back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Am cumparat o masina iar la inmatriculare mi s-a cerut actul de partaj al fostului proprietar

 


 
 
Vass_Dinu_1

1 mesaj
Membru din: 2/07/2014
Postat pe: 2 Iulie 2014, ora 17:22

va salut....am si eu o problema destul de complicata pt mine...am cumparat o masina de la o doamna,am facut cv,mi-a fost inmanat fiscalul si toate actele masinii,are taxa platita si nerecuperata...pana aici tte bune,ttul ok...la inmatriculare mi s-a cerut actul de partaj deoarece doamna respectiva a fost casatorita iar intre tp a divortat si s-a recasatorit iar pe talon figureaza cu numele fostului sot....cu toate ca ei au intentat proces de divort pe 19.10.2010 dupa o casnicie de numai 4 luni iar masina are inmatricularea pe 02.02.2011 dar decizia finala in procesul de divort a fost data pe 30.03 2011....exista declaratie a fostului sot ca din luna sep ei sut separati...deci cu mult inainte de inmatricularea masinii si chiar de intentrea procesului de divort....mi s-a spus ca imi trebuie o declaratiea fostului sot data la notar din care sa reiasa ca nu are pretentie la masina dar care nu vrea sa o dea deoarece s-au despartit in conditii nu tocmai placute....acum intrebarea este.ce pot face eu pt ca am dat banii,o am bagata la fiscal la mne,am contractul si toate actele dar imi lipseste o singura hartie...cu mulumiri anticipat

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului am cumparat o masina iar la inmatriculare mi s-a cerut actul de partaj al fostului proprietar
Mergi la: