back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Romania vs europa & vestul indepartat

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 18 Februarie 2011, ora 16:04

De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...


Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Februarie 2011, ora 16:12

De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:04:49
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...

DECI SIMPATIZANTII PDL-ULUI SI A PRESEDINTELUI SUNT CATALOGATI DE TINE DREPT PROSTI.....SI CINE PUNE CALIFICATIVUL ? UN DESTEPT.......UN MARE DESTEPT......STII VB. AIA FERESTEMA DOAMNE DE DESTEPTI CA ..........HALAL DESTEPT,VREI SA SPUI COMUNISTI SADEA,ORI VREI SA SPUI " BAIETI DESTEPTI "...........

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 18 Februarie 2011, ora 16:53

De la: Silver9AM, la data 2011-02-18 16:12:36
De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:04:49
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...

DECI SIMPATIZANTII PDL-ULUI SI A PRESEDINTELUI SUNT CATALOGATI DE TINE DREPT PROSTI.....SI CINE PUNE CALIFICATIVUL ? UN DESTEPT.......UN MARE DESTEPT......STII VB. AIA FERESTEMA DOAMNE DE DESTEPTI CA ..........HALAL DESTEPT,VREI SA SPUI COMUNISTI SADEA,ORI VREI SA SPUI " BAIETI DESTEPTI "...........


Nu,nu toti,ai dreptate.Unii isi dau seama perfect ce face Baselu,nu sunt prosti, dar au avantaje de pe urma lui.Eu nu il consider pe Berceanu spre exemplu, deloc prost .

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Februarie 2011, ora 19:30

De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:53:40
De la: Silver9AM, la data 2011-02-18 16:12:36
De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:04:49
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...

DECI SIMPATIZANTII PDL-ULUI SI A PRESEDINTELUI SUNT CATALOGATI DE TINE DREPT PROSTI.....SI CINE PUNE CALIFICATIVUL ? UN DESTEPT.......UN MARE DESTEPT......STII VB. AIA FERESTEMA DOAMNE DE DESTEPTI CA ..........HALAL DESTEPT,VREI SA SPUI COMUNISTI SADEA,ORI VREI SA SPUI " BAIETI DESTEPTI "...........


Nu,nu toti,ai dreptate.Unii isi dau seama perfect ce face Baselu,nu sunt prosti, dar au avantaje de pe urma lui.Eu nu il consider pe Berceanu spre exemplu, deloc prost .

VANIA ,DE CE ESTI SMECHER ? MA ATRAGI IN CURSA........BERCEANU,BLAGA,.........SUNT ASEMENEA VOUA.......LUATII SANATOSI,SE INCADREAZA PERFECT PNL..........

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Iosif

41 mesaje
Membru din: 22/08/2009
Postat pe: 20 Februarie 2011, ora 10:20

Am locuit in vestul indepartat care nu-i asa departe.. s-au inventat mijloace de transport...Dar daca mai facem Agricultura cu Magarul , cu Calul, sau Boul, scuze dar ... se rasuceste si Raposatul in mormant de rusine...
Stiti era vorba aia de demult LA SAPA DE LEMN NE-AU ADUS ASTIA...
A venit un prieten la mine European si in curte la mine erau doar masini cu matricule straine de Bulgaria Spania.Franta Germania si ma intreaba: asa multi prieteni ai ? si de ce nu puteti inscrie masinile in Romania si le inscrieti pe Bulgaria.. Asa vrea guvernul si fratii mei detesta sa dea banii din castigul lor din comertul cu masini la niste hoti si incompetenti care nu stiu ca daca ai cu ce te misca e primul pas.. in a aduce venit Tarii noastre. Si daca nu te dezvolti cum vrei sa mergi inainte ...
Economie la pamant....90 mil de euro datorie externa si creste creste creste......
Smecherii insa o duc bine....
Infrastructura ___ ca la noi la nimenea Cati Km de auostrada am facut dupa revolutie???? etc..
dar lasa ca nimeni nu s-a nascut mare ... O sa le facem noi...???? cand????
Vrem sa o ducem bine dar nu ne miscam sub nici o forma , nu muncim sa castigam mai mult decat consumam si asteptam sa ne dea Vestul Mura-n Gura totul....
LA MUNCA si hai sa facem din tara asta Frumoasa estul Frumos al Europei ca stam bine la capitolul
Propietari de case pe primul loc in Europa 96% in timp ce germani nu au 45% propietari restul in chirie si se muta unde au de munca..
.. Mergeam la 200 de km la munca in fiecare zi sau la 500 km o dat pe saptamana...
Bine ca a venit criza si nu ne-am facut mai datori ca oricand luand de la banci multi bani...
Ei sunt datori pe viata cand isi cumpara o casa 35 de ani de ipoteca..
Suntem bogati desi nu este valorata la adevrata valoare nimik din ce avem si suntem mai putin stresati ca altii care alearga mult mai mult ca noi ca sa supravietuiasca crizei...
Si mai nou avem posibilitatea de atrai oriunde vrem noi in Europa si sa ne intorcem acasa si sa facem ceva frumos ptr noi...
As face ceva in ro dar cum ziceau prietenii mei La voi nimik nu este sigur......(Hotie Birocratie Coruptie Pedici si pedici mereu cand vrei sa faci ceva te pun la zid..... Cum prin mijloace moderne de control politienesti sau administrative
Avem la parinti la tara 20 de salariati intr-o primarie de 500 de locuitori. ..doar in administratie....
Eficienta totala... Una isi face cafeaua alteia in timp ce celelalte fumeaza asteptand cafeaua sau desaiunul si tot asa.. Nu-i primarul nu putem face nimik (NU FACEM NIMIK) nu-i secretarul (NIMIK)
nu-i vicele (NIMIk)
"cu oameni de nimik nu se poate face ceva"
Si daca sunt tot degeaba ca nu stiu ce-s alea fonduri europene si-ti baga bete in roate ca-
"Iti sta mintea in loc" de prosti ce sunt...
Romania INCOTRO?????


Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 08:48

De la: Iosif, la data 2011-02-20 10:20:15Am locuit in vestul indepartat care nu-i asa departe.. s-au inventat mijloace de transport...Dar daca mai facem Agricultura cu Magarul , cu Calul, sau Boul, scuze dar ... se rasuceste si Raposatul in mormant de rusine...
Stiti era vorba aia de demult LA SAPA DE LEMN NE-AU ADUS ASTIA...
A venit un prieten la mine European si in curte la mine erau doar masini cu matricule straine de Bulgaria Spania.Franta Germania si ma intreaba: asa multi prieteni ai ? si de ce nu puteti inscrie masinile in Romania si le inscrieti pe Bulgaria.. Asa vrea guvernul si fratii mei detesta sa dea banii din castigul lor din comertul cu masini la niste hoti si incompetenti care nu stiu ca daca ai cu ce te misca e primul pas.. in a aduce venit Tarii noastre. Si daca nu te dezvolti cum vrei sa mergi inainte ...
Economie la pamant....90 mil de euro datorie externa si creste creste creste......
Smecherii insa o duc bine....
Infrastructura ___ ca la noi la nimenea Cati Km de auostrada am facut dupa revolutie???? etc..
dar lasa ca nimeni nu s-a nascut mare ... O sa le facem noi...???? cand????
Vrem sa o ducem bine dar nu ne miscam sub nici o forma , nu muncim sa castigam mai mult decat consumam si asteptam sa ne dea Vestul Mura-n Gura totul....
LA MUNCA si hai sa facem din tara asta Frumoasa estul Frumos al Europei ca stam bine la capitolul
Propietari de case pe primul loc in Europa 96% in timp ce germani nu au 45% propietari restul in chirie si se muta unde au de munca..
.. Mergeam la 200 de km la munca in fiecare zi sau la 500 km o dat pe saptamana...
Bine ca a venit criza si nu ne-am facut mai datori ca oricand luand de la banci multi bani...
Ei sunt datori pe viata cand isi cumpara o casa 35 de ani de ipoteca..
Suntem bogati desi nu este valorata la adevrata valoare nimik din ce avem si suntem mai putin stresati ca altii care alearga mult mai mult ca noi ca sa supravietuiasca crizei...
Si mai nou avem posibilitatea de atrai oriunde vrem noi in Europa si sa ne intorcem acasa si sa facem ceva frumos ptr noi...
As face ceva in ro dar cum ziceau prietenii mei La voi nimik nu este sigur......(Hotie Birocratie Coruptie Pedici si pedici mereu cand vrei sa faci ceva te pun la zid..... Cum prin mijloace moderne de control politienesti sau administrative
Avem la parinti la tara 20 de salariati intr-o primarie de 500 de locuitori. ..doar in administratie....
Eficienta totala... Una isi face cafeaua alteia in timp ce celelalte fumeaza asteptand cafeaua sau desaiunul si tot asa.. Nu-i primarul nu putem face nimik (NU FACEM NIMIK) nu-i secretarul (NIMIK)
nu-i vicele (NIMIk)
"cu oameni de nimik nu se poate face ceva"
Si daca sunt tot degeaba ca nu stiu ce-s alea fonduri europene si-ti baga bete in roate ca-
"Iti sta mintea in loc" de prosti ce sunt...
Romania INCOTRO?????

Vorba mai veche,,Din lac in put''a intrat Romania ,cu ajutorul UE si FMI,in rest toate sunt bune si la locul lor!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 08:55

De la: Silver9AM, la data 2011-02-18 19:30:08
De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:53:40
De la: Silver9AM, la data 2011-02-18 16:12:36
De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:04:49
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...

DECI SIMPATIZANTII PDL-ULUI SI A PRESEDINTELUI SUNT CATALOGATI DE TINE DREPT PROSTI.....SI CINE PUNE CALIFICATIVUL ? UN DESTEPT.......UN MARE DESTEPT......STII VB. AIA FERESTEMA DOAMNE DE DESTEPTI CA ..........HALAL DESTEPT,VREI SA SPUI COMUNISTI SADEA,ORI VREI SA SPUI " BAIETI DESTEPTI "...........


Nu,nu toti,ai dreptate.Unii isi dau seama perfect ce face Baselu,nu sunt prosti, dar au avantaje de pe urma lui.Eu nu il consider pe Berceanu spre exemplu, deloc prost .

VANIA ,DE CE ESTI SMECHER ? MA ATRAGI IN CURSA........BERCEANU,BLAGA,.........SUNT ASEMENEA VOUA.......LUATII SANATOSI,SE INCADREAZA PERFECT PNL..........


Silver,eu am impresia ca tu vrei sa ramai singur cu doamna Udrea ... .

Raporteaza abuz de limbaj
Flo13

373 mesaje
Membru din: 22/07/2010
Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 09:20

Pai ce sa zic, femeia asta e chiar inzestrata, e o adevarata muza, iti vine sa

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 09:44

De la: Flo13, la data 2011-02-21 09:20:27Pai ce sa zic, femeia asta e chiar inzestrata, e o adevarata muza, iti vine sa


Pai Base a spus clar ca "Udrea este cel mai bun produs al PDL".Drept este ca si Udrea a fost draguta cu sefu' si a spus ca "suntem urmasii lui Traian,ai lui Traian Basescu".Doi oameni minunati care au Romania in labele lor... .INCA...

Raporteaza abuz de limbaj
Flo13

373 mesaje
Membru din: 22/07/2010
Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 10:00

De la: vaneamarin, la data 2011-02-21 09:44:33
De la: Flo13, la data 2011-02-21 09:20:27Pai ce sa zic, femeia asta e chiar inzestrata, e o adevarata muza, iti vine sa


Pai Base a spus clar ca "Udrea este cel mai bun produs al PDL".Drept este ca si Udrea a fost draguta cu sefu' si a spus ca "suntem urmasii lui Traian,ai lui Traian Basescu".Doi oameni minunati care au Romania in labele lor... .INCA...


Ce sa zic, de la atatea "minuni" 15 mil. romani au ramas cu gura cascata si buzunarele goale, ceilalti inca au gura inchisa .

Si ca o paranteza (fara a avea intentia de a jigni diaspora x sau y) parerea mea este ca cei ce muncesc sau au o afacere cinstita sunt adevaratii eroi (repet EROI) ai acestei tari. E asa simplu sa zici ca pleci ca e mai bine, bla, bla si atat de greu sa stai si sa supravietuiesti. Dar Romania exista datorita celor ce raman si care muncesc sau produc ceva in tara asta. Apa trece, pietrele raman. Poate ca-s subiectiv dar e normal .

Concluzia indiferent ca-s sustinatori PDL, PNL, PSD etc, chair daca ne certam, eu va consider pe toti din tara asta niste EROI .


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 10:16

De la: Flo13, la data 2011-02-21 10:00:50
De la: vaneamarin, la data 2011-02-21 09:44:33
De la: Flo13, la data 2011-02-21 09:20:27Pai ce sa zic, femeia asta e chiar inzestrata, e o adevarata muza, iti vine sa


Pai Base a spus clar ca "Udrea este cel mai bun produs al PDL".Drept este ca si Udrea a fost draguta cu sefu' si a spus ca "suntem urmasii lui Traian,ai lui Traian Basescu".Doi oameni minunati care au Romania in labele lor... .INCA...


Ce sa zic, de la atatea "minuni" 15 mil. romani au ramas cu gura cascata si buzunarele goale, ceilalti inca au gura inchisa .

Si ca o paranteza (fara a avea intentia de a jigni diaspora x sau y) parerea mea este ca cei ce muncesc sau au o afacere cinstita sunt adevaratii eroi (repet EROI) ai acestei tari. E asa simplu sa zici ca pleci ca e mai bine, bla, bla si atat de greu sa stai si sa supravietuiesti. Dar Romania exista datorita celor ce raman si care muncesc sau produc ceva in tara asta. Apa trece, pietrele raman. Poate ca-s subiectiv dar e normal .

Concluzia indiferent ca-s sustinatori PDL, PNL, PSD etc, chair daca ne certam, eu va consider pe toti din tara asta niste EROI .


Este ceva adevar in ce spui tu .Problema insa este ca eu nu din eroism muncesc si nici nu vreau sa muncesc din eroism.Eu vreau sa muncesc ca sa o duc bine.In acest sens ii inteleg perfect pe cei care au ales sa plece din Romania, iar daca eram mai tanar cu 20 de ani,le urmam exmplul.Stii,este neplacut sa muncesti,sa iti platesti taxele absolut cinstit , iar unii sa voteze de frica mogulilor si ametiti de baliverne,cu niste tembeli hoti care distrug Romania. Ai senzatia ca te lupti cu morile de vant,ca muncesti doar ca se se joace hotii cu banii tai,sa se imprumute ,sa toace banii, iar in final sa le platesti tu imprumuturile facute si banii haliti!Un lucru frustrant si deloc eroic.Ca recunostinta ca muncesti cinstit si ca ei traiesc din banii tai,te vor numi pomanagiu ,incompetent sau lenes.


Flo13

373 mesaje
Membru din: 22/07/2010
Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 10:41

Stiu si inteleg perfect ce spui. Dar privit in ansamblu, in cele din urma, tara asta inca supravietuieste si inca se numeste Romania datorita unora ca tine si nu numai. In rest detaliile sunt varii si neplacute.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Februarie 2011, ora 10:56

De la: Flo13, la data 2011-02-21 10:41:51Stiu si inteleg perfect ce spui. Dar privit in ansamblu, in cele din urma, tara asta inca supravietuieste si inca se numeste Romania datorita unora ca tine si nu numai. In rest detaliile sunt varii si neplacute.



Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
DI

154 mesaje
Membru din: 26/01/2011
Postat pe: 24 Februarie 2011, ora 11:15

HELLO...ROMANIA...LONG TIME , NO SEE!

Raporteaza abuz de limbaj
DI

154 mesaje
Membru din: 26/01/2011
Postat pe: 24 Februarie 2011, ora 11:16

HELLO...ROMANIA.......LONG TIME, NO SEE!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 03:37

De la: Ingrid, la data 2011-02-17 17:24:12
De la: Flo13, la data 2011-02-17 17:16:06
De la: Tramp, la data 2011-02-17 13:44:44
De la: DI, la data 2011-02-17 13:36:46A-TI DUS-O BINE INAINTE DE 2004, PENTRU CA ROMANII DIN STRAINATATE V-A TRIMES BANI.....DE ACEEA MERGEA BINE ECONOMIA....SI RESURSELE AU FOST VINDUTE LA HOTI.......BASESCU ARE MULT DE MUNCIT SA REPARE ...IDIOTILOR….EU UNUL M-AM SATURAT SA TRIMET BANI LA MILOGI

Daca esti unul,de ce te dai drept femeie?
Sau esti dereglat hormonal si mental??


Cred ca-s 2 in 1 Tramp, mi-a trebuit ceva timp sa-mi dau szeama .


Pss-psss..zi-mi si mie cine-s, ca io mereu aflu ultima.

Cum adica nu stii?
Dar nici nu spun, ca nu-mi tradez prietenii. Decit daca ma injura.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 03:39

De la: nastasemihail, la data 2011-02-25 03:37:01
De la: Ingrid, la data 2011-02-17 17:24:12
De la: Flo13, la data 2011-02-17 17:16:06
De la: Tramp, la data 2011-02-17 13:44:44
De la: DI, la data 2011-02-17 13:36:46A-TI DUS-O BINE INAINTE DE 2004, PENTRU CA ROMANII DIN STRAINATATE V-A TRIMES BANI.....DE ACEEA MERGEA BINE ECONOMIA....SI RESURSELE AU FOST VINDUTE LA HOTI.......BASESCU ARE MULT DE MUNCIT SA REPARE ...IDIOTILOR….EU UNUL M-AM SATURAT SA TRIMET BANI LA MILOGI

Daca esti unul,de ce te dai drept femeie?
Sau esti dereglat hormonal si mental??


Cred ca-s 2 in 1 Tramp, mi-a trebuit ceva timp sa-mi dau szeama .


Pss-psss..zi-mi si mie cine-s, ca io mereu aflu ultima.

Cum adica nu stii?
Dar nici nu spun, ca nu-mi tradez prietenii. Decit daca ma injura.


Eu cred ca e o australianca.........

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 03:41

La 180 miliarde PIB, ne-a tinut cele citeva miliarde trimise din strainatate?
Toata populatia statea in ce trimiteau din strainatate? In strainatate sint 3 milioane in tara sint 19 milioane.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 03:49

Nu e australianca. Si e un el.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 09:47

De la: nastasemihail, la data 2011-02-25 03:49:43Nu e australianca. Si e un el.

CORECT

Raporteaza abuz de limbaj
Copilasa

80 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 26 Februarie 2011, ora 12:29

De la: Tramp, la data 2011-02-21 08:48:56
De la: Iosif, la data 2011-02-20 10:20:15Am locuit in vestul indepartat care nu-i asa departe.. s-au inventat mijloace de transport...Dar daca mai facem Agricultura cu Magarul , cu Calul, sau Boul, scuze dar ... se rasuceste si Raposatul in mormant de rusine...
Stiti era vorba aia de demult LA SAPA DE LEMN NE-AU ADUS ASTIA...
A venit un prieten la mine European si in curte la mine erau doar masini cu matricule straine de Bulgaria Spania.Franta Germania si ma intreaba: asa multi prieteni ai ? si de ce nu puteti inscrie masinile in Romania si le inscrieti pe Bulgaria.. Asa vrea guvernul si fratii mei detesta sa dea banii din castigul lor din comertul cu masini la niste hoti si incompetenti care nu stiu ca daca ai cu ce te misca e primul pas.. in a aduce venit Tarii noastre. Si daca nu te dezvolti cum vrei sa mergi inainte ...
Economie la pamant....90 mil de euro datorie externa si creste creste creste......
Smecherii insa o duc bine....
Infrastructura ___ ca la noi la nimenea Cati Km de auostrada am facut dupa revolutie???? etc..
dar lasa ca nimeni nu s-a nascut mare ... O sa le facem noi...???? cand????
Vrem sa o ducem bine dar nu ne miscam sub nici o forma , nu muncim sa castigam mai mult decat consumam si asteptam sa ne dea Vestul Mura-n Gura totul....
LA MUNCA si hai sa facem din tara asta Frumoasa estul Frumos al Europei ca stam bine la capitolul
Propietari de case pe primul loc in Europa 96% in timp ce germani nu au 45% propietari restul in chirie si se muta unde au de munca..
.. Mergeam la 200 de km la munca in fiecare zi sau la 500 km o dat pe saptamana...
Bine ca a venit criza si nu ne-am facut mai datori ca oricand luand de la banci multi bani...
Ei sunt datori pe viata cand isi cumpara o casa 35 de ani de ipoteca..
Suntem bogati desi nu este valorata la adevrata valoare nimik din ce avem si suntem mai putin stresati ca altii care alearga mult mai mult ca noi ca sa supravietuiasca crizei...
Si mai nou avem posibilitatea de atrai oriunde vrem noi in Europa si sa ne intorcem acasa si sa facem ceva frumos ptr noi...
As face ceva in ro dar cum ziceau prietenii mei La voi nimik nu este sigur......(Hotie Birocratie Coruptie Pedici si pedici mereu cand vrei sa faci ceva te pun la zid..... Cum prin mijloace moderne de control politienesti sau administrative
Avem la parinti la tara 20 de salariati intr-o primarie de 500 de locuitori. ..doar in administratie....
Eficienta totala... Una isi face cafeaua alteia in timp ce celelalte fumeaza asteptand cafeaua sau desaiunul si tot asa.. Nu-i primarul nu putem face nimik (NU FACEM NIMIK) nu-i secretarul (NIMIK)
nu-i vicele (NIMIk)
"cu oameni de nimik nu se poate face ceva"
Si daca sunt tot degeaba ca nu stiu ce-s alea fonduri europene si-ti baga bete in roate ca-
"Iti sta mintea in loc" de prosti ce sunt...
Romania INCOTRO?????

Vorba mai veche,,Din lac in put''a intrat Romania ,cu ajutorul UE si FMI,in rest toate sunt bune si la locul lor!


În ceea ce priveste problemele românilor, este exact : dorinta multora de a fi cât mai bogati cu cât mai putina munca si - clar, prin cât mai multa HOTIE ; LIPSA DE PATRIOTISM ; lipsa de ordine si disciplina, HAOSUL total. De aici proasta administrare a tuturor tipurilor de structuri. Din pàcate la haos se adauga hotia. În rest, visul de strainatate a facut ca românii sa-si vânda în mod nesabuit tara si sa ajunga cersetori în propria tara !!!

Acum sa trecem la problemele Vestului. Citez doar câteva : IPOCRIZIE crâncena ; MINCIUNA SI INTERESE deghizate (toate potlogariile se fac pe dedesubt, fiinbd acoperite de autoritati si institutii precum psicia care-si îngroapa rahatul) ; o EXPLOATARE crunta mai ales a strainilor dar nu numai (ore neplatite, lipsa de drepturi sociale sau minime, salarii platite dupa 14-16 luni) - a nu se uita ca bogatiile lor vin si din munca, dar mai ales din foste si actuale coloniiI si din razboaie de cucerire ; o AROGANTA de neegalat (se cred buricul pamântului si-si dau toate drepturile de a batjocori pe altii si de a se lauda pe ei nemotivat si neîncetat), etc. etc., - lista este lunga.

Vesticii au doua lucruri bune, dar extrem de bune pentru economia lor si nivelul lor de trai : 1) muncesc tot timpul, MUNCESC ENORM, pâna la epuizare ; 2) toata viata lor este ghidata dupa o ORDINE SI DICIPLINA MATEMATICA. În rest nu sunt nici mai destepti, nici mai frumosi si în nici un caz mai buni, sau mai corecti.

Când aud ca vesticii îndraznesc sa ne dea noua lectii de "buna purtare" si unii românasi - care cred ca tot ce zboara se manânca - asculta balivernele occidentale cum ca "românii sunt corupti" etc.. Bineînteles ca în România exista coruptie, MICA CORUPTIE VIZIBILA mai ales.

În timp ce în Occident exista O IMENSA CORUPTIE ASCUNSA. Se musamalizeaza totul. Asta este tactica lor : de a ascunde ce nu merge si de a nu vorbi de ce "pute" la distanta. În ceea ce priveste coruptia, nu occidentalii dau ciubucuri grase în România, nu ei nu-si platesc taxele fata de Statul român, nu ei concediaza pe capete ilegal oameni sau îi exploateaza pe salarii de mizerie ?!!!! Nu tot vesticii vostri dragi carà sutele de milioane de Euro facute pe seama consumatorismului românesc idiot, la ei în tara , provocând astfel criza economica în România, etc. etc. ?!!!... Exemplele de coruptie occidentala sunt enorme. Numai ca ei se ascund si nu vorbesc niciodata de ele. Iar românii, nu stiu de ce (din frica ? , prostie ) tac si înghit rahatul.

Treziti-va fratilor si faceti din România o tara asa cum merita sa fie : stimata, frumoasa, curata (caci bogata este) !!

Întelegeti ca nu prin furturi, fuga în Occident sau turnatorii veti reusi, ci prin munca si respectare a propriei tari. Este cât se poate de adevarat ca "DE LA BINELE TARII VINE BINELE NOSTRU AL TUTUROR !". Strainii ne exploateaza si îndatoreza, visul lor este sa elimine un concurent nu sa-l ajute, ce naiba nu întelegeti lucruri elementare ?! Iar de lectiile de morala data de vestici românilor, sa le dea la ei în tara... ca altfel provoaca greata !

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 2 Martie 2011, ora 06:14

Actualii conducatori ai :romaniei nu sint prosti .ci doar prost directionati/
se zicea pe la roma odata ; DIVIDE ET IMPERA/
lipsa simtului civic romanesc este dureros .

Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 3 Martie 2011, ora 11:23

De la: Copilasa, la data 2011-02-26 12:29:42
De la: Tramp, la data 2011-02-21 08:48:56
De la: Iosif, la data 2011-02-20 10:20:15Am locuit in vestul indepartat care nu-i asa departe.. s-au inventat mijloace de transport...Dar daca mai facem Agricultura cu Magarul , cu Calul, sau Boul, scuze dar ... se rasuceste si Raposatul in mormant de rusine...
Stiti era vorba aia de demult LA SAPA DE LEMN NE-AU ADUS ASTIA...
A venit un prieten la mine European si in curte la mine erau doar masini cu matricule straine de Bulgaria Spania.Franta Germania si ma intreaba: asa multi prieteni ai ? si de ce nu puteti inscrie masinile in Romania si le inscrieti pe Bulgaria.. Asa vrea guvernul si fratii mei detesta sa dea banii din castigul lor din comertul cu masini la niste hoti si incompetenti care nu stiu ca daca ai cu ce te misca e primul pas.. in a aduce venit Tarii noastre. Si daca nu te dezvolti cum vrei sa mergi inainte ...
Economie la pamant....90 mil de euro datorie externa si creste creste creste......
Smecherii insa o duc bine....
Infrastructura ___ ca la noi la nimenea Cati Km de auostrada am facut dupa revolutie???? etc..
dar lasa ca nimeni nu s-a nascut mare ... O sa le facem noi...???? cand????
Vrem sa o ducem bine dar nu ne miscam sub nici o forma , nu muncim sa castigam mai mult decat consumam si asteptam sa ne dea Vestul Mura-n Gura totul....
LA MUNCA si hai sa facem din tara asta Frumoasa estul Frumos al Europei ca stam bine la capitolul
Propietari de case pe primul loc in Europa 96% in timp ce germani nu au 45% propietari restul in chirie si se muta unde au de munca..
.. Mergeam la 200 de km la munca in fiecare zi sau la 500 km o dat pe saptamana...
Bine ca a venit criza si nu ne-am facut mai datori ca oricand luand de la banci multi bani...
Ei sunt datori pe viata cand isi cumpara o casa 35 de ani de ipoteca..
Suntem bogati desi nu este valorata la adevrata valoare nimik din ce avem si suntem mai putin stresati ca altii care alearga mult mai mult ca noi ca sa supravietuiasca crizei...
Si mai nou avem posibilitatea de atrai oriunde vrem noi in Europa si sa ne intorcem acasa si sa facem ceva frumos ptr noi...
As face ceva in ro dar cum ziceau prietenii mei La voi nimik nu este sigur......(Hotie Birocratie Coruptie Pedici si pedici mereu cand vrei sa faci ceva te pun la zid..... Cum prin mijloace moderne de control politienesti sau administrative
Avem la parinti la tara 20 de salariati intr-o primarie de 500 de locuitori. ..doar in administratie....
Eficienta totala... Una isi face cafeaua alteia in timp ce celelalte fumeaza asteptand cafeaua sau desaiunul si tot asa.. Nu-i primarul nu putem face nimik (NU FACEM NIMIK) nu-i secretarul (NIMIK)
nu-i vicele (NIMIk)
"cu oameni de nimik nu se poate face ceva"
Si daca sunt tot degeaba ca nu stiu ce-s alea fonduri europene si-ti baga bete in roate ca-
"Iti sta mintea in loc" de prosti ce sunt...
Romania INCOTRO?????

Vorba mai veche,,Din lac in put''a intrat Romania ,cu ajutorul UE si FMI,in rest toate sunt bune si la locul lor!


În ceea ce priveste problemele românilor, este exact : dorinta multora de a fi cât mai bogati cu cât mai putina munca si - clar, prin cât mai multa HOTIE ; LIPSA DE PATRIOTISM ; lipsa de ordine si disciplina, HAOSUL total. De aici proasta administrare a tuturor tipurilor de structuri. Din pàcate la haos se adauga hotia. În rest, visul de strainatate a facut ca românii sa-si vânda în mod nesabuit tara si sa ajunga cersetori în propria tara !!!

Acum sa trecem la problemele Vestului. Citez doar câteva : IPOCRIZIE crâncena ; MINCIUNA SI INTERESE deghizate (toate potlogariile se fac pe dedesubt, fiinbd acoperite de autoritati si institutii precum psicia care-si îngroapa rahatul) ; o EXPLOATARE crunta mai ales a strainilor dar nu numai (ore neplatite, lipsa de drepturi sociale sau minime, salarii platite dupa 14-16 luni) - a nu se uita ca bogatiile lor vin si din munca, dar mai ales din foste si actuale coloniiI si din razboaie de cucerire ; o AROGANTA de neegalat (se cred buricul pamântului si-si dau toate drepturile de a batjocori pe altii si de a se lauda pe ei nemotivat si neîncetat), etc. etc., - lista este lunga.

Vesticii au doua lucruri bune, dar extrem de bune pentru economia lor si nivelul lor de trai : 1) muncesc tot timpul, MUNCESC ENORM, pâna la epuizare ; 2) toata viata lor este ghidata dupa o ORDINE SI DICIPLINA MATEMATICA. În rest nu sunt nici mai destepti, nici mai frumosi si în nici un caz mai buni, sau mai corecti.

Când aud ca vesticii îndraznesc sa ne dea noua lectii de "buna purtare" si unii românasi - care cred ca tot ce zboara se manânca - asculta balivernele occidentale cum ca "românii sunt corupti" etc.. Bineînteles ca în România exista coruptie, MICA CORUPTIE VIZIBILA mai ales.

În timp ce în Occident exista O IMENSA CORUPTIE ASCUNSA. Se musamalizeaza totul. Asta este tactica lor : de a ascunde ce nu merge si de a nu vorbi de ce "pute" la distanta. În ceea ce priveste coruptia, nu occidentalii dau ciubucuri grase în România, nu ei nu-si platesc taxele fata de Statul român, nu ei concediaza pe capete ilegal oameni sau îi exploateaza pe salarii de mizerie ?!!!! Nu tot vesticii vostri dragi carà sutele de milioane de Euro facute pe seama consumatorismului românesc idiot, la ei în tara , provocând astfel criza economica în România, etc. etc. ?!!!... Exemplele de coruptie occidentala sunt enorme. Numai ca ei se ascund si nu vorbesc niciodata de ele. Iar românii, nu stiu de ce (din frica ? , prostie ) tac si înghit rahatul.

Treziti-va fratilor si faceti din România o tara asa cum merita sa fie : stimata, frumoasa, curata (caci bogata este) !!

Întelegeti ca nu prin furturi, fuga în Occident sau turnatorii veti reusi, ci prin munca si respectare a propriei tari. Este cât se poate de adevarat ca "DE LA BINELE TARII VINE BINELE NOSTRU AL TUTUROR !". Strainii ne exploateaza si îndatoreza, visul lor este sa elimine un concurent nu sa-l ajute, ce naiba nu întelegeti lucruri elementare ?! Iar de lectiile de morala data de vestici românilor, sa le dea la ei în tara... ca altfel provoaca greata !


Raporteaza abuz de limbaj
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 Martie 2011, ora 12:01

De la: Silver9AM, la data 2011-02-18 16:12:36
De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:04:49
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...

DECI SIMPATIZANTII PDL-ULUI SI A PRESEDINTELUI SUNT CATALOGATI DE TINE DREPT PROSTI.....SI CINE PUNE CALIFICATIVUL ? UN DESTEPT.......UN MARE DESTEPT......STII VB. AIA FERESTEMA DOAMNE DE DESTEPTI CA ..........HALAL DESTEPT,VREI SA SPUI COMUNISTI SADEA,ORI VREI SA SPUI " BAIETI DESTEPTI "...........


Simpatizanþii PDL-ului ºi "a" preºedintelui echivaleazã cu proºtii satului ºi "a" primarului.

Raporteaza abuz de limbaj
Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Martie 2011, ora 17:04

De la: 111dinu, la data 2011-03-03 12:01:24
De la: Silver9AM, la data 2011-02-18 16:12:36
De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:04:49
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...

DECI SIMPATIZANTII PDL-ULUI SI A PRESEDINTELUI SUNT CATALOGATI DE TINE DREPT PROSTI.....SI CINE PUNE CALIFICATIVUL ? UN DESTEPT.......UN MARE DESTEPT......STII VB. AIA FERESTEMA DOAMNE DE DESTEPTI CA ..........HALAL DESTEPT,VREI SA SPUI COMUNISTI SADEA,ORI VREI SA SPUI " BAIETI DESTEPTI "...........


Simpatizanþii PDL-ului ºi "a" preºedintelui echivaleazã cu proºtii satului ºi "a" primarului.

PROSTI,PROSTI.........DA ,DESTEPTI.....

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Martie 2011, ora 17:43

Europa e practic unificata. Nu e nici un versus.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 11:30

De la: nastasemihail, la data 2011-03-03 17:43:26Europa e practic unificata. Nu e nici un versus.

Unii cu munca de jos si cu ingrijitul batranilor din (europa)si altii cu salarii mari ,distractii,concedii,si trai fericit!Perfecta unire!

Raporteaza abuz de limbaj
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 4 Martie 2011, ora 12:01

De la: Silver9AM, la data 2011-03-03 17:04:06
De la: 111dinu, la data 2011-03-03 12:01:24
De la: Silver9AM, la data 2011-02-18 16:12:36
De la: vaneamarin, la data 2011-02-18 16:04:49
De la: Australinca_DI, la data 2011-01-16 13:00:02TOLERANTA ESTE SORA BUNA CU PROSTIA


Bun,sa salutam deci scarba romanilor fata de PDL si Base ,precum si dorinta lor de a da cu Baselu si cu PDLul de pamant. Si eu ma gandeam ca doar prostii ii mai tolereaza pe astia...Ce stii tu ,in Australia nu este Boc premier, si nici fiinta extraordinara Konducator Suprem...

DECI SIMPATIZANTII PDL-ULUI SI A PRESEDINTELUI SUNT CATALOGATI DE TINE DREPT PROSTI.....SI CINE PUNE CALIFICATIVUL ? UN DESTEPT.......UN MARE DESTEPT......STII VB. AIA FERESTEMA DOAMNE DE DESTEPTI CA ..........HALAL DESTEPT,VREI SA SPUI COMUNISTI SADEA,ORI VREI SA SPUI " BAIETI DESTEPTI "...........


Simpatizanþii PDL-ului ºi "a" preºedintelui echivaleazã cu proºtii satului ºi "a" primarului.

PROSTI,PROSTI.........DA ,DESTEPTI.....



Mãi cap sec, nu mã aºteptam sã înþelegi ceva. Dacã nu þi se spune concret, aluziile fãcute la exprimãrile tale gramaticale se lipesc de tine ca apa de gâscã.
În legãturã cu deºtepþii, "fereºtemã" ºi pe mine de agramaþii pedeliºti!

Raporteaza abuz de limbaj
Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 19:22

Zice filozoful din capul saului ca munca este pentru romani/
Da furtaciunea ...........este tot a a politicienilor/
Da minciuna pusa la rang de virtute /
Este buna umbrela atomica a evropei. se mai distrug citeva lichele ce au privatizat vamile nationale /
- cica se privatizeaza si functia de presedinte :/sml-happy0141:

Raporteaza abuz de limbaj
tricky

10 mesaje
Membru din: 25/10/2010
Postat pe: 5 Martie 2011, ora 01:46

E asa de simplu! Uitati-va in Republica Moldova si veti intelege fenomenul de masa! Sunt innebuniti dupa cetatenia romana ca sa fuga si sa munceasca in vest, cat despre spiritul romansc nici nu le pasa! Dupa ce ai stat in dicttatura comunista sau ceausista doua sau trei generatii, cum dai putin de libertate, normal unde sa te uiti in alta parte decat in Occident si America! Romanii in vasta majoritate au clatorit cel putin, daca nu au stat si muncit in Occident, America inca le este inchisa, oricum au vazut ce e in lumea civilizata. Tot ce i-a mai tinut acasa a fost jaful, imbogatirea prin inselaciune, furt, coruptie, mafie de stat, unde s-au facut averi mai ceva ca in Vest, si-au luat Jeep-uri si Mercedes, Ferrari si Maybach, vile de lux, lacuri, munti, vai si paduri, s-au smecherit din retrocedari frauduloase. De ce le mai trebuie Vestul si America, cand pot fura aici la nesfarsit protejati de Stat? Problema este ca isi fac averea calcand pe cadavre, ne omoara pe cei obisnuiti sa duca greul si asa! Suntem deja in NATO si UE, dar cati romani mai vor sa moara departe in Afghanistan sau la frontierele UE? Mai ales ca si occidentalii ne-au umiit cu respingerea in Acordul Zonei Schengen! Ne umilesc si cei de la UDMR, aici in tara la noi, ca si Tokes si secuii lui separatisti! Vestul se detaseaza discret de noi. Cat despre America, ciar ca nu mai contam deloc, ne lasa din nou prada rusilor si mai nou evreilor si arabilor!
ROMANIA nu are de ales decat calea hotiei.a mafiei de stat, a lingusirii si incompetentei, clar nu?
Si pana cand vom fi abandonati in acest spatiu al nedreptatii si inselaciunii promovate de Stat?

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ROMANIA vs EUROPA & VESTUL INDEPARTAT
Mergi la: