back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Romania vs europa & vestul indepartat

 


 
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 10 Decembrie 2011, ora 16:22

De la: andalexkor, la data 2011-12-10 16:12:02
De la: gabigabi2, la data 2011-12-09 18:58:52hooopa, semn de retard : sa te tot repeti !


semn de retard e ca nimic nu ai a spune doar sa te hahaiesti- sunt scurt si la obiect cu linkuri, le urmaresti , iti mai crestezi creierul lucios si apoi poti spune ceva util..altfel trece timpul si tu tot asa ramai


mda....si asta e un semn : sa crezi ca toti sunt retarzi, numai tu inteligent si ca daca nu veneai tu sa le mai crestezi citeva circomvolutiuni pe creier , li se usca cerebelul de nefolosinta ! marire tie, salvatorule !


andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Decembrie 2011, ora 19:58

nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca toti sunt retarzi iar eu nu :))) poate sunt si io, fiecare le are pe ale lui..sper sa le depasesc cu brio ;) eu zic sa fiti mai intelegatori si nu agresivi; nu e nevoie sa ne provocam unul pe altul doar pentru a ne jigni si a ne enerva, cred ca e mult mai inteligent sa fim constructivi fiindca sunt multe de facut, de construit - de distrus si de a face rau cred ca ati observat ca specia noastra se pricepe de minune la asta - de acolo concluzia ca suntem semiretardati ca specie, shmekeria e sa nu ne taiem craca de sub picioare; d'asta am dat linkuri si va recomand seminariile lui nassim haramein

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Decembrie 2011, ora 06:39

De la: andalexkor, la data 2011-12-10 19:58:31nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca toti sunt retarzi iar eu nu :))) poate sunt si io, fiecare le are pe ale lui..sper sa le depasesc cu brio ;) eu zic sa fiti mai intelegatori si nu agresivi; nu e nevoie sa ne provocam unul pe altul doar pentru a ne jigni si a ne enerva, cred ca e mult mai inteligent sa fim constructivi fiindca sunt multe de facut, de construit - de distrus si de a face rau cred ca ati observat ca specia noastra se pricepe de minune la asta - de acolo concluzia ca suntem semiretardati ca specie, shmekeria e sa nu ne taiem craca de sub picioare; d'asta am dat linkuri si va recomand seminariile lui nassim haramein


draga kor, asa ai intrat pe forum : in tromba si ai postat 3 mesaje cu acel cuvint urit, Retard .....le dadeai retarzilor sa citeasca acele linkuri ca sa fie mai putin retarzi .....de aici am dedus , ca tot m-ai intrebat ! .....da, d'asta suntem aici, d'asta comunicam, ca sa facem schimb de informatii, dar ca sa fi de doar 2-3 zile pe un forum si sa-ti faci intrarea cu stingul, e cel putin dovada de neinspiratie in comunicare ! si, as mai vrea sa-ti spun ceva : eu, de exemplu, nu ma prea ma uit la linkuri....prefer sa te " aud" pe tine , ma intereseaza ce spui tu, argumentind cu cuvintele tale ce crezi , cum vezi ce ni se-ntimpla....

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Decembrie 2011, ora 14:29

daca iti place sa butonezi..atunci baga in continuare- ce vreau sa spun ia mult prea multe cuvinte pentru a-mi expune ideile si d'asta am dat linkuri cu nouaordinemondiala,nassim haramein si george carlin; scurt si la obiect, nu ma intereseaza tromba daca nu ati auzit de astea din linkuri merita sa va uitati, daca le stiti..foarte bine

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 11 Decembrie 2011, ora 16:29

De la: andalexkor, la data 2011-12-11 14:29:13daca iti place sa butonezi..atunci baga in continuare- ce vreau sa spun ia mult prea multe cuvinte pentru a-mi expune ideile si d'asta am dat linkuri cu nouaordinemondiala,nassim haramein si george carlin; scurt si la obiect, nu ma intereseaza tromba daca nu ati auzit de astea din linkuri merita sa va uitati, daca le stiti..foarte bine


asa, si ? ne putem opune ?
si, daca ideile tale sunt bine structurate, atunci si exprimarea lor va fi pe masura , deci : baga in tromba sau domol , cum vrei !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 10:47

In falsa republica Transnisia romaneasca au fost alegeri, pericolul este ca Ungurii si Belgienii au trimis observatori , asta inseamna ca ei ii recunosc ca independenta ?Aceste tari sa fie sanctionate de UE. Alt pericol, comunistii din Basarabia, au cerut indepartarea Basarabiei de mama sa Romania! Comunismul cauta sa isi puna tentaculele infecte pe tot ce e romanesc !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 14:19

momentan nu ne putem opune singuri- multi nu pricep ce se intampla si d'aia am pus linkuri; apoi mai e si motivul ca suntem multi da' prosti iar ei sunt mai putini(dar indeajuns de multi),mai destepti,mai organizati si..sunt platiti din banii nostri; trebuie sa stie cat mai multi,poate chiar TOTI si apoi sa fie inlaturati retardatii(mai ales cu ajutorul unor structuri din interior la care liderilor le vine mintea la cap); important este sa fim informati...asta e situatia: controlul mondial se face din timpuri imemoriabile numai ca la momentul actual informatia circula cu viteza si scapa din structurile de control al liderilor mondial fie ca vor sau nu(oameni corecti exista in cele mai imputite structuri sau macar exista momente cand retardatii fac si lucruri bune- probabilitatea matematica exista si nu e chiar mica); d'asta ajungem in criza asta..ceva se va schimba fundamental in modul de organizare al civilizatiei(cea actuala si-a atins limitele si va inceta sa functioneze, se prabuseste sub propria greutate, hotii au ajuns sa fie prea multi si sa isi fure unul altuia caciula si sa se lupte intre ei pentru control)

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 14:35

persoane neinformate sunt atrase in jocurile retardatilor si le ingroasa randurile; ii numesc retardati pe lideri pentru ca universul este infinit, energia este infinita si disponibila la tot pasul numai ca astia au sentimente considerate pacate(mandria, infumurare, rautate.. se simt bine sa controleze tot si sa reprime dorinta de cunoastere); din punctul de vedere al energiei finite,limitate, al sistemelor izolate asa se vad lucrurile: nu avem resurse si TREBUIE sa ne dam in cap unu' altuia fiindca altfel nu se poate trai ceea ce este..FALS; de asta e important sa sti ceea ce spune Nassim Harame in- a rezolvat ceea ce nu rezolvase Einstein(eu cred ca stia dar nu a spus sau nu a fost lasat sa spuna cum cred ca a fost si Tesla-izolat si s-a vrut stergerea lui din istorie); avem nevoie sa plecam cat mai repede de pe aceasta planeta fiindca nu e de bine(din cand in cand planeta da un restart la viata si noi disparem rapid- ca specie), apar cataclisme la mai multe mii de ani si nu e de stat atata timp cat nu poti controla planeta sau sistemul solar

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 15:48

De la: gabigabi2, la data 2011-12-10 16:22:10
De la: andalexkor, la data 2011-12-10 16:12:02
De la: gabigabi2, la data 2011-12-09 18:58:52hooopa, semn de retard : sa te tot repeti !


semn de retard e ca nimic nu ai a spune doar sa te hahaiesti- sunt scurt si la obiect cu linkuri, le urmaresti , iti mai crestezi creierul lucios si apoi poti spune ceva util..altfel trece timpul si tu tot asa ramai


mda....si asta e un semn : sa crezi ca toti sunt retarzi, numai tu inteligent si ca daca nu veneai tu sa le mai crestezi citeva circomvolutiuni pe creier , li se usca cerebelul de nefolosinta ! marire tie, salvatorule !

Am benit

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 15:49

De la: Tycuu, la data 2011-12-12 10:47:25 In falsa republica Transnisia romaneasca au fost alegeri, pericolul este ca Ungurii si Belgienii au trimis observatori , asta inseamna ca ei ii recunosc ca independenta ?Aceste tari sa fie sanctionate de UE. Alt pericol, comunistii din Basarabia, au cerut indepartarea Basarabiei de mama sa Romania! Comunismul cauta sa isi puna tentaculele infecte pe tot ce e romanesc !

Se usuca Smirnov de atita putere si ingimfare.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 16:01

De la: andalexkor, la data 2011-12-12 14:35:52persoane neinformate sunt atrase in jocurile retardatilor si le ingroasa randurile; ii numesc retardati pe lideri pentru ca universul este infinit, energia este infinita si disponibila la tot pasul numai ca astia au sentimente considerate pacate(mandria, infumurare, rautate.. se simt bine sa controleze tot si sa reprime dorinta de cunoastere); din punctul de vedere al energiei finite,limitate, al sistemelor izolate asa se vad lucrurile: nu avem resurse si TREBUIE sa ne dam in cap unu' altuia fiindca altfel nu se poate trai ceea ce este..FALS; de asta e important sa sti ceea ce spune Nassim Harame in- a rezolvat ceea ce nu rezolvase Einstein(eu cred ca stia dar nu a spus sau nu a fost lasat sa spuna cum cred ca a fost si Tesla-izolat si s-a vrut stergerea lui din istorie); avem nevoie sa plecam cat mai repede de pe aceasta planeta fiindca nu e de bine(din cand in cand planeta da un restart la viata si noi disparem rapid- ca specie), apar cataclisme la mai multe mii de ani si nu e de stat atata timp cat nu poti controla planeta sau sistemul solar


ha ! mi-ai adus aminte de o poveste SF, aparuta prin ' 68 " Duoando" se cheama, scrisa de Barbulescu si Anania .....deci , plecam in spatiu, cu nava-planeta Duoando si cautam o noua casa ptr. paminteni ! da' cum mama ma-sii faci sa scapam de "retarzii" tai, ca e-n firea omeneasca si lacomia, ura, invidia si setea de putere ? ca degeaba gasesti loc nou, daca naravurile sunt tot alea vechi ? ehhhhh

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 16:05

De la: Tycuu, la data 2011-12-12 10:47:25 In falsa republica Transnisia romaneasca au fost alegeri, pericolul este ca Ungurii si Belgienii au trimis observatori , asta inseamna ca ei ii recunosc ca independenta ?Aceste tari sa fie sanctionate de UE. Alt pericol, comunistii din Basarabia, au cerut indepartarea Basarabiei de mama sa Romania! Comunismul cauta sa isi puna tentaculele infecte pe tot ce e romanesc !


las' mai Ticule ca nu numai comunistii sunt de vina ca Basarabia nu se-nghesuie sa se uneasca cu Romania .....nici noi insine nu dam navala s'apoi nici basarabenii n-au uitat ce-au facut armatele romane cind au ajuns peste Prut.....asa ca, le e teama , in egala masura si de noi, ca si de rusi !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 16:07

De la: nastasemihail, la data 2011-12-12 15:49:52
De la: Tycuu, la data 2011-12-12 10:47:25 In falsa republica Transnisia romaneasca au fost alegeri, pericolul este ca Ungurii si Belgienii au trimis observatori , asta inseamna ca ei ii recunosc ca independenta ?Aceste tari sa fie sanctionate de UE. Alt pericol, comunistii din Basarabia, au cerut indepartarea Basarabiei de mama sa Romania! Comunismul cauta sa isi puna tentaculele infecte pe tot ce e romanesc !

Se usuca Smirnov de atita putere si ingimfare.




Se pare ca nu a mai iesit Smirnov, nu il mai vor rusii , cica le-a papat niste bani !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 16:10

De la: gabigabi2, la data 2011-12-12 16:05:30
De la: Tycuu, la data 2011-12-12 10:47:25 In falsa republica Transnisia romaneasca au fost alegeri, pericolul este ca Ungurii si Belgienii au trimis observatori , asta inseamna ca ei ii recunosc ca independenta ?Aceste tari sa fie sanctionate de UE. Alt pericol, comunistii din Basarabia, au cerut indepartarea Basarabiei de mama sa Romania! Comunismul cauta sa isi puna tentaculele infecte pe tot ce e romanesc !


las' mai Ticule ca nu numai comunistii sunt de vina ca Basarabia nu se-nghesuie sa se uneasca cu Romania .....nici noi insine nu dam navala s'apoi nici basarabenii n-au uitat ce-au facut armatele romane cind au ajuns peste Prut.....asa ca, le e teama , in egala masura si de noi, ca si de rusi !
:



sml-happy0158: Asta cam asa este !

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
flbofan1825

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Piatra Neamt

Postat pe: 12 Decembrie 2011, ora 19:19

Well ce zici dumneata este total gresit , banuiesc ca nu prea te-ai plimbat pe afara sau sa traiesti suntem mult mai avansati decit majoritatea acestor state UE , ca cultura , invatamint, asm.......Saraci da suntem dar asta tot din cauza noastra proprie ca nu avem curajul sa ne exprimam si sa ne punem punctul de vedere in fata acestor hoti care ne conduc tara .................11111111111111111111111111111111

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Decembrie 2011, ora 14:56

e in firea omeneasca sa fie..cum zici tu(gabi) fiindca omu' crede ca nu are enrgie de ajuns si da in cap celui de langa el ca sa ii fure sansa de a supravietui, asa CREDE el deoarece asa a fost inavtat- d'asta zic sa se scoata capul din nisip , sa va informati si sa transmiteti informatia mai departe; ai vazut linkul cu Nassim Haramein, ai inteles ce spune omul? altfel imi irosesc timpul incercand sa te fac sa intelegi nsite lucruri; pare ca nu mai esti copil- cica ar fi o problema cu varstnicii neintelepti: cred ca stiu tot si nu mai au nevoie sa invete lucruri noi- deci de nu intelegi ce spune omul..sunt opt ore de seminar..daca nu ai timp, vointa..sa urmaresti tot documentarul eu nu pot sa te ajut (dumnezeu te ajuta da' nu iti baga in traista :)) )

Raporteaza abuz de limbaj
andalexkor

66 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 13 Decembrie 2011, ora 15:04

De la: flbofan1825, la data 2011-12-12 19:19:12Well ce zici dumneata este total gresit , banuiesc ca nu prea te-ai plimbat pe afara sau sa traiesti suntem mult mai avansati decit majoritatea acestor state UE , ca cultura , invatamint, asm.......Saraci da suntem dar asta tot din cauza noastra proprie ca nu avem curajul sa ne exprimam si sa ne punem punctul de vedere in fata acestor hoti care ne conduc tara .................11111111111111111111111111111111


suntem valorosi ca individualitati da' nu avem coordonare ca societate; am spus de o mie de ori ca nu e vina "noastra" ci a celor care ne conduc(indirect a noastra fiindca ne schimbam comportamentul cand avem putere-puterea corupe si d'aia ziceam ca suntem semiretardati, peste 80%din specie); serviciile secrete conduc politica si economia mondiala; ca individ nu poti face mare lucru(sa informezi si sa nu mai acorzi credit retardatilor-de orice natura- sunt platiti din banii fiecaruia dintre noi fie ca vrem sau nu si din cauza asta trebuie schimbat sistemul din temelie fiindca asta isi dovedeste limita astazi cu falsele democratii si fals capitalism...)

Raporteaza abuz de limbaj
DI

154 mesaje
Membru din: 26/01/2011
Postat pe: 3 Februarie 2012, ora 09:33


Raporteaza abuz de limbaj
9am171142

3 mesaje
Membru din: 9/11/2009
Postat pe: 4 Februarie 2012, ora 21:22


Raporteaza abuz de limbaj
Tycuu

1203 mesaje
Membru din: 28/08/2010
Postat pe: 8 Februarie 2012, ora 10:34


Atentiie romani! Ardealul in pericol , ungurimea infecto-fascisto-UDMR-ista are obraznicia care ii caracterizeaza sa conditioneze voturile lor ,in schimbul Ardealului romanesc! !In Ardeal ,romanii o sa ajunga la cheremul ungurimii ca asa vrea infectia asta de PDL-ciuma portocalie ! La comanda expresa a lui Basescu o marioneta ,Boc, a fost schimbat cu o alta marioneta , Ungureanu,o alta unealta a lui Traian ! Basescu a devenit un dictator si PDL un vanzator de Ardeal -singura solutie este DEMISIA acestor ordinari

Raporteaza abuz de limbaj
Tycu
SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Februarie 2012, ora 12:03

De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 12:43:48ROMANIA S-A DECLARAT DE ACORD CU INTRAREA IN UNIUNEA EUROPEANA CAND SE STIA FOARTE BINE CA NU ESTE NICI PE DEPARTE PREGATITA PENTRU A FACE FATA UNOR STANDARDE DE CONVIETUIRE...SI ACUM SE COMPARA CU STATELE DEZVOLTATE DIN EUROPA SI CU VESTUL INDEPARTAT.....ROMANIEI AI TREBUIE INCA 100 DE ANI SA AJUNGA LA NIVELUL LOR ....


Daca tot a intrat Romania in UE ,trebuie sa adopte si baremul de salarizare,element primordial care sa constituie imboldul pentru cresterea productivitatii muncii,care sa genereze venituri ce vor contribui la ridicarea standardului de convetuire al populatiei.
Cum sa te compari cu UE cu salariul mediu pe economie de 380 euro fata de 1060 euro in cadrul UE ?
Doar salariile presedintelui si restul guvernantilor pot avea in prezent standarde corespunzatoare de convetuire ,ca fiind angajatii ai poporului pentru administrare dar care nu se achita de sarcini.


http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
geo_maik

151 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Postat pe: 10 Februarie 2012, ora 00:48

Eu unul in locul lui BASESCU as merge in strainatate si as da un interviu de presa si as invita mai multe agentii de presa si as recunoaste toata viata mea de marioneta.As recunoaste cum am fost sfatuit sa vand flota,cum am fost propulsat la primari Bucuresti.cum dupa a trebuit sa vand terenuri Mafiei imobiliare.si cum ca presedinte a trebuit sa sustin Mafia bisnitaro-securita in continuare.cu incalcarea constitutiei nationale.Chiar de ar trebui sa ma ucida aceasta Mafie ,dar cred ca voi deveni un Erou National si Poporul ma va ierta,si voi avea in Istorie un loc insemnat,decat sa fiu ucis de furia populara ca un caine de pripas!!!!Oare onoarea sa fi disparut din Romania odata cu Ceausescu?????


gabigabi2

33366 mesaje
Membru din: 13/10/2011
Postat pe: 10 Februarie 2012, ora 06:41

De la: geo_maik, la data 2012-02-10 00:48:20Eu unul in locul lui BASESCU as merge in strainatate si as da un interviu de presa si as invita mai multe agentii de presa si as recunoaste toata viata mea de marioneta.As recunoaste cum am fost sfatuit sa vand flota,cum am fost propulsat la primari Bucuresti.cum dupa a trebuit sa vand terenuri Mafiei imobiliare.si cum ca presedinte a trebuit sa sustin Mafia bisnitaro-securita in continuare.cu incalcarea constitutiei nationale.Chiar de ar trebui sa ma ucida aceasta Mafie ,dar cred ca voi deveni un Erou National si Poporul ma va ierta,si voi avea in Istorie un loc insemnat,decat sa fiu ucis de furia populara ca un caine de pripas!!!!Oare onoarea sa fi disparut din Romania odata cu Ceausescu?????


ohoho, Geo ! asteapta tu mult si bine aceasta recunoastere, caci asta neaga orice , chiar si acum a mincat... .spunind ca : aaaa, il avea demult in plan pe Ungureanu !! s'apoi ne-a spus clar ca el nu va renunta la nimic ,ptr. ca nu vrea sa ajunga sa spuna, ca si E. Constantinescu , ca a fost Invins de Structuri !....asa ca mai bine le foloseste, nu ?


SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2012, ora 07:10

De la: gabigabi2, la data 2012-02-10 06:41:06
De la: geo_maik, la data 2012-02-10 00:48:20Eu unul in locul lui BASESCU as merge in strainatate si as da un interviu de presa si as invita mai multe agentii de presa si as recunoaste toata viata mea de marioneta.As recunoaste cum am fost sfatuit sa vand flota,cum am fost propulsat la primari Bucuresti.cum dupa a trebuit sa vand terenuri Mafiei imobiliare.si cum ca presedinte a trebuit sa sustin Mafia bisnitaro-securita in continuare.cu incalcarea constitutiei nationale.Chiar de ar trebui sa ma ucida aceasta Mafie ,dar cred ca voi deveni un Erou National si Poporul ma va ierta,si voi avea in Istorie un loc insemnat,decat sa fiu ucis de furia populara ca un caine de pripas!!!!Oare onoarea sa fi disparut din Romania odata cu Ceausescu?????


ohoho, Geo ! asteapta tu mult si bine aceasta recunoastere, caci asta neaga orice , chiar si acum a mincat... .spunind ca : aaaa, il avea demult in plan pe Ungureanu !! s'apoi ne-a spus clar ca el nu va renunta la nimic ,ptr. ca nu vrea sa ajunga sa spuna, ca si E. Constantinescu , ca a fost Invins de Structuri !....asa ca mai bine le foloseste, nu ?


Prin 1992 ma tot cazneam sa aduc investitori straini in Romania,alergam prin Italia,Frantza,Austria Germania etc. Toți ma intrebau daca am relatii cu cineva din Guvern ca altfel nu sunt interesati.Mai tirziu am inteles care era șpilul,eu nu aveam relații dar altii au avut și au adus investitorii au ajuns miliardari,dar Romania a ramas fara principalele capacitati de productie dar și fara români.


http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
Fosta membra 9am.ro

766 mesaje
Membru din: 14/10/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 17 Februarie 2012, ora 10:04

Nu am gasit un topic in care sa copii un text primit de la o prietena si l-am postat aici.

Paine otravita in Romania- informatie urgenta!
Pe pachetele de pâine Titan scrie deja cã pâinea este fabricatã
conform Codex Alimentarius. Am citit cu ochii mei.
România va experimenta pe populatie produsul CANCERIGEN INITIUM.
Experimentul "Codex Alimentarius" începe cu România. De la 31 decembrie 2009, Guvernul Boc a fost obligat de... UE sã înceapã implementarea "Codexului", alãturi de alte 165 de state semnatare (95% din populatia planetei).
"Codex Alimentarius"este un pachet de norme dupã care se vor alimenta
populatiile tãrilor semnatare. Acesta porneste de la principiul cã
Terra nu mai poate hrãni pe toatã lumea natural, ca atare se va trece
la hrana artificialã, din produse chimice, cea modificatã genetic etc.
Nu a trecut o lunã si iatã cã apare stirea cã România este prima tarã din lume care va folosi în agriculturã un compus chimic pe bazã de initium, un ingredient activ din noua clasã a substantelor chimice impuse de"Codex Alimentarius". Produsele vor furnizate de compania germanã BASF si vor fi folosite pentru culturile de struguri, cartofi, rosii, castraveti si ceapa. Pentru publicul larg se spune cã "beneficiile pe care le-ar aduce aceastã substantã
sunt legate în primul rând de combaterea dãunãtorilor, dar, totodatã ea micsoreazã si durata în care se obtine recolta."
Dupã ce acest produs va fi experimentat în România, urmeazã sã fie
omologatã utilizarea lui si în Olanda, Germania , Franta, SUA, Canada
si Marea Britanie. Neoficial, conform cercetãtorilor care combat
"Codex Alimentarius", folosirea produselor cu initium sporeste cu pânã
la 65% rata riscului de cancerde colon, substantã care intrã rapid în
combinatii chimice, devenind rezidualã în organism. De pilda 1 mg de
initium intrat în organism o singurã datã se eliminã în aproape un an.
Or, dacã acest produs este folosit zilnic, practic el nu mai este
eliminat din organism. Apoi, asa cum INITIUM ajutã la cresterea rapidã
a celulelor leguminoase, la fel de repede va conduce la mãrirea
tumorilor maligne.
www.energielibera.net
www.pressreleasepoint.com/first-approval-worldwide-fungicides-in...
Pe acest site, BASF-ul se lãuda pe 11 ianuarie !!!!!! cã pentru prima datã în lume a fost autorizat într-un timp record fungicidul Initium care în România va fi vândut sub numele EnervinT.
Ce mã intrigã pe mine este viteza cu care a fost aprobat si introdus pe piata româneascã.
Ar fi bine sã rãspânditi cât mai mult informatia pt. cã asa cum s-a
întâmplat cu vaccinurile contra cancerului de col uterin si împotriva
gripei porcine se pare cã nu este în zadar.








Virtutea nu consta in abtinerea de la viciu ci in neravnirea lui. Galina
Fosta membra 9am.ro

106 mesaje
Membru din: 17/07/2011
Postat pe: 17 Februarie 2012, ora 13:40

De la: _gal_ina, la data 2012-02-17 10:04:48Nu am gasit un topic in care sa copii un text primit de la o prietena si l-am postat aici.

Paine otravita in Romania- informatie urgenta!
Pe pachetele de pâine Titan scrie deja cã pâinea este fabricatã
conform Codex Alimentarius. Am citit cu ochii mei.
România va experimenta pe populatie produsul CANCERIGEN INITIUM.
Experimentul "Codex Alimentarius" începe cu România. De la 31 decembrie 2009, Guvernul Boc a fost obligat de... UE sã înceapã implementarea "Codexului", alãturi de alte 165 de state semnatare (95% din populatia planetei).
"Codex Alimentarius"este un pachet de norme dupã care se vor alimenta
populatiile tãrilor semnatare. Acesta porneste de la principiul cã
Terra nu mai poate hrãni pe toatã lumea natural, ca atare se va trece
la hrana artificialã, din produse chimice, cea modificatã genetic etc.
Nu a trecut o lunã si iatã cã apare stirea cã România este prima tarã din lume care va folosi în agriculturã un compus chimic pe bazã de initium, un ingredient activ din noua clasã a substantelor chimice impuse de"Codex Alimentarius". Produsele vor furnizate de compania germanã BASF si vor fi folosite pentru culturile de struguri, cartofi, rosii, castraveti si ceapa. Pentru publicul larg se spune cã "beneficiile pe care le-ar aduce aceastã substantã
sunt legate în primul rând de combaterea dãunãtorilor, dar, totodatã ea micsoreazã si durata în care se obtine recolta."
Dupã ce acest produs va fi experimentat în România, urmeazã sã fie
omologatã utilizarea lui si în Olanda, Germania , Franta, SUA, Canada
si Marea Britanie. Neoficial, conform cercetãtorilor care combat
"Codex Alimentarius", folosirea produselor cu initium sporeste cu pânã
la 65% rata riscului de cancerde colon, substantã care intrã rapid în
combinatii chimice, devenind rezidualã în organism. De pilda 1 mg de
initium intrat în organism o singurã datã se eliminã în aproape un an.
Or, dacã acest produs este folosit zilnic, practic el nu mai este
eliminat din organism. Apoi, asa cum INITIUM ajutã la cresterea rapidã
a celulelor leguminoase, la fel de repede va conduce la mãrirea
tumorilor maligne.
www.energielibera.net
www.pressreleasepoint.com/first-approval-worldwide-fungicides-in...
Pe acest site, BASF-ul se lãuda pe 11 ianuarie !!!!!! cã pentru prima datã în lume a fost autorizat într-un timp record fungicidul Initium care în România va fi vândut sub numele EnervinT.
Ce mã intrigã pe mine este viteza cu care a fost aprobat si introdus pe piata româneascã.
Ar fi bine sã rãspânditi cât mai mult informatia pt. cã asa cum s-a
întâmplat cu vaccinurile contra cancerului de col uterin si împotriva
gripei porcine se pare cã nu este în zadar.










Vorbitul din tastatura si datul cu parerea in dorul lelii, de dragul de a-ti face de lucru, de-a te afla in treaba , a ajuns sa fie sportul preferat al romanilor. Daca nu ai habar, n-ar fi de bun simt sa-ti vezi de treaba! ?

Ce treaba are fungicidul initium,( gov. ro ) sau derogarea de la normele agricole europene pe care le-a legiferat fostul ministru al agriculturii, Tabara V. permitand cultivarea plantelor modificate genetic, cu Codex Alimentarius ?

Hai, documenteaza-te si apoi mai discutam, lasa E-mail-urile de tip hoax.





Simply stated, the Codex Alimentarius is a collection
of standards, codes of practice, guidelines and
other recommendations. Some of these texts are
very general, and some are very specific. Some
deal with detailed requirements related to a food or
group of foods; others deal with the operation and
management of production processes or the operation
of government regulatory systems for food safety and
consumer protection.

www.codexalimentarius.net/web/standard_list.jsp

ftp://ftp.fao.org/codex/Publications/understanding/Understanding...


www.un.org/documents/ga/res/39/a39r248.htm


Fosta membra 9am.ro

136 mesaje
Membru din: 23/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Februarie 2012, ora 17:01

De la: SOGUNUL, la data 2012-02-08 12:03:56
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 12:43:48ROMANIA S-A DECLARAT DE ACORD CU INTRAREA IN UNIUNEA EUROPEANA CAND SE STIA FOARTE BINE CA NU ESTE NICI PE DEPARTE PREGATITA PENTRU A FACE FATA UNOR STANDARDE DE CONVIETUIRE...SI ACUM SE COMPARA CU STATELE DEZVOLTATE DIN EUROPA SI CU VESTUL INDEPARTAT.....ROMANIEI AI TREBUIE INCA 100 DE ANI SA AJUNGA LA NIVELUL LOR ....


Daca tot a intrat Romania in UE ,trebuie sa adopte si baremul de salarizare,element primordial care sa constituie imboldul pentru cresterea productivitatii muncii,care sa genereze venituri ce vor contribui la ridicarea standardului de convetuire al populatiei.
Cum sa te compari cu UE cu salariul mediu pe economie de 380 euro fata de 1060 euro in cadrul UE ?
Doar salariile presedintelui si restul guvernantilor pot avea in prezent standarde corespunzatoare de convetuire ,ca fiind angajatii ai poporului pentru administrare dar care nu se achita de sarcini.

Culmea este ca românii in loc sa puna mina pe tirnacop sa le dea la cap acestor impostori ,le suporta toate mizeriile in loc sa-i concedieze.


http://www.youtube.com/watch?v=rzORw7-RLCs&feature=related
inmandi

58 mesaje
Membru din: 11/01/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Martie 2012, ora 18:53

credeam ca intram intr=o uniune democratica o societate superioara si civilizata care sa ne ridice si noua nivelul educativ social politiic cultural dar ei au urmarit sa incasezae fondurile lor sa ocupe functiile pentru ei noi neavind acces nici fonduri nerambursabile nu primim e o centrifugare si amagire nu are nici pe departe imaginea planului Marchal de care ei au beneficit din plin si pe deplinde niste conditii superioare ce mai e noul urss

Raporteaza abuz de limbaj
9am251314

1 mesaj
Membru din: 2/03/2012
Postat pe: 25 Martie 2012, ora 22:08

AUSTRALINCA CRED CA AI O PROBLEMA SI ANUME LA CAP AR TREBUI SA TE VADA UN DOCTOR NEAPARAT SI DACA TOT TE DUCI IAL SI PE JAVRA DE BASESCU CU TINE CA SI EL ARE NEVOIE DE MAI MULTE CONTROALE IMPREUNA CU TOT PDL-UL!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
bogdan_sterea

14 mesaje
Membru din: 25/01/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Martie 2012, ora 22:24

Men, invata sa scrii romaneste. Se scrie ia-l nu ial.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ROMANIA vs EUROPA & VESTUL INDEPARTAT
Mergi la: