back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Saxon

 


 
Pagini: << 12 13 14 15 16 Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Decembrie 2013, ora 08:43

BUNA DIMINEATA DE LA ORA 8 SI JUMATATE SEARA :)))

E Iarna...e frumos...e oleaca frig dar nu ger si nu moare nimeni din atat. Nici macar microbii. Sunt sarbatorile! Un ciocanit in usa ma descarcereaza de pe laptop. Deschid si vad niste copii. 3 copii cu niste caciuli mari pe cap ce-i faceau sa semene cu niste eschimosi in miniatura.
- Hm, zic eu cu o mutra banuitoare, vreau un motiv naprasnic de la voi ca sa ma faca sa nu regret ca am lasat sesiunea de ,,laicuri" pentru a deschide usa.
Copiii se uita unii la altii pret de cateva secunde, ca si cum ar da ,,search" dupa motive smechere pe net si apoi trag aer in piept si striga cat pot ei de tare:
- BUNA DIMINEAAAAAAATAAAAAAAAAA LA MOS AJUUUN!
Imi dau seama ca o sa las ,,laicurile" pentru o sedinta cu mini eschimosii aia simpatici:
- Nice try mini eschimosilor! E 8 jumate! Va dau in judecata pentru manipulare de obiceiuri strabune, pentru uzurpare de program de seara la cetatenii cumsecade si cu datorii la banca si pentru incercare de obtinere de avantaje materiale prin atingere de corzi sensibile la corazon. O sa fie cel mai usor proces ever! Paula Iacob ma apara!
Mutritele se intristeaza artistic.
- Pai ne mananca cainii nene daca venim dupa 12 noaptea!
Aici copiii au dreptate. Nu trebuie lasati asa. Procesul ar putea dura ceva daca instanta le da dreptate. Oare ce-ar zice Paula Iacob intr-o situatie ca asta? Greu de spus. Mini eschimosii mi-ar putea intoarce sala impotriva. Daca vin tot asa infofoliti si dragalasi, cu mucisorii la nasucuri, orice juriu va cere pauze repetate pentru deliberari. Nu-mi permit s-o tin pe Paula Iacob blocata. Poate mai e vreun caine comunitar care are nevoie de avocat, poate chiar un infractor notoriu dar plin de bani!
- Beeei mini eschimosilor care sunteti! Acu nu v-au mai mancat cainii? Sau va credeti in povesti, unde balaurii si cainii comunitari musca japonezi rataciti si copiii care colinda numai dupa 12 noaptea? Daca vreti sa stiti, cainii de la blocul meu mananca copii cu muci la nas si la orele 8, 8 si jumatate! Nu va bazati pe asta! Hai, lasati vrajeala! Fetita si ceilalti catei de aici n-au muscat in viata lor pe cineva. Ce va dau? Nuci? Mere? Bani?
N-am apucat sa termin oferta ca unul din mini eschimosii cu muci la nas striga:
- Io am un dinte lipsa nene! Uite aici...jos, face copilul ranjind la mine si punand degetelul pe locul unde odinioara era un dintisor. Vezi? Nu pot sa mananc nuci.
- Pe mine ma doare burta de la mere, face al doilea. :)))
A mai ramas unul. Ma aplec si ma uit incruntat la el. Copilul isi trage mucii pe nas si isi ridica fesul de pe fruntea transpirata:
- Oooook, zice el cu capul jos, facand pe imbufnatul si maturand cimentul cu un picior, da-ne bani daca nu se poate nuci si mere! Da sa fie schimbati ca sa-i putem imparti ca la magazin nu ne schimba tanti aia din cauza ca suntem prea mici:))))
Am zambit. N-am stiut ca mini eschimosii pot fi asa de smecheri. Si da...fac ravagii la corazoane daca sunt lasati sa-si faca jocul. Pierdeam procesul cu toata Paula Iacob dupa mine! :)))))
Copiii iau banutii fericiti si dau sa fuga pe scari:
- BUNA DIMINEAAAATAAAAA!
- E 8 jumate seara, mini eschimosilor! Aveti noroc ca Paula Iacob e racita cobza ca v-as fi aratat eu ce inseamna sa te joci cu timpul! :))

Saxon

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Black_Friday_

4276 mesaje
Membru din: 23/08/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Decembrie 2013, ora 11:14

De la: _Ingrid, la data 2013-12-24 08:43:28BUNA DIMINEATA DE LA ORA 8 SI JUMATATE SEARA :)))

E Iarna...e frumos...e oleaca frig dar nu ger si nu moare nimeni din atat. Nici macar microbii. Sunt sarbatorile! Un ciocanit in usa ma descarcereaza de pe laptop. Deschid si vad niste copii. 3 copii cu niste caciuli mari pe cap ce-i faceau sa semene cu niste eschimosi in miniatura.
- Hm, zic eu cu o mutra banuitoare, vreau un motiv naprasnic de la voi ca sa ma faca sa nu regret ca am lasat sesiunea de ,,laicuri" pentru a deschide usa.
Copiii se uita unii la altii pret de cateva secunde, ca si cum ar da ,,search" dupa motive smechere pe net si apoi trag aer in piept si striga cat pot ei de tare:
- BUNA DIMINEAAAAAAATAAAAAAAAAA LA MOS AJUUUN!
Imi dau seama ca o sa las ,,laicurile" pentru o sedinta cu mini eschimosii aia simpatici:
- Nice try mini eschimosilor! E 8 jumate! Va dau in judecata pentru manipulare de obiceiuri strabune, pentru uzurpare de program de seara la cetatenii cumsecade si cu datorii la banca si pentru incercare de obtinere de avantaje materiale prin atingere de corzi sensibile la corazon. O sa fie cel mai usor proces ever! Paula Iacob ma apara!
Mutritele se intristeaza artistic.
- Pai ne mananca cainii nene daca venim dupa 12 noaptea!
Aici copiii au dreptate. Nu trebuie lasati asa. Procesul ar putea dura ceva daca instanta le da dreptate. Oare ce-ar zice Paula Iacob intr-o situatie ca asta? Greu de spus. Mini eschimosii mi-ar putea intoarce sala impotriva. Daca vin tot asa infofoliti si dragalasi, cu mucisorii la nasucuri, orice juriu va cere pauze repetate pentru deliberari. Nu-mi permit s-o tin pe Paula Iacob blocata. Poate mai e vreun caine comunitar care are nevoie de avocat, poate chiar un infractor notoriu dar plin de bani!
- Beeei mini eschimosilor care sunteti! Acu nu v-au mai mancat cainii? Sau va credeti in povesti, unde balaurii si cainii comunitari musca japonezi rataciti si copiii care colinda numai dupa 12 noaptea? Daca vreti sa stiti, cainii de la blocul meu mananca copii cu muci la nas si la orele 8, 8 si jumatate! Nu va bazati pe asta! Hai, lasati vrajeala! Fetita si ceilalti catei de aici n-au muscat in viata lor pe cineva. Ce va dau? Nuci? Mere? Bani?
N-am apucat sa termin oferta ca unul din mini eschimosii cu muci la nas striga:
- Io am un dinte lipsa nene! Uite aici...jos, face copilul ranjind la mine si punand degetelul pe locul unde odinioara era un dintisor. Vezi? Nu pot sa mananc nuci.
- Pe mine ma doare burta de la mere, face al doilea. :)))
A mai ramas unul. Ma aplec si ma uit incruntat la el. Copilul isi trage mucii pe nas si isi ridica fesul de pe fruntea transpirata:
- Oooook, zice el cu capul jos, facand pe imbufnatul si maturand cimentul cu un picior, da-ne bani daca nu se poate nuci si mere! Da sa fie schimbati ca sa-i putem imparti ca la magazin nu ne schimba tanti aia din cauza ca suntem prea mici:))))
Am zambit. N-am stiut ca mini eschimosii pot fi asa de smecheri. Si da...fac ravagii la corazoane daca sunt lasati sa-si faca jocul. Pierdeam procesul cu toata Paula Iacob dupa mine! :)))))
Copiii iau banutii fericiti si dau sa fuga pe scari:
- BUNA DIMINEAAAATAAAAA!
- E 8 jumate seara, mini eschimosilor! Aveti noroc ca Paula Iacob e racita cobza ca v-as fi aratat eu ce inseamna sa te joci cu timpul! :))

Saxon


Laic!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Februarie 2014, ora 11:45

Saxon in actualitate

16 February

ABOUT DISPARITII PE LA NOI

Cazul olimpicei disparute e ultimul care a pus facebook-ul in miscare. Intre noi fie, cand dai un like, un share, postezi un caz, simti cum reversi bunatate asupra celor din jur. Un om amarat sade de ani de zile la coltul strazii, cersind o bucata de paine. Like si share si sarmanul incepe sa ragaie de indestulare, asa-i? Nu e nevoie sa mergi pana la el si sa-i intinzi bucata de paine. Tehnologia de azi ne ajuta sa fim buni samariteni cu doar un click. Eu as face niste meniuri pentru sarmani pe care le-as distribui dimineata pentru a doua zi. Oamenii amarati bifeaza ce vor sa manance iar eu ii hranesc. Spre exemplu: un om vrea la micul dejun un ,,like" fara E-uri ca sufera de o groaza de chestii si nu vrea sa aibe mai multe necazuri decat are deja. Altul vrea la pranz doua portii mari de ,,share". El e mai mancacios asa, dar nu asta conteaza. Daca nici share-uri n-avem, atunci ce mai avem pe lumea asta?
Disparitiile sunt cu dus si intors si regimul rezolvarilor e mai complex. Tu poti alerta politia inca de la primul mugur de indoiala dar aceasta institutie va reactiona nu foarte prompt. Trebuie sa treaca 24 de ore parca, sau 36, habar am. In tot cazul, nu pleaca nimeni sa-ti caute nevasta care face o pasiune din a inopta pe la prietenii tai, sau copilul adolescent care are probleme de adaptare inclusiv cu tine, parintele lui. Oamenii mai pleaca de acasa. Se satura de ceva si pur si simplu pleaca. Copiii pleaca mai ales din cauza problemelor pe care le au cu parintii, care nu le accepta iubitii, care ii bat sau ii neglijeaza. Unii se mai si intorc. Poate din lipsa de curaj in a face pasul decisiv spre o indepartare totala de locul care le-a adus atata nefericire, poate pentru ca nici n-au plecat propriu-zis, ci doar au mers undeva fara sa anunte, Dumnezeu stie.
Functie de cum arata disparutul se pun in miscare motoarele care alimenteaza dramele furnizand empatia atat de necesara lor. Daca arati bine, inveti carte sau ai un talent anume, lumea face valuri ca la stadion pentru gasirea ta. Ia fii tu un amarastean dintr-un sat fara curent electric de prin Moldova si vezi daca-i mai pasa cuiva de tine! Vreti dovezi? De curand s-a descoperit un copilas mort de...foame, intr-un hambar. N-a murit in 3 ore si nu traia acolo de o zi. Cineva stia in ce hal o duc parintii respectivi si n-a dat un ,,share" macar si la autoritati. Noua nu ne pasa de saraci. Noua ne pasa doar de olimpici. Chiar daca olimpicilor nu le pasa de noi, cum e cazul fetei cu ochii verzi gasita intr-un tren.
Mai trist este ca nu avem oameni si institutii care sa monitorizeze aceste situatii iar ele devin mai mereu subiecte de presa si fac deliciul televiziunilor, aducand audienta. Cazul ,,Elodia" e deja de notorietate si inclin sa cred ca ori suntem o tara de prosti, ori cei care ne manipuleaza chiar nu mai au imaginatie. Sau poate ca nici nu au nevoie de ea.
Disparitia si gasirea elevei olimpice mi-a lasat un gust amar. Orice disparitie doare dar gustul amar vine de la selectia lor pentru marele premiu care e aparitia la tv. In cazul de fata enervau si indemnurile celor care dadeau share si cereau insistent sa dai si tu ca sa ajuti la descoperirea fetitei, intrebandu-te daca ai fi reactionat la fel daca copilul tau era in locul fetitei respective. Wow! Corazon espinado! Pai depinde! Daca eram eu, asta care sunt, reactionam violent. Daca eram ca parintele fetei, indoctrinat religios, nu stiu cum reactionam. Eu am alte boli la cap de care sunt mandru dar m-a ferit Dzeu de indoctrinare religioasa.
Profit de subiect ca sa dau in cine dau mereu. Va sa zica fata pleaca de acasa. Din casa unor prostiti de atatea rugaciuni. Dar nu fuge undeva desi e olimpica. Fata nu e doar olimpica ci si o viitoare maicuta cred. Una care isi va ascunde nurii, probabil isi va taia frumosul par iar ochii ei nu vor mai face victime printre flacai. Directia ei e stabilita de cei care ne cer frecvent intoarcerea si celuilalt obraz. Indiferent de natura palmuirii. Ca duhovnic nu faci treaba cu prea mandri, cu prea plinii de personalitate, cu prea inteligentii. Nea nea nea! Astia se rascoala impotriva-ti! Dar faci treaba cu plangaciosii, cu cei slabi, cu cei umili si cu fricosii. Astia-s buni sa cotizeze la cutiile milei imprastiate peste tot. Din care cutii, nu se vor abate in veci fonduri pentru vreo scoala sau vreun spital dar se vor duce bani catre mereu si mereu o alta biserica. Nu stiu care e recordul mondial in materie dar mergem vijelios catre Guinness Book cu cele peste 50000 de biserici construite pana acum.
Epilogul e si mai trist. Fata nu a fugit, nu a fost rapita si nu a fost vreodata disparuta. De ce? Pentru ca ea a plecat cu buna stiinta catre o destinatie stabilita dinainte, a fost asteptata, apoi s-a intors singurica acasa dupa ce si-a facut treaba pe unde a fost. Si a fost la o manastire. Unde era un popa. Care popa i-a bagat alte prostii in cap si apoi i-o fi promis ca o asteapta acolo cand fata se va decide sa se rupa de cele lumesti si absolut normale. Din punctul lor de vedere nu era cazul sa dea un telefon acasa sau la politie. Si poate ca asa si e corect. Din punctul televiziunilor si a comunitatii facebook, era altfel. Nu te duci la manastire de capul tau fara sa postezi asta pe facebook. Unde te crezi? Mai ales cand ai ochii verzi si esti olimpic?
Nici mecanicul de tren ridicat instant la grad de erou national pentru ca ar fi recunoscut fata, nu are vreun merit. Fata venea oricum catre casa si avea si bilet de calatorie. Aaaaa, ca era cat pe ce sa se rateze primirea oficiala la intrarea in Gara de Nord, cu toate ,,antenele" si ,,realitatile" gramada pe ea, cu Arafat, cu primarul Oprescu, cu alti lideri politici care au depus eforturi considerabile pentru gasirea fetei, cu BGS, SMURD, vreo 200 de ONG-uri pe acolo, o fanfara si onoruri militare, asta e altceva. Pana la noul caz de disparitie care va zgudui Romania din temelii, eu va las si va urez...sa dormiti bine! Pentru curiosi, asta e traducerea mascata a urarii basesciene. Si ca sa inchei en fanfare, mor de ciuda ca pe Iulia n-a gasit-o Cioaca. Imaginati-va telenovela de dupa intrarea lui triumfala in Bucuresti cu fetita de mana :)))

Saxon

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 20 Februarie 2014, ora 13:16



Era olimpica la politia stiintelor oculte?

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
Fosta membra 9am.ro

7124 mesaje
Membru din: 7/02/2013
Postat pe: 20 Februarie 2014, ora 13:18

De la: Daphne, la data 2014-02-20 13:16:35

Era olimpica la politia stiintelor oculte?


....sau la stiinta religiilor ocultisime?

Raporteaza abuz de limbaj
''Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.'' – Nicolae Iorga
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Martie 2014, ora 03:58

Ce mai face saxon?
Cind am discutat cu el singura data pe un film al lui, ne-am contrat.
Am lasat de la mine, si.....a ramas asa cum am stabilit.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Martie 2014, ora 06:31

De la: nastasemihail, la data 2014-03-05 03:58:06Ce mai face saxon?
Cind am discutat cu el singura data pe un film al lui, ne-am contrat.
Am lasat de la mine, si.....a ramas asa cum am stabilit.


Nu te contrezi cu Saxon, nu suporta contrele.
Pai murea de foame, nu gasea de lucru ce vrea el si a ales sa faca foamea in Irlanda, acolo este dispus sa munceasca orice. Nu o spun cu rautate, ci cu ciuda pe un model de gandire.
Scrie intre timp, despre ce traieste.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 Mai 2014, ora 17:44

Saxon

6 May

Sa ma anunte si pe mine cineva daca incepe razboiul acasa si se fac angajari. Aici in Irlanda e prea multa pace si nu gasesc nimic. In plus, nu cred ca la razboi se mai cere customer service. Din contra, ala e singurul domeniu in care mutra mea s-ar considera avantaj :))) Apropos, nu am ,,previous experience"( unde cacat era sa ma lupt in 2014? ) dar sunt un tip dezghetat, invat repede, sunt foarte flexibil cu programul, pot sa arunc grenade si noaptea si pot sa aduc referinte de la toate joburile la care am aplicat ( inclusiv de la McDonald's ) si nu m-au acceptat din cauza privirii ,,unfriendly" :)))
Full time only! Pot sa incep de maine. Nu ma intereseaza daca nu a inceput razboiul inca. Pot sa fiu iscoada, cercetas, spion, orice! Munca sa fie! Oricum am de gand sa slabesc vreo 10 kile si cum nu pot sa tin nicio dieta, cred ca doar o nevasta infidela si insensibila sau un conflict militar m-ar mai putea ajuta.
Fac precizarea ca m-am mictionat de departe pe Alin Croitoru care cersea de munca la Rosia Montana pe la televizor. Ala e incepator pe langa mine. Eu am trecut granitele de mult in timp ce ala s-a blocat in satul ala pitoresc :))

P.S. Stie cineva daca Nike produce si bocanci de lupta? Chiar nu ma impac cu alta marca. Si mai am o intrebare care ma macina: prizonierii de razboi au drept de munca in Rusia? :)))

Saxon

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Mai 2014, ora 03:03

Si-a gasit de lucru si casa?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Mai 2014, ora 03:04

Cine sta 7 ani in casa ca sa inlocuiasca o facultate.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 August 2014, ora 14:50

De la: _Ingrid, la data 2014-03-05 06:31:54
De la: nastasemihail, la data 2014-03-05 03:58:06Ce mai face saxon?
Cind am discutat cu el singura data pe un film al lui, ne-am contrat.
Am lasat de la mine, si.....a ramas asa cum am stabilit.


Nu te contrezi cu Saxon, nu suporta contrele.
Pai murea de foame, nu gasea de lucru ce vrea el si a ales sa faca foamea in Irlanda, acolo este dispus sa munceasca orice. Nu o spun cu rautate, ci cu ciuda pe un model de gandire.
Scrie intre timp, despre ce traieste.

Sa fie numai ca el, in probleme din afara lui.

E ca tine cind te priveste pe tine, fara sa implice pe altul cu care te contrezi, eu asa i nteleg.

Vezi el e cam....sa nu mai spun.

Ce spun eu era despre centrul vechi ce inainta f greu.
Nu stiu ce mai e pe acolo, dar s-au hotarit sa faca ceva nou peste vechi.

Deci si el avea dreptate ca inainta ca melcul renovarea. si eu ca s-a gasit solutie.

Dar ce treaba are el cu tara daca e in Irlanda?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: << 12 13 14 15 16 Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului SAXON
Mergi la: