back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum ar trebui sa decurga "prima intalnire"?

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
 
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Decembrie 2008, ora 09:19

De la: gabi8ma, la data 2008-12-20 00:11:43A creat Dumnezeu lumea , si din ea lipsea ceva , asa ca a creat barbatul , dupa ce l-a privit indelung a zic :" Ei , lasa ca pot sa fac si mai bine " si a creat femeia

ne amuzam si noi da ?


era un banc odata in genul asta ca cica dupa ce Dumnnezeu a facut barbatul si a vazut ca se plictiseste singur l-a intrebat daca vrea sa ii faca o fiinta perfecta , sa ii faca femeia perfecta , adam zice : sigur dar ce trebuie sa fac , Dumnezeu ii zice : pai da-mi un ochi, un rinichi , 5 coaste piciorul stang si o ureche si iti fac femeia perfecta , la care adam zice : dar cu o coasta ce poti face ?....


burn baby, burn ...
Fosta membra 9am.ro

391 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Ianuarie 2009, ora 02:30

De la: nBlade, la data 2008-12-19 22:00:56Din pacate sa ma ierte Dumnezeu romancele au ramas la un stadiu destul de modest in cea ce priveste mentalitatea. ..atat se chinuie sa fie la moda(care era moda cu un deceniu in urma in occident), dar nu se comporta la fel. .Am avut ocazia sa stau foarte mult plecat pe afara ca sportiv. .am avut relatii cu toate neamurile de fete. .romancele mi s-au parut cele mai nesimtite. .afara te si bate daca ii platesti consumatia. .la noi nici nu se sinchiseste sa miste banii prin portofel. .invatati-va fetelor. .ce consumi aia platesti/. sunteti materialiste. .ca sa nu existe aceasta indoiala. .platiotiva consumatia. .atunci aratati ca ati iesit de placere sa vb cu acea pers nu ca sunteti niste frpturiste. .eu unul i-am facut-o la o tipa la un restaurant. .cunoasteam chelnerii seful de salon consumatyie foarte mare. ..a ramas sa-i plateasca consumatia in "" natura"" aveti grija. .Maturizati-va modernizati-va.. .este plina tzara asta de " tzarnci".IMi cer scuze nu am vrut sa jiognesc pe nimeni decat cele care au macar atat bun simt sa se regaseasca printre aceste randuri. .restul sunt nesimtite si ne-am obisnuit cu astfel de oameni. .


Dintr-UN SINGUR punct de vedere iti dau dreptate, acolo unde spuneai: ''... te si bate daca ii platesti consumatia ...'' !!!

Si eu as face la fel cu un individ ca tine! Noroc insa ca nu ma intalnesc cu cineva fara sa stiu cum arata. Ori poza ta spunand destul, nu s-ar ajunge atat de departe.

Deci sa NU te miri de cate ori ti se va mai intampla, dar femeile au in general un anumit simt, si CAND NU LE PLACE DE CINEVA procedeaza exact cum ai spus

Prostia acelora a fost poate ca erau prea disperate daca iti vazusera poza si totusi ati iesit impreuna ...

Sfat: mai bine te razi pe cap, decat cu frizura aceea a la Tintin.
Si nu care cumva sa-ti ei cu tine la intalnire catelul (ai vre-unul alb, pe nume Snowy?)

Raporteaza abuz de limbaj
liviuAAA

6 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 15:33


Raporteaza abuz de limbaj
corinaluciamartin

57 mesaje
Membru din: 15/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 17 Ianuarie 2009, ora 19:00

Prima,a doua,atreia...cu foarte multe emotii cu o farima de respect,delicatete si multa,multa,bucurie.Dar astea toate se obtin cu multa munca si rabdare.

Raporteaza abuz de limbaj
radhookoo

1009 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 19 Ianuarie 2009, ora 00:15

De la: corinaluciamartin, la data 2009-01-17 19:00:53 Prima,a doua,atreia...cu foarte multe emotii cu o farima de respect,delicatete si multa,multa,bucurie.Dar astea toate se obtin cu multa munca si rabdare.


vrei sa ne prima-intalnim? sa vezi cum fara munca te bucuri si-ti castig respectul?

Raporteaza abuz de limbaj
daca m-am obosit sa-ti raspund, inseamna ca ai scris o imbecilitate.
blu3_sky

76 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 28 Ianuarie 2009, ora 01:50

in primukl rand sa nu fie plictisitoare...iar in al doilea rand sa incercatii sa descoperiti cat mai multe puncte comune (asta va va ajuta sa va ganditi la cat mai multe subiecte de discutie,ceea ce la 1 intanire conteaza mult;acum nici sa vorbesti intr-una,dar mereu sa fie 1 subiect la discutie,asta ajutandu-va sa va cunoastetii mai rpd)."Acum fiecare cum isi asterne asa doarme"

Raporteaza abuz de limbaj
jio37

21 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 5 Martie 2009, ora 08:53

Buna,
Erika,sant convins, ca nu te superi, ca-ti spun asa,nu am cuvinte,
parca am scris eu...,zau,din principiu,nu mint,si detest prostia.
(betivanul a 2-a zi se trezeste,dar prostul tot prost ramane)
Si sa nu uitam:“Fiinta noastra e la discretia celorlalti, nu apari tu in ochii unuia asa cum esti, ci cum au reusit altii sa sugereze o imagine despre tine.” (Marin Preda)(mie imi place)

O zi,minunata,iti doresc,si sufletul,plin de soare.

PS:"De un singur lucru sant sigur:ca nu prea poti fi sigur de nimic"W.Somerset Maugham.
Eu sant"sigur"ca sant singur.


Raporteaza abuz de limbaj
adycucu_85

259 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Martie 2009, ora 22:07

Si eu sunt sigur de un singur lucru: "sant" se scrie corect sunt.
Apreciez motto-urile care iti plac si tie insa lucreza putin si la gramatica limbii romane pentru ca e o limba frumoasa si bogata dar inainte de toate este limba noastra materna !

PS: 1). Nu o lua ca pe o ofensa. Eu incerc sa ajut nu sa critic.
2). Oamenii prosti se supara repede !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 17:41

a

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 17:44

De la: adycucu_85, la data 2009-03-17 22:07:45Si eu sunt sigur de un singur lucru: "sant" se scrie corect sunt.
Apreciez motto-urile care iti plac si tie insa lucreza putin si la gramatica limbii romane pentru ca e o limba frumoasa si bogata dar inainte de toate este limba noastra materna !

PS: 1). Nu o lua ca pe o ofensa. Eu incerc sa ajut nu sa critic.
2). Oamenii prosti se supara repede !




Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 17:45

De la: corinacretu, la data 2009-04-11 17:41:53a


Presupun ca la a doua, spui deja litera "b"!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 10/04/2009
Postat pe: 11 Aprilie 2009, ora 17:49


Raporteaza abuz de limbaj
Hanyah

44 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 13:58

Nu exita manualul primei intalniri. Pur si simplu...GO WITH THE FLOW! Orice regula pe care incerci sa o inoculezi inainte de intalnire, e idioata. Mie personal nu-mi place sa stabilesc nimic. Doar ora si locul intalnirii. Nici macar unde avem de gand sa stam. Asta vorbim cand ne vedem.

Raporteaza abuz de limbaj
MARIANN

26 mesaje
Membru din: 15/06/2009
Postat pe: 6 Mai 2009, ora 09:14

Prima intalnire este in functie de ce-si doresc cei doi parteneri, de nevoile lor si de cat de mult sunt atrasi unul de celalat. Desigur ca conteaza sa fie si "open mind".
Mi s-a intamlat sa fac sex la o jumatate de ora dupa ce am cunoscut-o, dar de asemenea, mi s-a intamplat si sa stau cu respectiva sase luni pana am reusit sa ajung in pat cu ea.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

20 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 26 Iulie 2009, ora 16:13

De la: erikamih, la data 2008-09-14 17:13:14Acum… ca sa imi prezint si eu parerea… atat din punctul meu de vedere, ce as face eu la prima intalnire, cat si cum as dori sa se comporte partenerul meu…

Ce vroiam cel mai tare este sa lamuresc problema banilor, din start, ca tot vroiati si o parere feminina in chestiunea pusa in discutie…
Ce mi s-a intamplat mie: nu am fost pusa in situatia in care a trebuit sa-mi platesc consumatia la prima intalnire, niciodata. Acum cred ca asta depinde si de fata... de cum „apare” ea, dar si de baiat, de cum e el in general in chestiuni de genul, cat si de cat de mult ii place fata la prima vedere... nu pot sa spun ca sunt de acord sau nu cu 50/50 la prima intalnire. Nu sunt nesimtitoare, de multe ori m-am oferit sa-mi platesc, din bun simt daca nu de altceva, „sucul” ca sa zic asa, dar reactia a fost de fiecare data o privire dura si un refuz scurt din cap din partea partenerului.

La prima intalnire, ca fata... as alege (radule, fata alege locul si tu ziua si ora , rushinik! pentru ca ea se decide astfel si cum se imbraca, tu – voi – va hotarati mai usor, dar eu stiu ca tu esti genul „dominant” ), in functie de baiat desigur (trebuie tinut cont si de gusturile lui), o cafenea, o terasa sau un restaurant fara pretentii (cum ar fi Cafeneaua Actorilor, recomand, care le are pe toate). Din principiu, nu as decide sa ne vedem direct acolo, ci undeva la metrou sau pe aproape... ca sa mai facem si cativa pasi si ca sa nu intru, daca ajung mai devreme (ceea ce se intampla de obicei), si sa astept singura inauntru, mi se pare cam aiurea .
Sincer, nu m-as documenta cu nimic si as astepta ca nici el sa nu o faca, imi plac surprizele, imi plac noutatile... imi place spontaneitatea... In mod sigur am mai vb cu el inainte sa ne intalnim propriu-zis, deci stiu cate ceva despre persoana altfel nu ma intalneam in veci... asa ca pe langa ce an vb pe mess sau pe mail sau pe ce vrei... acum astept sa-i vad reactiile, mimica, ochii... si mai ales sa vad daca ce-mi spusese inainte a fost doar un „speech”... chiar eu deschid subiecte vb inainte, intr-un fel (daca imi si place baiatul) ca sa ii arat ca am retinut ce mi-a spus si ca m-a interesat si ca inca ma intereseaza sa-mi spuna mai multe. Eu am o memorie fantastica, sincer, tin minte tot... si asta e un plus intr-o conversatie ca sa observ si daca se incurca in cuvinte si deci minte. Am un dispozitiv intern hi-fi pentru detectarea fisurilor, minciunilor, inselaciunilor… ca sa stiu daca si cand sa ma retrag… desi de obicei, daca exista nepotrivire fizica, daca nu simt o oarescare atractie, ma retrag inaintea sarutului… nu iau totul dramatic, daca persoana de la prima intalnire nu e cum ma asteptam (fizic), nu ii dau cu tifla in cap din prima ca nu mai am 16 ani… stam, vedem, vorbim, discutam, poate aflam ceva nou, ceva interesant… uneori, cand te intalnesti cu un tip aratos, genul de “hunk”, poate nu ai parte si de o discutie inteligenta, ci de mai multe subtilitati de seductie... nu ca ar fi ceva rau in asta... dar eu personal prefer sa stiu dinainte daca am si ceva de vorbit cu cineva (daca tot caut mai mult decat discutie, asta ca sa dau un exemplu) inainte sa ajungem si la „body language”
Deci... ne vedem, facem cativa pasi, vorbim diverse, ajungem in locul intalnirii, bem un ceai, cafea, suc etc. si sa speram ca de aici descoperim mai multe, vorbim despre noi insine, despre ce ne place, ce nu ne place, intamplari haioase, scopuri in viata... etc. Asta pentru ca e normal sa vezi daca te potrivesti... nu accept sub nici o forma la prima intalnire urmatoarele (in primul rand pt ca le simt, in al 2lea pt ca le consider nepotrivite asa din prima): sa nu-si inchipuie ca ma va duce direct la el acasa dupa intalnire indiferent cat de bine ne-am inteles, nu accept sa vina cu povesti fabricate despre el insusi, sa nu fie deschis, sa nu fie deschis subiectului sex (daca ma atrage foarte tare vreau sa stiu pe unde a mai „umblat” inainte, daca vreau ca undeva in timp sa ajung si in pat cu el – nu atat pentru protectie „corporala”, cat si pentru protectie „psiho-sociala”, nu vreau sa ajung in „gura targului” doar pentru ca mi-a placut cineva si am „mers pana la capat”), sa ma aprobe in tot ce zic (e fals si habar n-are pe ce lume traieste), sa nu-mi spuna nimic nou, sa nu pot avea cu el o discutie in contradictoriu pe o tema interesanta, controversata si care sa nu fie decaderea lui Britney Spears („cearta” de care zicea radhookoo), mai exact ca sa citez pe altii mai destepti ca mine : „Sa n-ai pareri sau idei/ Sa nu-ti doresti/ Sa nu vrei/ Sa fi bun/ Sa ai o conduita inalta/ Asteptand vacanta/ De pe lumea aialalta/ O arzi in halul asta/ Esti o victima indoctrinata”.

Vreau sa fie galant, dar chiar nu trebuie sa-mi traga scaunul cand ma asez, sa fie relaxat si deschis fatza de mine, dar nu atat de mult incat sa-si aseze „relaxat” mana pe genunchiul meu, sa fie vorbaret dar sa ma lase si pe mine sa scot 2 vorbe, sa ma asculte fara sa ma intrerupa dar sa ma completeze sau sa-si spun aparerea fara a o pune pe a mea intr-o lumina proasta, sa fie intuitiv cand vine vorba de subtilitati, sa priceapa o metafora, sa pastreze o doza de mister despre el, sa spuna ce vrea nu ce crede ca vreau eu sa aud... si lista ar fi lunga, dar principiul de baza e sa fie deschis...

Atat din partea mea...

Vedeti baieti cum am spus femeile ne au ! Si asta e parerea mea si a multora inteligenti . Dsora vezi ca memoria iti mai joaca feste si gresesti si vei regreta. Cand doua persoane sunt inteligente cu siguranta acele 2 persoane nu se vor intelege nu stiu de ce dar asa e in marea majoritate a cazurilor fiindca nu cedeaza nici una , mai bine pampalau si il aduci cu picioarele pe pamant decat unu inteligent care urmareste un scop il atinge il bifeaza si te lasa ... ehe ce e si cu femeile , daca nu esti gelos esti prost si are impresia ca nu o iubesti daca nui dai atentie zice gata si ies certuri ... daca ai arati iubire te inseala in cele mai multe cazuri .
Parerea mea laso pe ea fiindca daca e inteligenta stie ce vrea pentru ea nu-ti arata inteligenta ca vei pierde lasa sa te descopere daca o duce mintea si isi va da seama ce are langa sufletul ei.
Cica nu ne potrivim la pat , dar ea nu isi pune intrebarea eu am vorbit cu el oare cum a fost cu altu bla bla bla... multi cand ajung la pat uita sa mai comunice ... pasarica si cocoselul iti ia mintile sau devin muti se freaca si atat... e si de aici se ajunge iar la vorbe si iar vorbe aiurea.
Cica o intreb pe o tipa de ce nu iti place sa comunici cica imi place sa vorbim prin semne deci degeaba avem limba grai minte...
Ahsi sunt mai multe de spus dar....

Raporteaza abuz de limbaj
ady
Octavian_b

145 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 17 August 2009, ora 09:08

Pt mine, prima intalnire tre sa fie haioasa...
Imi place sa rad, dar imi place sa aflu si fel de fel de "chestii" despre persoana cu care sunt in respectivul moment!
Nu am un plan anume sau vreun grafic de genul: trebuie sa merg in locul X...sa vb despre subiectul Y...sa fie imbracata cu nu stiu ce haine...etc!!! Important este sa fie feminina si sa aiba simtul umorului fff bine dezvoltat !
NU transform niciodata prima intalnire...intr-un test...plec de-acasa cu gandul ca ma intalnesc pur si simplu, cu o amica...si asta ma face sa ma simt extraordinar de liber in exprimare, gesturi...etc!

Raporteaza abuz de limbaj
alex_mdan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 25 August 2009, ora 11:08

in cazul meu prima intalnire este prilej de a afla daca fata este inteligenta sau nu, fiindca frumoasa normal ca este din moment ce am iesit cu ea, insa de multe ori se intampla sa constat la prima intalnire ca fata draguta din fatza mea nu are nu stiu ce putere de intelegere si din momentul ala incep sa ma plictisesc si grabesc intalnirea sa se termine... dupa ce am ajuns acasa fata aceea nu ma mai vede vreodata si refuz orice invitatie ulterioara... dar au fost si cazuri cand am intalnit cate o fata pe care ajungeam sa o admir la modul cum gandeste si sa devina o companie placuta de care nu te mai saturi... cum ti-i norocul...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

22546 mesaje
Membru din: 8/10/2008
Oras: Craiova

Postat pe: 25 August 2009, ora 11:10

De la: zorba, la data 2009-08-25 11:08:48
dar au fost si cazuri cand am intalnit cate o fata pe care ajungeam sa o admir la modul cum gandeste si sa devina o companie placuta de care nu te mai saturi... cum ti-i norocul...


He, he! Cred ca asa l-am cucerit eu pe EL!

P.S.Uitasem sa spun ca asa a "venit" prima intalnire!

Raporteaza abuz de limbaj
www.nixservers.ro - Gazduire web / VPS / servere dedicate
alex_mdan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 25 August 2009, ora 15:42

..

Raporteaza abuz de limbaj
yanid

2 mesaje
Membru din: 2/02/2015
Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 03:27

f simplu natural...nu ?
fara prea multe retineri ,depinde si de increderea in sine ,dar daca te vezi depasit de o pesoana din mai multe puncte ar cam rebui so lasi cam moale cu vb ...eu spun ca nu exista o regula cu cat e persoana mai atragatoare din toate punctele de vedere cu atat intalnirea paote fi mai lunga ...

Raporteaza abuz de limbaj
mikaela_yuppy

173 mesaje
Membru din: 27/08/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 15:44

De la: adycucu_85, la data 2009-03-17 22:07:45Si eu sunt sigur de un singur lucru: "sant" se scrie corect sunt.
Apreciez motto-urile care iti plac si tie insa lucreza putin si la gramatica limbii romane pentru ca e o limba frumoasa si bogata dar inainte de toate este limba noastra materna !

PS: 1). Nu o lua ca pe o ofensa. Eu incerc sa ajut nu sa critic.
2). Oamenii prosti se supara repede !


Raporteaza abuz de limbaj
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 17 Noiembrie 2009, ora 23:02

De la: Greenie, la data 2008-09-24 15:52:51
De la: Azgard, la data 2008-09-16 15:00:46In primul rand topicul asta e o idee foarte buna :)
Si acum sa imi zic si eu varianta . Locul unde o duc pe fata la prima intalnire il precizez eu tot timpul , lucru ce se intampla si la restul primelor 7-8-9-10 intalniri ,depinde de relatie. Acum daca fata imi zice ca vrea sa mergem in alta parte binenteles ca mergem acolo unde vrea ea , dar eu intodeauna vin cu varianta mea .In teorie e foarte bine sa aleaga fata locul intalnirii ,dar in practica daca o lasi pe ea sa aleaga in cele mai multe cazuri ajungi la un dialog din ala in care o intrebi unde sa mergeti ea iti zice ca ei ii e indiferent si sa mergem unde vreau eu , eu insist unde ar vrea ea , ea la fel ... etc ,etc ,etc
Dar mai rar se intampla sa dau si de fete care vor ele o locatie anume ,de obicei in cazul fetelor astea ajung cumva sa imi ramana datoare cu o bere un suc o chestie de genul asta , si cum ele imi fac cinste le pun sa si aleaga locatia .
In legatura cu cine plateste , e un fel de test aicia , ca daca fata se face ca ploua , e un semn bun ca e mai mult interesata de partea financiara , sau daca ma trezesc ca vine si cu o prietena , de obicei in cazuri de genul asta ma fac ca mia-m uiat portofelul acasa ,caci deja nu ma mai intereseaza nici cat negrul sub unghie , daca fata se ofera sa isi plateasca partea ei e foarte bine , nu mai trebuie neaparat sa si plateasca (gestul conteaza ) cateodata tot eu platesc pentru amandoi cateodata o las sa isi plateasc ea partea , depinde cum ma simt pe moment .
Locatia unde o duc depinde foarte mult de personalitatea fetei , daca se intampla sa nu am timp destul sa imi dau seama cam ce fel de fata este , aleg o cafenea mai interesanta . Dar in cele mai multe cazuri obtin id-ul de mess ,asa ca am timp sa o cunosc putin cat sa imi fac o idee despre ea , si aleg o locatia care sa imi placa si mie si ei ,alegand (depinde de fata ) fie o plimbare prin parc , fie o expozitie mai interesanta , fie un biliard , fie la patinoar ..., etc ,etc , chesti de genul asta unde sa mai poti face ceva pe langa discutie . Pentru ca nu sti niciodata cum se blocheaza discutia ... Acum ca si discutie nu pot sa zic ca vin pregatit de acasa cu un carnetel in care am scrise niste subiecte , ca sa vorbim despre ultima barfa media, despre campania lu raduleasca ... etc . Deobicei incerc sa o cunosc pe ea evitand sa transform intalnirea intr-un interviu cu intrebari stass , iar daca incepe ea cu asa ceva (de unde esti ? la ce liceu ai invatat ?la ce facultate inveti ? cu ce te ocupi ?ce ai facut in ultimi 5 ani ) o iau putin peste picior : "ca mai bine ias da un cv " Iar ca subiecte de discutie pot sa apelez la chesti legate de drama , ca stiu ca fetele sunt la fel de interesate de drama precum barbati sunt de sport spre exemplu Pot sa vb cu ea despre mancaruri exotice , sa ii povestesc depsre un desert precum laptele de pasare : ca este in principiu un lapte ( de vaca in care plutesc niste bulgarasi ca niste norisor moi, albi, parfumati si catifelati impreuna cu niste bulgarasi crocanti si aurii de zagar caramelizat ... (daca o intereseaza ii dau si reteta ) despre o mancare iute si picanta precum puiul tailandez ... , sau despre un fel de mancare , ca o traditie , de origine japoneza de a manca caracatite vii , si cateodata mananci caracatita , cateodata de sufoca ea obturandu-ti canalul respirator ... .Depinde foarte mult de fata , de cheful pe care il am eu si de situatie , de obicei aleg o situatie in care sa nu mai ai nevoie sa te gandesti la subiecte de discutie prea mult ,si care sa includa un anumit nivel de interactiuni fizice ( precum a invata-o cum sa joace biliard ) .Eu nu apelez la gesturi tipice unui gentleman sa ii trag scaunul cand se aseaza ( ) , pardon sa ii tin scaunul si alte lucrurii de genul asta , singura chestie pe care o fac e ca de obicei cand mergem pe trotuar merg eu pe partea cu strada sau daca apare vreo interferenta , precum un caine mai nervos ,cersator mai baut si nebun , o trec pe ea asfel incat sa fiu eu intre ea si cainele resprectiv, etc . Iar daca la sfarsit , ma facut interesat de ea, imi trec mana prin parul ei ,sa vad cum reactioneaza si daca reactioneaza bine o sarut , sau pur simplu ma uit in ochii ei..., adanc ...si o intreb daca vrea sa ma sarute ....


___________

sa nu intrebi gagica "ai vrea sa ma saruti?" ca te alegi cu ciu-ciu!
doar o fata te poate intreba pe tine "sunt curioasa cum saruti"

haha... hai sa termin si restul comenturile :D poate ma bag si eu la unul..





prefer sa o intreb daca vrea sa o ft si sa o omor sa ii mananc toata coliva:P

Raporteaza abuz de limbaj
effervescent

102 mesaje
Membru din: 17/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Ianuarie 2010, ora 09:22

nu stiu cum ar trebui. dar stiu cum a decurs. un 12 decembrie in zona unirea, fara niciun loc printr-un pub, pe bancute, cu niste vin fiert, o invitatie la ea. un an de relatie. instabilitate, despartire.

Raporteaza abuz de limbaj
Problema cand faci ceva bine de prima data este ca nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 3/02/2010
Postat pe: 3 Februarie 2010, ora 03:35

Scuzati Dublu Post... problema cu internetul

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 3/02/2010
Postat pe: 3 Februarie 2010, ora 03:40

Hmmm, interesant .

Desii am avut intalniri, niciodata nu am stat sa ma gandesc cum ar trebuii sa decurga "Intalnirea" respectiva.
De cele mai multe ori am facut cinste cu un suc.
Desii nu imi place sa merg la suc undeva anume,si nu obisnuiesc. Ma simt mai bine daca facem o plimbare draguta pe jos, intr-un parc.
Imi place sa povestesc despre cum ii place sa se distreze, si ce anume ii place sa faca in timpul liber. Sa spun in mare,imi place sa povestesc despre personalitate pentru inceput. Pentru mine conteaza foarte mult sa aibe bun simt si o personalitate frumoasa persoana de langa mine.
Nu cer deloc mult pentru o personalitate frumoasa...doar atat: sa fie o persoana sincera, sa stie sa te asculte, si sa fie de incredere. Sa te poti baza pe acea persoana tot timpul, cum si ea poate sa se bazeze pe mine.
Se mai intampla sa raman fara idei, si sa nu stiu ce sa mai vorbesc. Dar e din cauza ca ma obisnuiesc mai greu cu ceva nou.
Pe urma...o conduc acasa si o imbratisez cu un sarut simplu. Ii doresc sa aibe o seara minunata. :)
In timp ce merg spre casa, analizez in mare, ceea ce am vorbit cu ea. Citesc persoanele destul de repede.
Desii m-am ars tot timpul destul de urat in "Dragoste" nu m-am invatat niciodata minte. Am iubit tot timpul ca si prima oara . Adica cu ce-a mai mare placere si fara nici o retragere.
Nu am nici ce-a mai mica idee cum ar trebuii sa decurga prima intalnire...
Cred ca fiecare intalnire trebuie sa decurga in felul tau...sa nu stai sa te gandesti..
Pupici Si o zi minunata la toata lumea.

Raporteaza abuz de limbaj
Georgeta_q

38 mesaje
Membru din: 25/04/2009
Oras: Focsani

Postat pe: 17 Februarie 2010, ora 15:50

CEVA DE NECREZUT
Pretuieste timpul cand lucrezi pe calculator, acasa sau la birou. Cashfiesta te plateste atata timp cat calculatorul tau e deschis si functioneaza, indiferent ce activitate faci pe calculator. Totul e gratuit si f avantajos
Va inregistrati pe linkul de mai jos :
www.cashfiesta.com/php/join.php?ref=Georgeta_q
Aici trebuie sa dati date reale (numele, prenumele, adresa, codul postal, adresa de e-mail), pt.cala adresa specificata o sa primiti cecul.. La inregistrare, trebuie sa marcati casuta, cu suma de bani, in ce valoare sa se trimita cecurile. Indicat este sa o marcati pe cea de 50$.

Dupa descarcarea programului de 1.5 MB, pe care il instalati pe calculator, totdeauna cand sunteti conectat la internet, porniti acest program. Programul lucreaza singur. Nu trebuie sa dati click pe imagini, sa accesati diferite siteuri sau alte complicatii de acest gen.

In partea de sus a ecranului o sa apara o bara de unelte, cu o latime de 2 cm, pe care sunt afisate reclame, si un omulet care se plimba. Din cand in cand, cand vedeti ca omuletul se opreste, mutati cursorul pe omulet si doar cu o atingere cu un clik il porniti din nou. Are alaturat si un contor unde se afisaza si numarul de puncte, pe care l-ati acumulat.

1 punct= 6 secunde Pt. 1000 puncte, aveti 1 $.

Cand vi s-au adunat 50$, cecul va este trimis.

Pe linga acest program, puteti folosi orice program. Este recomandat si pentru lucru la birou. In timp ce lucrati normal, omuletul aduna punctele..

Folosind calculatorul 8-9 ore pe zi, in acest timp se pot aduna 3-4 mii de puncte pe zi. Nu spun, ca o sa cistigati sume feneomenale, dar un supliment de 100$ pe luna este binisor.

Pe langa asta ti se da posibilitatea ca sa introduci referali in sistem si esti platit si dupa activitatea lor pe 8 nivele dupa cum urmeaza:

Nivel 1...............90 puncte pe ora

Nivel 2..............42 puncte pe ora

Nivel 3 ..................30 puncte pe ora

Nivel 4....................30 puncte pe ora

Nivel 5......................30 puncte pe ora

Nivel 6.......................18 puncte pe ora

Nivel 7..........................6 puncte pe ora

Nivel 8..........................6 puncte pe ora

SPOR LA TREABA SI SUCCES LA BANI !!! { La 50 $ individual si 50 $ referrali, faci cerere de plata la : support@cashfiesta.com, unde scrii numele de utilizator, nume si prenume, adresa de domiciliu, unde primesti mandatul postal}

Raporteaza abuz de limbaj
DONEZI 5 EURO SI CASTIGI CAT DORESTI IATA CE TREBVUIE SA FACI : 1. O adresa de email. 2. Un account (cont) PayPal (Foarte Important ! Trebuie sa fie Premier sau Bussines si nu Personal ) cu un depozit de 5 Euro. 3. Maxim 30 de minute din timpul tau pentru ca acest sistem sa functioneze. Nu am inselat pe nimeni, pt ca eu am hotarat sa dau (donez) primul. Este absolut legal ca eu sa trimit cuiva bani in cont si altcineva sa-mi trimita mie. IATA CEEA CE TREBUIE SA FACI: 1. Daca nu ai inca un cont PayPal, primul lucru care trebuie sa il faci, este sa intri pe : https://www.paypal.com/ro/mrb/pal=78QS86XQZ4S44 la sectiunea SIGN UP. CA SA ITI FACI CONTUL ITI IA DOAR 2 MINUTE... nu dureaza mult. Asigura-te ca te inregistrezi pentru a avea un cont BUSSINES sau PREMIER, sa nu fie (personal ), cont necesar pentru a putea primi platile pe card. Recomandam cardul de debit Visa Electron Raiffeisen Bank, 5 ron, eliberat in 5 zile. Dupa atasarea cardului in paypal suni la banca pentru cod de 4 cifre de paypal. Daca nu stii sa-ti faci acest cont, nici o problema deoarece gasesti ajutor pe internet pe forumurile pe aceasta tema, cauti pe Google cu tema "cum sa-mi fac cont de paypal premier sau bussines" ...sau ceri ajutorul unui prieten. Aminteste-ti ca cine o sa te plateasca o sa vada doar e-mailul tau NU si alte date personale, tocmai din acest motiv este cel mai sigur si mai rapid mod de a trimite bani in toata lumea. 2. Dupa ce ti-ai facut contul PayPal Premier sau Bussines, trimiti imediat 5 Euro prin PayPal la prima adresa de email din lista de mai jos. Nu uita ceea ce face ca acest sistem sa fie legal sunt instructiunile prin care se trimit bani prin PayPal din sectiunea SEND MONEY din PayPal. 1. florinonix@yahoo.com 2. irineliul@yahoo.com 3. businessmadonna@yahoo.com 4. business.work.easy@gmail.com 5. georgeta.jobs2010@yahoo.com 3. Dupa ce ai trimis 5 euro la prima adresa de email din lista de mai sus, se va intampla ceva foarte simplu, ceva care o sa iti dea un sens de certitudine ca acest sistem functioneaza. Ceea ce te va ajuta sa te convingi ca functioneaza, este numarul foarte mare de persoane care vor citi acest sistem si care vor face si ei ceea ce ai facut si tu. Apoi vei copia aceasta pagina pentru a putea face publicitate si a putea sa o trimiti prin email cum am facut si eu la cel putin 50 de persoane. (dar cu cat mai multe, cu atat mai bine, vei primii mai multi MONEY) Mod de lucru: Pasul 1. Trimiti 5 Euro in contul primei adrese de email. Pasul 2. Stergi adresa de email de la pozitia 1. Pasul 3. Adresa de la pozitia 2, o urci la pozitia 1. Pasul 4. Adresa de la pozitia 3, o urci la pozitia 2. Pasul 5. Adresa de la pozitia 4, o urci la pozitia 3. Pasul 6. Adresa de la pozitia 5, o urci la pozitia 4. Pasul 7. ADRESA TA, o asezi pe pozitia 5. Pasul 8. Copiezi documentul astfel modificat si il trimiti la minim 50 de persoane. ATENTIE !!! NU incerca sa pui emailul tau repede pe locul 1 crezand ca ajung banii mai repede la tine, pentru ca te inseli singur. Sistemul nu futioneaza asa !!! Facand asta, te elimini singur, deoarece adresa ta o sa fie stearsa din sistem foarte repede de primele 5-10 persoane care vor raspunde pozitiv la emailulrile tale, iti trimit cate 5 Euro fiecare dupa care te scoate din sistem ramanand doar cu MONEY marunti 25-50 Euro. Astfel esti eliminat din sistem inca de la inceput si nu o sa ajungi niciodata la mii de persoane care sa te salte mereu mai sus de la pozitia 5 pana la 1 in cca 2-3 saptamani, pentru a atinge o suma mare.. Iata cum functioneaza acest sistem: - cand tu trimiti emailurile, adresa ta se gaseste in pozitia numarul 5 din lista, iar daca tu din aceasta pozitie trimiti 50 de emailuri, circa 25% vor raspunde, dar hai sa zicem ca vor raspunde numai 12,5%. Deci daca din 40 numai 5 persoane se inscriu, atunci, (12,5% din 40 = 5 persoane) din acel moment, aceste 5 persoane vor muta adresa ta de email din pozitia 5 in pozitia numarul 4 ... - Calculam cele 5 persoane care fac la fel si ele, trimit 40 emailuri ajungand la o cifra in jur de 200 de persoane (12,5% din 200 = 25 persoane) … - Acum 25 de persoane urca emailul tau la pozitia 3, din aceasta pozitie se ajunge in jur la 1.000 de persoane din care 12,5% deci alte 125 de persoane vor urca acum emailul tau in pozitia 2 … - In care cele 125 de persoane trimit 40 de emailuri, se ajunge sa se contacteze 5.000 de persoane din care intra 12,5%, deci 625 persoane care urca emailul tau in prima pozitie … - Acestia 625 trimit emailuri tu ajungi in jur la 25.000 de persoane din care 12,5% = 3.125 persoane care iti trimit fiecare 5 Euro tie. In acest punct ajungem la 3.125 X 5 Euro = 15.625 EURO. Daca sintetizam cele de mai sus, situatia va arata astfel: In momentul in care tu te-ai asezat pe: - pozitia 5, de aici cel putin 5 oameni te vor transfera pe … - pozitia 4, de unde cel putin 25 de oameni te vor transfera pe … - pozitia 3, de unde cel putin 125 de persoane te vor transfera pe … - pozitia 2, de unde cel putin 625 de persoane te vor transfera pe … - pozitia 1, pozitie in care cel putin 3.125 de persoane iti vor trimite cate 5 Euro in contul tau. Deci: la un calcul simplu, 3.125 pers. X 5 Euro = 15.625 Euro, pentru care ce am facut ? Nu am inselat pe nimeni, pt ca eu am hotarat sa dau primul. Este absolut legal ca eu sa trimit cuiva bani in cont si altcineva sa-mi trimita mie. Dar daca inregistrezi mii de persoane, ele la randul lor alte mii, oare cat o sa castigi ? Eu postez anunturi, si mesaje prietenilor toata viata, sigur o sa castig. COPIAZA ACEASTA PAGINA ,SCHIMBA CU DATELE TALE SI TRIMITE CAT MAI MULTE MESAJE PRIETENILOR, ANUNTURI PE INTERNET, ATAT DE MULT CAT VREI SA CASTIGI. SPOR LA MUNCA SI SUCCES !!!
alex_mdan

64 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Cluj

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 12:58

eu as face o lista mai degraba cu ce sa nu se faca la prima intalnire :

- fetelor, ar fi bine sa nu faceti comentarii de genul barbatii astia de rahat, ce tzeapa mi-a tras unul si altul si cata dezamagire aveti in suflet, in primul rand fiindca si eu sunt barbat, in al doilea rand la asa purtare la prima intalnire poate mai trag si eu o tzeapa adaugata la alea vechi, nu ma intereseaza dezamagirea voastra fiindca mie imi pasa sa va simtiti bine langa mine, nu sa ganditi despre mine ca as fi un barbat ca toti restul, trecutul va apartine, eu pot fi viitorul altfel decat trecutul sau nici macar atat

- nu vreau sa stiu nimic despre fostul, fostii, nu e treaba mea

- nu accept critica sexista, de genul va stiu eu pe voi barbatii, toti is la fel, etc., daca esti feminista si imi spui ca nu speli vasele, bravo tie, eu ma grabesc acasa, eu spal vasele, culmea, si inca si la alti barbati

- nu imi place sa mi se deie dreptate, iar la o intrebare cu raspuns deschis nu astept un raspuns inchis de genul : ai dreptate, asa e, si gata am terminat ideea

- nu am chef sa imi explici ce viata plictisitoare duci, ca te simti singura, desi poate simt o empatie fata de tine, nu devii mai seducatoare, iar terapie nu fac, poate si eu am avut o zi proasta dar sunt aici sa te fac vesela, asa ca da-mi voie sa reusesc, sau sa incerc macar

- fetelor, cand un baiat are simtul umorului, e de apreciat, este o calitate, privirea confuza si pierduta la o mica ironie arata nivelul de inteligenta al celuilalt, deci fiti atente

- daca par neinteresat de serialul la care va uitati cale de cateva sute de episoade sau sezoane cand va intreb cum o mai duci, sau ce mai faci, ar fi bine sa va prindeti ca unele subiecte nu prea ai chef sa le asculti fiindca nu imi spune nimic ce viata traieste personajul din film sau cine te-a sunat cand ti-ai baut ceaiul dimineata

Poate lista se mai continua, insa la cate prime intalniri esuate am patit pana acum, am devenit expert in ceea ce nu caut, si nu in ceea ce caut, si nu ma mira ca mi-am pierdut interesul sa mai depun un minim efort sa imi gasesc o prietena, desi as dori mult pe cineva aproape, insa asa m-am saturat de tampenii, incat mai bine stau in casa... nu faceti ca mine!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6581 mesaje
Membru din: 20/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Februarie 2010, ora 13:04

cand o fata va sti toate astea va fi fata batrana

Raporteaza abuz de limbaj
analizez, judec si dau verdicte
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 17:38

De la: Georgeta_q, la data 2010-02-17 15:50:15CEVA DE NECREZUT
Pretuieste timpul cand lucrezi pe calculator, acasa sau la birou. Cashfiesta te plateste atata timp cat calculatorul tau e deschis si functioneaza, indiferent ce activitate faci pe calculator. Totul e gratuit si f avantajos
Va inregistrati pe linkul de mai jos :
www.cashfiesta.com/php/join.php?ref=Georgeta_q
Aici trebuie sa dati date reale (numele, prenumele, adresa, codul postal, adresa de e-mail), pt.cala adresa specificata o sa primiti cecul.. La inregistrare, trebuie sa marcati casuta, cu suma de bani, in ce valoare sa se trimita cecurile. Indicat este sa o marcati pe cea de 50$.

Dupa descarcarea programului de 1.5 MB, pe care il instalati pe calculator, totdeauna cand sunteti conectat la internet, porniti acest program. Programul lucreaza singur. Nu trebuie sa dati click pe imagini, sa accesati diferite siteuri sau alte complicatii de acest gen.

In partea de sus a ecranului o sa apara o bara de unelte, cu o latime de 2 cm, pe care sunt afisate reclame, si un omulet care se plimba. Din cand in cand, cand vedeti ca omuletul se opreste, mutati cursorul pe omulet si doar cu o atingere cu un clik il porniti din nou. Are alaturat si un contor unde se afisaza si numarul de puncte, pe care l-ati acumulat.

1 punct= 6 secunde Pt. 1000 puncte, aveti 1 $.

Cand vi s-au adunat 50$, cecul va este trimis.

Pe linga acest program, puteti folosi orice program. Este recomandat si pentru lucru la birou. In timp ce lucrati normal, omuletul aduna punctele..

Folosind calculatorul 8-9 ore pe zi, in acest timp se pot aduna 3-4 mii de puncte pe zi. Nu spun, ca o sa cistigati sume feneomenale, dar un supliment de 100$ pe luna este binisor.

Pe langa asta ti se da posibilitatea ca sa introduci referali in sistem si esti platit si dupa activitatea lor pe 8 nivele dupa cum urmeaza:

Nivel 1...............90 puncte pe ora

Nivel 2..............42 puncte pe ora

Nivel 3 ..................30 puncte pe ora

Nivel 4....................30 puncte pe ora

Nivel 5......................30 puncte pe ora

Nivel 6.......................18 puncte pe ora

Nivel 7..........................6 puncte pe ora

Nivel 8..........................6 puncte pe ora

SPOR LA TREABA SI SUCCES LA BANI !!! { La 50 $ individual si 50 $ referrali, faci cerere de plata la : support@cashfiesta.com, unde scrii numele de utilizator, nume si prenume, adresa de domiciliu, unde primesti mandatul postal}


sa inteleg ca prima intalnire ar trebui sa decurga cu calculatorul deschis ?

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
yna

42 mesaje
Membru din: 1/02/2010
Postat pe: 26 Februarie 2010, ora 11:03

daca sunt invitata la un suc sa platesc eu?...daca n-are bani de un suc de ce invita sau daca plange dupa 4 lei de ce vrea o iesire la un suc ...se poate si in alte locuri publice...nu sunt de acord ca fata sa se ofere sa plateasca pt mine ar fi umilitor sa fiu nevoita sa ma ofer sa platesc atat timp cat sunt cu un barbat...ce barbat e acela care accepta sa plateasca fata...nu am o parere buna despre acestia ...ori esti parbat ori muiere...de obicei un barbat trebuie sa fie cu initiativa...daca nu stie cum sa ma cucereasca la prima aparitie nu ma va cuceri in veci...e f important prima vere si primul gest,prima abordare in afara virtualului...

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum ar trebui sa decurga "prima intalnire"?
Mergi la: