definitia femeii bune la pat, dar, as putea sa zic ce se poate face pt ca barbatul tau sa se simta bine cu tine:

1. nu tre' sa fii stresata de ideea ca sexul TREBUIE sa iasa perfect (cu cat te gandesti mai mult, cu atat te impiedici mai des)

2. intre voi trebuie sa fie neaparat atractie fizica si deja sunteti la jumatatea drumului spre succes

3.daca il doresti cu fiecare celula din corpul tau, nu incerca sa maschezi "un pic" asta, ca nu cumva sa creada ca esti vreo destrabalata ;fii dezinhibata si fa tot ce vrei sa faci; daca nu-ti pune mana unde trebuie, ia-i-o tu si pune-o acolo; daca nu-ti place ritmul lui, urca TU "in sa" si da-i o idee...

4. fa-i sex oral de fiecare data, dar nu trebuie s-o faci pt ca te simti obligata, trebuie sa-ti faca si tie placere s-o faci...

5. cand faceti sex, fii cat mai naturala; nu trebuie sa tipi si sa gemi sa se cutremure peretii, desi el se misca intr-un mod delicat; daca-ti vine sa gemi, fa-o, daca nu, nu...

6.daca se ridica deasupra ta, pe ultima 100 de metri spre "eruptie", incordat, incruntat, scapat de sub control si tu ai impresia ca niciodata n-ai avut in fata ochilor o imagine o imagine mai sexy si mai excitanta, spune-i-o si lui (ex: "Ahhh!! ce sexy esti asa..."

dar nu cred ca se poate face sex frumos urmand sfaturile cuiva, trebuie sa-ti vina natural...

bafta

1. bifat
2. ramane de vazut
3. bifat (MI S-A SCULAT!!!....... parul de pe maini )
4. bifat (pacat ca nu gandesc mai multe asa )
5. bifat (nu o sa fie nevoie sa mimezi )
6. bifat (cu asta m-ai dat gata )
I'm looking forward to......

Era sa uit : mi-am luat chiloti negrii cu imprimeu tribal rosu .

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 26 Martie 2009, ora 19:25

De la: linda, la data 2009-03-17 14:37:22ce-o sa fac eu acum, nu este tocmai definitia femeii bune la pat, dar, as putea sa zic ce se poate face pt ca barbatul tau sa se simta bine cu tine:

1. nu tre' sa fii stresata de ideea ca sexul TREBUIE sa iasa perfect (cu cat te gandesti mai mult, cu atat te impiedici mai des)

2. intre voi trebuie sa fie neaparat atractie fizica si deja sunteti la jumatatea drumului spre succes

3.daca il doresti cu fiecare celula din corpul tau, nu incerca sa maschezi "un pic" asta, ca nu cumva sa creada ca esti vreo destrabalata ;fii dezinhibata si fa tot ce vrei sa faci; daca nu-ti pune mana unde trebuie, ia-i-o tu si pune-o acolo; daca nu-ti place ritmul lui, urca TU "in sa" si da-i o idee...

4. fa-i sex oral de fiecare data, dar nu trebuie s-o faci pt ca te simti obligata, trebuie sa-ti faca si tie placere s-o faci...

5. cand faceti sex, fii cat mai naturala; nu trebuie sa tipi si sa gemi sa se cutremure peretii, desi el se misca intr-un mod delicat; daca-ti vine sa gemi, fa-o, daca nu, nu...

6.daca se ridica deasupra ta, pe ultima 100 de metri spre "eruptie", incordat, incruntat, scapat de sub control si tu ai impresia ca niciodata n-ai avut in fata ochilor o imagine o imagine mai sexy si mai excitanta, spune-i-o si lui (ex: "Ahhh!! ce sexy esti asa..."

dar nu cred ca se poate face sex frumos urmand sfaturile cuiva, trebuie sa-ti vina natural...

bafta


spune'mi tu..... te consideri buna in pat? asa'i?


Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 21/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Martie 2009, ora 06:14

Nu stiu de ce iti doresti tu sa afli cum ai putea deveni mai buna in pat...cert este ca voi fetele trebuie sa intelegeti ca pentru un barbat,in afara casatoriei voi nu sunteti decat niste consumabile...iar tu vrei sa afli cum il poti satisface pe dobitoc? ....sa ai o viata frumoasa iti doresc


linda

1592 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 27 Martie 2009, ora 15:44

De la: Greenie, la data 2009-03-26 19:25:07
De la: linda, la data 2009-03-17 14:37:22ce-o sa fac eu acum, nu este tocmai definitia femeii bune la pat, dar, as putea sa zic ce se poate face pt ca barbatul tau sa se simta bine cu tine:

1. nu tre' sa fii stresata de ideea ca sexul TREBUIE sa iasa perfect (cu cat te gandesti mai mult, cu atat te impiedici mai des)

2. intre voi trebuie sa fie neaparat atractie fizica si deja sunteti la jumatatea drumului spre succes

3.daca il doresti cu fiecare celula din corpul tau, nu incerca sa maschezi "un pic" asta, ca nu cumva sa creada ca esti vreo destrabalata ;fii dezinhibata si fa tot ce vrei sa faci; daca nu-ti pune mana unde trebuie, ia-i-o tu si pune-o acolo; daca nu-ti place ritmul lui, urca TU "in sa" si da-i o idee...


4. fa-i sex oral de fiecare data, dar nu trebuie s-o faci pt ca te simti obligata, trebuie sa-ti faca si tie placere s-o faci...

5. cand faceti sex, fii cat mai naturala; nu trebuie sa tipi si sa gemi sa se cutremure peretii, desi el se misca intr-un mod delicat; daca-ti vine sa gemi, fa-o, daca nu, nu...

6.daca se ridica deasupra ta, pe ultima 100 de metri spre "eruptie", incordat, incruntat, scapat de sub control si tu ai impresia ca niciodata n-ai avut in fata ochilor o imagine o imagine mai sexy si mai excitanta, spune-i-o si lui (ex: "Ahhh!! ce sexy esti asa..."

dar nu cred ca se poate face sex frumos urmand sfaturile cuiva, trebuie sa-ti vina natural...

bafta


spune'mi tu..... te consideri buna in pat? asa'i?


Da.

De ce? Ai nevoie de lectii?

PS: incearca sa mai citesti o data fraza cu care am inceput postul

Raporteaza abuz de limbaj
baytu_ionut

485 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 27 Martie 2009, ora 17:35

De la: yuppy000624, la data 2009-03-16 15:21:48buna, sunt nou inscrisa in comunitatea yuppy. Am si eu o neclaritate/nedumerire si rog reprezentati ai sexului tare si nu numai sa-mi raspunda la aceste intrebari: ce inseamna o femeie buna la pat??!! ce trebuie sa faca/aiba??!!





Acuma mai mamik vezi tu cum e!!!!!eu trec prin asta persoana la care tin e cea mai buna la pat!!!! nu exista una mai k ea!!!!si si sa ma rogi frumos sa vreau alta k nu!!!! vezi tu asta-i dupa om ,o femeie buna pt mine ii naspa pentu altul, cum scria unul dintre oameni depeaici!!!! totul tine de voi, nu exista o definitie a femeii bune la pat!!!! zic asa din ce cred eu trebuie sa stiti sa va descoperiti, sa va sincronizati reciproc sa fi-ti in aceelasi ritm k asta-i cuvantul potrivit, si sa nu ai nici o rusine sa face exact ce-ti trece prin cap! k doar si pe tine te sadisfaci nu numai pe el.In rest numai de bine!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
BDN_DBN

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 08:29

in principiu..femeia buna la pat e cea pe care ai vrea-o in patul tau..daca e sa fie si "buna"..vezi daca ajungi cu ea in pat.. acum..cum sa fie o femeie in pat?..complicat..sa fie FEMEIE..cu F mareee..sa te faca sa te simti BARBAT..nu scula..si atat..

Raporteaza abuz de limbaj
purdeld

5 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 08:39

vino sa ne gasim si nati voi exsplica ce anseamna sa vii bunala pat

Raporteaza abuz de limbaj
purdeld

5 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 08:39

vino sa ne gasim si nati voi exsplica ce anseamna sa vii bunala pat

Raporteaza abuz de limbaj
BDN_DBN

3 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 08:51

De la: yuppy000699, la data 2009-03-29 08:39:46vino sa ne gasim si nati voi exsplica ce anseamna sa vii bunala pat


sigur?????????

Raporteaza abuz de limbaj
ioanvirgilsavu

143 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 08:52

numai un om bolnav poate sa faca sex oral cu fata p care o respecta!!!


canne_neo

11 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 09:06

Am facut sex oral cu aproape toate fetele (iubitele)din viata mea inafara de una cu care am fost coleg la scoala pe care crezi ca am respectat-o mai putin...


juantzache

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 09:14

Sa inteleg ca tu esti catusi de putin naturala....bravo fata..

Raporteaza abuz de limbaj
adi_stan80

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 09:23

pentru inceput SEX

dupa de exerseaza, capata putina experienta, mai scapa de inhibitii si totul se regleaza de la natura :)
PAterenerul sa fie ok, ca in rest totul se dezvolta prin cunoastere

Raporteaza abuz de limbaj
IoanDanila

81 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 09:27

Sa poata fi bataia de joc a barbatilor. Ce nu e clar. In rest, sexul e sex.

Raporteaza abuz de limbaj
VYP3R

53 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 09:38

ioanvirgilsavu ai conceptii mai proaste decat strabunicu meu, daca faci sex oral ori tu ori fata nu inseamna ca nu o respecti, dar tu esti mai lache, ramai in lumea ta si practica doar normal si doar misionar ca toti lachetzii. Probabil pe tine te-a refuzat femeia cu asa ceva spunandu-ti ca e lipsa de respect si alte vrajeli din gama asta, afla si tu ca daca tia zis asa e cea mai mare panarama si esti singuru care nu primeste oral din partea ei

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

267 mesaje
Membru din: 11/03/2009
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:00

nu cred ca se poate defini punctual,ar fi prea multe de zis si tot ti-ar mai scapa ceva.Buna la pat e femeia cu care vibrezi pe aceiasi frecventa ,cu care obtii satisfactia dorita.

Raporteaza abuz de limbaj
Ce sa faci!La toti ni`greu!
canne_neo

11 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:01

Automat cred ...daca natura a facut sa evolueze lumea si spiritul...trebuie sa evolueze si relatia sex-partener iar parerea mea este ca o femeie care se adapteaza usor oricaror situatii se adapteaza usor si la tipul partenerului ..adica ghigeste aproape sigur ce vrea ...isi citeste partenerul...asta e o femeie buna la pat!

Raporteaza abuz de limbaj
florin_greeny

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:05

De la: VYP3R, la data 2009-03-29 09:38:06ioanvirgilsavu ai conceptii mai proaste decat strabunicu meu, daca faci sex oral ori tu ori fata nu inseamna ca nu o respecti, dar tu esti mai lache, ramai in lumea ta si practica doar normal si doar misionar ca toti lachetzii. Probabil pe tine te-a refuzat femeia cu asa ceva spunandu-ti ca e lipsa de respect si alte vrajeli din gama asta, afla si tu ca daca tia zis asa e cea mai mare panarama si esti singuru care nu primeste oral din partea ei



Tare asta!

Raporteaza abuz de limbaj
sacaluyy

4 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:23

-Toate bune si frumoase cele ce s-au spus dar a raspunde la aceasta problema este putin mai complicat. Am o mare experienta in acest domeniu si doresc sa dau cateva sfaturi tinerelor femei ca sa-si pastreze iubitul, sotul s-au sa fie cele mai bune la pat.
-Oricat de mare este dragostea (sufleteasca s-au trupeasca )trebuie sa tineti cont de urmatoarele:
-Sa aratati bine-Un corp bine proportionat si intodeauna foarte dusat.
-In toata perioada preludiului, actului propiuzis si postludiului sa nu uitati ca trebuie sa fiti foarte activa fizic si psihic.( am intalnit cazuri cand sotul a plecat la amanta ca sotia statea ca vaca, s-au adormea ulterior, Chiar daca tinea la ea.)
-Actul sexual este o parte animalica a fiintei umane la unii mai dezvoltata s-au nu, dar fara el nu putem exista (in prop.de 90%), deci noi ca fiinte inzestrate ca inteligenta putem extinde limitele sexului (oral, 69...), dar te sfatuiesc sa fii tu cea care conduci jocul dragostei fizice , asa vei deveni dorita si vei fi cea mai buna la pat, si chiar in viata.Chiar daca esti casatorita trebuie intodeauna sa fii curata ,atragatoare ,dinamica , tandra si docila in prima parte a jocului de amor dovedindu-ti tie si partenerului ca de fapt tu conduci aceasta arta a dragostei.

Raporteaza abuz de limbaj
zergiulik

11 mesaje
Membru din: 28/02/2009
Oras: Cluj

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:45

''O femeie buna la pat""
Vreau sa spun, de fapt, ca ideea de "femeie buna la pat" difera de la barbat la barbat: unii sunt indrazneti, altii pudici, unii sunt conservatori, altii imaginativi si asa mai departe... Sunt barbati care declara ca anumite lucruri nu vor sa le experimenteze cu sotia, ci doar cu amanta, ridicand sotia pe un piedestal din momentul in care a devenit mama... Sunt alti barbati care sunt adeptii formulei "femeia 3-in-1", adica prietena, sotie, amanta... Si mai sunt barbati vesnic in cautarea placerilor, a dragostei - pe astia nu-i opreste nici batranetea...
Pt mine tre sa fie si spontana in a oferi placere. Asa cand stii ca vine timpul s-o faci deja nu mai e interesant...borrring
Spontaneitatea este cheia, cheful de distractie, dispozitia care vine cu multe altele din pacate si e din ce in ce mai mica dar avand in vedere stress-ul in care traim zilnic....

Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:50

De la: yuppy000624, la data 2009-03-16 15:21:48buna, sunt nou inscrisa in comunitatea yuppy. Am si eu o neclaritate/nedumerire si rog reprezentati ai sexului tare si nu numai sa-mi raspunda la aceste intrebari: ce inseamna o femeie buna la pat??!! ce trebuie sa faca/aiba??!!




dc faci un infact si mori sub el asa sg o sa fii buna in pat....pt ca o fem buna e una moarta...MORI in plm si taci


9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:51

p.s. vreau coliva

Raporteaza abuz de limbaj
nirolf_32

2 mesaje
Membru din: 27/01/2009
Oras: Pitesti

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 10:55

trebuie sa fi o adepta a sexului total si fara prejudecati

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 5 6 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului femeia buna la pat
Mergi la: