back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Saxon

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
 
myriam_bozen

4016 mesaje
Membru din: 7/03/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 15:26

ar trebui sa ma intalnesc cu Saxon sa-i povestesc din experienta mea de viata..."cu taxiul prin Bucuresti..."
sunt convinsa ca ar scrie un text bun.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 15:27

De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:26:05ar trebui sa ma intalnesc cu Saxon sa-i povestesc din experienta mea de viata..."cu taxiul prin Bucuresti..."
sunt convinsa ca ar scrie un text bun.
daca nu esti scorpioanca, degeaba!!

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
myriam_bozen

4016 mesaje
Membru din: 7/03/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 15:45

De la: daniela_, la data 2012-06-06 15:27:57
De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:26:05ar trebui sa ma intalnesc cu Saxon sa-i povestesc din experienta mea de viata..."cu taxiul prin Bucuresti..."
sunt convinsa ca ar scrie un text bun.
daca nu esti scorpioanca, degeaba!!

nu-s...

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 15:47

ei, lasati , ca Taur fiind ,e curios !

Raporteaza abuz de limbaj
myriam_bozen

4016 mesaje
Membru din: 7/03/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 15:50

De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:47:01ei, lasati , ca Taur fiind ,e curios !

pai eu zic una si voi va ganditi deja la incrucisari de zodii...
dar daca as zice ..doua..

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 15:55

De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:50:26
De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:47:01ei, lasati , ca Taur fiind ,e curios !

pai eu zic una si voi va ganditi deja la incrucisari de zodii...
dar daca as zice ..doua..


ei, ia sa vedem ce-ar iesi !? avea Daniela o "incrucisare " de zodii cu un @ altul si nu stiu ce i-a facut, da' si-a luat lumea-n cap si s-a dus....pacat, ca era grozava discutia lor !

Raporteaza abuz de limbaj
myriam_bozen

4016 mesaje
Membru din: 7/03/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 15:59

De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:55:22
De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:50:26
De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:47:01ei, lasati , ca Taur fiind ,e curios !

pai eu zic una si voi va ganditi deja la incrucisari de zodii...
dar daca as zice ..doua..


ei, ia sa vedem ce-ar iesi !? avea Daniela o "incrucisare " de zodii cu un @ altul si nu stiu ce i-a facut, da' si-a luat lumea-n cap si s-a dus....pacat, ca era grozava discutia lor !

las' ca vine ea si ne zice ..pi limba ei...

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 16:06

De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:59:50
De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:55:22
De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:50:26
De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:47:01ei, lasati , ca Taur fiind ,e curios !

pai eu zic una si voi va ganditi deja la incrucisari de zodii...
dar daca as zice ..doua..


ei, ia sa vedem ce-ar iesi !? avea Daniela o "incrucisare " de zodii cu un @ altul si nu stiu ce i-a facut, da' si-a luat lumea-n cap si s-a dus....pacat, ca era grozava discutia lor !

las' ca vine ea si ne zice ..pi limba ei...


di o vre sa spue .....ca o stii cum ie : sfioasa !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3068 mesaje
Membru din: 30/04/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Iunie 2012, ora 16:10

De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:55:22
De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:50:26
De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:47:01ei, lasati , ca Taur fiind ,e curios !

pai eu zic una si voi va ganditi deja la incrucisari de zodii...
dar daca as zice ..doua..


ei, ia sa vedem ce-ar iesi !? avea Daniela o "incrucisare " de zodii cu un @ altul si nu stiu ce i-a facut, da' si-a luat lumea-n cap si s-a dus....pacat, ca era grozava discutia lor !

Buna constatare cred ca a gasit-o pe "alta" ...se simte lipsa

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 00:57

si mie mi-e dor de Altul cel cu merele de aur si cu perele de taur..... Dar, cum am zis... iubirea tine doar ...o luna....

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 01:00

De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 16:06:33
De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:59:50
De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:55:22
De la: myriam_bozen_, la data 2012-06-06 15:50:26
De la: gabigabi2, la data 2012-06-06 15:47:01ei, lasati , ca Taur fiind ,e curios !

pai eu zic una si voi va ganditi deja la incrucisari de zodii...
dar daca as zice ..doua..


ei, ia sa vedem ce-ar iesi !? avea Daniela o "incrucisare " de zodii cu un @ altul si nu stiu ce i-a facut, da' si-a luat lumea-n cap si s-a dus....pacat, ca era grozava discutia lor !

las' ca vine ea si ne zice ..pi limba ei...


di o vre sa spue .....ca o stii cum ie : sfioasa !

asa, ca ghini zici...

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 07:12

De la: daniela_, la data 2012-06-07 00:58:48Iata-l pe Saxon....sub o alta infatisare....de tatic sensibil.
E proaspata...culeasa acum de pe FaceBuci

AZI E ZIUA COPILULUI MEU

de Alex Saxon Slaniceanu la 6 iunie 2012 la 22:18 ·



LA MULTI ANI BROTACEL!( na, ca sa fim chit):)))



Saxon


Ii e dor de casa, viteazului...
Pariez ca i-a facut faza aia soacra-sii

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 07:46

inca o data : Excelent !

dar, v-am povestit oare , ca am cunoscut un tinar ce avea o cruce mare, de aur, la git si mi-a spus ca a primit-o la botez ,de la nasul sau, episcopul de Alba Iulia ? ca era nascut pe data fatidica si episcopul a adunat cei citiva copii nascuti in data aia si i-a botezat el, in mod intentionat , cu o slujba speciala ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 07:59

De la: gabigabi2, la data 2012-06-07 07:46:47 inca o data : Excelent !

dar, v-am povestit oare , ca am cunoscut un tinar ce avea o cruce mare, de aur, la git si mi-a spus ca a primit-o la botez ,de la nasul sau, episcopul de Alba Iulia ? ca era nascut pe data fatidica si episcopul a adunat cei citiva copii nascuti in data aia si i-a botezat el, in mod intentionat , cu o slujba speciala ?
Zau!!! ia uite ce s-a gandit. ma intreb daca e bine pentru copiii aceia sa se simta insemnati in acest fel De ce nu l-a botezat si pe Antonio?

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 08:36

De la: _Ingrid, la data 2012-06-07 07:59:12
De la: gabigabi2, la data 2012-06-07 07:46:47 inca o data : Excelent !

dar, v-am povestit oare , ca am cunoscut un tinar ce avea o cruce mare, de aur, la git si mi-a spus ca a primit-o la botez ,de la nasul sau, episcopul de Alba Iulia ? ca era nascut pe data fatidica si episcopul a adunat cei citiva copii nascuti in data aia si i-a botezat el, in mod intentionat , cu o slujba speciala ?
Zau!!! ia uite ce s-a gandit. ma intreb daca e bine pentru copiii aceia sa se simta insemnati in acest fel De ce nu l-a botezat si pe Antonio?


baiatul era nascut in 1966 si, a depins si de familia lui si educatia ei ! putea foarte bine ca familia sa refuze dar , a considerat ca acel botez special era o pavaza !
adevarul e ca si eu as fi considerat la fel,daca fiu-miu nu era nascut in 9.9.'79 .....adica, viceversa !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 08:44

De la: gabigabi2, la data 2012-06-07 08:36:41
De la: _Ingrid, la data 2012-06-07 07:59:12
De la: gabigabi2, la data 2012-06-07 07:46:47 inca o data : Excelent !

dar, v-am povestit oare , ca am cunoscut un tinar ce avea o cruce mare, de aur, la git si mi-a spus ca a primit-o la botez ,de la nasul sau, episcopul de Alba Iulia ? ca era nascut pe data fatidica si episcopul a adunat cei citiva copii nascuti in data aia si i-a botezat el, in mod intentionat , cu o slujba speciala ?
Zau!!! ia uite ce s-a gandit. ma intreb daca e bine pentru copiii aceia sa se simta insemnati in acest fel De ce nu l-a botezat si pe Antonio?


baiatul era nascut in 1966 si, a depins si de familia lui si educatia ei ! putea foarte bine ca familia sa refuze dar , a considerat ca acel botez special era o pavaza !
adevarul e ca si eu as fi considerat la fel,daca fiu-miu nu era nascut in 9.9.'79 .....adica, viceversa !
66..a 6-a, ora 6? sunt patru de 6...sau la orice ora si sunt trei. Asta ma duce cu gandul ca ori teoria este vax, ori Antihristul vine in grup organizat. Personal cred prima varianta.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 11:08

a disparut textull : Sa le bag carligele de rufe in nas!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 11:17

De la: daniela_, la data 2012-06-07 11:08:15a disparut textull : Sa le bag carligele de rufe in nas!!!


Chiar!!! am apucat sa-l citesc, dar pune-l la loc...din urma s-a operat ceva?

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 12:41

iote il bag acuma

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Iunie 2012, ora 16:29

Mda, iar a disparut... Radu, ai ceva cu povestea unui tatic despre copilul lui?

AZI E ZIUA COPILULUI MEU
de Alex Saxon Slaniceanu la 6 iunie 2012 la 22:18 ·

Acum ceva vreme, cand fosta mea sotie era gravida in luna a 7-a, stateam in scara blocului si vorbeam cu niste prieteni despre copii. Cu berile in mana, cazusem cu totii de acord ca nu se merita sa ai fata. Ma rog, nu pe vremea aia. La fata tre sa-i iei zestre, sufragerie, alea alea, tragi cu ea de-ti vine rau cat e mica si o bat baietii iar cand se face si ea mai maricica si-i cresc tatisoarele te trezesti tot cu aia de-o bateau cand era mica pe la usa, dand din coada imbalosati si asteptand s-o lasi la discoteca cu ei. Mai tot timpul iti faci griji pentru ea, daca pateste ceva, daca e ok. E fata, e slaba, lumea e rea, baietii nu mai au sentimente, suferi ca Christos pentru ea. Daca ramanea gravida te facea de rusinea colectivitatii in care te zbateai iar daca se pupa si ea cu vreun baiat pe inserat, toti vecinii cu care n-ai vorbit in viata ta veneau sa-ti zica ei cum au vazut-o pe fii-ta cu unu' la coltul blocului. Pe cand daca ai baiat, nici treaba nu mai ai. Nu ramane gravid si nu tre sa-i dai zestre. Hai, poti sa-i iei cel mult un dormitor sau scapi si cu un frigider din ala mare rusesc, Zill, da mai mult nu se merita. In plus, fata se marita si nu-ti mai poarta numele decat daca pe viitorul sot il cheama Gandacel sau Cacanaru ca nici unei fete nu-i va conveni sa fie apelata cu: sar'mana doamna Gandacel. Dar indiferent ce nume va purta, fata peaca si te lasa singur. Baiatul ramane. Si-ti poarta si numele.

Am terminat destul de ingandurat si discutia si berile. Dar faptul era consumat si nu mai aveam altceva de facut decat sa astept. Prin popor se tot povestea despre pozitiile in care trebuie musai sa-ti fericesti nevasta daca vrei sa ai fata sau depinde, daca vrei sa ai baiat. Nu-mi mai aminteam in ce hal mi-am facut sotia sa zambeasca larg cu toti dintii la vedere cand am terminat de conceput copilul. Trebuia sa-mi notez asta daca voiam sa nu am griji peste cateva luni. Doar facusem desen tehnic, puteam sa fac si eu acolo niste schite ceva.

Pe 5 iunie seara tarziu, i s-a rupt apa sotiei mele. In vremea aia nu ma intelegeam deloc cu soacra-mea si nici cu calculator atomic nu pot sa spun cand anume m-am inteles eu vreodata cu ea.:))). Tot ce stiu eu e ca soacra-mea, o femeie ultrareligioasa, imi tot purta sambetele, ba cu acatiste la preot, ba cu ciorapi pe care mi-i ducea la exorcist sa scoata ala dracii din ei, ba cu anonime pe care le trimitea lui Dumnezeu si-n care ma dadea in gat cu tot felul de prostii pe care credea ea ca le fac. Dar acum era sfarsitul lumii pentru ea si bineinteles, pentru toata crestinatatea. Cand a aflat ea ca mi-am dus sotia la spital seara, pe 5, a si inceput sa faca calcule si socoteli si sa dea cu tamaie prin casa. Dupa 12 noaptea a fost teroare in casa ei. Am aflat apoi ca ea credea ca se va naste Anticristul, in persoana copilului meu. Eram deja in ziua 6, luna a 6-a si mai trebuia ca ora nasterii copilului sa fie 6 dimineata. Cei trei de 6 apocaliptici! Stiind si eu asta am zis ca fac o gluma cu ea si intuind ca nu doarme si sta cu crucea indreptata spre usa pe care credea ca va intra Anticristu, m-am apucat sa-i dau telefon pe la 6,20 dimineata:

- Ce faci bre, nu dormi? N-ai somn?

- Nu dorm necuratule!( asa ma alinta ea)

- Vrei o veste buna? Aia sa cada din picioare si mai multe nu. Cum am vazut ca soacra-mea nu raspunde iar in telefon incepusem sa aud niste rugaciuni spuse in soapta, am continuat tot eu:

- M-au sunat de la spital pe la 6 dimineata!:)))))) Am auzit un tipat sfasietor si o bufnitura ca si cum cineva cadea gramada pe jos. De frica sa n-o am pe constiinta am specificat imediat:

- Ziceau ca Gabriela( sotia) e bine si ca se asteapta sa nasca cam pe la 8!:))))) Am mai apucat sa aud decat traditionalul de acum ,,sa te ia dracu Alexule" apoi a inchis sec.

Antonio s-a nascut in jurul orei 7.30. A ratat de putin sa fie si el un Anticrist smecher. Pacat, mi-as fi rezolvat si eu niste probleme mult mai usor. Una e sa te duci ca gasca undeva si sa ceri ceva si un gras libidinos sa te refuze si altceva e cand dupa ce te refuza ala in prima instanta, intra si fii-tu pe geam, imbracat in negru si care, dupa ce se uita la libidinos cu ochii lui complet negri, il agata pe ala de un cui in perete fara macar sa-l atinga. Apoi tu te uiti la ala flegmatic si-l intrebi:

- Ei...ce mai zici acum grasule? Tocmai l-ai cunoscut pe fii-miu, Anticristul...say hello to Antonio boule! Ce zici, se rezolva ce te-am rugat sau o sa dai de petrol prin asfalt cand te va arunca fii-miu de la etaj? In 356 de cazuri din 12 se rezolva tot va spun eu.

Se mai zicea pe atunci ca abia peste alte cateva sute de ani ne vom mai astepta la nasterea Anticristului. Asta e, n-a fost sa fie in 1990, nici ca ma mai intereseaza in 2456! Partea frumoasa este ca eu m-am casatorit in ultimul an de comunism iar copilul meu s-a nascut in primul an de libertate. Mi-a placut mereu aceasta rascruce de drumuri. La nasterea lui, am suferit si eu de tot felul de sindroame ciudate, specifice acelor vremuri. M-am asigurat ca baiatul are toate degetelele, ca n-are coada, ca are putica de putica si nu vreo caterinca pe acolo si ca respira normal, prin plamani si nu prin bronhii ca amfibienii. Copilul era full options ca sa zic asa. Dupa ce l-am inmatriculat pe numele meu, am inceput sa ma bucur zi de zi de prostioarele lui de bebelus adorabil. Trebuie sa va spun ca Antonio era un bebelus care cerea sa fie pupat. Mi-l lua lumea din carucior si mi-l pupa fara sa ma bage in seama. Cand avea el 3 anisori, mergeam cu el in parc sa ne jucam in nisip si sa ne dam in leagane. Am avut probleme mari pe aleile parcului. Ma trezeam cu cate una buna rau ca vine inspre mine ravasita si cu bratele larg deschise si striga la mine:

- Nu se poate...nu te mai las sa pleci...tre sa mi-l dai acum...sa ma joc cu el! Ma gandeam atunci ca exista Dumnezeu si ca uite, nu e obligatoriu sa mergi saptamanal la biserica si sa aprinzi lumanari ca sa primesti ceva de la el. Se poate si mai relax asa, o data pe an, de Paste, si fara prea mult tam tam si lumanari. Chestia e sa fii om si sa nu faci belele si Dumnezeu te ajuta. Ca pe mine acum, cand mi-a trimis el o bunaciune care voia sa i-l dau, iar eu ma uitam dupa vreo tufa unde sa ,,i-l" dau pana ma lua cu lesin. Pana gaseam eu tufa, aia se repezea la carucior si mi-l lua pe Antonio la smotocit!:))).

Tot copilasul asta al meu m-a facut oarecum celebru in cartier. Poate ca nu aveam eu asa de multe acareturi ca vecinii mei dar aveam frate niste carlige de rufe rosii de-ti lacrimau ochii uitandu-te la ele. Se vedeau pe sarma tocmai din Bulgaria. Le cumparasem din Turcia. Antonio era mic si scump si mai era si milos din fire asa ca a inceput sa se intrebe de ce doar tac-su trebuia sa aibe carlige de rufe rosii iar oamenii sarmani din cartier nu? Nu era drept. Prin urmare a inceput sa imparta el dreptatea in cartier. A gasit punga cu carlige si le-a aruncat pe geam strigand: copiiiiiiiiiiiiiiiii! In mintea lui toti erau copii:))). Iar ,,copiii", vecinii mei adica, n-au intarziat sa apara precum corbii cand dau de un les. Cineva mai cu spirit civic asa, s-a apucat sa strige la mine:

- Nenea Alexuleee...ala mic aruncaaaa carligeleeee! Nu va zic in ce hal am coborat scarile si m-am dus sub balconul de unde ploua cu carlige rosii. Cot la cot cu vecinii mei care nu ma cunosteau, adunam disperat carligele. Unul se uita la mine si zice:

- Stai bre asa ca e marfa pentru toata lumea, ce te agiti asa? Te-a prostit revolutia ? Cate carlige vrei sa iei? Doamne da calici sunt romanii astia sa moara mama daca am vazut asa ceva! Am preferat sa nu-l bat in secunda aia pe ala ca sa nu-mi urc apoi tot cartierul in cap pe motiv ca ei n-au apucat carligele mele rosii. A doua zi, mergand pe strada, am auzit o mamica cum se rastea la copilul ei:

- Mananca tot marul ca o sa ajungi ca nenea asta care aduna carlige de pe jos!:))) Mersi Antonio, ai fost un bebelus tare...jucaus, ca sa zic doar atat!:))

Inainte sa plec in Anglia, obisnuiam sa-mi alint copilul cu un cuvant care aduce cumva cu ,,brotacel". Dupa vreo 3 ani, l-am sunat si l-am intrebat ce face:

- Ce faci Brotacel? Am auzit apoi in telefon vocea copilului, usor schimbata:

- Tati...nu-mi mai zi Brotacel, ca m-am facut si eu mare si am prietena! Atunci am stiut ca trebuia sa ma intorc acasa.

Acum, dupa alti ani, cu bune si cu rele, eu sunt in Irlanda dar stiu ca baiatul meu care face azi 22 de ani e bine si e sanatos. Nu am vorbit inca cu el pentru ca e extrem de ocupat cu prietena lui dar stiu ca e bine si ca totul e ok cu el pentru ca l-am rugat acum o saptamana pe mess sa se duca undeva( foarte important) si nu s-a dus. Daca s-ar fi dus m-as fi speriat. Ceva s-ar fi intamplat cu el. Dar asa...e doar el, copilul meu fara nici o grija, care niciodata nu face nimic din ce-i spun, dar pe care-l iubesc la fel de mult ca atunci cand mi-a aruncat carligele rosii de la balcon:)))



LA MULTI ANI BROTACEL!( na, ca sa fim chit):)))



Saxon

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 07:43

E invidios pe unicitatea lui SAXON...toata lumea a venit din Turcia cu prostioare maruntele, cercei, lantisoare, dar el nu!!! Carlige frate, rosii, ca suntem oameni de casa si ne place frumosul!

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 07:53

De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 07:43:35E invidios pe unicitatea lui SAXON...toata lumea a venit din Turcia cu prostioare maruntele, cercei, lantisoare, dar el nu!!! Carlige frate, rosii, ca suntem oameni de casa si ne place frumosul!


da' sa stii ca si fiu-miu le arunca de la balcon....si cred ca nu numai el, ci alti pusti....ca ma-ntorceam si eu acasa cu 1-2 buc culese de pe drum....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 08:12

De la: gabigabi2, la data 2012-06-08 07:53:21
De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 07:43:35E invidios pe unicitatea lui SAXON...toata lumea a venit din Turcia cu prostioare maruntele, cercei, lantisoare, dar el nu!!! Carlige frate, rosii, ca suntem oameni de casa si ne place frumosul!


da' sa stii ca si fiu-miu le arunca de la balcon....si cred ca nu numai el, ci alti pusti....ca ma-ntorceam si eu acasa cu 1-2 buc culese de pe drum....


Probabil ca toti copii arunca ceva...eu aveam interdictie la balcon, aruncam pe geam...jucariile. Nu cele preferate, ci cele pe care le apreciam ca sunt destul de grele. Si ii faceam atenti pe copii, sa le prinda

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

1142 mesaje
Membru din: 16/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 09:15

De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 08:12:12
De la: gabigabi2, la data 2012-06-08 07:53:21
De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 07:43:35E invidios pe unicitatea lui SAXON...toata lumea a venit din Turcia cu prostioare maruntele, cercei, lantisoare, dar el nu!!! Carlige frate, rosii, ca suntem oameni de casa si ne place frumosul!


da' sa stii ca si fiu-miu le arunca de la balcon....si cred ca nu numai el, ci alti pusti....ca ma-ntorceam si eu acasa cu 1-2 buc culese de pe drum....


Probabil ca toti copii arunca ceva...eu aveam interdictie la balcon, aruncam pe geam...jucariile. Nu cele preferate, ci cele pe care le apreciam ca sunt destul de grele. Si ii faceam atenti pe copii, sa le prinda


Am avut candva niste vecini cu un copchil tare nazdravan . Ii facea o deosebita placere sa testeze gravitatia de la etajul 8 cu diverse "chestii " : pantofi , haine , fier de calcat , cratita cu sarmale ... Fain era cand parintii isi pescuiau lejeria intima de prin copacii din fata blocului ..

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 09:21

De la: odeli, la data 2012-06-08 09:15:01
Am avut candva niste vecini cu un copchil tare nazdravan . Ii facea o deosebita placere sa testeze gravitatia de la etajul 8 cu diverse "chestii " : pantofi , haine , fier de calcat , cratita cu sarmale ... Fain era cand parintii isi pescuiau lejeria intima de prin copacii din fata blocului ..

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 09:23

De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 08:12:12
De la: gabigabi2, la data 2012-06-08 07:53:21
De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 07:43:35E invidios pe unicitatea lui SAXON...toata lumea a venit din Turcia cu prostioare maruntele, cercei, lantisoare, dar el nu!!! Carlige frate, rosii, ca suntem oameni de casa si ne place frumosul!


da' sa stii ca si fiu-miu le arunca de la balcon....si cred ca nu numai el, ci alti pusti....ca ma-ntorceam si eu acasa cu 1-2 buc culese de pe drum....


Probabil ca toti copii arunca ceva...eu aveam interdictie la balcon, aruncam pe geam...jucariile. Nu cele preferate, ci cele pe care le apreciam ca sunt destul de grele. Si ii faceam atenti pe copii, sa le prinda
mda....si eu ma jucam cu tata

Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 09:33

De la: odeli, la data 2012-06-08 09:15:01
De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 08:12:12
De la: gabigabi2, la data 2012-06-08 07:53:21
De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 07:43:35E invidios pe unicitatea lui SAXON...toata lumea a venit din Turcia cu prostioare maruntele, cercei, lantisoare, dar el nu!!! Carlige frate, rosii, ca suntem oameni de casa si ne place frumosul!


da' sa stii ca si fiu-miu le arunca de la balcon....si cred ca nu numai el, ci alti pusti....ca ma-ntorceam si eu acasa cu 1-2 buc culese de pe drum....


Probabil ca toti copii arunca ceva...eu aveam interdictie la balcon, aruncam pe geam...jucariile. Nu cele preferate, ci cele pe care le apreciam ca sunt destul de grele. Si ii faceam atenti pe copii, sa le prinda


Am avut candva niste vecini cu un copchil tare nazdravan . Ii facea o deosebita placere sa testeze gravitatia de la etajul 8 cu diverse "chestii " : pantofi , haine , fier de calcat , cratita cu sarmale ... Fain era cand parintii isi pescuiau lejeria intima de prin copacii din fata blocului ..


ucigatoare sarmalele alea, nu ?

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 09:34

De la: daniela_, la data 2012-06-08 09:23:18
De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 08:12:12
De la: gabigabi2, la data 2012-06-08 07:53:21
De la: _Ingrid, la data 2012-06-08 07:43:35E invidios pe unicitatea lui SAXON...toata lumea a venit din Turcia cu prostioare maruntele, cercei, lantisoare, dar el nu!!! Carlige frate, rosii, ca suntem oameni de casa si ne place frumosul!


da' sa stii ca si fiu-miu le arunca de la balcon....si cred ca nu numai el, ci alti pusti....ca ma-ntorceam si eu acasa cu 1-2 buc culese de pe drum....


Probabil ca toti copii arunca ceva...eu aveam interdictie la balcon, aruncam pe geam...jucariile. Nu cele preferate, ci cele pe care le apreciam ca sunt destul de grele. Si ii faceam atenti pe copii, sa le prinda
mda....si eu ma jucam cu tata


ce vrei sa ne spui ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

17703 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 09:35

De la: gabigabi2, la data 2012-06-08 09:33:17
ucigatoare sarmalele alea, nu ?


Raporteaza abuz de limbaj
Daniela
Musetel

9787 mesaje
Membru din: 4/04/2012
Postat pe: 8 Iunie 2012, ora 11:40

De la: gabigabi2, la data 2012-06-04 19:10:08
De la: Musetel, la data 2012-06-04 18:22:47
De la: gabigabi2, la data 2012-06-04 18:17:40
De la: Musetel, la data 2012-06-04 18:05:16
De la: gabigabi2, la data 2012-06-04 16:53:01
De la: daniela_, la data 2012-06-04 16:49:59
De la: gabigabi2, la data 2012-06-04 16:17:18
De la: odeli, la data 2012-06-04 15:47:16 Mai ca-mi vine sa-mi fac cont de feisbuc , maica ...sa-i dau cateva laicuri lu' domnu' Saxon , ca prea bine le zice ...



dar nu te prezenta lui saxon in "avatarul gol" ,vorba lui Ingrid ! de vrei sa-l faci praf din prima , pune-ti prima poza, aia cu printesa, cu coronita intro parte....e absolut delicioasa, pe cuvint !
SI CU FODORITELE LA VEDERE...


tuuuu, fodoritele sunt din zestrea lui Musetel, nu stiu daca i le imprumuta lui lady ....

Hâc! Nu stiam de ce sughit! Adica voi vorbirati de mine. Ehehei, fodoritzele iau mult timp si necesita rabdare sufienta ca sa fie realizate. Bun, octopus are opt picioruse, opt fodoritze si sufletul ii permite sa imparta din experienta
Dar lamuriti-ma cine e lady?


imi place cuvintul asta Fodorite ,tare mult : ma inveseleste grozav !

Fodoritzele mai erau si funditele acelea ce le purtam atasate pe cordeluta, mai tineti minte mai cordelutele din scoala? Orice din material care este incretit... In sensul acesta il folosisem, termenul de fodoritze.


e prima oara cind aud cuvintul....nu l-am mai intilnit si, iubitica mea , pe vremea cind mergeam eu la scoala , a avea fodorite la cordeluta era considerat o insulta adusa comunismului victorios ! eraaaa, cum sa zic, era o chestie de burgheji ....poate nu stii , dar nici cerceii de aur in ureche nu erau prea bine priviti, tot din acelasi motiv !

Nu stiam.... cate nu stiu eu:(

Raporteaza abuz de limbaj
''Dacă ar trebui să scriu o carte de morală, primele 99 de pagini le-aș lăsa goale și pe a o suta aș scrie: "Există o singură datorie. Aceea de a iubi"". Albert Camus ''CONSTIINTA este marturia si dovada prezentei incontestabile a lui DUMNEZEU in OM ! '' Musetel deea ''Si tu diffères de moi, mon frère, loin de me léser, tu m'enrichis.'' Antoine de Saint Exupéry
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului SAXON
Mergi la: